Ninjutsu vs. Kung Fu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Ninjutsu vs. Kung Fu

Příspěvekod RIchie » ned 06. zář, 2009 18:08

Dobrý den,

tento rok se v u nás v Klatovech otevřel kurz Kung Fu a Ninjutsu. Je pravda, že Ninjutsu je umění samurajů a ninjů. Leták totiž na tohle láká + učení se se zbraněmi, které nejsou veřejnosti známé.

Ale opravdu se nemohu rozhodnout, jestli bych se mel dat na Kung Fu ci Ninjutsu. Rád bych proto poprosil o vaši radu. Děkuji
RIchie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 05. zář, 2009 23:00

 

Re: Ninjutsu vs. Kung Fu

Příspěvekod luen » ned 06. zář, 2009 18:17

RIchie píše:Dobrý den,

tento rok se v u nás v Klatovech otevřel kurz Kung Fu a Ninjutsu. Je pravda, že Ninjutsu je umění samurajů a ninjů. Leták totiž na tohle láká + učení se se zbraněmi, které nejsou veřejnosti známé.

Ale opravdu se nemohu rozhodnout, jestli bych se mel dat na Kung Fu ci Ninjutsu. Rád bych proto poprosil o vaši radu. Děkuji


Jestli laka letak na to, co jsi uvedl, tak bych sel jinam, jestli je kam ... kung fu muze byt cokoli a v jakekoli kvalite, zrovna tak jako ono ninjutsu ... radit takhle z patra je minimalne neseriozni :wink:

Jinak staci zalozit jedno vlakno :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod DaveStone » pon 07. zář, 2009 11:55

A to ninjutsu je bujinkan nebo jiná škola? Já vím v ČR jenom o bujinkanu.

Jinak pár školami jsem prošel a můžu potvrdit, že mnohem důležitější než styl samotný je úroveň dané školy, přístup trenéra (jsou lidi, co to dělají hlavně pro peníze a je jim vcelku jedno kolik toho naučí), četnost tréninků, vybavenost tělocvičny/dojo atd. V těchto faktorech jsou opravdu velké rozdíly.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod luen » pon 07. zář, 2009 12:40

DaveStone píše:Jinak pár školami jsem prošel a můžu potvrdit, že mnohem důležitější než styl samotný je úroveň dané školy, přístup trenéra


Naprostej souhlas :!: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Ninjutsu vs. Kung Fu

Příspěvekod TongPo » pon 07. zář, 2009 16:13

RIchie píše:Dobrý den,

tento rok se v u nás v Klatovech otevřel kurz Kung Fu a Ninjutsu. Je pravda, že Ninjutsu je umění samurajů a ninjů. Leták totiž na tohle láká + učení se se zbraněmi, které nejsou veřejnosti známé.

Ale opravdu se nemohu rozhodnout, jestli bych se mel dat na Kung Fu ci Ninjutsu. Rád bych proto poprosil o vaši radu. Děkuji

To ninjutsu by měl bejt bujinkan, o nějakým kung fu v Klatovech jsem ani neslyšel, akorát se tam někde cvičilo tai chi... Každopádně se ti těžko radí, když jsi nám ani nenapsal, co vlastně od cvičení těchto stylů očekáváš... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Ninjutsu vs. Kung Fu

Příspěvekod RIchie » čtv 10. zář, 2009 14:48

Zdravím,

oba dva styly se v Klatovech otevírají letos poprvé. Jinak stránky o škole Kung Fu: http://hungkakungfu.ic.cz/. Jinak učitelem má být David ©ejna, osobní žák velmistra Lam Chun Singa.

Jinak ano, Ninjutsu je Bujinkan. Stránky jsou zde: http://www.bujinkan.cz/pavelv

Ještě doplním, že nejvíce se mi líbí a nejraději bych provozoval Krav Magu. Líbí se mi jednoduchost a hlavně efektivnost. To vše při reálných pohybech. Takových, které se na ulici hodí nejvíce. Jenže KM se zde v okolí nikde nevyučuje, takže hledám něco místo toho. A na seminář Krav Magy bych jel rád o příštích prázdninách.
RIchie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 05. zář, 2009 23:00

Příspěvekod TongPo » pát 11. zář, 2009 20:08

Vypadá to, že tvojí prioritou je sebeobrana. V takovým případě bych zrovna na kung fu a ninjutsu nevsázel... Většina škol těhle stylů jsou spíš něco jako kroužky bojových tanečků, kde se trénujou blbosti, který jsou k reálný sebeobraně prakticky nepoužitelný a ani pěkně udělaný webový stránky na tom nic nezmění. Existují sice výjimky, ale že bys na některou z těch pár opravdu kvalitních škol narazil zrovna v Klatovech, to by byla opravdu velká náhoda, takže jsem v týhle oblasti skeptik... :? Krav maga je dobrá, ale v KT a okolí se opravdu netrénuje. Ale nějaký víkendový semináře občas bývaly v Plzni, což není tak daleko. Zkus napsat SZ (soukromou zprávu) diskutérovi s nickem defendu, třeba ti řekne víc. Každopádně ani KM není všemocná, když budeš slaboch, kterej ani neumí pořádně praštit. Proto bych na tvým místě vsadil na jistotu a do začátku v Klatovech zkusil tohle: http://www.milleniumgym.wz.cz Sice je to "jen" sport, ale trenér a kluci jsou tam v pohodě, nabereš solidní fyzičku a bojovat beze zbraně tě tam paradoxně naučí o 1000% líp, než v nějakým kroužku dejchačů v saténových pyžámkách... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod ArchEron » pát 11. zář, 2009 20:15

hmm Lam Chun Sing ma neak dost ziakov s SK,CZ :)
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod RomanK » pon 14. zář, 2009 13:46

Možností ohledně BS či BU je nepřeberně.
Každopádně nejlepší bude zajít na oboje, zkusit si to na vlastní kůži a udělat si vlastní úsudek. Jen tak zjistíš co ti bude nejvíce vyhovovat- jestli se nechat mlátit rukavičkama do hlavy, nebo studovat BU :)
R..
RomanK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. bře, 2009 0:00
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvekod Pali » pon 14. zář, 2009 14:22

Jen tak zjistíš co ti bude nejvíce vyhovovat- jestli se nechat mlátit rukavičkama do hlavy, nebo studovat BU Usmívající
R..

:roll:
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

 

Příspěvekod TongPo » čtv 17. zář, 2009 19:44

RomanK píše:Možností ohledně BS či BU je nepřeberně.
Každopádně nejlepší bude zajít na oboje, zkusit si to na vlastní kůži a udělat si vlastní úsudek. Jen tak zjistíš co ti bude nejvíce vyhovovat- jestli se nechat mlátit rukavičkama do hlavy, nebo studovat BU :)
R..

Á, zase nějakej "expert"... :roll: Reálnej box není to, co je k vidění v přihlouplých filmech o Rockym :idea: Jo, kdybys ho nějakej čas trénoval, tak tu nebudeš psát hovadiny typu "nechat se mlátit rukavičkama do hlavy"... :?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod luen » čtv 17. zář, 2009 21:57

TongPo píše:
RomanK píše:Možností ohledně BS či BU je nepřeberně.
Každopádně nejlepší bude zajít na oboje, zkusit si to na vlastní kůži a udělat si vlastní úsudek. Jen tak zjistíš co ti bude nejvíce vyhovovat- jestli se nechat mlátit rukavičkama do hlavy, nebo studovat BU :)
R..

Á, zase nějakej "expert"... :roll: Reálnej box není to, co je k vidění v přihlouplých filmech o Rockym :idea: Jo, kdybys ho nějakej čas trénoval, tak tu nebudeš psát hovadiny typu "nechat se mlátit rukavičkama do hlavy"... :?


:lol: njn bambule kazi to "umjenji" :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RomanK » pát 18. zář, 2009 10:16

Prý expert :lol:
Díky za kompliment a to mám pouze dva (teď už vlastně tři) příspěvky.. :wink: [/list]
RomanK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. bře, 2009 0:00
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvekod DaveStone » pát 18. zář, 2009 12:23

TongPo píše:
RomanK píše:Možností ohledně BS či BU je nepřeberně.
Každopádně nejlepší bude zajít na oboje, zkusit si to na vlastní kůži a udělat si vlastní úsudek. Jen tak zjistíš co ti bude nejvíce vyhovovat- jestli se nechat mlátit rukavičkama do hlavy, nebo studovat BU :)
R..

Á, zase nějakej "expert"... :roll: Reálnej box není to, co je k vidění v přihlouplých filmech o Rockym :idea: Jo, kdybys ho nějakej čas trénoval, tak tu nebudeš psát hovadiny typu "nechat se mlátit rukavičkama do hlavy"... :?


Mě se zase filmy o Rockym líbily. Ale beru to z pohledu filmu, ne boxu jako takového. Přece jen je to film a ne instruktážní video k boxu.

Těžko říct, jak to RomanK myslel, zda to náhodou nemyslel ironicky - nebo jako negativně, že opak je pravdou.

Znám pár lidí, kteří se brání tomu trénovat box, ale asijská bojová umění je velmi zajímají a cvičí je.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Kung Fu

Příspěvekod RIchie » sob 19. zář, 2009 13:36

Tak jsem sel na Kung Fu a jsem pomerne spokojen. Sice je to makacka, ale je videt, ze mistr tomu opravdu rozumi. Kdo z nas studentu by mel zajem, muze s nim dokonce jet do Ciny ucit se od velmistra. Ninjutsu jsem nezkousel...porad me laka, ale asi zustanu u Kung Fu. Zas si myslim, ze pokud se trenink venuje patricna pozornost, tak je jedno, co se dela, protoze na urovnich mistr jsou si souperi celke rovni, ne?? A na sebeobranu to staci.

Jinak jsem na doporuceni TongPoa (Díky) napsal uživateli Defendu ohledně té Krav Magy. Jeho reakce mě mile překvapila. Domluvili jsme se, že mě bude učit soukromě. Samozřejmě to nebude tak často, protože musím dojíždět, ale aspon neco.

Myslíte si, že neuškodí, když budu míchat tyto dva systémy. Ja si myslím, že když mají tak rozdílnou tématiku, tak by se mi Kung Fu a Krav Maga plést nemusely. Díky za odpovědi
RIchie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 05. zář, 2009 23:00

Re: Kung Fu

Příspěvekod luen » sob 19. zář, 2009 15:42

RIchie píše:Tak jsem sel na Kung Fu a jsem pomerne spokojen. Sice je to makacka, ale je videt, ze mistr tomu opravdu rozumi. Kdo z nas studentu by mel zajem, muze s nim dokonce jet do Ciny ucit se od velmistra. Ninjutsu jsem nezkousel...porad me laka, ale asi zustanu u Kung Fu. Zas si myslim, ze pokud se trenink venuje patricna pozornost, tak je jedno, co se dela, protoze na urovnich mistr jsou si souperi celke rovni, ne?? A na sebeobranu to staci.

Jinak jsem na doporuceni TongPoa (Díky) napsal uživateli Defendu ohledně té Krav Magy. Jeho reakce mě mile překvapila. Domluvili jsme se, že mě bude učit soukromě. Samozřejmě to nebude tak často, protože musím dojíždět, ale aspon neco.

Myslíte si, že neuškodí, když budu míchat tyto dva systémy. Ja si myslím, že když mají tak rozdílnou tématiku, tak by se mi Kung Fu a Krav Maga plést nemusely. Díky za odpovědi


Vzhledem k tomu, ze jde o defendu, tak by to mohlo fungovat dohromady :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod AdyS » ned 20. zář, 2009 9:58

Jen pro upřesnění: Ninjutsu je bojové umění ninjů!!!Samurajové měli svoje vznešenější bojové umění Jiu-Jitsu!!!Takze ja bych tam nesel uz jenom kvuli tomu co pisou na tom letaku za blbosti :wink:
AdyS
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 18. dub, 2009 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod scout » ned 20. zář, 2009 12:48

RomanK píše:Možností ohledně BS či BU je nepřeberně.
Každopádně nejlepší bude zajít na oboje, zkusit si to na vlastní kůži a udělat si vlastní úsudek. Jen tak zjistíš co ti bude nejvíce vyhovovat- jestli se nechat mlátit rukavičkama do hlavy, nebo studovat BU :)
R..
....myslim ze to bylo mineno ironicky...takze....boj. umeni mam rad a to NECO mi porad davaji a myslim ze davat budou......nicmene cukrousi.. 8) ..kdyby ses venoval par let tomu nechat se mlatit rukavickama do hlavy ,videl by si jak to cvicis zacina fungovat na nesrovnatelne kvalitativnejsi urovni....nemluve o tom ze by ses otlouk a naucil se bojovat ve skutecnem stresu.....kdyby jste si vzali na to tai-jutsu ci cokoliv co cvicis graplingove rukavice a helmy a skusili to trochu jinak....videli by jste za pul roku uplne jine vysledky.... 8) ....hezky vikend.... :wink: ..
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod RIchie » ned 20. zář, 2009 17:06

AdyS píše:Jen pro upřesnění: Ninjutsu je bojové umění ninjů!!!Samurajové měli svoje vznešenější bojové umění Jiu-Jitsu!!!Takze ja bych tam nesel uz jenom kvuli tomu co pisou na tom letaku za blbosti :wink:


Tak to ja vim. Ale kdyz se podivas na stranky, tak tam maji, ze se ucis 18 stylů ninjů + dalších 18 (nebo jen některé) samurajskych. Jinak nebylo umeni samuraju Kendo?? tam se bojuje samurajsky styl se zbranemi.
RIchie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 05. zář, 2009 23:00

Příspěvekod AdyS » ned 20. zář, 2009 19:11

Ano Kendo jako takove bylo soucasti vyuky boje samuraju ,ale pouze pro boj s mecem (katanou). Jako styl boje tvari v tvar bylo jiu jitsu a jiu jitsu neobsahuje zadne styly ,ale jen rozdeleni do 3 technik: skrceni,lamani kloubu a shozy na zem (vypravi se to jiz podle legendy o vzniku jiu jitsu).Ale v dnesni dobe se to v klubech jiu jitsu nijak nerozdeluje v treninku,vetsinou se vsechno jede dohromady tak aby techniky navazovali na sebe a necvici se solo tak jako driv :wink:
AdyS
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 18. dub, 2009 23:00
Bydliště: Brno


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků