Karate v UFC

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Re: Karate v UFC

Příspěvekod RBR » úte 15. zář, 2009 18:22

marcelo píše:Ahoj RBR,videl som kompletnu vyukovku od Lyoto Machidu a budes dost prekvapeny ale on ma mixnuty Shotokan velmi silne s boxingom a thaiboxingom co sa tyka boja v postoji..samozrejme ze postoj,drzanie ruk v garde ma viacej karatecke ale obavam sa ze nazvat to cistym Shotokanom je dost odvazne...je to hybridne MMA Karate..to iste urobil uz davno Azuma so svojim Daidojuku,Ashihara,Soeno so Shidokanom a mnoho inych odidencov z klasickeho Kyokushinu,vsetci to uz pred 30 rokmi mixovali s Judo a Muaythai :wink: Cize nic nove pod slnkom co sa tyka MMA Karate 8)


Zdar,

na Lyota Machitu máme otevřený již jeden thread, ve kterém jsem se jasně vyjádřil, že nedělá čistý shotokan, má mixnuté další věci. Měli jsme na to téma RUNAREM dost obsáhlou diskuzi co je a není v jeho projevu karate.
To co jednoznačně Lyotův projev řadí ke karate (z mého pohledu) je způsob jakým pracuje na place, jeho pojetí strategie boje nikoliv používané konkrétní techniky.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod hellas » úte 15. zář, 2009 19:01

marcelo píše:
Toman píše:marcelo: Tak to hej :D

nicméně: UFC = boxing-wrestling ... stará dobrá Pride :cry:


JJ Pride bola skvela :wink:

..ale zas na druhu stranu kvitujem ze v UFC obmedzili zem len na urcity aktivny cas.. :wink:


To bylo v PRIDE taky, neomezeně to bylo jen v začátcích.
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod marcelo » stř 16. zář, 2009 7:02

hellas píše:
marcelo píše:
Toman píše:marcelo: Tak to hej :D

nicméně: UFC = boxing-wrestling ... stará dobrá Pride :cry:


JJ Pride bola skvela :wink:

..ale zas na druhu stranu kvitujem ze v UFC obmedzili zem len na urcity aktivny cas.. :wink:


To bylo v PRIDE taky, neomezeně to bylo jen v začátcích.


..neobmedzena "ground" bola aj v Pride aj v UFC v zaciatkoch kym to pre neatraktivitu nestopli,otrasne zapasy ala Royce Gracie nebavili podla mna ani skalnych fanusikov:)..ale mne osobne sa zda ze v Pride tu ground nechal rozhodca dlhsie ako ground oproti UFC..co mne osobne sa paci..mna osobne sa viac paci "postojovy" zapas ako "zemarsky" zapas..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: Karate v UFC

Příspěvekod marcelo » stř 16. zář, 2009 7:08

RBR píše:
marcelo píše:Ahoj RBR,videl som kompletnu vyukovku od Lyoto Machidu a budes dost prekvapeny ale on ma mixnuty Shotokan velmi silne s boxingom a thaiboxingom co sa tyka boja v postoji..samozrejme ze postoj,drzanie ruk v garde ma viacej karatecke ale obavam sa ze nazvat to cistym Shotokanom je dost odvazne...je to hybridne MMA Karate..to iste urobil uz davno Azuma so svojim Daidojuku,Ashihara,Soeno so Shidokanom a mnoho inych odidencov z klasickeho Kyokushinu,vsetci to uz pred 30 rokmi mixovali s Judo a Muaythai :wink: Cize nic nove pod slnkom co sa tyka MMA Karate 8)


Zdar,

na Lyota Machitu máme otevřený již jeden thread, ve kterém jsem se jasně vyjádřil, že nedělá čistý shotokan, má mixnuté další věci. Měli jsme na to téma RUNAREM dost obsáhlou diskuzi co je a není v jeho projevu karate.
To co jednoznačně Lyotův projev řadí ke karate (z mého pohledu) je způsob jakým pracuje na place, jeho pojetí strategie boje nikoliv používané konkrétní techniky.

RBR


O.K. je to mozne,nehadam sa. Co sa tyka strategie suhlasim,co sa tyka technickeho repertoaru,to si mozu shotokanisti nechat zajst chut :wink: Je uplne niekde inde ako 99% shotokanakov na celom svete :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Toman » stř 16. zář, 2009 8:49

No mně se taky líbí postoj, ale to se radši pak podívám na box, K-1, shootboxing
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » stř 16. zář, 2009 8:51

Co se týká technik co Lyoto používá to je PRÁVĚ SHOTOKAN, že si někde myslí že technika vypadá jako v Kata nebo Kihonu podle pravítka tak to je zásadní OMYL.
Vidím v jeho stylu jak Shotokan údery tsuki tak obloukový údery alá kagi, mawashi tsuki.
Dál jeho footwork neboli tai sabaki, timing a některý porazy to je klasa Shotokan trademark.

Málo kdo tady na foru vůbec tuší co je Shotokan Karate a ani omylem neviděli nějakýho kvalitního Shotokan Karatistu, kromě Machidy v UFC.

Už jsem to tu psal stokrát:Na světe a hojně i u nás je spousta oddílů co maj nálepku Shotokan ale oproti Shotokanu je to jako babeta oproti nadupanýmu Kawasaki.
Navíc v každým oddíle je spousta lidí naprosto nesrovnatelný výkonosti.

Hlavně jsou i o velkej kus lepčí Shotokan Karatisti než Machida co se týče rychlosti, timingu, taktiky, přesnosti a průrazný síly, footworku, podmetů atd.

Proč to ale všechno píšu....jen jako svědectví a informaci lidem co o to mají zájem, stovky špičkových Karatistů po celým světě jsou neskutečně našlapaných.
P.S: Spousta lidí tady má asi problém logicky uvažovat a rozpoznat NA PŘÍKLAD fitbox od boxingu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » stř 16. zář, 2009 11:05

RUNAR píše:a ani omylem neviděli nějakýho kvalitního Shotokan Karatistu, kromě Machidy v UFC.

Pri vsi ucte k Machidovi (je to dobrej zapasnik) se asi neda jen tak flaknout na stul, ze je to kvalitni shotokanista/karateka... je to predevsim kvalitni zapasnik.

Ale vlastne jsi to pak napsal i sam...
RUNAR píše:Hlavně jsou i o velkej kus lepčí Shotokan Karatisti než Machida co se týče rychlosti, timingu, taktiky, přesnosti a průrazný síly, footworku, podmetů atd.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod marcelo » stř 16. zář, 2009 11:16

Toman píše:No mně se taky líbí postoj, ale to se radši pak podívám na box, K-1, shootboxing


..ja som to myslel Tome tak ze viacej sa mi paci Nagewaza oproti Newaze...viac k nej aj inklinujem podvedome..to som mal namysli akoze "postojovy " zapas vs. "zemarsky zapas" :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » stř 16. zář, 2009 11:18

Runnar- v pohode,nehadam sa..ja do karate vobec nevidim takze necham sa rad poucit.. :D
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 16. zář, 2009 11:39

Gino:
Fakt promiň....ale nebudu si s tebou psát.
S Karate nemáš žádnou zkušenost, nevíš o čem píšeš. Navíc jak už jsem psal jinde, dost mi nesedí metody kterýma píšeš.


Marcelo:
Já se taky nehádám.....jen poskytuju informace o tom co jsem viděl a na vlastní kůži zažil.

Jak píšu největší problém je že spousta oddílů má nálepku Shotokan a cvičí tanečky....dál Shotokan je dost rozšířená nálepka a těžko si představit že všichni co dělaj něco pod touhle značkou budou bouchači.
Nicméně pro mě je Shotokan to co předvádí stovky špiček po celým světě včetně Machidy.....Kawasaki je nadupaná mašina, ale z babety se nestane Kawasaki když si na ní někdo nalepí velkej nápis Kawasaki (Shotokan).
Nikoho nepoučuju.......jen chci podat svědectví tak jak jsem ho zažil.

Další věc je že v oddílech jsou mezi adepty dost velký výkonostní rozdíly.......ale to je asi všude, že Čtvrtníček chodí k Osičkovi na boxing neznamená že je bouchač že jo....a může k němu chodit třeba 10 let na soukromky.
Takže taky naprosto uznávám že spousta oddílů co se nazývá Shotokan jedou tanečky.....ale jsou předmětem značný ironie(ne ale neúcty nebo pohrdání) v řadách špičkových Karatistů.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 16. zář, 2009 12:30

Admin:
Smaž toho xboxonanistu, díky :P
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » stř 16. zář, 2009 12:48

Já si myslím, že je to spíše o člověku a jeho přístupu k tréninku a boji, než stylem samotným.

Ale jinak se můžete hádat dál. :wink:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » stř 16. zář, 2009 14:21

RUNAR píše:Jak píšu největší problém je že spousta oddílů má nálepku Shotokan a cvičí tanečky....dál Shotokan je dost rozšířená nálepka a těžko si představit že všichni co dělaj něco pod touhle značkou budou bouchači.
Nicméně pro mě je Shotokan to co předvádí stovky špiček po celým světě včetně Machidy.....Kawasaki je nadupaná mašina, ale z babety se nestane Kawasaki když si na ní někdo nalepí velkej nápis Kawasaki (Shotokan).
Nikoho nepoučuju.......jen chci podat svědectví tak jak jsem ho zažil.


TO Runar: Když se nám ta debata dostala do shotokanu, tak mám na tebe dotaz. To, že jsou kvalitativní rozdíly mezi oddíly je běžně známá věc. Ty sám si dělal shotokan 4 roky, ale máš docela jasno jak ten správný má vypadat a to mě zajímá. Rád bych si udělal konkrétní představu o tvém pojetí správného shotokanu. Nejlépe se mrknul na nějaké ukázky. Kdo podle tebe dělá ten "správný" shotokan? Mohl by si mě sem hodit nějaké odkazy?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Gino » stř 16. zář, 2009 14:40

ukropcany píše:4RBR - štípeš!

:lol: Jen se chce dostat taky na RUNARuv blacklist mezi smetanku :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » stř 16. zář, 2009 15:07

RBR:
Áhoj, nedělal jsem Shotokan 4 roky, je to asi od 11,12 (přesně už ani navim kolik mi bylo když jsem začínal asi 11 nebo 12 :oops: ) do 18 v oddíle Jana Pechana.
Ńo a potom různý tréninkový víkendy.....s různými učiteli.

Odkazy na to jak vypadá podle mě kvalitní Shotokan?

Na youtube nemám v práci přístup takže snad jen jména, stačí si o nich něco dohledat, sehnat si videa atd:

Hirokazu Kanazawa, Keinosuke Enoeda, Masao Kawasoe, Hiroshi Shirai, Hideo Ochi, Masatoshi Nakayama, Yoshiharu Osaka, Masaaki Ueki, Takayuki Mikami,
Tetsu Miyazaki, Tetsuhiko Asai. Keiko Abe, Masahiko Tanaka.
Z mladších: Masao Kagawa, Tatsuya Naka (hrál v Kuro Obi), Minoru Kawawada,Mikio Yahara (to je celkem excentrik)

A velká spousta dalších.....bouchačů.

Z Evropy mě napadá Frank Brennan z KUGB Shotokan England (Keinosuke Enoeda) na videích z kihonu jede celkem dost silově, ale v Kumite to tam řachá pěkně.
Ale ty klucí uvedený výše jsou podle mého názoru o kus lepší Karatisti.


Hlavně, tyhle kluci nebudou nikomu stát za prdelí až pude v bitce do tuhýho......takže ať Machida rozmlátil celou UFC light heavy špičku tak nikdo nemá co jásat.

Můžem si dát pokec i přes SZ 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » stř 16. zář, 2009 16:09

Marcelo já se na to snažím koukat z obou stran.

Buď to někdo tahá celou dobu na zem, sedá si (V Pride by následoval soccer nebo stomp v UFC ne) nebo se mu po takedownu podaří escape stoupne si, nebojuje a ustupuje a čeká až to ref postaví.... Co je lepší?
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

.

Příspěvekod luen » stř 16. zář, 2009 16:26

4 runar, kez by to tak bylo ... kez by se v standardne v karate skolach cvicilo normalne, zadne honeni se za paskama, zadne <> kumite (ale poradnej sparing), zadne debilnosti v katach (3-4 za rok menit uder o 2cm nahoru ci dolu - protoze ted zase nekdo prisel na to, ze o 2 centaky vejs je to spravne), zadne debilni aplikace v katach atd, atd ...
Jenze ono to tak porad je a byt rozumim tve touze, aby to tak nebylo, tak je myslim treba prijmout krutou realitu.
Nemluve o svazove politice o tom jak se hazou lidem klacky pod nohy, protoze si dovolili sami odfrcet na okinawu ...
Pokud je to, co pises beznej standard, jak to, ze shotokanaci jeste neopustili od napadu sve chabe vystroje v kumite? Proc se bezne neuci zemarina, ktera tam je? Proc se bezne neuci klinche, haky ...

Sam patrim k lidem, kteri tohle kritizuji radu let, nejdrive u karate a posleze v radach cvicencu kung fu, takze vim o cem mluvim. Kez by to bylo tak ruzove jak pises :(
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » stř 16. zář, 2009 16:28

Toman píše:Marcelo já se na to snažím koukat z obou stran.

Buď to někdo tahá celou dobu na zem, sedá si (V Pride by následoval soccer nebo stomp v UFC ne) nebo se mu po takedownu podaří escape stoupne si, nebojuje a ustupuje a čeká až to ref postaví.... Co je lepší?


..Tome tu prvu situaciu poznam dobre,sadanie si na dupku zo strany BJJ fighterov..nemal som to nikdy rad a zdalo sa mi to take zbabele a nedostojne a socceroch a stompoch ani nemusim hovorit,pre sebaobranu je tato strategia total shit :lol:

Tu druhu situaciu si neviem nejak dobre predstavit :oops: Celkovo mne sa stare valetudo zapasy najviac pacili a mali ku "krcmovym subojovkam" najblizsie,ked to porovname s inymi BS..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » stř 16. zář, 2009 16:41

RUNAR - tak si prave rikam, kdyz vidim, jak ti tu luen napsal takovy chapajici komentar... mam k tobe RUNARe dotaz - tebe to zere, ze je shotokan takovej a makovej, to chapu a chape to kazdej (kazdeho nas zere to same v tom nasem odvetvi), ale... tos nemel nikdy touhu to zmenit? Vzit to treba na sebe, vydat se do JPN, drit pod nekym hodne dobrym a prispet tak k te osvete a treba jednou privezt do CR shotokan takovej, jakej bys tu chtel mit? Jen me to zajima, protoze to vypada, ze jsi velky fanda a shotokan je pro tebe srdcovka...
Naposledy upravil Gino dne čtv 17. zář, 2009 7:43, celkově upraveno 1
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

.

Příspěvekod luen » stř 16. zář, 2009 21:58

Gino píše:RUNAR - tak si prave rikam, kdyz vidim, jak ti tu luen napsal takovy chapajici komentar... mam k nemu dotaz - tebe to zere, ze je shotokan takovej a makovej, to chapu a chape to kazdej (kazdeho nas zere to same v tom nasem odvetvi), ale... tos nemel nikdy touhu to zmenit? Vzit to treba na sebe, vydat se do JPN, drit pod nekym hodne dobrym a prispet tak k te osvete a treba jednou privezt do CR shotokan takovej, jakej bys tu chtel mit? Jen me to zajima, protoze to vypada, ze jsi velky fanda a shotokan je pro tebe srdcovka...


Ahoj nejak jsem nepobral jestli je ten dotaz na me ..., ale jako, ze jo:

1) Ja cvicil karaco jeste za komaru a to se bez stranicke prukazky moc zmen delat nedalo :(

2) Mam mezi karatistama spousty kamosu a chodi si ke me stezovat na politiku, ktera je ve svazech :(

3) Vidim na nich jak jsou zklamani z vyvoje karate u nas a jak jim okamzite hazou vsichni klacky pod nohy, protoze kaslou na politicke putky a chteji to delat po svem a jen cvicit, co je bavi, tak jak si mysli, ze to je spravne ... bohuzel se jim nikdo adekvatne nevenuje a jen jim mazou med kolem huby a neustle pripominaji jak je v ramci jakesi tradice treba, aby drzeli hubu a krok :(

4) Pak jim nezbejva nez cvicit jine BU/BS, aby dohaneli to, co by se jinak v pohode dalo cvicit i v karate :(

5) V ramci moznosti se snazim pomoci komukoli, jak jen to jde :wink:

Ale nevztahuji to je ke karcu, je to obecnej jev v TBU u nas a asi i jinde ve svete. Vzdy se totiz shodneme na tom, ze je to vsude +/- stejne ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron