kumite

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod RUNAR » čtv 24. zář, 2009 13:34

Graver:
To je jasný že sem může psát každej, naprostej souhlas..... ale proč shání názory tady na foru, forum není od shánění ZÁKLADNÍ zkušenosti o svým stylu, možná tak sem, tam nějaká zajímavost ale toť vsjo.

Je to pouze můj názor a nikomu to nenutím.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod Tribute » čtv 24. zář, 2009 16:22

RUNARE hel kdo jsi ze poucujes a co jsi za karatistu myslím ze 10 let shotokan nemusim delat abych te sejmul.
A ty videa sorry ale zadny volny sparing s nisiamou jsem nenasel
a pokud jde o furum cela jeho podstata je porovnat kdo cvici shotokna líp jsetli skola dneto nebo catk
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 24. zář, 2009 16:35

RUNAR píše:Luen:
Nejsem zaslepenej obdivovatel čehokoliv ani Nishiyami.
Co se týče "životních" názorů ty bysme měli asi někdy dost odlišný.
Ale vím jakej byl hustej bouchač to tady chci napsat aby bylo jasno.

Stejně jako kdyby někdo někam poslal video Hariho jak dostává na držku, a lidi co ho neznaj tam psali hovadiny jak neumí a je slabej.
NAPSAL BYCH TAM NĚCO PODOBNÝHO, ačkoliv Hariho nemusím.

Právě tvůj problém je ža někoho hodnotíš podle čb krátkýho videa z dávných dob, co tak asi tenkrát mohli natočit v začátcích kinematografie.
Takhle právě uvažujou malý děti, zkouknou jedno 100letý video a hned postujou "odborný" komenty o lidech co tam jsou.


Jenze ja si nedelam na rozdil od tebe zadne iluze o tom, jaky byli drive lidi uzasny bouchaci :wink: Ja to videl v cine, znam starej box atd ... proste je to neporovnatelny a jakoby z jineho sveta!!! Pohadky o tom jakej byl nekdo bouchac ... lidi si radi vymysleji, radi prehaneji ... pak je vidis na zaberech a rikas si, ze by ti bylo lepe, kdyby si nikdy zadny zabery nevidel :wink:

Mimochodem tvoje "onanovani" nad karatistama, kteri trenuji moderne, podle nejnovejsich poznatku, na modernich aparatech s modernim vybavenim ... je toho myslim dukazem :lol:

Jinak jsem nenapsal nic k osobe toho pana, krome toho, ze mrka jak vyplasenka - na to se klidne podivej, proste to dela a dela to vetsina lidi, ktere nikdo nevede k tomu, aby prestali signalizovat souperi tyto veci. Nicmene jestli byl nebo nebyl bouchac, je mi sumak. Nemam zadnej interes ani na tom ho opevovat ani ho pomlouvat, rikam jen to, co vidim na videu. Vubec neresim jak je stare, proc je na hovno ... to si rad vyslechnu od tebe :lol: :wink:

Me se to nelibi a uz jsem videl mnohem lepsi karate videa ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » čtv 24. zář, 2009 16:35

double ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 24. zář, 2009 17:07

Tribute:
Mě chceš hned sejmou jo? :D :D
Hele, jestli se cvíčí líp v ITKF nebo v TIKF tady nezjistíš.

A kolik že je ti vlastně let??????

Luen:
Odpovim až zejtra.Seš asi v narkotizačním opojným omámení že píšeš takový blbiny.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Tribute » čtv 24. zář, 2009 17:12

RUNARE a teda kde to zjistím ???
Naposledy upravil Tribute dne čtv 24. zář, 2009 19:29, celkově upraveno 1
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 24. zář, 2009 17:29

Slušně to tu zasí...plevelíte hoši.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » čtv 24. zář, 2009 19:19

Tribute píše:A ty videa sorry ale zadny volny sparing s nisiamou jsem nenasel
a pokud jde o furum cela jeho podstata je porovnat kdo cvici shotokna líp jsetli skola dneto nebo catk


Když chceš slyšet, kdo z nich je lepší, tak se neptej na tomto fóru. Většina lidí tady nezná Nishiyamovo karate a těch několik kusů co jej cvičí buď patří k dneto nebo catk, takže budou neobjektivní.

ale když to chceš opravdu slyšet tak dneto :lol: :lol: :twisted: :twisted:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Tribute » čtv 24. zář, 2009 19:28

RBR cvičím v obou federacích ale nevím proč myslíš že dento karate já osobně fandím ČATK dento totiž vůbec necvičí volné kumite kamae je vlasně jen klasický útočný postoj (zenkuzdači) . ČATK má volné kumite a kamae je věc každého někdo zápasí v hangecu já třeba rád bojuji v kokucidači nebo dost vysokém zenkučudači protože vnější napětí se drží líp než vnitřní.
Ale dento v kumite učí útočit jen na připraveného soupeře ale co když tě někdo vycuká fintami. Tak proč je lepší dento ????
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 24. zář, 2009 20:13

Tribute píše:RBR cvičím v obou federacích ale nevím proč myslíš že dento karate já osobně fandím ČATK dento totiž vůbec necvičí volné kumite kamae je vlasně jen klasický útočný postoj (zenkuzdači) . ČATK má volné kumite a kamae je věc každého někdo zápasí v hangecu já třeba rád bojuji v kokucidači nebo dost vysokém zenkučudači protože vnější napětí se drží líp než vnitřní.


Nějak ti nerozumím. Pokud mě paměť neklame, tak nikdo v dento nepředepisuje, že má kamae vypadat jako zenkucudači. No nevím ke komu z dento chodíš cvičit, ale pokud vím, tak se v dento u kamae jen zdůrazňují principy (podsazenou kostrč, atd.), rozhodně se nepředepisuje forma.
Volné kumite tak je to otázka metodiky a zvyků panující v konkrétním oddíle.
Pokud jde o volné bezkontaktní kumite, tak jej považuji za zbytečnost. Když volný boj, tak se přikláním k formě s ochranými prostředky a na plný kontakt. Pro mě není vrcholem snažení v karate volné kumite na závodech, je to je jedna z forem tréninku, zpětná vazba.

Ale dento v kumite učí útočit jen na připraveného soupeře ale co když tě někdo vycuká fintami. Tak proč je lepší dento ????


Nějak nechápu co tím chtěl básník říci.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod fighter99 » čtv 24. zář, 2009 21:32

ukropcany píše:
fighter99 píše:No to si asi myslí väčšina karatistov... a potom príde trošku tlaku od súpera pri tvrdom sparingu a zrazu sú v gulách... no ale v pohode, pre nás je to vlastne tiež lepšie... :twisted: nehrozí žiadne riziko...


Nemyslím si :wink: Když dostanu poloviční mrdu přes chrániče a plnou mrdu přes boxerky, pořád je to mrda, pořád mě to nutí uvědomit si že se špatně kreju, či dělám jinou chybu. A pokud jde o to že si člověk nezvykne na ránu, tak to si nechám projet vršek těla úderama úplně bez chráničů a mám to nahrazený :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod marcelo » pát 25. zář, 2009 6:29

ukropcany píše:Zlatá nevedomosť... :D Nechať do seba mlátiť je niečo úplne iné ako dostať ranu keď ju nečakám... :D No ale užívaj si sladkú nevedomosť kým Ti niekto nevyboxerkuje z hlavy... 8)


Ukrope,este ta to bavi hadzat hrach na stenu :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 25. zář, 2009 8:50

Luen:
Hele, můj názor je že Nishiyama byl bijec, ty tu budeš dokola kecat kde mrknul, kdo se vyzná v Karate tak ví svoje a na páprdech mi nesejde.
Svoje jsem napsal.

Konec, neba mi to.

Ukrop:
Netahej mě do těch svých blbostí, je mi z tebe hned po ránu na zvracení. :idea:
Dál maximálně zkopíruju tenhle post, nebaví mě to.
Konec
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gusep » pát 25. zář, 2009 8:53

Tribute píše:...já třeba rád bojuji v kokucidači nebo dost vysokém zenkučudači..


:?:
bojujes v postoji? takto to uci CATK?
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » pát 25. zář, 2009 12:25

no...když už je to tu o kumite,tak si dovolím postnout pěkný zápas jednoho z našich nej :

Honza Tuček:

http://www.youtube.com/watch?v=x7nrsTFEGUk
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » pát 25. zář, 2009 13:19

Jendis píše:no...když už je to tu o kumite,tak si dovolím postnout pěkný zápas jednoho z našich nej :

Honza Tuček:

http://www.youtube.com/watch?v=x7nrsTFEGUk


Nebylo zrovna toto sportovní kumite celkem nedávno na jiném threadu předmětem kritiky? Jinak před sportovní výkoností J.Tučka se klaním, bohužel je to jeden z mála kolegů sportovních karatistů co se prosadili na mezinárodní scéně. Docela by mě zajímalo jak by mu to šlo v nějaké full kontaktní disciplíně.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Moto » pát 25. zář, 2009 13:26

No ja bych to videl asi takhle...zadne extremni hopsani jako sportovniho karate. A navic rychle a strucne :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=vCMMU4A7 ... re=related
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod Dalt » pát 25. zář, 2009 14:12

Moto: kdyz me se proste nelibi jak maj ruce dole a vyzivave vystrceny brady - chapu ale, ze pokud se na hlavu nesmi utocit (nebo jen lehce) tak je kryti hlavy zbytecny - ale pak to ztraci na realite ze... :?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod fighter99 » pát 25. zář, 2009 14:21

ukropcany píše:Zlatá nevedomosť... :D Nechať do seba mlátiť je niečo úplne iné ako dostať ranu keď ju nečakám... :D No ale užívaj si sladkú nevedomosť kým Ti niekto nevyboxerkuje z hlavy... 8)


Vidím to že se asi fakt neshodnem :lol:
Já jen nechápu že vidíš takovej rozdíl když přilítne 80% rána s chráničema nebo 100% s rukavice. Pořád to je rána, jak už jsem psal, nutí tě uvědomit si nějakou chybu.
Neříkám že jsem nikdy jen tak s kámošema nenatáhnul rukavice a neřezali do sebe, ale jelikož v rukavicích mi to nejde, tak mi vždycky přišlo že ten sparing mi dává míň jak v chráničích. Ale je mi jasný že ty si rukavice budeš bránit do posledního dechu :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod RBR » pát 25. zář, 2009 14:35

Moto píše:No ja bych to videl asi takhle...zadne extremni hopsani jako sportovniho karate. A navic rychle a strucne :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=vCMMU4A7 ... re=related


Hmm.... to ashi barai přes obě nohy je luxusní.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků