Boj Nožem

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Jabberwocky » sob 21. čer, 2008 12:15

Poslyšte, když už jsme se od nože dostali ke střelným zbraním, jak je to s onou zdravotní způsobilostí? Respektive kolik dioptrií bývá tak limit? Díky.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

 

Příspěvekod Lada » sob 21. čer, 2008 20:34

jo to netuším ale nebývá to problém, záleží na tvém obvoďákovi co ti napíše či kam tě pošle, třeba na to oční a na základě jejich zprávy ti vydává potvrzení zdrav. způsobilosti a tam ti třeba jen napíše nutnost nosit brýle či kontaktní čočky což bys měl i následně napsáno ve zbrojáku.
Chtělo by se to zajít zeptat je to individuální dle doktora.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod migli » sob 21. čer, 2008 20:53

Moje zkusenost ohledne lekarskeho potvrzeni na ZP je asi takova:
obvodni lekarka se zepta par otazek(berete drogy?), koukne se do karty, zkasne prachy a da potrzeni.

S temi dioptriemi je to asi takto - kdyz zvladnes tercovou strelbu (pokud vim soucast zkousek), tak je kazdemu jedno, jake dna od pullitru mas na ocich :lol:. Stejne zustava odpovednost na pouziti SZ na tobe, takze kdyz budes prd videt a zacnes kolem sebe strilet... tak si v dusledku taky treba uzijes sex ve vezenskych sprchach :wink:

Jinak - jeste jsem neslysel o vete "bryle nutne" v ZP, to patri leda tak do ridicaku :idea:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » sob 21. čer, 2008 23:22

2migli
No je to na každém obvoďákovi jak k tomu přistoupí :wink: mě zkoušel i zrak a sluch.

Kdepak jen do řidičáku :wink: , kamoška to tam má a více lidí :wink: a nevím co se ti na tom zdá divné jestli je někdo slepej jak patrona a bez brýlí/ čoček nic nevidí nemá bez nich co nosit zbraň....

jinak tu je diskuze na podobné téma:
[url]http://www.strelectvi.cz/forum/ziskani-zp-lekarska-prohlidka-t5932-15.html?highlight=brýle[/url]
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod migli » sob 21. čer, 2008 23:38

Lada:

to je pekny :lol:, zase chlapci urednici vymysleji pitomosti, aby mohli byt slusnaci buzerovani... no nic, jsme OT, tak to neresme...
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » ned 22. čer, 2008 7:18

migli píše:Jinak - jeste jsem neslysel o vete "bryle nutne" v ZP, to patri leda tak do ridicaku :idea:


To by bylo obzvláště vtipné u zbraně na osobní obranu: policista: "a když vás napadl a vy jste použil střelnou zbraň, nasadil jste si předtím brýle?"...napadený:" ehm no ano..." policista:" a kde je máte teď?" napadený:"...ehm no, mě museli při té potyčce někde spadnout" :lol: :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod migli » ned 22. čer, 2008 14:21

panda:
nebo taky:
Poskozeny nepouzil pro svoji obranu SZ, nebot ma v ZP poznamku "bryle nutne", a utocnik mu dal hned zpocatku takovou facku, ze mu bryle uletely neznamo kam.

:lol: :lol: :twisted:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod pm » ned 11. říj, 2009 15:13

zraneni zpusobena nozem (predem varuju, neni to hezky pohled)

http://www.dlsports.com/knife_dangers.html
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » ned 11. říj, 2009 15:38

pm píše:zraneni zpusobena nozem (predem varuju, neni to hezky pohled)

http://www.dlsports.com/knife_dangers.html


To je hned ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Boreas » ned 11. říj, 2009 17:09

To je v háji...
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 11. říj, 2009 18:29

Opravdu sugestivní obrázky, musím říct.
Nechtěl bych - udělá tohle člověku někdo, kdo to s nožem neumi, nebo už musí vědět jak říznout (začínat špičkou a jít "dovnitř"....) ?
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » ned 11. říj, 2009 19:09

Vrozkrokkop píše:Opravdu sugestivní obrázky, musím říct.
Nechtěl bych - udělá tohle člověku někdo, kdo to s nožem neumi, nebo už musí vědět jak říznout (začínat špičkou a jít "dovnitř"....) ?


Na tohle staci mit nuz a obet ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » ned 11. říj, 2009 19:15

Znám ten případ,
tohle mu udělala přítelkyně za nevěru.....nenaštvěte ženský.

Já sem tvoje holka, já tě mám ráda
napsala mu v noci nožem na záda
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 11. říj, 2009 21:31

To Luen:
Tak tohle přesně jsem teď slyšel na tréninku.
Takže - buď žít jako paranoik, nebo se s tím smířit, beze zbraně, na někoho kdo aspoň trochu tuší s nožem opravdu bez šance.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 12. říj, 2009 7:24

Vrozkrokkop píše:To Luen:
Tak tohle přesně jsem teď slyšel na tréninku.
Takže - buď žít jako paranoik, nebo se s tím smířit, beze zbraně, na někoho kdo aspoň trochu tuší s nožem opravdu bez šance.


Njn, proto mam v lasce vsechny ty skoly, kde uci novacka resit seobranu proti nozi (v "idealnim" pripade krizove bloky atd ...). Na druhou stranu nuz je vyborna vec a kazdemu doporucuji se s nim naucit ohanet a nosit :wink:
Cloveka to myslim dost zmeni a hlavne jeho pristup k tzv. realne sebeobrane.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » pon 12. říj, 2009 7:38

Však kdo chce taky skončit jako hromada naporcovanýho masa.
Nůž s sebou nenosím, nemám kde, když už mám zbraň, je to něco na způsob meče, a to jen když jdu -zase na jiný- trénink.
A to má taky dost stinný stránky, třeba tuhle jsem měl plné ruce železa a začal mě otravovat nějakej ožrala.
Kdyby byl agresivní tak co? Urazit hlavu tim co držim v ruce přeci nemůžu a když to položím, tak riskuju, že si to vezme :roll:
Ale když se vrátim k noži - naučit se ohánět... mě přišlo, že skoro stačí mít dost rozhýbané zápěstí a ponětí, jak "na to"
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » pon 12. říj, 2009 9:11

V mečích se nevyznám vůbec, upozorňuju předem.

Ale v mým oblíbeným filmu od Takeshihi Kitana-Zatoichi je scéna kdy borec sundá soupeře mečem kterej nevyndá s pouzdra, takže ho nezabije a jen ho zmlátí tím mečem v pouzdře.Nevím jestli je to použitelný i doopravdy, třeba ne a meč by se mohl zlámat, nevím.Rád si počtu co o tom ví znalci meče.
Kdyby to bylo možný, což nevím, tak by se adepti iaido atd. mohli bránit na ulici napadení bez toho aby někoho rozbili na kousky katanou.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 12. říj, 2009 9:30

Vrozkrokkop píše:Však kdo chce taky skončit jako hromada naporcovanýho masa.
Nůž s sebou nenosím, nemám kde, když už mám zbraň, je to něco na způsob meče, a to jen když jdu -zase na jiný- trénink.
A to má taky dost stinný stránky, třeba tuhle jsem měl plné ruce železa a začal mě otravovat nějakej ožrala.
Kdyby byl agresivní tak co? Urazit hlavu tim co držim v ruce přeci nemůžu a když to položím, tak riskuju, že si to vezme :roll:
Ale když se vrátim k noži - naučit se ohánět... mě přišlo, že skoro stačí mít dost rozhýbané zápěstí a ponětí, jak "na to"


Myslim, ze neni treba kazdeho ozraleho otrapu hned rozsekavat :wink: Jak uz tdy padlo, zelezem se da i prastit, utok nemusi byt preci veden na horni a stredni pasmo atd ... No jen zapesti to u noze rozhodne neni. Je to jako u vseho predne o nohach a celkove pohybove dovednosti. Tezko to takto zjednodusovat na jeden kloub v tele. Vzdy je to souhra vsech svalu, kloubu ... cele telo, jinak shit :!: :wink:

RUNAR píše:V mečích se nevyznám vůbec, upozorňuju předem.

Ale v mým oblíbeným filmu od Takeshihi Kitana-Zatoichi je scéna kdy borec sundá soupeře mečem kterej nevyndá s pouzdra, takže ho nezabije a jen ho zmlátí tím mečem v pouzdře.Nevím jestli je to použitelný i doopravdy, třeba ne a meč by se mohl zlámat, nevím.Rád si počtu co o tom ví znalci meče.
Kdyby to bylo možný, což nevím, tak by se adepti iaido atd. mohli bránit na ulici napadení bez toho aby někoho rozbili na kousky katanou.


:lol: Tak to aby sis nechal udelat specialne okovanou pochvu a mechanismus, ktery drzi mec v pochve, musi byt tedy take prvotridni ... Kvalitni mec neni snadne zlomit, ale nosit ho u sebe na sebeobranu asi znamena byt castym pacientem Bohnickeho ustavu. Nicmene kdo ma chladne zbrane v lasce a jeste lepe v ruce, tak nevaha a poridi si nuz na obranu :wink:

A jak uz jsem napsal vytahnout nuz, preci kurna neznamena, ze dotycneho musim naporcovat, neeee? Kdyz se branime beze zbrane, take nemusime toho co po nas vystartoval hned zabit, nebo ... :?: :wink: 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod patrik » pon 12. říj, 2009 9:39

luen píše:
RUNAR píše:V mečích se nevyznám vůbec, upozorňuju předem.

Ale v mým oblíbeným filmu od Takeshihi Kitana-Zatoichi je scéna kdy borec sundá soupeře mečem kterej nevyndá s pouzdra, takže ho nezabije a jen ho zmlátí tím mečem v pouzdře.Nevím jestli je to použitelný i doopravdy, třeba ne a meč by se mohl zlámat, nevím.Rád si počtu co o tom ví znalci meče.
Kdyby to bylo možný, což nevím, tak by se adepti iaido atd. mohli bránit na ulici napadení bez toho aby někoho rozbili na kousky katanou.


:lol: Tak to aby sis nechal udelat specialne okovanou pochvu a mechanismus, ktery drzi mec v pochve, musi byt tedy take prvotridni ... Kvalitni mec neni snadne zlomit, ale nosit ho u sebe na sebeobranu asi znamena byt castym pacientem Bohnickeho ustavu. Nicmene kdo ma chladne zbrane v lasce a jeste lepe v ruce, tak nevaha a poridi si nuz na obranu :wink:


Mno "sebeobrana" mě sice míjí, ale většina pochev (pochví?) JP mečů je dost pevných - dřevo a velká část z nich má kování na kodžiri (konec pochvy) a pochopitelně je okovaná i opačná strana, tj. kašira (cukagašira). A k tomu držení v pochvě - je-li meč v dobrém stavu, drží v pochvě i bez mechanismu... Právě k vysunutí ven je třeba jistého pohybu navíc - koiguči wo kiru :)

Mno a poslední věc - iaidisti chodí s mečem po ulici poměrně často, tedy alespoň tak často jako chodí na tréninky a zpět... IMHO když už by k tomu došlo asi by se "prali" právě tím zasunutým mečem, dokonce bych řekl, zasunutým ve futrálu, v němž se přenáší ;)

Nadto většina lidí si meč při přenášení jistí šňůrou sageo, tedy nějaké překvapivé tasení moc nepřichází v úvahu.

Ale jak píšu - mě osobně to míjí. A představa boje mečem na ulici - to je právě na ty Bohnice.

Patrik

P.S.
Dokonce si vzpomínám, kdysi se u nás ptali jednoho JP učitele, jak by se bránil v běžném střetu na ulici, kdyby u sebe měl meč. On bouchl mečem (právě tím kodžiri) o zem, aby ještě pevnějc zůstal v pochvě a ukázal pohyb - úder - blok (nevím) právě tou pochvou.
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod RUNAR » pon 12. říj, 2009 9:59

Patrik:
Díky za relevantní info, zajímalo mě to proto jsem to napsal.

Luen:
1) Nebylo to na tebe ale na lidi co se v mečích vyznaj
2) Občas jsem si kladl otázku jak adepti kendo a iaido můžou využít k sebeobraně svoje meče, často vidím někoho jak jde s futrálem na trénink nebo z tréninku po večerch, tam je právě ta možnost se s tím bránit.
3) Ten meč ve futrálu mají často po ruce a často to s ním umí velmi dobře
4) Taková zbraň je dost dlouhá na zasahování z celkem "bezpečnýho"distancu, navíc kendisti maj hodně dobrej footwork, postřeh, ránu a spoustu dalšího.
5) S mečem v pouzdře nikoho nanaporcuje, maximálně zaslouženě zmlátí.

Hlavně když je někdo napadne maj na něho vytáhnout nůž?????Co je to za blbost, zmlátit je "dřevem" je o moc lepší varianta.
Hlavně když někdo vytáhne nůž je nejlepší varianta rychle utýct a když to nejde tak je lepší použít něco delšího s čím to výborně umí.

A hlavně Patrik to napsal z pohledu znalce, tak si to přečti.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků