dobra skola na slovensku

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

dobra skola na slovensku

Příspěvekod kinyo » stř 07. říj, 2009 16:19

Ktora je podla vas najkvalitnejsia skola wushu na Slovensku? Ja si myslim ze takych tu je velmi malo a s Cechami sa to nemoze porovnovat. V Cechach zrejme mate o moc lepsie moznosti cvicit wushu. Chvilu som chodil do skoly Jana Hrankaya v Bratislave ale za kratky cas som odisiel, pretoze tam uci skoro stale len zostavy a trochu aplikacie vo dvojiciach, ale strasne malo sa tam robia cvicenia silove, otuzovacie(mozno tak poslednych 5-10 minut treningu nejake tie kliky a podobne cvicenia, aj to nie je pravidlom) ... a sparringy sa tam nerobia vobec. Dalsia nevyhoda je ze treningy v Bratislave su len 1x do tyzdna a ostatne dni v tyzdni uci Bytci, Topolcanoch a Ziline. Podla mna by urobil lepsie keby ucil 4x do tyzdna v jednom meste. Posledna nevyhoda je ze v Bratislave ma okolo 40 ziakov (ak som to prehnal alebo napisal malo tak sa ospravedlnujem), takze sa nemoze kazdemu venovat dostatocne. To co som tu napisal plati pre treningy v Blave, neviem ako je to v ostatnych mestach. Takze moja otazka znie: Ktora skola tradicneho wushu na Slovensku je podla vas najkvalitnejsia(je jedno aky styl, ci vnutorny alebo vonkajsi, atd..)? Najlepsie v Bratislavskom, Nitrinaskom, alebo Trnavskom kraji ale ak tu o takych neviete mozu byt samozrejme aj ostatne kraje. Viem ze sa asi neda jendnoznacne urcit ta naj, takze mi plz poradte tie najlepsie.
kinyo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00

 

Příspěvekod ArchEron » stř 07. říj, 2009 22:24

no tak co sa tyka tych skol nvm ale myslim ze tam je neaky cinsky mistr v BA,a aj Shaolin wusu je tam pokukaj net alebo ty tady nekto poradi ja nejsem z BA tak nemam prehlad.

co sa ty ka tej skoly janka hrankaya taky sem tam chvili chodil ale v bytci
a ties sa totam ne delalo,kolik si tam chodil? boly tam nejaky starsi zaci a ptlal sis a jich jak to tam chodi?
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod kinyo » čtv 08. říj, 2009 16:31

chodil som tam asi dva mesiace a proste sme stale brali len zostavu (lau gar) a trochu aplikacie, nechcem tym povedat ze tie zostavy nie su dolezite ale ze iba to podla mna nestaci. A chodili tam aj starsi ziaci ale nepytal som sa ich jak to tam chodi, ved to som videl aj sam. A tym cinanom myslis Wang Yingshena?Ten vraj uci len sportove wushu, ale asi sa tam pojdem pozret. Na stranke ma napisane toto ''Patrí k piatej generácii priamych pokračovateľov štýlu tanglang quan.'', tak to asi nie je sportove ale tradicny tanglang alebo nie? Ale zas tam ma napisane ze uci dost vela stylov a to sa mi nezda. Este k tomu poradca skoly je Wu Bin a te nmyslim uci sportove wushu.
kinyo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00

Příspěvekod kinyo » čtv 08. říj, 2009 16:32

ale o shaolin wushu neviem ze by tam bola, teda ak nemyslis ten hung kyun u jana hrankaya
kinyo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00

Příspěvekod kinyo » čtv 08. říj, 2009 21:03

neviete nieco o tejto skole http://www.wushuteam.eu/ ? cvicia kazdy den aj cez vikendy od 16:00 do 20:00, len zas je otazka ci je to sportove alebo tradicne?
kinyo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00

Příspěvekod Trian » čtv 08. říj, 2009 22:13

Ja som cvičil u Wanga Yinghena. Neviem prečo by mal byť problém v tom, že učí viac rozličných štýlov. Je zameraný najmä na modlivku, ktorú prevzal po majstrovi. Zbytok sa naučil počas dlhých rokov tréningu a na vysokej škole športu v pekingu, ktorú vyštudoval.
To, že učí tie štýli neznamená že ovláda všetky zostavy daných štýlov, ale že ovláda zostavy, ktoré sú pre tieto štýli charakteristické. Navyše, kým sa dostaneš k nejakému štýlu, musíš zvládnuť základy, úderové techniky a kopy, základné zostavy... A to je tak minimálne na rok cvičenia.
Myslenie typu, prídem do školy, majster bude stáť meter odo mňa a bude sledovať len mňa aby opravil moje chyby je na smiech. A v žiadnej serióznej škole wushu ťa nezačnú učiť hneď zvieracie štýli a pod. Inak by to vyzeralo ako v škole šeliem, ktorá je aj podľa mojich skromných skúseností úplne na smiech. Ich cvičenie nepripomína ani tieň wushu.

Pravda ale je, že Wangova škola je zameraná výlučne na zostavy a na športové wushu. To znamená žiaden sparring, kvantum žiakov. Keď si dobrý, dostaneš sa do wushuteamu a tam sa ti venuje majster viac. Je to podľa mňa najlepšia škola kungfu v Bratislave.
Iné školy, aj keď robia sparring, tak ten sparring nie je žiadna sanda, ale nejaky x-box a zostavy sú chujoviny odpozerané z videí, alebo naprt naučené. Ono najväčší problém je v tom, že ako sa má študent niečo naučiť dobre, keď to nevie poriadne ani jeho tréner (je jedno, že tréner vie, ako to má vyzerať, keď to nevie žiak).

Čo sa týka vnútorných štýlov, tak 99% ľudí čo to učí sú šarlatáni, sráči, ktorý boli na nejakom kurze, kde im dali certifikát. Takto okrádajú naivných hlupákov a starších ľudí.

Ak chceš cvičiť kungfu, choď k Wangovi (je to najlepšie v Bratislave).
Ak chceš cvičiť sparring a zápas, začni chodiť niekam na x-box.
Ak chceš cvičiť kungfu aj sparring, musíš začať chodiť do školy kungfu a aj do školy x-boxu.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod kinyo » pát 09. říj, 2009 12:25

nemyslel som tym ze ked uci viac stylov tak je zly ucitel, len sa mi to nezdalo vzhladom na jeho vek. Ale dik ze si mi to vysvetlil. Problem je v tom ze sa chcem ucit tradicne wushu, ktore je zamerane na boj, a sportove wushu ta pokial viem nenauci bojovat, je to nieco ako tanec. Ak sa mylim opravte, ma a hned neutocte (tym neupozornujem na predoslu odpoved ale na dalsie :)) A s tym sparringom, no neviem moze byt kung fu skola kde aj sparuju, napr co som kukal skolu Pavla Macka tak tam tusim sparuju, aspon na seminaroch boli foto, a urcite je takychto skol viac, len kto vie ci aj an Slovensku
kinyo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00

Příspěvekod yuanfen » pát 09. říj, 2009 16:26

ak ti ide o nieco tradicne, tak to u Wanga nenajdes, jedine ak tak tradicne moderne wushu :D . a zda sa mi, ze tu modlivku co uci je tiez moderna, nie tradicna.
yuanfen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00

Re: dobra skola na slovensku

Příspěvekod daitenshi » pát 09. říj, 2009 18:17

kinyo píše:Ktora je podla vas najkvalitnejsia skola wushu na Slovensku? Ja si myslim ze takych tu je velmi malo a s Cechami sa to nemoze porovnovat. V Cechach zrejme mate o moc lepsie moznosti cvicit wushu. Chvilu som chodil do skoly Jana Hrankaya v Bratislave ale za kratky cas som odisiel, pretoze tam uci skoro stale len zostavy a trochu aplikacie vo dvojiciach, ale strasne malo sa tam robia cvicenia silove, otuzovacie(mozno tak poslednych 5-10 minut treningu nejake tie kliky a podobne cvicenia, aj to nie je pravidlom) ... a sparringy sa tam nerobia vobec. Dalsia nevyhoda je ze treningy v Bratislave su len 1x do tyzdna a ostatne dni v tyzdni uci Bytci, Topolcanoch a Ziline. Podla mna by urobil lepsie keby ucil 4x do tyzdna v jednom meste. Posledna nevyhoda je ze v Bratislave ma okolo 40 ziakov (ak som to prehnal alebo napisal malo tak sa ospravedlnujem), takze sa nemoze kazdemu venovat dostatocne. To co som tu napisal plati pre treningy v Blave, neviem ako je to v ostatnych mestach. Takze moja otazka znie: Ktora skola tradicneho wushu na Slovensku je podla vas najkvalitnejsia(je jedno aky styl, ci vnutorny alebo vonkajsi, atd..)? Najlepsie v Bratislavskom, Nitrinaskom, alebo Trnavskom kraji ale ak tu o takych neviete mozu byt samozrejme aj ostatne kraje. Viem ze sa asi neda jendnoznacne urcit ta naj, takze mi plz poradte tie najlepsie.
Zdravim všetkych čitateľov aj teba KINYO, je mojou povinnosťou aj radosťou vyrazne protestovať na nazory o škole Hung kyun Jána Hrankaya či už v BA alebo hockde inde. Väčšina z vas čo sem chodia ani riadne nevedia čo to BU su. Čakate od treningov, že vam Sifu da riadne posparovať a zabuchať si bezhlavo do vreca atď. Ste na omyle ak si myslite že sa takto niekam dopracujete - akurat si tak dokrivite svoje male neskusene paprčky. :) Teraz tebe KINYO :wink: - naša škola je o kung fu - nie wushu. Vieš aky je rozdiel? Ďalšia vec - trening v našej škole prebieha tak ako ma a Sifu sa každemu venuje osobitne. Zostavy su pre pohyb svalov veľmi dôležite a je veľka chyba nebrať ich važne. Ako sa chcete sparovať keď vaše svaly su ako rastlinny tuk a pohyby neohrabane. Ziskajte najskor :!: zaklady :!: a potom choďte so vztyčenou hlavou ďalej. Zaroveň nikdy nebuďte pyšni - to byva jedna z hlavnych prekažok cesty učenca kung fu či hocičoho ineho. Pokiaľ mate dojem že na treningoch Jana Hrankaya je malo silovej zaťaže 8O - škoda že ste nevydržali cvičiť dlhšie. Koľko vôbec vydržiš v postoji KINYO to by ma zaujimalo - a ak je to viac ako 30sekund to ti zatlieskam. Tak nabuduce prosim radšej nezhadzuj školu o ktorej vieš tak malo lebo by som ťa chcel vidieť keby si ťa naš Sifu zobral na treningu do laty a riadne sa venoval iba tebe - to by si od unavy a bolesti svalov spontanne plakal tri tyždne v kuse. Buď vďačny aj za to čo dostavaš a hlavne chlapče - nevzdavaj všetko hneď. Mysliš že v inej škole to bude ine? :lol: Veľa šťastia teda. Dufam že nabuduce sa najskor niekoho spytaš skor ako uverejniš takuto malu "recenziu" na našu školu. Ďakujem za pochopenie. Toť moj nazor - a to necvičim isto len dva mesiace. :wink:
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod daitenshi » pát 09. říj, 2009 18:34

kinyo píše:A s tym sparringom, no neviem moze byt kung fu skola kde aj sparuju, napr co som kukal skolu Pavla Macka tak tam tusim sparuju, aspon na seminaroch boli foto, a urcite je takychto skol viac, len kto vie ci aj an Slovensku
:lol: Pavel Macek v Čechach ma tu istu školu čo Jan Hranky - ten isty štyl, mysliš že je okrem nas na Slovensku ešte aj ina škola čo cviči tento štyl kung fu? Poradim - skus si vygoogliť info a potom si povyberaj :wink: snaď najdeš čo hladaš
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

 

Příspěvekod Trian » pát 09. říj, 2009 18:54

Ja som nikdy nepovedal, že Wang učí tradičné kungfu :D :D

Je to športové wushu bez sparringu. Čo je zápor. Ale veľký klad je to, že Wang vie cvičiť kungfu. To je veľmi zásadný fakt. Cvičil ho celý život, vie ako sa cvičí a ako to naučiť svojich žiakov. Nechcem zhadzovať ostatné školy, to ma ani nenapadne.
Len chcem povedať, že veľa škôl funguje na princípe seminár - tréningy. Tzn. raz za pol roka (štvrťroka, rok...) idú na seminár k zahraničnému trénerovi (alebo si ho pozvú sem) on im ukáže nejakú zostavu a študenti si ju potom pod vedením toho najšikovnejšieho, ktorý už má nejaký ten technický stupeň opakujú, kým zase nepríde majster a nepovedie svoje ovečky ďalej. Takto vzniká veľa technických defektov a bojové umenie sa deformuje, až nakoniec často nevyzerá tak, ako by malo.

Preto je Wangova výhoda, že on ťa kungfu naučí technicky čisto a správne. Kvalitných škôl v SR je málo. ©ikovný chalani sú ešte v Trnave a v Starej Turej, aspoň pokiaľ sa pamätám.

Malá poznámka:
Čo je to tradičnú kungfu a športové kungfu? P.I.Č.O....N.A
Nálepka tradičné kungfu je len atraktívna ozdoba pre obyčajnú školu kungfu. Tradičné a športové kungfu neexistuje. Už dávno nie, možno tak niekde uprostred temnej číny vyučuje ešte legendárny majster svojich žiakov hájjiacich dobro tradičné kungfu, lietajú po strechách... Chlapci, zobuďte sa a dospejte. Neverte rozprávkam. Wushu je proste wushu, to čo sa z neho za tie roky stalo sa teraz vyučuje.

4daitenshi:
Neber kinyove hodnotenie hneď ako urážku. Je to jeho subjektívny názor ktorý nemusí mať s objektívnou pravdou nič spoločné. Ale musíš mi prepáčiť, keď budem reagovať na niektoré tvoje frázy (sú to perly :lol: ):

"Čakate od treningov, že vam Sifu da riadne posparovať a zabuchať si bezhlavo do vreca atď. Ste na omyle ak si myslite že sa takto niekam dopracujete - akurat si tak dokrivite svoje male neskusene paprčky."
- udieraním do vzduchu sa tie paprčky naozaj pripravia na real fight :roll:

"naša škola je o kung fu - nie wushu"
-neviem, aké máš informácie, ale tieto dve slovíčka znamenajú to isté

"Ziskajte najskor Upozorňující zaklady Upozorňující a potom choďte so vztyčenou hlavou ďalej. Zaroveň nikdy nebuďte pyšni - to byva jedna z hlavnych prekažok cesty učenca kung fu či hocičoho ineho."
-to je ako z nejakého lacného čínskeho filmu :lol: :lol: Dospej chlapče a nehovor takéto bludy, ktoré majú očariť naivných európanov

"Koľko vôbec vydržiš v postoji KINYO to by ma zaujimalo - a ak je to viac ako 30sekund to ti zatlieskam."
-tak postoj je tá posledná vec, ktorá ti zachráni krk na ulici. Keď sa na teba rozbehnú dvaja skíni, to že sa usalašíš v postoji ti zdravie nezachráni. Treba vedieť rýchlo utekať.
S takýmito prázdnymi rečami by som ťa chcel vidieť v ringu, či udýchaš aspoň tých 30 sekúnd... :twisted:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod yuanfen » pát 09. říj, 2009 19:01

to trian: mas pravdu, ze Wang ma vyhodu toho, ze tu zije a ze mozes cvicit pravidelne pod jeho dozorom a drobnohladom,hehe.
yuanfen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 09. říj, 2009 19:12

Trian píše:Ja som nikdy nepovedal, že Wang učí tradičné kungfu :D :D

Je to športové wushu bez sparringu. Čo je zápor. Ale veľký klad je to, že Wang vie cvičiť kungfu. To je veľmi zásadný fakt. Cvičil ho celý život, vie ako sa cvičí a ako to naučiť svojich žiakov. Nechcem zhadzovať ostatné školy, to ma ani nenapadne.
Len chcem povedať, že veľa škôl funguje na princípe seminár - tréningy. Tzn. raz za pol roka (štvrťroka, rok...) idú na seminár k zahraničnému trénerovi (alebo si ho pozvú sem) on im ukáže nejakú zostavu a študenti si ju potom pod vedením toho najšikovnejšieho, ktorý už má nejaký ten technický stupeň opakujú, kým zase nepríde majster a nepovedie svoje ovečky ďalej. Takto vzniká veľa technických defektov a bojové umenie sa deformuje, až nakoniec často nevyzerá tak, ako by malo.

Preto je Wangova výhoda, že on ťa kungfu naučí technicky čisto a správne. Kvalitných škôl v SR je málo. ©ikovný chalani sú ešte v Trnave a v Starej Turej, aspoň pokiaľ sa pamätám.

Malá poznámka:
Čo je to tradičnú kungfu a športové kungfu? P.I.Č.O....N.A
Nálepka tradičné kungfu je len atraktívna ozdoba pre obyčajnú školu kungfu. Tradičné a športové kungfu neexistuje. Už dávno nie, možno tak niekde uprostred temnej číny vyučuje ešte legendárny majster svojich žiakov hájjiacich dobro tradičné kungfu, lietajú po strechách... Chlapci, zobuďte sa a dospejte. Neverte rozprávkam. Wushu je proste wushu, to čo sa z neho za tie roky stalo sa teraz vyučuje.

4daitenshi:
Neber kinyove hodnotenie hneď ako urážku. Je to jeho subjektívny názor ktorý nemusí mať s objektívnou pravdou nič spoločné. Ale musíš mi prepáčiť, keď budem reagovať na niektoré tvoje frázy (sú to perly :lol: ):

"Čakate od treningov, že vam Sifu da riadne posparovať a zabuchať si bezhlavo do vreca atď. Ste na omyle ak si myslite že sa takto niekam dopracujete - akurat si tak dokrivite svoje male neskusene paprčky."
- udieraním do vzduchu sa tie paprčky naozaj pripravia na real fight :roll:

"naša škola je o kung fu - nie wushu"
-neviem, aké máš informácie, ale tieto dve slovíčka znamenajú to isté

"Ziskajte najskor Upozorňující zaklady Upozorňující a potom choďte so vztyčenou hlavou ďalej. Zaroveň nikdy nebuďte pyšni - to byva jedna z hlavnych prekažok cesty učenca kung fu či hocičoho ineho."
-to je ako z nejakého lacného čínskeho filmu :lol: :lol: Dospej chlapče a nehovor takéto bludy, ktoré majú očariť naivných európanov

"Koľko vôbec vydržiš v postoji KINYO to by ma zaujimalo - a ak je to viac ako 30sekund to ti zatlieskam."
-tak postoj je tá posledná vec, ktorá ti zachráni krk na ulici. Keď sa na teba rozbehnú dvaja skíni, to že sa usalašíš v postoji ti zdravie nezachráni. Treba vedieť rýchlo utekať.
S takýmito prázdnymi rečami by som ťa chcel vidieť v ringu, či udýchaš aspoň tých 30 sekúnd... :twisted:


Ahoj vim ze se to tu probira hodne casto ale jestli tvrdis ze moderni Wushu a tradicni neexistuje mas pravdu jen z casti. Pod pojmem moderni Wushu se nemysli to, ze by to byl dalsi level vývoje toho predchoziho Wushu nebo ze by se nejaky techniky zmodernizovali a tim vylepsili. NE. Slovem Moderni se mysli ze je sportovni, tudis to neni BU ale pouze sport. Sice ten sport vznikl z BU (Wushu), ale jinak s BU nema nic spolecnýho. Je to sport, kterej bych zaradil spis smerem ke gymnastice, krasobrusleni a tak. Sestavy si kazdej dela na souteze sam, dava do nich povinne volitelny prvky. A treba se to nekomu nelibi, ale stojim si za tim, ze je to krasnej sport a ne honobeni opravdoveho Wushu.

Widel jsem cvicit zaky Mistra Wanga a uci sport ne boj. Jeden z nich cvicil kudlanku a byla sportovni.
Moje rada:
Jestli sebeobranu tak k Wangovi ne. Jestli sport tak k nemu.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 09. říj, 2009 19:15

Je to vlastne to sami co se stalo s Karatem. Bojove Karate (takze to opravdove) vs Freestyle Karate.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod daitenshi » pát 09. říj, 2009 20:09

Trian píše:4daitenshi:
Neber kinyove hodnotenie hneď ako urážku. Je to jeho subjektívny názor ktorý nemusí mať s objektívnou pravdou nič spoločné. Ale musíš mi prepáčiť, keď budem reagovať na niektoré tvoje frázy (sú to perly :lol: ):

"Čakate od treningov, že vam Sifu da riadne posparovať a zabuchať si bezhlavo do vreca atď. Ste na omyle ak si myslite že sa takto niekam dopracujete - akurat si tak dokrivite svoje male neskusene paprčky."
- udieraním do vzduchu sa tie paprčky naozaj pripravia na real fight :roll:

"naša škola je o kung fu - nie wushu"
-neviem, aké máš informácie, ale tieto dve slovíčka znamenajú to isté

"Ziskajte najskor Upozorňující zaklady Upozorňující a potom choďte so vztyčenou hlavou ďalej. Zaroveň nikdy nebuďte pyšni - to byva jedna z hlavnych prekažok cesty učenca kung fu či hocičoho ineho."
-to je ako z nejakého lacného čínskeho filmu :lol: :lol: Dospej chlapče a nehovor takéto bludy, ktoré majú očariť naivných európanov

"Koľko vôbec vydržiš v postoji KINYO to by ma zaujimalo - a ak je to viac ako 30sekund to ti zatlieskam."
-tak postoj je tá posledná vec, ktorá ti zachráni krk na ulici. Keď sa na teba rozbehnú dvaja skíni, to že sa usalašíš v postoji ti zdravie nezachráni. Treba vedieť rýchlo utekať.
S takýmito prázdnymi rečami by som ťa chcel vidieť v ringu, či udýchaš aspoň tých 30 sekúnd... :twisted:
Vidim že si nepochopil nič z toho čo som napisal - preto vyťahuješ moje "perly" z kontextu - aby si mi mohol protirečiť a ukazať mi že si mudrejši. Opak je ale pravdou. Perly vidim skôr v tvojich nezrelych tvrdeniach o bitke na ulici a pod. Netrenujem kung fu iba preto aby som išiel do ulic ako v lacnych americkych filmoch, ohaňal sa agresivne rukami a skakal hore dole aby som sa vytiahol pred ostatnymi. K tomu čo cvičim mam vzťah a dufam že nikdy nebude potrebne to použiť, naopak TRIAN u teba mam skor pocit že sa priam trasieš na nejaku päsťovku aby si si niečo dokazal. Keby si raz niekomu ubližil ver že by si nebol taky nadšeny zo seba ako si teraz :wink: A mimochodom, neviem sice koľko maš rokov ale pokiaľ cvičiš menej ako 10rokov odhadom usudzujem že pred bandou skinov by ťa nezachranil ani Svatej Petr :) keď ťa raz chytia a ty nestihneš reagovať si v prde... vyhoď si z hlavy utekanie a box, pokiaľ cvičiš pre realny fight na ulici - začni chodiť na diaľkovy beh - to ti isto pomôže zachraniť sa v zlej situacii, načo BU? .... Porozmyšľaj nad tym mistre diskutere - ps: nič v zlom
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod luen » pát 09. říj, 2009 20:56

To je zase diskuze. Deti jdete se plz. hadat jinam a ujasnete si zakladni pojmy :wink: Presne kvuli temhle kecum mam mladistvou chut, vyrazit na dalsi turne po CSR a zapleskat si ve vsech kunfu skolach ... Uz je zase dlouho mir, co? :evil: :evil: :evil:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ArchEron » pát 09. říj, 2009 21:25

:D :twisted:
8)
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod daitenshi » pát 09. říj, 2009 21:44

luen píše:To je zase diskuze. Deti jdete se plz. hadat jinam a ujasnete si zakladni pojmy :wink: Presne kvuli temhle kecum mam mladistvou chut, vyrazit na dalsi turne po CSR a zapleskat si ve vsech kunfu skolach ... Uz je zase dlouho mir, co? :evil: :evil: :evil:
Ospravedlňujem sa ak moje komenty vyzneli nasilne ale niekedy treba veci uviesť na pravu mieru a naučiť deti že bojova uměni su "uměni" a nie agresivita a fight na ulici. Boli tu namietky na moju školu a môjho Sifu takže moja reakcia bola opodstatnena. Keď niekto nevie ako to chodi a vie propagovať iba všeobecny nazor nech to radšej nerobi lebo sem chodi čitať prispevky veľa ľudi a ako to potom vyzera - že sa u nas cvičia len zostavy a 5 min sparring.... hluposť :evil: takže len opravujem mylne dojmy pokiaľ môžem
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod kinyo » pát 09. říj, 2009 22:40

daitenshi nechapem preco musis hned utocit, ja som nepisal ze by bola tvoja skola zla ale pisal som ze mne sa ten sposob vyuky nepaci a to neznamena ze musia mat vsetci rovnaky nazor. K tomu postoju: 4 minuty v mabu vydrzim v pohode, nechcem tym povedat ze by to bolo vela ale tymi 30 sekundami si ma nasral. Teraz k tym zostavam: nehovorim ze nie je dolezite mat spravnu techniku ale ta by sa mala cvicit zaroven s posilovanim... Dalej si napisal toto: ''Keď niekto nevie ako to chodi a vie propagovať iba všeobecny nazor nech to radšej nerobi lebo sem chodi čitať prispevky veľa ľudi a ako to potom vyzera - že sa u nas cvičia len zostavy a 5 min sparring.... hluposť takže len opravujem mylne dojmy pokiaľ môžem'' - pokial viem sparing nerobite vobec, ked tak tie aplikaciea co ine okrem zostav a aplikacii tam robite? kliky poslednych 10 minut? Ak nehovorim pravdu tak sa vazne ospravedlnujem ale takto to tam chodilo ked som tu skolu navstevoval aj ja. Hovoris ze v tych zostavach sa naucis zaklady, ale pokrocilejsi ziaci tam cvicili tak isto len zostavy, techniky a aplikacie.
kinyo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00

Příspěvekod Trian » pát 09. říj, 2009 22:43

4wushuper: sčasti súhlasím, ale aj tak zastávam názor, že názov "športové", alebo "tradičné" je neopodstatnený a je len predmetom reklamy. Tradičné wushu už neexistuje, vyvynul sa z toho šport, ktorý je dnes predmetom verejného záujmu. Tradičné wushu fungovalo a vyučovalo sa keď malo svoje opodstatnenie. Teda v dobe, kedy reálne fungovali (bili sa palicami, šermovali...). V súčastnosti pochybujem, že niektorý majster reálne učí svojich žiakov pracovať s ostrými zbraňami, vedie hodiny šermu a aplikácie reálnych techník. Je iná doba, iný mrav a podobné veci sú zakázané. Tradičné wushu sa vplyvom vývoja zmenilo na športové wushu. Tvrdiť, že jedny učia to a druhý hento je hlúpe. Nie je to "tradičná" alebo "netradičná" škola, je to o prístupe učiteľa, ktorý sa buď rozhodne vyučovať staršie formy zostáv a aplikácie, alebo gymnastickejšie zamerané zostavy. Ale už je to len a len šport. ®iadne reálne súboje na život a na smrť, žiaden šerm...

4daitenshi:
Ja to v žiadnom ohľade neberiem v zlom :lol: . Ide len o to, že podobný názor som zastával aj ja, kedysi dávno. Potom som dostal pár krát po papuli a život ťa naučí, že pekná filozofia a pohyby sú hovno, keď ti ide o krk. A reči o 10 rokoch tréningu... Mne stačí, že som sa za rok naučil hmotné minimum na prežitie prípadného útoku, že viem dobre behať a že robím športy, ktoré ma bavia.
Je to vec názoru a medzi ľuďmi od BU, BS a RS bude stále priepastný rozdiel v mentalite, takže nemá zmysel debatovať o tom.
Ak si myslíš, že sú moje názory detinské... Časom zistíš, že nie :wink:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron