Karate v UFC

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Re: .

Příspěvekod RBR » stř 16. zář, 2009 22:06

luen píše: ... kez by se v standardne v karate skolach cvicilo normalne, zadne honeni se za paskama, (


Svým způsobem není páskování špatná myšlenka. Vždy je to otázka toho jak se k tomu lidé postaví. Nemá smysl lidi přesvědčovat, že karate není o honbě za pásky, na to musí přijít vlastní myšlenkovou činností.

zadne debilnosti v katach (3-4 za rok menit uder o 2cm nahoru ci dolu - protoze ted zase nekdo prisel na to, ze o 2 centaky vejs je to spravne), zadne debilni aplikace v katach atd, atd ...


To je problém aplikací, pokud znáš aplikaci pak cm neřešíš. Ovšem aplikací může být spousta, od nesmyslných až po správné. Je to jen o toku informací. Karate má problém, že se v něm necvičí zbraně. Spousta aplikací je v katách proti zbraním, ale pokud neumíš se zbraní správně zacházet, pak se těžko naučíš správně aplikaci. Je to o osobní iniciativě.

Jenze ono to tak porad je a byt rozumim tve touze, aby to tak nebylo, tak je myslim treba prijmout krutou realitu.
Nemluve o svazove politice o tom jak se hazou lidem klacky pod nohy, protoze si dovolili sami odfrcet na okinawu ...


svazová politika je věc sama pro sebe

Pokud je to, co pises beznej standard, jak to, ze shotokanaci jeste neopustili od napadu sve chabe vystroje v kumite? Proc se bezne neuci zemarina, ktera tam je? Proc se bezne neuci klinche, haky ...


No ve sportovním karate už výstroj začíná být dost slušná. Rukavice se zvětšují, děti a mládež mají nosit na kumite cosi jako helma, povinné jsou chrániče holení atd.
Ovšem naco v řízených formách kumite používat chrániče??? Není lepší raději lidem vysvětlit na co slouží jednotlivé formy kumite. Co se dá s nimi procvičit co nikoli. Pokud se nejede volné kumite není nutná nijak velká ochranná výstroj.
Zemařina v karate není. Je to opět na osobní iniciativě. Otázka zní kolik se toho ze zemařiny učit.
Za podstatně větší problém považuji to, že se v karate běžně neučí páky, škrcení, hody, což v katách je.
Klinče na závodech je nepoužiješ, proto se neučí. Háky ti nikdo nezaboduje.
Většina oddílů shotokanu v ČR se věnuje sportovnímu boji, tomu jsou jejich tréninky tomu přizpůsobeny. Těch pár oddílů co se věnuje karate jako sebeobraně se meze nekladou je to jen na osobní iniciativě jejich trenérů. Zaleží jen na nich kolik toho dokážou ze systému dostat.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Re: .

Příspěvekod luen » čtv 17. zář, 2009 7:29

RBR píše:Svým způsobem není páskování špatná myšlenka. Vždy je to otázka toho jak se k tomu lidé postaví. Nemá smysl lidi přesvědčovat, že karate není o honbě za pásky, na to musí přijít vlastní myšlenkovou činností.


To beru, ja mel to stesti, ze ani na judu ani na karacu jsem nebyl v oddile, kde se z pasku ucuravalo, ale takovych oddilu bylo velmi malo (v porovnani s temi, kde se slapalo po barvach).

RBR píše:To je problém aplikací, pokud znáš aplikaci pak cm neřešíš. Ovšem aplikací může být spousta, od nesmyslných až po správné. Je to jen o toku informací. Karate má problém, že se v něm necvičí zbraně. Spousta aplikací je v katách proti zbraním, ale pokud neumíš se zbraní správně zacházet, pak se těžko naučíš správně aplikaci. Je to o osobní iniciativě.


Jasne ty si to vnitrne resit nemusis, ale pak prijde komisar a ten te peskuje za to, ze tohle takhle, tohle zase jinak, protoze on zna jen nejake aplikace a treba u paskovani vylitnes proto, ze udelas neco spravne, jen pan komisar nevi ... o tom mluvim. Hlavne aplikace je vlastne o nicem. Protoze deticky slovo "A" se da vyuzit ve slove "MAMA", ale co s tim? Je treba konverzovat, coz je ve svete BU - konfrontace, cili sparing!!! Pak to dava smysl, pokud se cvici jen aplikace, katy, kihon a divne kumite, tak to clovek pod kuzi nedostane - viz. debta s graverem ...

RBR píše:svazová politika je věc sama pro sebe


Jasna vec, nepocitam, ze to tady poresime ..., ale politikareni neni jen otazka karaca!


RBR píše:No ve sportovním karate už výstroj začíná být dost slušná. Rukavice se zvětšují, děti a mládež mají nosit na kumite cosi jako helma, povinné jsou chrániče holení atd.
Ovšem naco v řízených formách kumite používat chrániče??? Není lepší raději lidem vysvětlit na co slouží jednotlivé formy kumite. Co se dá s nimi procvičit co nikoli. Pokud se nejede volné kumite není nutná nijak velká ochranná výstroj.
Zemařina v karate není. Je to opět na osobní iniciativě. Otázka zní kolik se toho ze zemařiny učit.
Za podstatně větší problém považuji to, že se v karate běžně neučí páky, škrcení, hody, což v katách je.
Klinče na závodech je nepoužiješ, proto se neučí. Háky ti nikdo nezaboduje.
Většina oddílů shotokanu v ČR se věnuje sportovnímu boji, tomu jsou jejich tréninky tomu přizpůsobeny. Těch pár oddílů co se věnuje karate jako sebeobraně se meze nekladou je to jen na osobní iniciativě jejich trenérů. Zaleží jen na nich kolik toho dokážou ze systému dostat.

RBR


Zacina byt ... dik za uprimnost, ale to na veci nic nemeni, protoze to je ujetej vlak, kterej se dohani, jako jinde ... Klasicke boxerky, chranice na zuby, helmy - dejme tomu, chranice na lokty, kolena, holene, kovovej suspik - to je zacatek, protoze dik teto vystroji se zacne jinak zapasit, zmeni se metodika, zpusob reseni situaci atd, atd ... neni to jen o tom, ze ma nekdo boxerky - jde o celkovej pristup!
Pokud se nejede volne kumite, pokud se neopusti od modelu pravidel shotokanu, tak se to nikam neposune. Protoze porad budou lidi primarne cvicit sracky na srackozni pravidla. Co necvicis, to neumis - vedet o tom nestaci, protoze tim se to proste nenaucis! Vim o cem mluvim :wink:
Haky, klinche, hody - to je prave ono a proto je to tam, kde to je. Preci vsichni pamatujeme tu revoluci na ceskem pisecku v karate, kdyz zaclo dochazet k prvnim migracim okinwskeho karaca, jinej zpusob sparingu, cviceni forem, aplikaci, ze se dnes ti sami lotri, kteri to tenkrat pomlouvali, hazeli klacky pod nohy ... tvari, ze to tak vlstne bylo celou dobu ... Prdlajs nebylo a moc dobre si pamatuju situace ze zavodu, tu suskandu, jak se kluci bali rici, ze byli na okinawe, protoze by sli na black list atd, atd ... Natoz aby mohli otevrene rici, ze je lepsi metodika atd ... A to prosim nebyli zadny neemandi, byla seslost na republice, cili dalo by se rici elita v shotokanu a same pssst, ne tak nahlas, nikde to prosim nerikej ... smutny Stejne se to pak proflaklo a kluci si museli jezdit delat pasky do zahranici a do japanu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » čtv 17. zář, 2009 7:42

luen - kdyz tak na to koukam, tak jsem to vazne formuloval tak, ze z toho nebylo naprosto jasne, ze to mirim na RUNARa. Ovsem i tvou reakci povazuji za prinos :wink:
Svuj puvodni dotaz jsem poupravil, aby to z toho bylo jasne...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod luen » čtv 17. zář, 2009 7:48

Gino píše:luen - kdyz tak na to koukam, tak jsem to vazne formuloval tak, ze z toho nebylo naprosto jasne, ze to mirim na RUNARa. Ovsem i tvou reakci povazuji za prinos :wink:
Svuj puvodni dotaz jsem poupravil, aby to z toho bylo jasne...


V pohode :wink: mam nenechave prsty, tak jsem toho sproste vyuzil :lol: :wink:

Jen doufam, ze to nebude dalsi flame, zatim je to v klidku a snad to tak i zustane 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 17. zář, 2009 9:11

Rozdělil bych to na několik části:
1)Luen:
No......psal jsem tady už asi stokrát jaký jsou rozdíly mezi různými oddíly Shotokanu, umíš číst nebo tě nenaučili písmenka?
Když na babatu někdo nalepí nápis Kawasaki tak z toho Kawasaki(Shotokan) nebude.....to co se leckde učí není Shotokan.

Spousta oddílu jak v Čechách tak po světě učí tanečky, který nemají s Karate vůbec nic společnýho.
SOUHLAS :D .....spousta oddílů pod nálepkou Shotokan jsou tanečky.

Za další velmi pochybuju že si vůbec někdy něco jako Shotokan jen viděl natož cvičil......takže neustále meleš o tý babetě, tam se shodneme v tom nevidím žádný problém.

Tomu čemu říkám Kvalitní Shotokan, viz pánové který jsem jmenoval těm ses třeba Luene ty podle mého názoru, výkonostně nepřiblížil za celý svůj ani NA 2%.
Přirovnání tebe k nim mi vyznívá absolutně směšně.....po tvé desítky let dlouhé aktivní praxi.
To je věc která mi otvírá kudlu v kapse Luene, že absolutně netušíš nic o výkonosti kvalitních Shotokan karatistů a píšeš tady debility o tréninkových metodách o kterých nevíš ani prd, ne to že kritizuješ tenečky pod nálepkou Karate, tam se naprosto shodujeme, v tom nevidím problém a souhlasím, psal jsem to tu už mnohokrát.


2)
Proč já nejedu do Japanu a potom sem nepřivezu Shotokan?
Jezdí sem ROKY spousta kvalitních Shotokan učitelů, jsou tu oddíly s dost dobrými učiteli atd.
®e nepíšou sem a že je neznáte je jen vaše neznalost.


3)
Ukrop:
Nemůžu za to že nemám stejný životní příběh jako ty.....žes cvičil nějaký tanečky.
Já jsem jako teeneger cvičil Shotokan.....od tý doby jedu sám a s tím jak mi to funguje S OHLEDEM NA MŮJ TRÉNINK jsem dost spokojenej.
Neustále se mi víc a víc potvrzuje jak je to účinný.
Mě příjde že ty máš duševní poruchu jsi totiž naprosto zaslepenej ringonanista a cokoliv jinýho nevidíš, jsou ale i lidi a to nesrovnatelně větší bouchači než ty, jako je Viotor Belfort kterej se klidně nechá z Karate poučit.

4)Shotokan rules :D
Když to někde učí správně tak jako u Machidy tak jak on tak jeho brácha ve stand upu v grapplingovkách rozmlátí xboxery na třísky. :D
Vím že je to asi těžký klucí rozlišit babetu a Kawasaki ale pokuste se o to.
Držím palce :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » čtv 17. zář, 2009 10:20

Runnar- ja sa chcem opytat cisto zo zvedavosti,nehladaj v tom nejaku zakernost..preco dalej nepokracujes v praktikovani Shotokan,ale mixujes to s kde cim? Cawa :D
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod luen » čtv 17. zář, 2009 10:48

4runar a je to tady :lol: ty jsi vazne dite. Neslo by to bez tech osobnich narazek?

Ted k veci: babeta a kawasaki je jasna (i kdyz ani jedna znacka neni muj salek kavy) a o tom tady asi nikdo nepolemizuje :!: Mluvim o standardu a mluvim o ceskem standardu. Jaka je situace v australii nebo jinde za oceanem nevim, protoze to neni muj osobni interes. Jen jsem popsal situaci jaka byla, kdyz jsem cvicil ja ... Myslim, ze tuhle dobu nepamatujes (nevim) a nebo jsi to vytesnil z hlavy! Co se tyka dnesni situace, tak jsem odkazanej na sdeleni kamaradu, kteri se karate dale aktivne venuji.

Tome, co jsem videl nebo nevidel v karate, ty muzes jen tezko posoudit a proto nevidim duvod k nejakemu detinskemu zpochybnovani. At se maji veci jakkoli, rozhodne jsem v karate dosahl hmatatelnejsich dukazu o fundovanosti nez ty, ale nemam potrebu to nijak zduraznovat, takze to vratme zase z5 do normalni debaty, bez zbytecnych emoci a hlavne budme vecni. To, co jsem popsal, je standardni stav beznych lidi, kteri u nas cvici karate a problemu, ktere jim to prinasi. Pokud o tom nevis, tak tato debata asi nema smysl, protoze zijes v jinem svete nez ja :!:

O me vykonosti a ani o tve :wink: tahle diskuze neni, ale kdyz uz jsme u toho mel jsem i v judu i v karate 1. vykonostni tridu :wink: Tva byla prosimte jaka? I kdyz mi to dneska prijde smesne, tak jsem tenkrat delal karate na urovni, ktera by se dala prirovnat k tehdejsim meritkum, na velmi uspokojive. Se zelenym paskem jsem s prehledem vyhraval krajske prebory, na fialovem jsem skoncil, protoze uz nebyl mozny za tehdejsich podminek zadny progres a hlavne po nekolika setkanich na mistrovstvy CSR s nasi tehdejsi karate elitou, jsem to pro jiz zminene problemy zabalil!

Ze se to v nekterych dojo mezi tim posunulo je dobre a ja to kvituji, ale nechtel jsem cekat dalsich 15-20 let na to, az prijde nekdo, kdo se prosadi a ze bude za par mesicu po mem opdchodu revoluce, jsem tehdy netusil :wink: Nicmene cas po revoluci v mnoha ohledech ustedril nasemu karate jeste vice podpasovek, nez bylo treba a zdravo.

Na rozdil od tebe ja nedelam z vyjimky pravidlo a nevidim duvod ke spokojenosti jen proto, ze se na celem svete najde par vyjimek. Ty jsou i v ostatnich TBU, ale rozhodne to nevidim jako duvod ke spokojenosti - to je totiz v lepsim pripade (pokud to vyjde) jen zacatek :wink:

Ma posledni diskuze u byvaleho kamarada (Ruda Stransky) - jestli ti to jmeno neco rika, byla vice nez nestastna a tim jsem totalne zanevrel na shotokan. V te dobe uz jsem delal neco jineho a nestacil jsem se divit jejich udivu, kdyz videli kluci od Rudy nas trenink. Oci jim malem vypadli z dulku z naprosto obycejnych veci a to byla v te dobe Rudovo skola povazavana za jednu z TOP v CR. Nerikam, ze nejlepsi (vedel bych i o lepsich - z meho pohledu), ale i tak strasna bida. A to jsem byl v te dobe 20-21 letej cucak.

Nechci nikomu delat pakec, tak nebudu jmenovat kluky ze Sokolova, Prahy, Chomutova, Teplic ... atd - napric vsema liniema karate.

Nevim jestli si rozumime, ale nemuzu se zbavit dojmu, ze to schvalne tlacis nekam jinam a ze se vyhybas tomu o cem mluvim ja. Ja mluvim o standardnich pomerech ve skolach shotokn karate v CR. Nebavim se o zadnych vyjimkach, ktere jsou jako vyjimky uvadene a nikdo nevi ani proc. O tom seznamu by se asi take dalo polemizovat, ale i kdybychom se od tech jmen oprostili a zustali pouze u toho poctu, ktery by se dal navysit jeste o par zajimavych jmen, - tak je to v prumeru porad jen mizive procento a o tom mluvim ja :wink:

Snad se mi podarilo napsat to srozumitelneji :idea: :?:
Naposledy upravil luen dne čtv 17. zář, 2009 11:02, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod RBR » čtv 17. zář, 2009 10:58

luen píše:Jasne ty si to vnitrne resit nemusis, ale pak prijde komisar a ten te peskuje za to, ze tohle takhle, tohle zase jinak, protoze on zna jen nejake aplikace a treba u paskovani vylitnes proto, ze udelas neco spravne, jen pan komisar nevi ... o tom mluvim. Hlavne aplikace je vlastne o nicem. Protoze deticky slovo "A" se da vyuzit ve slove "MAMA", ale co s tim? Je treba konverzovat, coz je ve svete BU - konfrontace, cili sparing!!! Pak to dava smysl, pokud se cvici jen aplikace, katy, kihon a divne kumite, tak to clovek pod kuzi nedostane - viz. debta s graverem ...


Rozdílný náhled cvičence a komisaře je problém, vetšinou to není o cvičení, ale ješitnosti obou zúčastněných.
Nemyslím si, že aplikace je o ničem. Minimálně dává smysl těm pohybům co jsou v katě. Smysl aplikace není jen v tom, že se na nějakou konkrétní akci naučím nějakou protiakci. Potom se akce mírně změní a naučená protiakce nefunguje. Aplikace má v sobě nějaký pricip, myšlenku, který když se pochopí a naučí, tak se dá potom použít v konfontaci.
Těžko vytvoříš lepší výcvikový model než kihon, kata, aplikace, kumite. Maximálně můžeš inovovat jednotlivé kategorie např. v kumite nasadíš chrániče, můžeš přidat na razanci atd. ale moc chráničů je zas kontraproduktivních.
Samozřejmě, že jsou formy kumite, které také považuji za bezpředmětné třeba gohon-kumite. U kumite nezáleží na chráničích, ale na tom jak se cvičí. Řízené formy kumite jsou podle mě důležitější než volné kumite, kde to mastí bez ladu a skladu. Pokud se chceš naučit aplikace nějakého principu nebo správné časování, pak stejně nezbývá, než jít řizenou formou, rozdělit role, útočník bude dělat to a to, obránce to a to. Po zvládnutí základu se mantinely v kumite postupně uvolňují, situace se obránci postupně ztěžuje. Občasné vložení volného kumite, třeba i s chrániči je jen třešínka na dortu. Základ práce je v řízeným kumite. Proto si myslím, že kumite má stále svůj smysl, záleží jen na cvičencích jak se k tomu postaví.

RBR píše:No ve sportovním karate už výstroj začíná být dost slušná. Rukavice se zvětšují, děti a mládež mají nosit na kumite cosi jako helma, povinné jsou chrániče holení atd.
Ovšem naco v řízených formách kumite používat chrániče??? Není lepší raději lidem vysvětlit na co slouží jednotlivé formy kumite. Co se dá s nimi procvičit co nikoli. Pokud se nejede volné kumite není nutná nijak velká ochranná výstroj.
Zemařina v karate není. Je to opět na osobní iniciativě. Otázka zní kolik se toho ze zemařiny učit.
Za podstatně větší problém považuji to, že se v karate běžně neučí páky, škrcení, hody, což v katách je.
Klinče na závodech je nepoužiješ, proto se neučí. Háky ti nikdo nezaboduje.
Většina oddílů shotokanu v ČR se věnuje sportovnímu boji, tomu jsou jejich tréninky tomu přizpůsobeny. Těch pár oddílů co se věnuje karate jako sebeobraně se meze nekladou je to jen na osobní iniciativě jejich trenérů. Zaleží jen na nich kolik toho dokážou ze systému dostat.

RBR

Pokud se nejede volne kumite, pokud se neopusti od modelu pravidel shotokanu, tak se to nikam neposune. Protoze porad budou lidi primarne cvicit sracky na srackozni pravidla. Co necvicis, to neumis - vedet o tom nestaci, protoze tim se to proste nenaucis! Vim o cem mluvim :wink:


Kumite považuji jen za nástroj nikoliv cíl cvičení. Neznám sračkoidní pravidla v kumite. Tam je jen jedno pravidlo bezpečnost cvičenců. Mám dojem, že se ti mísí pravidla sportovního boje s kumite, které je jen pomůcka ve výcviku.

Haky, klinche, hody - to je prave ono a proto je to tam, kde to je. Preci vsichni pamatujeme tu revoluci na ceskem pisecku v karate, kdyz zaclo dochazet k prvnim migracim okinwskeho karaca, jinej zpusob sparingu, cviceni forem, aplikaci, ze se dnes ti sami lotri, kteri to tenkrat pomlouvali, hazeli klacky pod nohy ... tvari, ze to tak vlstne bylo celou dobu ... Prdlajs nebylo a moc dobre si pamatuju situace ze zavodu, tu suskandu, jak se kluci bali rici, ze byli na okinawe, protoze by sli na black list atd, atd ... Natoz aby mohli otevrene rici, ze je lepsi metodika atd ... A to prosim nebyli zadny neemandi, byla seslost na republice, cili dalo by se rici elita v shotokanu a same pssst, ne tak nahlas, nikde to prosim nerikej ... smutny Stejne se to pak proflaklo a kluci si museli jezdit delat pasky do zahranici a do japanu.


Tuto situaci v karate naštěstí neznám. Asi je to dáno tím, že se pohybuji v minoritní skupině karate, která si pravidla určuje podle svých potřeb a né svazových paplášů. Pro mě migrace okinawského karate neudělala žádnou revoluci v shotokanu. Daleko větší udělal příchod Nishiyamy. Ten řekl první např. proč v katách cvičíte v nesmyslně nízkých postojích, nepoužitelných v boji. Není lepší raději cvičit postoje tak jak se dají používat v praxi?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » čtv 17. zář, 2009 11:05

Marcelo:
No to je normální ferová otázka:ale odpovídat už budu jen za přítomnosti svýho advokáta. :D

1) Měl jsem ze svých důvodů delší pauzu s Karate.....potom jsem znova začal cvičit ale můj oddíl už mezitím zkončil.
2) Tak jsem si řekl že budu řachat sám a občas si to otestuju někde na tréninku BS a můj Shotokan se mi dost osvědčil proti lidem který chodili KONDIČNĚ na MT.
Jiná věc jsou závodníci....ale s NĚKTERÝMI jsem se taky chytal.

V 10-16oz se situace mění, proto jsem se trochu nechal inspirovat u boxingu ale to zase ze svýho pohledu Karate, nevím kde bych se boxing naučil a každej kdo mě viděl ti řekně že boxovat vůbec neumím :D což je pravda a to tady odsouhlasím.
Mám kámoše se kterýma sem tam spáruju a nechceme nikdo žádný zranění proto jedem v 12-16oz.

No a díky Tomanovi jsem byl i několikrát na BJJ což mě taky nadchlo svoují účiností....ale to zase jen v situaci 1 na 1.
Co je pro mě jasný je že pro 10oz je boxing dost efektivní, ovšem v grapplingovkách se situace zase mění.


Pro lidi je tu dost nesnadný si přiznat že boxing není v MMA až takovej king a že jsou i jiný dost účinný styly, bourá jim to zažitej a pohodlnej pohled na striking.
I když bude teda Ukrop tvrdit že tu otevírá lidem oči, já bych řekl že Machida otevírá oči i obočí fighterům v UFC.

Ale hlavně můj názor je že každej si má najít svůj styl, někdo dosáhne největší účinosti když bude chodit na Karate, jinej zase když bude chodit na boxing.
Každej adept je jinej a sedí mu jinej styl.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 17. zář, 2009 11:24

luen píše:O me vykonosti a ani o tve :wink: tahle diskuze neni, ale kdyz uz jsme u toho mel jsem i v judu i v karate 1. vykonostni tridu :wink: Tva byla prosimte jaka?

No takový ty přebory Prahy co byly najvíc narvaný závodníkama jsem vyhrával, Kata i Kumite, na jedněch závodech jsem naštval nějakej závodnickej oddíl když mi bylo 15....bylo nás ve váhovce málo tak nás dali k chlapům, no taky jsem vyhrál ale v dalším kole za měsíc jsem zas ve finále prohrál, atd, atd.

To je všechno hezký ale osobně vím jak na tom jsem a byl jsem v porovnání s pány co nazývám Karatistama, to se nadá ani porovnat.
K těm jménům co jsem napsal, bych mohl napsat ještě dlouhatanánskej seznam stovek dalších z Evropy, JPN a všech ostatních světadílů krom Antarktidy.

Ale musí se to brát tak že i vrámci jednoho oddílu jsou dost velký výkonostní rozdíly.
A když je sportovní kumite slabej odvar kvalitního Shotokanu, tak některý český sportovní "karatisti" jsou hodně dobrý...viz SK Global atd, ve spoustě oddílů by se našli štípači a to že je neznáš a nepíšou sem neznamená že nejsou.
Tvůj pohled je Luene dost zkreslenej......
Jinak samozřejmě jasně taky říkám že spousta plácání a tanečků pod nálepkou Shotokan je u nás i ve světě, tam se shodneme.


P.S:Co jsem napsat chtěl to jsem napsal, už budu maximálně kopírovat svoje posty, je to furt dokola.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 17. zář, 2009 12:02

No když už se to tady točí. Jen bych rád poznamenal že na nadcházející Hell Cage IV (mma zápasy v Praze) vystoupí náš elitní profi boxer Luboš ©uda , ve svém MMA debutu, proti špičkovému all-rounded slovako-maďarovi Attilovi Veghovi. Takže kdo chce vidět ryzího, zemí takřka nedotčeného boxera jak si povede s novou generací MMA-čkařů tak tady má možnost.

Tohle je jen info o zápasu pro uživatele fóra nikoliv reklamní upoutávka na akci.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvekod luen » čtv 17. zář, 2009 12:11

RBR píše:Rozdílný náhled cvičence a komisaře je problém, vetšinou to není o cvičení, ale ješitnosti obou zúčastněných.
Nemyslím si, že aplikace je o ničem. Minimálně dává smysl těm pohybům co jsou v katě. Smysl aplikace není jen v tom, že se na nějakou konkrétní akci naučím nějakou protiakci. Potom se akce mírně změní a naučená protiakce nefunguje. Aplikace má v sobě nějaký pricip, myšlenku, který když se pochopí a naučí, tak se dá potom použít v konfontaci.
Těžko vytvoříš lepší výcvikový model než kihon, kata, aplikace, kumite. Maximálně můžeš inovovat jednotlivé kategorie např. v kumite nasadíš chrániče, můžeš přidat na razanci atd. ale moc chráničů je zas kontraproduktivních.
Samozřejmě, že jsou formy kumite, které také považuji za bezpředmětné třeba gohon-kumite. U kumite nezáleží na chráničích, ale na tom jak se cvičí. Řízené formy kumite jsou podle mě důležitější než volné kumite, kde to mastí bez ladu a skladu. Pokud se chceš naučit aplikace nějakého principu nebo správné časování, pak stejně nezbývá, než jít řizenou formou, rozdělit role, útočník bude dělat to a to, obránce to a to. Po zvládnutí základu se mantinely v kumite postupně uvolňují, situace se obránci postupně ztěžuje. Občasné vložení volného kumite, třeba i s chrániči je jen třešínka na dortu. Základ práce je v řízeným kumite. Proto si myslím, že kumite má stále svůj smysl, záleží jen na cvičencích jak se k tomu postaví.


Muze byt, ze i jesitnost v tom hraje svou roli - to nepopiram, ale v prvni rade by tam mela byt nestranost, objektivnost a hlavne znalost!!! Na tom, to cele stoji ... Ale v tom se asi shodneme!

Ale aplikace preci neni, ted delate tento pohyb ve forme a aplikovat se da treba takto ... to je jen pro predstavu, smysl forme dava az volne a svobodne projevovani se obou zucastnenych v ramci volneho boje a to tzv. aplikace rozhodne nejsou, protoze ja vim co prijde, souper vi co prijde ... to je domluvene a nepovazuji to tudiz za relevantni ukazku toho jak a co funguje - takhle jsem to myslel. vetsina skol konci u aplikaci a proto vypada volnej boj, jak vypada, protoze to proste neni nastroj urceny k tomu, aby z cloveka jednou byl stipac, je to jako se ucit basnicku z pameti, pekne, ale nic nerikajici znalost. Se soustavou myslenek, konceptu, napadu uz souhlasim, ale ruku na srdce v kolika skolach shotokanu v CR to tak maji???
Sam pises, ze patrite k minoritni skupine cvicencu a to uz samo o sobe je preci voda na mlejn o stavu shotokanu u nas ...
Na tech chranicich prave zalezi z toho duvodu, ze ty chranice ti umoznuji delat urcite veci, ktere jinak proste nacvicit nejdou!!! nevim jestli mi rozumis, ale kouknete se napr. na karate v USA za dob B.L., proc myslis, ze tam Lee kraloval? Kdyz tenkrat byla pravidla kumite nastavena tak, ze pri kontaktu doslo k diskvalifikaci?! Chapes? Pravidla spolu s pomuckama delaji z onoho nastroje bud vec, ktera te zase o neco, nekam posune a nebo jen dalsi saradu, ktera je dobra na to, aby nekdo v rohu zvedal praporek a lidi si hrali na to, ze bojuji ... Spatna pravidla uz pohrbila mnohe a mnohe jeste pohrbi!!! Pokud nekdo nema jasno v tom, co od zapasu ocekava, necha pravidla a pomucky ve stavu v jakem jsou, on je pak aspon prostor pro lobovani, spekulovani atd ... A to je spatny pristup. Podivej jak trenuji, v cem tenuji lidi v MT, MMA, Boxu atd ... proc jim nestaci pri trenalu ponozky na rukach? Proc nehraji na bodovy system jedne techniky? Odpoved znas ... Je to zasadni pro dobro veci. Vim o cem mluvim. Jednomu ze sparingu na jednom nejmenovanem stylu se spustila krev a byl konec ... on nevedel, ze si rypak muze ucpat toaletnim papirem a pokracovat, oni netusili, ze je to bezna zalezitost a mysleli si, jaci nejsou tvrdaci, ze pri jejich treninku tekla krev ... Vzdyt je to smesny!!!
Moc chranicu neni vubec kontraproduktivni, tohle je hloupa retorika tzv. realnych sebeobran, kteri se schovavaji za masku chlapactvi. Chranice jsou nutnost. Pokud chces, nacvicit kolena, lokty, hlavicky - jak to udelas bez chranicu??? To proste nejde a tak se to netrenuje a nebo jen nekontaktne, cili netrenuje - chyba lavky!!!
Rizene kumite, aplikace, sparingove sestavy atd ... to vse povazuji za uzitecne jen pro zacatecniky a take velmi vhodny nastroj pro oddalovaci taktiku - pak nekdo muze byt mnoho let, mnoho desitek let ... porad umele zacatecnik - obrovska chyba!!! Vsechny tyto nastroje jsou jen docasne pro volnej sparing. to nesmi byt obcasna tresinka na dortu, ale cilena snaha se k tomu bez zbytecneho odkladani dopracovat a pracovat v nem. Pak to teprve cele zacina!!! To pred tim, je jen takova priprava. Nekdy zajimava, ale jen priprava. To same u zbrani atd ... Kde by byla nase schopnost konverzovat a pouzivat jazyk, kdybychom se 15-20 let ucili vyslovovat abecedu a hlaskovat souhlasky??? To by bylo degesu, co? A stejna situace je diky tomu i v TBU!!! Vim, ze co pisu je nepopularni, ale je to ma osobni zkusenost!!!
Predne se k tomu musi umet postavit trener se svou koncepcnosti, metodikou atd ... Neni to jen na tom kdo cvici. Kdyz budes na vsechny zpusoby opakovat abecedu, nebudes na tom lepe nez neandertalec, jen mezi nima budes excelovat tim, ze budes schopen odrikat abecedu pozpatku, od prostredka, v ruzovem triku, v bazenu, ve 23:20 nebo ve 4:30, ale porad te to nepovede k tomu, abys plynule komunikoval. Cela metodika je jen nastroj, ne cil!!! Je dobre se od toho casem oprostit, jit dal, pokud te priroda obdarila pokracovat, tak se nezakonzervovavat ... Chapes co myslim?

RBR píše:Kumite považuji jen za nástroj nikoliv cíl cvičení. Neznám sračkoidní pravidla v kumite. Tam je jen jedno pravidlo bezpečnost cvičenců. Mám dojem, že se ti mísí pravidla sportovního boje s kumite, které je jen pomůcka ve výcviku.


Ja osobne povazuji SPORTOVNI kumite za temer nekontaktni zbytecnost a o cili nemuze byt asi ani rec! Ano pravda, nezduraznil jsem, ze se bavim o sportovnim kumite v shotokanu ... Pokud mohu pozadat, postni sem plz. nejak videa kumite napr. u vas v oddile a nebo jineho oddilu, ktery je podobny tomu vasemu pojeti. U nas v oddile karate se prave casto cvicilo kumite, ktere jaksi nezapadalo do ramce sportovnich pravidel a bylo to pak na nas strasne znat. Nejelo se na body, ale na to, aby byl vyprask - osobne prave teto metode, prikladam uspech na zavodech. Ac to byla tenkrat peck, dnes uz je i toto zalostne malo, takze nemam duvod ti neverit ci zpochybnovat, co tady pises. Hlavne zase jsme u toho, ze ja pisi o majoritnim shotokanu a vy z runarem o minoritnim. I tak se priznam mam urcite pochybnosti o tom, ze si to napr. nekdo vyskladal na zaklade jinych dnes popularnich BS, ale to v mych ocich situaci nijak neshazuje - naopak to kvituji! Ja totiz vim jak to vypada, kdyz nekdo dela vyzkum a pak si to zpetne vyskladava a nebo, kdyz se uzavira do ulity. Pak je take poznat, jestli si to ten clovek vyskladava sam a nebo nekam opravdu dochazi a je konfrontovnej jinym trenerem, jinym pohledem, jinou metodikou ... Samohunky se poznaji po par vterinach zapasu!!! Ale aspon to, ze?!!! Kazda snaha se pocita!



RBR píše:Tuto situaci v karate naštěstí neznám. Asi je to dáno tím, že se pohybuji v minoritní skupině karate, která si pravidla určuje podle svých potřeb a né svazových paplášů. Pro mě migrace okinawského karate neudělala žádnou revoluci v shotokanu. Daleko větší udělal příchod Nishiyamy. Ten řekl první např. proč v katách cvičíte v nesmyslně nízkých postojích, nepoužitelných v boji. Není lepší raději cvičit postoje tak jak se dají používat v praxi?

RBR


Chlape, tak to jsi stastnej clovek, at vam to vydrzi :wink: Mimochodem, kdy se ukazes na nejakem volume? Rad bych te videl hybat, popr. postni nejake to videicko plz.

4runar: Myslim, ze muj pohled neni zkreslenej, jen jsem dostatecne nezduraznil, ze mluvim o sportovnim shotokanu, o sportovnim kumite a majoritni shotokan skupine. Mam pocit, ze oba mluvime o tom samem, akorat ja o jednom brehu a ty o druhem. :lol:

4toman: ja sazim na attilu - uz to slavne hunske jmeno :lol: :wink: Strike je jen necela 1/2 boje - aspon z meho pohledu. Jaka budou prvidla? Skutecne se L. Suda pripravoval jen jako boxer? To mi prijde nepravdepodobne a pomerne lehkovazne, ale uvidime ... Kdy to ma byt?

Dik za odpovedi H.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 17. zář, 2009 13:25

Hlavně tenhle topik byl o tom jak Karatista Lyoto Machida rozmlátil celou UFC špičku hustých bouchačů a né o tanečkách pod nálepkou Karate.
O tom jak bouchač Vitor Belfort začal trénovat Shotokan striking a nemyslí si hloupě a naivně že s 10oz boxingem se naučil všechno nejlepší o strikingu bez 10oz.
I když Machida se M.Ruou prohraje tak stejně bez jediný porážky vymlátil UFC takže to už je neoddiskutovatelný. :idea: :D

Ale o tanečcích to tu asi muselo zaznít aby si někdo nemyslel že třeba zajde do místního oddílu co má v názvu Shotokan a naučí ho tam automaticky kvalitní Karate, tak to VŮBEC není ALE i u nás jsou a byli kvalitní Karate bouchači.

No a vůbec se mi nezamlouvá jak dlouhý příspěvky a jak často sem píšu :oops: :oops: .....dost to omezím, jdu radši dělat něco pořádnýho.

Čau :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 17. zář, 2009 13:35

RUNAR píše:... a nemyslí si hloupě a naivně že s 10oz boxingem se naučil všechno nejlepší o strikingu bez 10oz.


Tohle jsem tu nezaznamenal :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 17. zář, 2009 13:42

A jedéééééééééééééééééééééééém.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod PC » čtv 17. zář, 2009 14:04

RUNAR píše:Hlavně tenhle topik byl o tom jak Karatista Lyoto Machida rozmlátil celou UFC špičku hustých bouchačů a né o tanečkách pod nálepkou Karate.


hele ty si zaplevelil takovejch topiku, takovejma sra..ma, ze vubec nevim cim se tady ohanis.... kluci se tady celkem normalne bavi a o Shotokanu, takze to je celkem k veci.
(delal sem Shotokan pres 12 let, takze je to pro me taky srdecni zalezitost)
RUNAR píše:No a vůbec se mi nezamlouvá jak dlouhý příspěvky a jak často sem píšu :oops: :oops: .....dost to omezím, jdu radši dělat něco pořádnýho.

Čau :D


hurááá, konecne taky neco podstatnýho

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Re: .

Příspěvekod Toman » čtv 17. zář, 2009 14:08

luen píše:4toman: ja sazim na attilu - uz to slavne hunske jmeno :lol: :wink: Strike je jen necela 1/2 boje - aspon z meho pohledu. Jaka budou prvidla? Skutecne se L. Suda pripravoval jen jako boxer? To mi prijde nepravdepodobne a pomerne lehkovazne, ale uvidime ... Kdy to ma byt?

Dik za odpovedi H.


Psal jsem "takřka" samozřejmě absolvoval nějakou průpravu zemařinou ale ... Taky sázím na Attilu je fakt dobrej ale ty bomby v grapplingovkách od ©udy asi musej být děsivý.

Je to tuhle neděli
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » čtv 17. zář, 2009 14:59

PC:
To že píšu mnohem víc než bych měl je pravda :oops: :oops: .....souhlasím, dost to omezím jak jsem psal, radši budu dělat něco pořádnýho.
S tím ostatním nesouhlasím, hlavně s tím že si cvičil 12let Shotokan.
Možná v oddíle co měl název Shotokan.

To je fakt všechno, jestli chceš nějaký další pokračování tak do SZ.
Ať neplevelíme topik jo?

Díky
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 17. zář, 2009 15:35

4RBR:

http://www.youtube.com/watch?v=uGE7cQXe ... dded#t=191

Tohle je dobre karate, nebo neni? Je to dobre kumite, nebo spatne? Nechci strhnout flame, klido pres SZ :wink:

4PC: tys to nepochopil - shotokan cvicil/cvici jen runar :wink:

4runar: s tim jak mas hned jasno, kdo cvicil to poradne a to neporadne karate me dostavas :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 17. zář, 2009 15:52

No luene co se týče Karate mám velmi dobrou paměť:
1) PC cvičil tuším že v TJ Uhelné sklady.
2) Někde psal že viděli výukovku Wado(Původem Shotokan) a totálně je to dostalo co všechno v tom Karate je. :D :D
Jestli tím ale měli na mysli jujutsu, kterým je Wado-ryu "obohaceno" pak se omlouvám a souhlasím že tohle v Shotokanu není.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron