kumite

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod RUNAR » pát 25. zář, 2009 15:33

Dalt píše:Moto: kdyz me se proste nelibi jak maj ruce dole a vyzivave vystrceny brady - chapu ale, ze pokud se na hlavu nesmi utocit (nebo jen lehce) tak je kryti hlavy zbytecny - ale pak to ztraci na realite ze.......


Myslíš ruce dole a vystrčenou bradu jako to dělá Machida? :D :D

Brada by opravdu měla bejt schovaná a čelíčko dopředu a to nejen kvůli KO zásahu na bradu. Souhlas.

Ale podívej se na to takhle, xboxy:
- Jejich striking je super do situace kdy maj oba rukavice, objemy rukavic se sčítaj ALE bez rukavic se průchodnost úderů dost zásadně mění.
- Klasický boxeři si vůbec nekryjou nohy, neumí krýt kopy atd.

Ztrácí to potom na "realitě"? Řekl bych že ne.

Mrkni se jak kumiťákujou Machidovci na Karate závodech, stejný jak ty chlapi z videa od Mota.
Shinzo když měl PRVNÍ fight proti MT nadupanýmu borcovi, tak ten si ani nebouchnul, Shinzo ho dvakrát sundal na gyaku který on nebyl vůbec naučenej krýt, šel na prdel po JEDNÝ ráně.


Fighter99:
Buď v klidu, nějakou dobu si pinkám s xboxerama a ty co trénujou rekreačně tak jako já, se na mě nechytaj. :D 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod wand » pát 25. zář, 2009 15:44

4RUNAR: Co znamena rekreacne boxovat? Ak su to ti ako u nas, nic proti nim nemam, co si pridu zabuchat, urobit nieco pre kondicku, trosku schudnut? Tak takych je plno, ale to su neni fighteri, lebo tak netrenuju a nerozmyslaju. Neni lepsie so zobrat toho najlepsieho (realneho zapasnika) a nanom zistit ako som na tom naozaj? Lebo neni nic lahsie ako si robit ego na ludoch, ktori o to nestoja a nikdy stat nebudu!
Ale mozno ta len nechapem chlape.
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » pát 25. zář, 2009 16:41

..ja nechcem stranit ani jednej ani druhej strane,kedze cvicim aj-aj..buchame ako v boxrukaviciach ,takisto s shooto-grapling rukavicami a prilby s klietkou..
..treba kombinovat aj aj..aj boxrukavice a bez rukavic:wink: ..kazde maju svoje za a proti :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Tribute » pát 25. zář, 2009 20:23

Gusepe zapasím v postoji co se mě líbí a když tě zajímá co učí čatk dojdi na trenal
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » pát 25. zář, 2009 21:12

Tribute píše:Gusepe zapasím v postoji co se mě líbí a když tě zajímá co učí čatk dojdi na trenal


TO Tribute: Pod kým s Dento karate-do trénuješ?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Tribute » ned 27. zář, 2009 19:46

Uherské hradiětě a ty???
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » pon 28. zář, 2009 13:51

Tribute píše:Uherské hradiětě a ty???


Sám pod sebou, jezdím na teď nedělní semináře

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod d4n01 » pon 28. zář, 2009 16:08

:?
Naposledy upravil d4n01 dne pát 25. čer, 2010 20:10, celkově upraveno 1
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Dalt » pon 28. zář, 2009 16:51

je mnoho zpusobu obran - uhyby, srazeni a i ten dvojak je bez rukavic z velky casti funkcni - ale ja myslel tim svym komentem hlavne absenci navyku u karataku - tj brada nahore kdyz ma byt dole atp - jde o to, ze kdyz aktivne boxujes, utvoris si navyk mit spravne bradu dolu etc a hlavne podstatnou odolnost vuci uderum do hlavy (ne ze by to nebolelo, ale nepo... se z toho - tzn kdyz te nekdo bude mlatit tak te pravdepodobne nevypne a ty mu to muzes zhusta vratit...zatimco kdyz vystrcis na soupere bradu a on te do ni trefi tak jdes dolu no... :wink:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod graver » pon 28. zář, 2009 16:58

d4n01 píše:Nejlepší je to stejně v aikidu , kde je proti úderům krásný vstup . :) (Toto už rýpání je) :P

Tak já si zase dovolím názor jako BU lama, která se párkrát s aikodokou pokoušela dohodnout:
1. nebyl jsem moc úspěšný, když jsem chtěl, aby mi kolega to iriminage proti mému úderu předvedl.
2. když přece jenom vstoupil, naběhl si.

No nic, lamy jsme oba. Jinak klidně rýpej :-))
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod fighter99 » pon 28. zář, 2009 22:05

Dalt píše:je mnoho zpusobu obran - uhyby, srazeni a i ten dvojak je bez rukavic z velky casti funkcni - ale ja myslel tim svym komentem hlavne absenci navyku u karataku - tj brada nahore kdyz ma byt dole atp - jde o to, ze kdyz aktivne boxujes, utvoris si navyk mit spravne bradu dolu etc a hlavne podstatnou odolnost vuci uderum do hlavy (ne ze by to nebolelo, ale nepo... se z toho - tzn kdyz te nekdo bude mlatit tak te pravdepodobne nevypne a ty mu to muzes zhusta vratit...zatimco kdyz vystrcis na soupere bradu a on te do ni trefi tak jdes dolu no... :wink:


Neomezoval bych to na box, ale každý BU/BS, při kterým dostaneš rány do těla, vštípíš si nějaký reflexy a nadřeš si fyzičku, je dobrej základ na ulici :wink: Rozhodně lepší než chodit dřít do fitka a snažil se zastrašovat ohromnejma bicákama :lol: To rýpání do tý posilovny neberte tak doslova, sám tam rád chodím, ale v tomhle případě mě nanapadlo jiný přirovnání 8)
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Gino » úte 29. zář, 2009 7:32

fighter99 píše:každý BU/BS, při kterým dostaneš rány do těla, vštípíš si nějaký reflexy a nadřeš si fyzičku, je dobrej základ na ulici

Jo, tohle je rozhodne pravda.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » úte 29. zář, 2009 8:28

ukropcany píše:
Toto mi trošku uniklo... dobrý... 8O ©koda ho na to... z ústupu je fakt nepríjemný... :twisted:


Však jsem Ti říkal,že je dobrej......!!!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Tribute » úte 29. zář, 2009 14:57

RBR takže jsi samouk :lol: jak často trénuješ jaký máš technikcý stupeň
a jak dlouho takhle trénuješ. RBR unědomuješ si že takový trenink nemůže nahradit cvičení v dojo pod vedením mistra tímto způsobem se namčíš techniky ale budeš se je učit zbytečně s velkým množstvím chyb.
Sparring sám také nenatrénuješ pokud chodíš do nějakého oddílu trénovat sparring s třeba kickboxsem nabo se prostě biješ s kámošem tak to není karate ale rvačka
jo prosím kolik ti je
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » úte 29. zář, 2009 15:30

Tribute píše:RBR takže jsi samouk :lol: jak často trénuješ jaký máš technikcý stupeň
a jak dlouho takhle trénuješ. RBR unědomuješ si že takový trenink nemůže nahradit cvičení v dojo pod vedením mistra tímto způsobem se namčíš techniky ale budeš se je učit zbytečně s velkým množstvím chyb.
Sparring sám také nenatrénuješ pokud chodíš do nějakého oddílu trénovat sparring s třeba kickboxsem nabo se prostě biješ s kámošem tak to není karate ale rvačka
jo prosím kolik ti je


Takže asi tak:
Tvýho trenéra v dento znám více než 10 let. Z Uheráče na trenerské semináře jezdí pouze V. a F + jejich doprovod. Jsem v +/- v jejich věku a na jejich úrovni jen s tím rozdílem, že jsem si neotevřel žádný oddíl. Informací jak mám cvičt mám za ta léta dost.
Další zlepšení u mě vede jen přes mou vlastní snahu a občasný pravidelný odborný dohled A. a L., což mám. S klukama s x-boxu netrénuji, sparing mám jen s kamarády z dento, ale uvědomuji si i nevýhody našeho tréninkového procesu a snažím se rozšiřovat obzory.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Dalt » úte 29. zář, 2009 16:42

tak tomu se rika paradni kontr ze zadni :D :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Boreas » úte 29. zář, 2009 20:17

RBR píše:
Tribute píše:RBR takže jsi samouk :lol: jak často trénuješ jaký máš technikcý stupeň
a jak dlouho takhle trénuješ. RBR unědomuješ si že takový trenink nemůže nahradit cvičení v dojo pod vedením mistra tímto způsobem se namčíš techniky ale budeš se je učit zbytečně s velkým množstvím chyb.
Sparring sám také nenatrénuješ pokud chodíš do nějakého oddílu trénovat sparring s třeba kickboxsem nabo se prostě biješ s kámošem tak to není karate ale rvačka
jo prosím kolik ti je


Takže asi tak:
Tvýho trenéra v dento znám více než 10 let. Z Uheráče na trenerské semináře jezdí pouze V. a F + jejich doprovod. Jsem v +/- v jejich věku a na jejich úrovni jen s tím rozdílem, že jsem si neotevřel žádný oddíl. Informací jak mám cvičt mám za ta léta dost.
Další zlepšení u mě vede jen přes mou vlastní snahu a občasný pravidelný odborný dohled A. a L., což mám. S klukama s x-boxu netrénuji, sparing mám jen s kamarády z dento, ale uvědomuji si i nevýhody našeho tréninkového procesu a snažím se rozšiřovat obzory.

RBR

Dalt:
Tomuhle? :lol: :wink:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Dalt » úte 29. zář, 2009 21:07

jo! :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Moto » stř 30. zář, 2009 11:19

http://www.youtube.com/watch?v=JY7oTlk6 ... re=related

Opet zadne poskakovani, ale celkem slusny Shobu ippon.
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod luen » stř 30. zář, 2009 16:26

ukropcany píše:Ja z toho ich otáčania sa chrbtom po údere nemôžem... :roll:


Pravidla to umoznuji, tak mi to az tak ve sportovnim zapase nevadi - i kdyz take si to videl u toho meho sverence, ktery delal karco a pere se s tim porad. Ale je to skutecny problem ve chvili kdy chce clovek zacit se sebeobranou na ulici, ta tzv. realna sebeobrana, to je pak velkej problem a clovek se nikam nepohne, dokud se tento teatralni grif neodnauci :!: :!: :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron