BU a zdravy zivotni styl

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

BU a zdravy zivotni styl

Příspěvekod dahu » stř 25. srp, 2004 12:30

Byl jsem na mesic cvicit v Cine a uprime me sokovalo, kolik lidi tam kouri. A to nemluvim jen o vazenych prosedivelych borcech, kteri si odcvivili sve, ale i mladi kluci. Napriklad 20-ti lety student sanda si hned po treninku zapalil...

Ke kulturni nutnosti patri i konzumace alkoholu. Ja nejsem abstinent :wink: , ale mnohdy me prekvapovalo jak casto a s jakou nalehavosti jsem byl zadan, abych pozvedl svou (decilitrovou) cisi cinske vodky a s mocnym zvolanim "kam bei" ji do sebe obratil.

Jak prizpusobujete svuj zivotni styl BU?

Cigarety? Alkohol? Jointy? Strava?
Naposledy upravil dahu dne stř 25. srp, 2004 14:58, celkově upraveno 1
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod tombl » stř 25. srp, 2004 13:01

Abych řekl pravdu, tak se teprve na cvičení připravuju, a to cca 2 měsíce :oops: . Je fakt, že jsem ještě před několika měsíci byl vášnivý(jestli se to tak dá říct) kuřák, kavař a dost často(skoro každý den) jsem s kamarády zašel na pivo :oops: . Dnes jsem ale nekuřák - strašně mi to najednou smrdí, absolutně žádný alkohol ani kávu. Je mi opravdu jak duševně tak fyzicky o 100% lépe. Rád bych se zbavil ještě posledního :lol: zlozviku, a to jsou ty výše uvedené jointy :lol: :lol: :lol: - mám ale za to, že to příjde při tréninku samo, neboť zbavit se kouření a pití kávy a alkoholu mě díky cvičení připadalo podezřele jednoduché. :D
tombl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod severin » stř 25. srp, 2004 13:10

Mam znameho byvaleho reprezentanta v gymnastice a ten kouri tak sedesatku a alkohol nekomentuju.Jeden neskutecne namakany korejsky mistr se taky nezanedbava.Nedavno muj znamej co kouri osumdesat ubehnul jen tak z hecu maraton.Je pravda,ze na nektere lidi to proste neplati a kazdy slysel,ze nekdo mel dedecka co kouril jeste 50cigaret v 93letech a jinej ma v 50 kyslikovou bombu nebo rakovinu.Osobne davam prednost stridmosti ve vsem.Pokud mi nehrozi kazdy den smrt v boji nebo sportovni zapas nebudu se omezovat.Slysel jsem pribeh o chlapkovi co celej zivot tvrde cvicil,aby byl porad namakanej a v 55letech skocil ze skaly.Zanechal za sebou listek,kde bylo napsano "PRILIS MNOHO BOLESTI".
Mel bych jinou otazku:"Jak prizpusobujete BU svemu zivotnimu stylu?".
Zrovna vcera psali v novinach,ze sprinterum koureni nevadi,protoze telo pracuje na zavode v anaerobnim stavu.Ti co bojuji dlouho,treba udychat 13kol,by asi kourit nemeli.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod dahu » stř 25. srp, 2004 13:11

4tombl: ano, moc dobre znam euforicke zacatky s prestavanim. Pruser je v tom, ze jakmile jednou zacnes napr. kourit (mluvim z vlastni zkusenosti), tak uz nikdy nedosahnes titulu nekurak, nybrz abstinujici kurak, coz je neco mezi. Takovi lide jsou hrozne nachylni opet do toho padat a to je potom takovej kolotoc.

"Nastesti" to koureni kurvi plice takovym zpusobem, ze i kdybych nakrasne chtel kourit, tak si tim zabiju vetsinu sanci uspet ve svete BU, o ringu ani nemluve... a to mi za to nestoji :P
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod dahu » stř 25. srp, 2004 13:45

severin píše: Mel bych jinou otazku:"Jak prizpusobujete BU svemu zivotnimu stylu?".


To asi hodne zalezi na stylu, ktery cvicis. Dle meho soudu neexistuji dva mistri stejneho BU, kteri by cvicili presne totez.

Kazdy clovek asi nejak prizpusobi sve pohyby sve mysli. To probiha v ramci seznamovani se s urcitym BU. Kdyz je nekdo agresivni, jeho pohyby budou prirozene razne a silove, kdyz je nekdo intelektualni pacifista a cvici "tai-ji pro zdravi", tak nepocita s aplikaci a pohyby tomu zase prizpusobi.

V druhe rade si myslim, ze jednotlivec "prizpusobuje BU" svym vlastnim fyzickym dispozicim. Ja osobne mam necele 2m a kolem 95kg, coz neni zrovna idealni postava na nejakou akrobacii. Pravda ale je, ze ze zacatku jsem jednotlive techniky kazil kvuli ciste fyzicke neschopnosti provest je spravne (rozumej: nedostatecna protazenost atd.). V tomto momente mi zdravy rozum napovida, ze neni plodne modifikovat ony techniky, ale modifikovat sve telo, i kdyz znam hodne lidi, co to delaji opacne!!

V neposledni rade je to onen zminovany zivotni styl. Opet se priklanim k nazoru, ze lepsi menit zivotni styl k obrazu BU nez naopak. Ono je dosti alibisticke prizpusobovat si cely system jako takovy. Na druhou stranu si myslim, ze je mozne docasne prizpusobit trenink svym vlastnim dispozicim, ale jen s vidinou onoho idealu, ktery kazde BU vytvari.
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » stř 25. srp, 2004 14:32

To byla jen otazka do pranice,jinak s tebou naprosto souhlasim.Jeden priklad vsak dam.V praze jsem videl mnoho pasku,kteri chlastaj,kourej a berou drogy.Kdyz dojde na rvacku,tak je dobre pozorovat jejich umeni ulice.Technika neni moc hezka,ale postavi se proti vetsine cvicencu bu.Jeden takhle kouril,a kdyz byl napaden,vykryl uder a tipnul mu to cigaro o ocni vicko a bylo hotovo.
Z trosku jineho soudku.V Koreji jsem spal v jednom penzionu a jeho majiteli /vypadal na 60/ bylo 78.Jedl velmi zdrave /zeleninu,ryby atd./,zadne zlozvyky a cvicil pokud zrovna nespal.Napriklad houpavymi pohyby mlatil ramenem do futra a pritom mi vysvetloval cestu za pamatkama.Kdyz jsem prisel,tak mlatil dlani do polstarku a kdyz jsem sel spat delal na dvore stojku a pritom se odrazel nohama od zdi,ze skoro lezel.Rano jsem ho potkal,jak kope do futra a tak stale do kola.Mel jasne presvedceni,ze je to pro jeho zdravi a bavi ho to.Snad nic na svete to nemohlo zmenit.Myslim si,ze prave tohle presvedceni je nejdulezitejsi. :D
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Angus » stř 25. srp, 2004 14:51

Mého přítele se ptali: Jaktože kouříte, děláte karate, takový sportovec.
Jeho odpověď: Sportovci nekouří nebo by kouřit neměli, ale já dělám bojové umění. :lol:
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

proc?

Příspěvekod player » stř 25. srp, 2004 18:15

Tak taky prispeji,hlavne me nebijte;)
Proc kourit?Neexistuje vetsi paradox,nez si platit zasvineni plic,o raku nemluve:)Takze tahani smradu do sebe a jeste placeni zato..ne dekuji:)Alkohol?No...je dokazany,ze male mnozstvi je i prospesne,koneckoncu takova slivka na protahnuti strev,...;)Ne vazne,ja konkretne kdyz alkohol,tak jen velmi prilezitostne,dyt je to chutove hnus.To same kafe...fuj,horky,pivo..fuj,horky...atd.
Dalsi otazky?:))
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Re: proc?

Příspěvekod Anonymní » stř 25. srp, 2004 18:39

player píše:Tak taky prispeji,hlavne me nebijte;)
Proc kourit?Neexistuje vetsi paradox,nez si platit zasvineni plic,o raku nemluve:)Takze tahani smradu do sebe a jeste placeni zato..ne dekuji:)Alkohol?No...je dokazany,ze male mnozstvi je i prospesne,koneckoncu takova slivka na protahnuti strev,...;)Ne vazne,ja konkretne kdyz alkohol,tak jen velmi prilezitostne,dyt je to chutove hnus.To same kafe...fuj,horky,pivo..fuj,horky...atd.
Dalsi otazky?:))



:lol: :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod dahu » pát 27. srp, 2004 11:27

Zatim se cela tato diskuse toci kolem koureni a chlastu. Co treba vyse zminovana strava?

Proc jen lehce podrazdena kritika od abstinetu a o neco mene podrazdena obhajoba od nas, bohemu :wink: ?
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod severin » sob 28. srp, 2004 12:27

Neni od veci teorie krevnich skupin.Nekdo travi lehce testoviny a obiloviny a druhy je po tom nafoukly a malatny nekolik hodin.Je jasny,ze kdo chce byt zabijak,tak musi zrat maso.To je to co dela z lidi selmy. 8)
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod hrom » sob 28. srp, 2004 13:44

Ohledně kouření: dneska je z toho hotová mánie - či přesněji řečeno politické téma. Přitom je to spíš otázka míry a přístupu. Sem tam si zakouřím po jídle pro dobré trávení. Nebo můžu zapalovat jedno od druhý, abych ukonejšil nějaké nepříjemné emoční stavy jako nervozitu, strach, vztek apod. Takhle jistě časem natáhnu bačkory, ale je to cigárama nebo neschopností se dopracovat nějakého klidu? Někdo nekouří, ale kouká na bednu nebo žere třeba sladký a máte na čokoládě nápis "zvýšený příjem cukru škodí vašemu zdraví"? Přitom na frekventovaný silnici se pomalu nedá dejchat. S alkoholem je to stejný.

Ohledně jídla: jednu dobu jsem to dost řešil a to mě přivedlo až k makrobiotice. Po čase jsem viděl, že je to stejné šílenství jako jiné "racionální" diety a přesné návody. Vařit x hodin denně, neustále si dávat pozor na to, co si kde můžu nebo nemůžu dát k jídlu, kupovat jenom určité potraviny v určitých obchodech za velmi určité ceny, to by člověka přivedlo do blázince.
Tím nechci říct, že na to úplně kašlu, ale zatím se mi osvědčuje jíst to, na co mám chuť a nepřesáhnout míru. Vyhýbám se možná příliš průmyslově zpracovávaným jídlům, pokud to jde. S trochou pozornosti se dá vysledovat, jak to tělo bere a kdy už má dost, jak psychika ovlivňuje chutě, zažívání a dýchání. Hlavně to moc neřešim. Kdyby se všechno dalo řešit vůlí a racionálními úvahami, tak bychom tu už dávno měli ráj na zemi. :wink:
hrom
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát 14. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod dahu » ned 29. srp, 2004 13:14

hrom píše:Ohledně jídla: jednu dobu jsem to dost řešil a to mě přivedlo až k makrobiotice. Po čase jsem viděl, že je to stejné šílenství jako jiné "racionální" diety a přesné návody. Vařit x hodin denně, neustále si dávat pozor na to, co si kde můžu nebo nemůžu dát k jídlu, kupovat jenom určité potraviny v určitých obchodech za velmi určité ceny, to by člověka přivedlo do blázince.


Je pravda, ze kdyz se clovek do neceho takovyho zmagori, tak si najednou vsimne, ze stres, ktery mu zpusobuje peclive vybirani stravy, mu ponekud kazi dobrou kondici, kterou mu zdrava strava prinasi.
Naposledy upravil dahu dne ned 29. srp, 2004 14:30, celkově upraveno 1
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod dahu » ned 29. srp, 2004 13:15

ehm. mozna bych to s tema carkama nemel tolik prehanet... :wink:
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » ned 29. srp, 2004 14:34

hrom píše:Někdo nekouří, ale kouká na bednu nebo žere třeba sladký a máte na čokoládě nápis "zvýšený příjem cukru škodí vašemu zdraví"?


Mno... když budu do sebe futrovat jednu čokoládu za druhou a někdo bude sedět na metr ode mě, jsem si jistý že škodím jen a jen svému zdraví... jemu naruším tak maximálně estetické cítění...

...ale nic proti cigaretce na trávení.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod hrom » ned 29. srp, 2004 15:57

Ale jó, nic proti. To už je trochu jinej problém. Jenže se netýká zcela kouření samotnýho, nýbrž nedostatku ohleduplnosti.
hrom
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát 14. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod xiexie » úte 19. říj, 2004 14:21

K tomu koureni v Cine, ano, ja jsem se s tim take setkala a popravde receno byl to sok 8O a nikdo mi nebyl schopny odpovedet proc. Ja mam pocit, ze vliv lidi okolo je strasne silny a pokud je nekdo takovy, ze zacne kourit protoze "vsichni v klubu kouri " tak je to hloupe. To je ale veci jednotlivce. Cely sanda klub, mistra nevyjimaje vidim po treningu s cigaretkou a to ne jednou, ale pada jedna za druhou. No pro me to neni prijemne a mam pocit, ze jako nekurak trpim vice nezli tito kuraci okolo. Co nadelame, lec vsichni na neco umrit musime ne???? :D
K piti dodam jen to, ze znami z kruhu taijistu mi rikali, ze se jim nejlepe cvici po nekolika sklenickach vinka. No jo, ze pry se pak citi takovy uvoneni. :D :D JO, to ja jsem to zkusila jednou, jen tak ze srandy a rikal jsem si jak mi to jde skvele a pritom to bylo hrozne.A to piju jen velmi malo a obcas.
To jen tak k tematu a abych se take dozvedela neco noveho, co rikate na spojeni SEX A BOJOVA UMENI ??? Patri to k zivotu, ale jak to vidite vy jako bojovnici ??? Rika se, ze Cingis-chan pri svych vypravach zvladl 20 zen za noc, no dobra, za noc a den, a vsichni vime jaky to byl bojovnik. Zanechal jiste po sobe mnoho potomku a nyni Britsi vedci zjistuji podle DNA pribuznost s timto velikanem u nynejsi svetove populace. Vysledky jsou celkem zajimave. To jen na okraj.
Tak jak to vidite vy, knihy rikaji sex ano, klidne casty, lec bez vyvrcholeni. Ja jako zenska to mam jednodussi, me se to tolik netyka :wink: , lec co vy panove ?? Vyvrcholeni pry odebira silu ktera pak chybi v boji,treningu a to nemluve o meditaci. Tak co je na tom pravdy ?????? Diky za odpoved. :D
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod player » úte 19. říj, 2004 21:51

xiexie:no,sex a bu,toz zajimave tema.Co se me tyce,nebudu to rozvadet,je to paradox,tedy vuci BU.Kdyz napr. jedem sparing tvrdsim zpusobem,sem za chvili vyflusanej,nebo kdyz mam kopat ci bouchat do pytle..za chvili sotva popadam dech.A to je ten paradox,pri sexu mi to potize nedela a to opravdu nejsem ten "pasivni" clen :wink: Bohuzel,se mi to stalo osoudnym,takze vyvrcholni v mem pripade je skutecne vzacnost(tedy behem aktu) a zatim sem nepotkal protejsek(jeden jo,ale po 2 telech uz toho mela plne kecky :? ),ktereho by sex vylozene bavil,prozival ho se vsim vsudy...dnesni "diskofilky",ale i jine se honi jen za orgasmem,kterej maji do par minut,ale aby si to poradne vychutnaly celou noc,to ne :cry:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod xiexie » stř 20. říj, 2004 7:39

O.K. :D
Tak to je celkem zajimave. Jinak fakt asi jsi bohuzel nepotkal tu pravou . Ja bych se k tomu nechtela moc vyjadrovat, ale mam pocit, ze jsem nekde cetla, ze u zeny to vyvrcholeni je jedine dobre :wink: a narozdil od vas chlapu my muzeme vickrat a jak dlouho chceme :wink: :wink: . Tak nezoufej, ona se nejaka najde a urcite se ji to bude libit.
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod player » stř 20. říj, 2004 21:22

xiexie:jen se klidne vyjadri :wink:
"narozdil od vas chlapu my muzeme vickrat a jak dlouho chceme "...hehe,dobra hlaska,takze sem asi vyjimka potvrzujici pravidlo 8)
Ovsem i jako v BU,byt vyjimkou nebyva vyhodne.
Je to jako s jidlem,jak se rika,velky voci, mala huba...tak to vidim i u nekterych slecen, velka chut,mala....... vydrz:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron