Klouby

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Klouby

Příspěvekod PyrotechniX » sob 12. zář, 2009 15:59

Zdravím. Je mi 15 let, doma docela intenzivně cvičím, obvykle alespoň hodinu a půl až tři hodiny denně, 5 - 7krát týdně. Intenzivně, ale zřejmě špatně. Nemyslím si, že bych si toho dříve nevšimal, ale v poslední době mi docela solidně křupou skoro všechny klouby. Od 17.9. bych měl začít navštěvovat TKD ITF v Opavě, ale nechci tam přijít s tím, že si každý bude myslet, že šlapu v lavoru plném křupek. Nejvíc mě štve pravé koleno, skoro pokaždé když dělám dřep mi fakt hlasitě nepěkně křupne. Nebolí mě to, ale je to nepříjemný pocit a hlavně dojem, že to určitě není dobré. Taky mi šíleně (rozuměj při každém pohybu) křupe zápěstí, ale to je asi z častého používání PC, které od zítřka omezím a dělání kliků. Jediný důvod moje zřejmě špatného stavu kolen je asi dělání dřepů na jedné noze a dělání dřepů s 20 kg. Pokaždé když se zvedám, je slyšet takový divný zvuk. Nesmějte se mi, ale nejlépe jde popsat jako protlačení slin skrz horní jedničky , jenom mírně tlumený přes kůži :-D. Nevíte co s tím? Za doktorem se asi zanedlouho vydám, ale nejsem zvědavý aby mi řekl že musím s BU přestat. Nepřestanu i kdybych se měl rozbít na padrť. Mám jíst po paletách gumové medvídky nebo co? Taky mě napadlo, jestli není důvod i ten, že po cvičení se jdu osprchovat teplou vodou a pak ledovou na konci, jako vždycky. Ale opravdu nevím čím jiným by to mohlo být ....


P.S.: Strečink na začátku (a když si vzpomenu, tak i na konci) cvičení dělám, ale stejně když chvíli posiluju ruce, udělám pak dřep, zase mi lupne v kolenu :cry: .
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

 

Re: Klouby

Příspěvekod luen » sob 12. zář, 2009 16:32

PyrotechniX píše:Zdravím. Je mi 15 let, doma docela intenzivně cvičím, obvykle alespoň hodinu a půl až tři hodiny denně, 5 - 7krát týdně. Intenzivně, ale zřejmě špatně. Nemyslím si, že bych si toho dříve nevšimal, ale v poslední době mi docela solidně křupou skoro všechny klouby. Od 17.9. bych měl začít navštěvovat TKD ITF v Opavě, ale nechci tam přijít s tím, že si každý bude myslet, že šlapu v lavoru plném křupek. Nejvíc mě štve pravé koleno, skoro pokaždé když dělám dřep mi fakt hlasitě nepěkně křupne. Nebolí mě to, ale je to nepříjemný pocit a hlavně dojem, že to určitě není dobré. Taky mi šíleně (rozuměj při každém pohybu) křupe zápěstí, ale to je asi z častého používání PC, které od zítřka omezím a dělání kliků. Jediný důvod moje zřejmě špatného stavu kolen je asi dělání dřepů na jedné noze a dělání dřepů s 20 kg. Pokaždé když se zvedám, je slyšet takový divný zvuk. Nesmějte se mi, ale nejlépe jde popsat jako protlačení slin skrz horní jedničky , jenom mírně tlumený přes kůži :-D. Nevíte co s tím? Za doktorem se asi zanedlouho vydám, ale nejsem zvědavý aby mi řekl že musím s BU přestat. Nepřestanu i kdybych se měl rozbít na padrť. Mám jíst po paletách gumové medvídky nebo co? Taky mě napadlo, jestli není důvod i ten, že po cvičení se jdu osprchovat teplou vodou a pak ledovou na konci, jako vždycky. Ale opravdu nevím čím jiným by to mohlo být ....


P.S.: Strečink na začátku (a když si vzpomenu, tak i na konci) cvičení dělám, ale stejně když chvíli posiluju ruce, udělám pak dřep, zase mi lupne v kolenu :cry: .


Pri cviceni klouby sesedaji a je treba je jakoby vytahovat. Krupani bych se ale nebal, i kdyz zalezi na pricine. Krupani kloubu muze byt i zdrave, ja si take prokrupu vsechny mozne klouby pri rozcvicce :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Hugo » sob 12. zář, 2009 16:57

Jeslti se bojíš, že by to mohlo být zlé, tak navštiv lékaře. Klidně bude stačit obvodní. Jinak abych se přiznal, taky mi někdy ošklivě křupne v koleni, ale tak po 5-6 dřepu už sem v pohodě. Taky mi pravidelně křupe pravá ruka v zápesti. Asi od mysi. Klidne bych na TKD sel a promluvil si tam s trenerem, bude tomu rozumet. Občas to podle mého křupne každému. Znám kluka co mu furt lupe v krku když jím otočí do nakyho extra uhlu :D 8O
Hugo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 10. zář, 2009 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » sob 12. zář, 2009 17:59

Díky oběma hoši, uklidnili jste mě :-). no já křupu při každém pohybu, asi nedostatek kloubního maziva nebo co ... Každopádně za lékařem skočím, většinou mi křupne koleno jen při dřepech, takže snad to bude ok :-).

Jinak ty dřepy mám omezit? A nebo dělat jen bulharské dřepy?
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod luen » sob 12. zář, 2009 19:35

PyrotechniX píše:Díky oběma hoši, uklidnili jste mě :-). no já křupu při každém pohybu, asi nedostatek kloubního maziva nebo co ... Každopádně za lékařem skočím, většinou mi křupne koleno jen při dřepech, takže snad to bude ok :-).

Jinak ty dřepy mám omezit? A nebo dělat jen bulharské dřepy?


K lekri bez pouze ke sportovnimu a at je to ortoped, jinak ti nepomuze resp., ti muze ublizit lecenim neceho, co neni problem :!: Drepy bych neomezoval, pokud te to vylozene neboli atd ... Loupnuti v kloubu je proste normalni a ve tvem veku se klouby jeste dotvareji vyvojem, takze je brzo na nejake zavery :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod farmer » sob 12. zář, 2009 20:54

S tímhle problémem bych rozhodně šel taky jenom ke sportovnímu. Chce si to nastudovat taky něco o výživě kloubů. I když převládá názor, že se takové poruchy kloubů nedají pořádně léčit/klouby vyspravit, určitě můžeš hodně napomoct, nebo aspoň zastavit další postup. Možná i stav zlepšit. Je to otázka nějaké pětikoruny denně. Nastuduj si, co to je chondroitin, glukosamin, želatina.

Nějaké články tady:

http://www.4fitness.cz/vse_o_glukosamin ... clanek-13/

A v tom samém shopu to můžeš i levně koupit.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » sob 12. zář, 2009 23:08

Díky, podívám se po tom :-).
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod scout » ned 13. zář, 2009 14:05

souhlas s kvalitnima doplnkama stravy se da zlepsit hodne..ma vlastni skusenost.... 8) taky mi naprosto vodesly kolena v 18 kdyz jsem byl zvyklej kazdej den behat a posilovat.......dneska jsem na tom relativne v pohode,......nesouvisi ty problemy taky s tvym rustem..?? kazdopadne bych tech lekaru obesel vic....o ostatne treba po tricitce si uz intenzivnejsi sportovani bez doplnku stravy nedokazu vubec predstavit .... 8) ...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » ned 13. zář, 2009 14:18

ale jak znovu procitam tvuj dotaz asi by si s nekym mel vazne konzultovat jak cvicis ..a on ti upravil plan i s kompenzaci strecinkem,plavanim aj. ...ne kazdy jednostrany pretezovani je zdravy ...vlastne zadny.....ja vim ze v patnacti kazdej aspiruje na pozici mistra sveta (ja nebyl jinej... chce to s rozmyslem.... :wink: ...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » ned 13. zář, 2009 17:20

Ale já budu, chápeš :D :D :D ??? No, za pár dní se podívám za ortopedem nebo někým a na TKD se zeptám trenéra, na ten Glukosamin a Chondro se podívám taky ....
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod marcelo » pon 14. zář, 2009 7:34

..ja si myslim napr. ze tvoj problem suvisi zo zlou technikou drepovania,popr. zly bojovy postoj a celkovy postoj tela,uhlovanie kolien,bedier atd a tym padom sa skor opotrebuvaju klby..Klbna vyziva je fake,by clovek musel pozrat ine mnozstva,moj brasko dava 2 krat do roka Decadurabolinovu kuru na klby :lol: :lol: ,to je jedina ucinna vec co zaberie :wink: Ale tieto preparaty patria do ruk skusenym borcom,co on ako byvaly zavodny powerlifter celkom je a ma co to odsypane :twisted:

Moja rada je Pilates,Joga a pododne derivaty..sak Ukrop nech sa rozhovori na temu Joga a klby atd.. pisal ze jemu pomohla,mne tiez pomohol derivat rehabilitacnych cviceni kt. su z Jogy velmi na kolena a bedrovu cast :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod luen » pon 14. zář, 2009 8:17

ukropcany píše:...Ale ráno vstanem, ponaťahujem podľa potreby a som fit...


Uz nam zase fusujes do remesla :?: :lol: Ranni qi/hei gung a je to v pohode.
Naposledy upravil luen dne pon 14. zář, 2009 8:38, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » pon 14. zář, 2009 8:56

heigung/qigong a dit da, no problem
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků