NUNCHAKU

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

NUNCHAKU

Příspěvekod mithio » čtv 17. zář, 2009 17:40

Ahojte, viem ze tu som uz asi v poradi 2hy co pisem o Nunchaku, ale preto zakladam nove tema labo to stare sa pisalo niekedy v roku 2005 a neivem ci to je aktualne alebo tam niekto chodi tak sa chcem spytat, aky je rozdiel pri nunchaku ktore su spojene retazou alebo snurkou? a ako je to s dlzkou tej snurky alebo retaze? Videl som kratsie aj dlhe, a kedze by som s tym chcel zacat cvicit, neviem sa rozhodnut ake si kupit. Mam doma jedne co som si vyrobil z Dreva a pomerne hrubej retaze, ale chcel by som uz nieco co sa lepsie drzi a tak, iste ma chapete za vase prispevky dakujem. :wink:
mithio
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 15. zář, 2009 23:00
Bydliště: Slovensko

 

Příspěvekod mithio » čtv 17. zář, 2009 17:41

a ties som na tomto fore zaciatocnik takze tak :P
mithio
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 15. zář, 2009 23:00
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod mithio » pát 18. zář, 2009 17:14

som tu jediny koho zaujma nunchaku? neverim 8O
mithio
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 15. zář, 2009 23:00
Bydliště: Slovensko

nunchaku

Příspěvekod hwarang78 » ned 20. zář, 2009 20:38

Zdravim,

ja to stridam - radsi mam provazkove - IMHO lepsi pohyb (hladsi chod, primejsi cesta - u retezu mam pocit, ze to trochu drhne..) nunchaku a hlavne - nechyta mi to chlupy/kuzi v podpazi/na krku. Retezove volim na indoorovy trenink, kde se bojim, ze by mi rupla snura a rozbil jsem okno/zrcadla. I kdyz od te doby, co pouzivam padakovou snuru, tak nejakou dobu trva, nez se to predre..a navic mam dvojty okruh :-)

Jinak delka provazu/retezu - ja volim tak, aby vzdalenost ramen nunchaku byla +- na sirku dlane.

PH
hwarang78
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 23. zář, 2008 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod mithio » čtv 24. zář, 2009 20:44

dik za radu, a ake su tam odlisnosti ked mam kratsiu alebo dlhsiu retaz? som videl take kratsie jak si hovoril ty na sirku dlane, ale videl som uz aj dlhsie, a videl som uz aj take brutalne kratke snurky co su mozno tak na pol dlane
mithio
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 15. zář, 2009 23:00
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod defendu » čtv 24. zář, 2009 20:50

Mou otázku prosím neberte zle....,ale co vás vede k tomu trénovat s nunchaku....prostě mě to zajímá :wink:

dík
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mithio » čtv 24. zář, 2009 21:22

defendu píše:Mou otázku prosím neberte zle....,ale co vás vede k tomu trénovat s nunchaku....prostě mě to zajímá :wink:

dík


ani neviem, proste sa mi to paci, napr. jak dakto trenuje s katanou alebo ja nvm tak to ma moc nezaujma, nunchaky su take zvlastne a daju sa s nimi robit pekne a dorbe technicke veci preto ma to bavy, a je to aj ucinna zbran, keby nateba dakto zautocil a ty by si mal pri sebe nunchaky asi ho zlozis hned, ale urcite zosebou nunchaky nenosim len tak takze by osm ich po ruke as ienmal :D

podla mna to aj ide k sebe, chcem robit nieco ako freestyle karate, takze i neco jine, treba palica, nunchaky a tak, moc sa mi natom lubia tie uderi, tocenie, pekne to svyha no co ti povim :P
mithio
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 15. zář, 2009 23:00
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Heike » čtv 24. zář, 2009 21:42

Podle mě jsou nunchaku dobré jako doplněk k tréninku s tyčí.u tyče nejsou tolik vidět např některé chyby,nunčaky jsou hůř ovladatelné v dojezdu techniky.A je dobré vyzkoušet si chvíli cvičit s jakoukoliv zbraní nejen z toho důvodu,že poznáte její možnosti,ale v případě napadení vám bude jasnější ne čem jste.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod choze » pát 25. zář, 2009 7:25

Heike píše:Podle mě jsou nunchaku dobré jako doplněk k tréninku s tyčí.u tyče nejsou tolik vidět např některé chyby,nunčaky jsou hůř ovladatelné v dojezdu techniky.A je dobré vyzkoušet si chvíli cvičit s jakoukoliv zbraní nejen z toho důvodu,že poznáte její možnosti,ale v případě napadení vám bude jasnější ne čem jste.


mozem ti povedat, ze cvicenie s tycou (napriklad bo) ukaza chyb az by si sa cudoval :)))

...a niekde vyssie je otazka, co vedie ludi, ze cvicia s nunchaku. Podla mna sa im vacsinou len paci, ake "triky" sa s tym daju robit, pripadne, ze sa to "tak pekne toci" a "sviha" :) samozrejme drviva vacsina z nich nikdy nebude robit ziadnu okinavsku kobudo skolu.
Ale keby som tu otazku zovseobecnil, ze preco ludia cvicia so zbranami ako su nunchaku, sai, alebo bo..., tak okrem toho, ze im to ukaze ake moznosti ta ktora zbran poskytuje, tak to moze spatne ovplyvnit ich cvicenie bez zbrani, napriklad karate.
Dnes je napriklad karate popularnejsie ako okinavske kobudo, co je zapricinene viacerymi vecami (zaclenenie karate do skolskeho systemu v Japonsku, vznik sportoveho karate, atd), ale v minulosti boli zbrane ovela dolezitejsie. Z akeho dovodu, je asi zrejme.
Kym karate najma na zaciatku 20. storocia preslo vyraznymi zmenami (netyka sa to samozrejme celeho karate), niektore okinavske kobudo skoly takou vyraznou zmenou nepresli a dnes nam umoznuju vidiet napriklad akym sposobom sa kedysi cvicilo (napri.: sposob akym sa pohybovat, otacat...).
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Heike » sob 26. zář, 2009 2:24

Můžu vědět čemu bych se divil?Já s nunčaku necvičím že bych je zapálený točil v noci nad hlavou k efektu,psal jsem jako doplnění seriozního tréninku tyče.Jak píšeš,i bo.I když nevím jaký je rozdíl mezi bo a tyčí.Pod pojmem tyč si představuju rozsah např. od teleskopu po 180cm-To samé může při specializovaném tréninku s např. nožem typu karambit znamenat,že si člověk ze zvědavosti vyzkouší např. dýku.K té tyči nemyslím trénink začátečníka,kdy se umělec sám ohrožuje ranami do hlavy nebo nohy.Kudla jako kudla.Nemám pravdu?Obojí řeže a píchá.Jen je rozdíl v tréninku s balisongem nebo bajonetem.Očekávám že budeš citovat nějakou moji větu vytrženou z kontextu,abys veřejně napsal že mám žlutej pásek a malý péro.Kritik(a) za každou cenu.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

 

Příspěvekod mithio » sob 26. zář, 2009 9:41

no ja i preto cvicim s nunchakmi ze ma to bavy, a radsej budem cvicit s nejakou zbranou v prirode jak sediet pod barakom na sidlisku a fajcit cigy :D a je to i zabava, jasne ze nebudem asi nejaky okinavsky majster, mam skoro 18takze som zacal s karate dost neskoro ale nevadi :) robim to pre zabavu, predtym som robil nieco ine 6rokov ties zavodne tak ted som presel na karate a nunchaky mi k tomu pasuju
mithio
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 15. zář, 2009 23:00
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod defendu » sob 26. zář, 2009 9:45

Dík za odpovědi :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod choze » ned 27. zář, 2009 10:55

Heike píše:Můžu vědět čemu bych se divil?Já s nunčaku necvičím že bych je zapálený točil v noci nad hlavou k efektu,psal jsem jako doplnění seriozního tréninku tyče.Jak píšeš,i bo.I když nevím jaký je rozdíl mezi bo a tyčí.Pod pojmem tyč si představuju rozsah např. od teleskopu po 180cm-To samé může při specializovaném tréninku s např. nožem typu karambit znamenat,že si člověk ze zvědavosti vyzkouší např. dýku.K té tyči nemyslím trénink začátečníka,kdy se umělec sám ohrožuje ranami do hlavy nebo nohy.Kudla jako kudla.Nemám pravdu?Obojí řeže a píchá.Jen je rozdíl v tréninku s balisongem nebo bajonetem.Očekávám že budeš citovat nějakou moji větu vytrženou z kontextu,abys veřejně napsal že mám žlutej pásek a malý péro.Kritik(a) za každou cenu.


- bo alebo kon ma konkretny rozmer (vacsinou okolo 6 stop)
- tyc je, ako pises, nieco co nema presne dane rozmery co sa tyka dlzky
- neviem, z coho usudzujes, ze by som mal nieco vytrhavat z kontextu a kritizovat za kazdu cenu :) to nie je moj styl :)
- keby si cvicil napriklad s bo, tak by si sa cudoval tomu, kolko chyb by som ti vedel ukazat, ktore robis a mozno ani o nich nevies :)
- mozem vediet comu sa venujes?
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Heike » ned 27. zář, 2009 11:13

Věnoval jsem se řeckořímskému zápasu, a v neposladní řadě aikijutsu,pro své obohacení jsem praktikoval i to čemu se říká turistika po školách tj. že kromě mých pravidelných tréninků jsem např rok chodil do jiného oddílu po domluvě s jeho trenéry.Každoročně jsme měli dvouměsíční trénink tyče,ta byla individuálně dlouhá dle tradice školy,kdy se délka měřila podle fyzických proporcí cvičícího.Ohledně bo,jo tyč,hůl palice jsem se názvy příliš nezabýval,protože co škola,člověk-to názor co je vlastně definice tyče.nějakých osm let s tyčí mám odmáváno,takže mi nunčaku nepřišly tak cizí stejně jako když jsem po tonfách zkusil teleskop.Co se týká použitelnosti,mám svůj názor,navíc je ve všem jistý trend doby-za dob želv ninja mi známý voják vyprávěl že házeli hvězdicema a saiema.Jiná věc že člověka zbraň může chytit člověka za srdce tak že se jí bude věnovat prostě že mu sedne.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků