Kondice

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod ZanyK » pon 07. zář, 2009 15:41

Prave jde o MT, ten trenink je pro lidi bez kondice fakt dost narocnej :).
Beh jak jsem psala me proste nebavi, takze spis neco jineho, na plavani jsem zacala chodit alespon 1x tydne, bohuzel moc nesnesu chlor a pokud bych chodila vickrat, tak bych se s plavanim mohla asi uplne rozloucit, zkousela jsem jeste fight pro, coz se mi zdalo na vybudovani kondicky taky docela dobre a rozhodne zabavnejsi nez taebo, takze na to budu chodit asi taky 1x tydne no a premyslim, co cvicit doma, napada me jedine svihadlo a rychla chuze do schodu. Jinak mozna to nesouvisi uplne s kondici, ale spis s protazenim celeho tela a dusevnim rozvojem, je dobre cvicit treba jogu, pilates nebo tai chi, pri BU? Jestli je to vubec k necemu :).
ZanyK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 08. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod Fisico » pon 07. zář, 2009 20:24

Tak taichi to je docela rozsáhlé bojové umění, myslím,že dostaneš svoje tělo pod kontrolu a zdravotně si taky vybuduješ dobrý základ. Rychlost, výbušnost a vytrvalost, kterou potřebuješ u MT budeš pomocí taichi získávat hodně dlouho :-). Takže radím začít s během ;). Lukáš konečný tu o tom někde píše, běh a švihadlo jsou pro box nejlepší. Běh pro vytrvalost a švihadlo pro pohyb v ringu.

p.s. Joga a pilates jsou zdravotní cvičení a ty je dobré vždycky cvičit:-)
Fisico
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 09. kvě, 2009 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dalt » úte 08. zář, 2009 8:49

a navic - beh po pocatecnim utrpeni se cloveku stava drogou! :wink:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod RBR » úte 08. zář, 2009 14:42

ukropcany píše:Beh sa ničím nenahradí... 8)


Nahradí, třeba cyklistika, běh na lyžích, bruslení atd. Akorát je potřeba navýšit počet ujetých km, aby byla zátěž srovnatelná např. 10km běhu zhruba odpovídá 30 až 40 km na kole (podle náročnosti trasy-silnice, terén atd. samozřejmě, že když pojedeš 30km z kopce tak je to o ničem, ale tak dlouhé sjezdy tady nemáme. :lol: )

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » úte 08. zář, 2009 14:52

RBR píše:
ukropcany píše:Beh sa ničím nenahradí... 8)


Nahradí, třeba cyklistika, běh na lyžích, bruslení atd. Akorát je potřeba navýšit počet ujetých km, aby byla zátěž srovnatelná např. 10km běhu zhruba odpovídá 30 až 40 km na kole (podle náročnosti trasy-silnice, terén atd. samozřejmě, že když pojedeš 30km z kopce tak je to o ničem, ale tak dlouhé sjezdy tady nemáme. :lol: )

RBR


Beh na lyzich je asi srovnatelny - souhlas. S cyklistikou je to horsi (pokud jsi v sedle) a brusleni treba s hulkama je taky narez.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » stř 09. zář, 2009 8:53

Dalt píše:a navic - beh po pocatecnim utrpeni se cloveku stava drogou! :wink:


Jo to je velká pravda ... je ti blbě ale přesto běžíš dál.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod PC » stř 09. zář, 2009 13:02

RBR píše:
ukropcany píše:Beh sa ničím nenahradí... 8)


Nahradí, třeba cyklistika,
RBR


no offense, ale to je nesmysl, vzal sis nekdy na kolo vylet pulsmetr? ja to udelal a byl jsem celkem sokovany;-)
spinning mozna, ale cyklistika urco ne ....
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod josef » stř 09. zář, 2009 13:36

No já to celkem pravidelně dělám, jak na běh, tak na cyklo. Rozdíl tu sice je, ale že bych z toho byl šokovaný, to zrovna ne. Tím neříkám, že cyklistika běh plnohodnotně nahradí, ale pokud to pasuješ jen na tepovku, tož to doost nesouhlas..
josef
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24. zář, 2006 23:00

Příspěvekod RBR » stř 09. zář, 2009 15:10

PC píše:
RBR píše:
ukropcany píše:Beh sa ničím nenahradí... 8)


Nahradí, třeba cyklistika,
RBR


no offense, ale to je nesmysl, vzal sis nekdy na kolo vylet pulsmetr? ja to udelal a byl jsem celkem sokovany;-)
spinning mozna, ale cyklistika urco ne ....


Vzal sis někdy bike do pořádného terénu s kopečky? Zkusil si opravdu na kole makat, nevozit si jen zadek? Rozdíl tu je, proto je nutné najezdit více kiláků, aby si to vyrovnal. Každý si vybere co mu sedí, já na běh moc nejsem, raději se pořádně vytrápím na kole.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jan » stř 09. zář, 2009 15:27

RBR píše:
PC píše:
RBR píše:
ukropcany píše:Beh sa ničím nenahradí... 8)


Nahradí, třeba cyklistika,
RBR


no offense, ale to je nesmysl, vzal sis nekdy na kolo vylet pulsmetr? ja to udelal a byl jsem celkem sokovany;-)
spinning mozna, ale cyklistika urco ne ....


Vzal sis někdy bike do pořádného terénu s kopečky? Zkusil si opravdu na kole makat, nevozit si jen zadek? Rozdíl tu je, proto je nutné najezdit více kiláků, aby si to vyrovnal. Každý si vybere co mu sedí, já na běh moc nejsem, raději se pořádně vytrápím na kole.

RBR

Souhlas, jezdím na kole do práce a z práce (dohromady cca 60 km) a dříve jsem běhal (je to už rok a půl). Teď jsem si byl zase zaběhat a v pohodě jsem uběhl 16 km v čase okolo 1,5 h... :-) Jinak Pilates a joga jako doplněk je paráda, člověk předejde zraněním ze sportu a je protažený. Dále dobré na kondici, když to jde chodit pěšky, udrží to člověka v celku dobré kondici. Každý den ujdu, když nejedu na kole tak okolo 10km, třeba cestou na trenink a z něj, takže to není žádné chození dokola a má to i smysl. Člověk si při tom i vyčistí hlavu... I když je pravda, že někdy se po treninku musím docela nutit, ale je to jen o zvyku...
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

Příspěvekod PC » stř 09. zář, 2009 15:43

ja prave jezdim jen kratky tezky trate a esli se mam udrzet na urcite tepovce, tak to sorry to bych se musel zabit z tech kopcu jak bych do toho musel dupat, i kratky kopec je oddych..a zatim sem u nas nenasel 60 km do kopce.... ja nepotrebuju mit chvilku 230 a pak padnout na 90, ptam se znovu zkusil jsi to nekdy, vzit si ten pulsmetr? ;-)

edit:preklep
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků