Klub reálné sebeobrany v Ppaze

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod marcelo » pon 14. zář, 2009 8:43

ukropcany píše:4marcelo

ad 1. odstavec - 8)

ad 2. odstavec - :evil:


:twisted:


..som puding no..my riadne zbil hrebienok dolu :oops:
Naposledy upravil marcelo dne stř 16. zář, 2009 6:50, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod graver » pon 14. zář, 2009 9:48

marcelo píše:ci ako karatak buchas na pytle,aparaty,lapy atd

Ano
marcelo píše:ako casto praktikujes "kumite" so vsetkym co do karate patri..kopy,udery,kolena,lakte a nagewaza?

Bohužel mnohem míň, než bych chtěl a měl.
marcelo píše:Myslim ze aj vo svojom veku by si mal byt schopny roztrielat bezneho 20tnika na sracku

Díky za důvěru :cry:
marcelo píše:sensei ma po 40tke,ale dostaval som ako male decko,nevedel som kedy pride lowkick a kedy hakovka a direkt

No, to mají mí učitelé i po padesátce a taky se nechytám. Oni totiž cca 2/3 svého života dělali karate, kdežto já desetinu :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod scout » pon 14. zář, 2009 10:09

mne se naopak graverova odpoved docela zamlouva ...virtualnich killeru uz bylo na tomhle foru dost 8) 8) ...na nic si nehraje ..urcite musi predevsim zivit svoji rodinu a zustat zdravej....karate obohatilo jeho zivot a je urcitou pozitivni motivaci.... 8) ...a je si vedom sve realne situace....pro mne je cviceni a trenink taky jedna z nejdulezitejsich veci ,(krome hezkejch holek a literatury... :wink: )...tak sem zapomnel co jsem chtel rict ale to je jedno :lol: :lol: .....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod graver » pon 14. zář, 2009 11:08

Mně samotnému se moje odpověď taky moc nezamlouvá, ale vymýšlet si a dělat tu ze sebe něco, co nejsem, to kvůli tomu nebudu. A jestli chce kdokoliv můj přístup nazývat přizdisráčstvím (to s tím trollem už jsem nepochopil vůbec), nechť se nežinýruje - už jsem skousl víc.
Ono je to tak: čím jsi lepší, tím víc lidí kolem tebe je horších, než ty :idea: .
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » pon 14. zář, 2009 12:51

Nene v pohode ja za:

1) nevzal v uvahu kolik je ti roku
2) jak dlouho cvicis

... a tim padem jsem si to hodil do uplne jineho svetla :wink: byt ta formulace nebyla nejstastnejsi, ale kdo kdy nenapsal neco, co by po case neopravil :?: :wink: mi to puvodne vyznelo jak od nejakeho mladase, kterej se nedavno pohadal s nejakym fotrikem na zabave a ted ho chce odchytit pred hospudkou a nabancit mu ... proto jsem reagoval, jak jsem reagoval :oops:

S tim trollem to nebylo na tebe, ale ze mi to pripomina retoriku jednoho mistniho trolla - je tu jen jeden, tak to nebude tezke rozklicovat :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » pon 14. zář, 2009 13:59

luen píše:jak od nejakeho mladase, kterej se nedavno pohadal s nejakym fotrikem na zabave a ted ho chce odchytit pred hospudkou a nabancit mu

Jo tak, ty jsi to pochopil jako reálnou situaci. No, že bych ty konflikty ještě aktivně vyhledával, to asi opravdu, ale opravdu ne (i když někdy mám takové nutkání se tomu konfliktu nevyhnout :oops: ). Toho 6pivního ožralu jsem myslel jako sample, abych vysvětlil, že na své úrovni bych byl rád, kdyby mi mé "dovednosti" umožnily zvládat relativně "normální", neozbrojené jedince - žádné programové bitkaře, zločince atd. Poslední příklad z této kategorie byl chlapík, kterému se nelíbilo moje parkování (byl to ten typ, který má "svoje" místo). V tomto případě se konfliktu vyhnul on, ne já. Ptal se, jestli nechci nakopat do prdele a já blbec odpověděl, že sice ne, ale jestli na tom trvá, tak za pokus by to stálo. Netrval...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » pon 14. zář, 2009 14:16

jj klasika u netove diskuze, ale hlavne, ze jsme si to vysvetlili :wink: Nicmene 4 roky je dlouha doba, uz bych byt tebou testoval :wink: :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » pon 14. zář, 2009 14:45

luen píše:jj klasika u netove diskuze, ale hlavne, ze jsme si to vysvetlili :wink: Nicmene 4 roky je dlouha doba, uz bych byt tebou testoval :wink: :!:


..suhlasim.. cross sparingy s roznymi stylmi..a simulovane drill sparingy..kicker vs. boxer.. boxer vs. zapasnik..kickboxer/ karatak / vs. allround fighter atd.. posunie ta to hooodne daleko 8)
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod defendu » úte 15. zář, 2009 18:51

fist píše:
xiuwei píše:BRANA na netu :


Už jsem sem nechtěl nic psát, ale vidím, že se tady kromě běžného "nic českého nemůže být dobré a v naší škole Pchej Fuj ho stejně máme všichni delšího než vy" k mému značnému překvapení sešlo pár lidí, kteří se autenticky zajímají, co to ta Brana opravdu je.

Chtěl bych vás, kolegové, varovat -- na Internetu (kromě http://www.skola-sebeobrany.cz) není o Braně ®ÁDNÁ relevantní informace. Všechno, co se dá najít, jsou s prominutím výblitky lidí, kteří to nikdy necvičili anebo to zkusili a nikam se nedostali. Jsou to naprosto bezcenné dezinformace.

Je to dnes už nezvyklé, ale pokud se skutečně budete chtít o tomto něco dozvědět, nezbude vám než vyrazit do knihovny. Odborných knih je o téhle škole několik desítek, část z nich je v knihovnách dostupná. Je to ale většinou dost obtížné čtení, jsou to normální vědecké práce, asi jako když čtete vysokoškolská skripta.


Zdravím tě,
mohl by jsi o Braně napsat něco víc?Ne nějaké odborné žvásty,ale skutečné poznatky z tréninku...Měl jsem možnost kdysi trénovat Systém univerzální sebeobrany p.Honzíka,který z Brany silně vycházel a mohu říci,že je po taktické stránce perfektně propracovaná (něco takového jsem např. nenašel ani v izrael. KM,která se např. nezabývá časovou tísní apod.),po technické je to ovšem horší...
Jestli nechceš psát veřejně,tak přes SZ,díky
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod TongPo » úte 15. zář, 2009 21:38

Pro gravera:

Hele chlape, co jsem si přečetl tvý příspěvky, tak to na mě působí docela jednoznačně - absolutní nedostatek "bojový praxe" a z toho vyplývající nedůvěra ve svý schopnosti. ®e na tom takhle seš po 4 letech tréninku, to asi většině např. boxerů přijde směšný, ale já dobře vím, že je to častá "systémová chyba" mnoha škol BU. Ty prostě nemáš vyzkoušený, že toho chlapa dokážeš sejmout a kolik toho vlastně vydržíš. Týhle vnitřní nejistoty se zbavíš jen dvěma způsobama:
1) Účastí v opravdovým konfliktu (Ale toho se normální rozumnej člověk dobrovolně nezúčastní, že? :wink: )
2) Plnokontaktním sparringem (Což není žádnej problém realizovat, jde jen o to překonat vlastní strach, nastavit zrcadlo svým opravdovým schopnostem.)
Takže je to jen na tobě, jestli se otestuješ a získáš nějakou jistotu, nebo budeš se slovy "ještě nejsem připraven" dalších x let přežívat s pocitem pro boj nepoužitelnýho losera... :D :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » úte 15. zář, 2009 21:42

defendu píše:...a mohu říci,že je po taktické stránce perfektně propracovaná (něco takového jsem např. nenašel ani v izrael. KM,která se např. nezabývá časovou tísní apod.),po technické je to ovšem horší...

Zajímavý, ohledně toho, co o sebeobraně z dob "totáče" vím, mám podobnej názor... Tedy docela dobře zmáklá taktika, ale použitý techniky... :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod graver » stř 16. zář, 2009 7:29

TongPo píše:absolutní nedostatek "bojový praxe" a z toho vyplývající nedůvěra ve svý schopnosti.

Správně.
TongPo píše: Ty prostě nemáš vyzkoušený, že toho chlapa dokážeš sejmout a kolik toho vlastně vydržíš.

Správně.
TongPo píše:1) Účastí v opravdovým konfliktu (Ale toho se normální rozumnej člověk dobrovolně nezúčastní, že?

Správně.
TongPo píše:2) Plnokontaktním sparringem (Což není žádnej problém realizovat, jde jen o to překonat vlastní strach, nastavit zrcadlo svým opravdovým schopnostem.)
Takže je to jen na tobě, jestli se otestuješ a získáš nějakou jistotu, nebo budeš se slovy "ještě nejsem připraven" dalších x let přežívat s pocitem pro boj nepoužitelnýho losera... :D :wink:

Taky správně :cry: :oops:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod fist » pát 18. zář, 2009 6:46

defendu píše:Zdravím tě,
mohl by jsi o Braně napsat něco víc?Ne nějaké odborné žvásty,ale skutečné poznatky z tréninku...Měl jsem možnost kdysi trénovat Systém univerzální sebeobrany p.Honzíka,který z Brany silně vycházel a mohu říci,že je po taktické stránce perfektně propracovaná (něco takového jsem např. nenašel ani v izrael. KM,která se např. nezabývá časovou tísní apod.),po technické je to ovšem horší...
Jestli nechceš psát veřejně,tak přes SZ,díky


I já zdravím. Omlouvám se, ale mám příliš málo času na to, abych mohl vypisovat do internetových diskusí nějaké eseje. Pokud máte vážný zájem, opravdu doporučuji odbornou literaturu zmíněnou na stránkách http://www.skola-sebeobrany.cz, lepší zdroj informací je už jen "od srdce k srdci", jak říkají buddhisté, ale to v tomto případě znamená přihlásit se do začátečníků a trpělivě cvičit... :wink:

Snad jen krátce k té technice -- když jsem se poprvé seznámil s technikou sebeobrany MS-1, měl jsem už zkušenost s ©otokanem, Judem a Aikidem. Na první pohled mi ty technické akce připadaly takové neohrabané, málo elegantní. Pak jsem však pochopil, že to je prostě proto, že s nimi obránce může dát skutečně pořádnou ránu. Kladivo na zatlučení pilotu do země taky vypadá jinak než kladívko na zatlučení hřebíčku do zdi. Ta technika je optimalizovaná na maximální přenos kinetické energie do útočníka s minimálními dopady na tělo obránce. A přesto se dá zvládnout ve velmi krátkém čase, část technik dokonce v čase kratším, než je prostá reakční doba útočníka!

Ještě jednou se omlouvám, že nenapíšu více, ale fakt nemám kdy. Mějte se dobře, defendu.
fist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 10. zář, 2009 23:00

Příspěvekod defendu » pon 21. zář, 2009 19:07

I tak díky :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron