MS Wushu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

MS Wushu

Příspěvekod wushupetr » sob 24. říj, 2009 9:41

wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod pm » sob 24. říj, 2009 10:29

peknej trailer, dobry sanda/sanshou; mj. je videt jak jsou taolu a sanda naprosto rozdilne a nesouvisejici svety. sandisti a sestavisti maji k sobe dal nez katari a kumitaci v karate. skoda.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » sob 24. říj, 2009 11:09

pm píše: ... mj. je videt jak jsou taolu a sanda naprosto rozdilne a nesouvisejici svety. sandisti a sestavisti maji k sobe dal nez katari a kumitaci v karate. skoda.


Jak se to vezme, ja jsem rad. Cim vetsi propast, tim lepe. Aspon to lidi donuti se zamyslet a treba prijit s nejakou novou a funkcni symbiozou. Protoze momentalne mi prijdou souteze ve formach jako uplne od zakladu spatne uchopena zalezitost. Proste az prijdou xboxeri se soutezema ve stinovani, take se jim bude celej svet smat ... a opravnene :!: :wink:

Uz samotny fakt, ze nekdo rozdeluje formy na bojove/tradicni a jakesi nebojove/moderni je ... no jak to nazvat slusne ... vrchol debility? Copak existuje nejake bojove nebo nejake nebojove stinovani? Clovek kterej timto zpusobem uvazuje, nema v bu nic pohledavat, protoze se nejdrive musi nechat dobre zalecit :evil: :!:

Ale at nejsem jen osklivej, trailer je peknej.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 24. říj, 2009 13:09

Pro pm:
Naprosto s tebou souhlasim.

Pro Luen:
Muzes mi prosim te jen vysvetlit malou drobnost? Prijde mi ze si trochu protirecis v tom jak pises v jedny vete ze jsi rad za tu propast, ze tim lidi pochopi, ale v dalsi zase pises, ze delit to na tohle a na tohle neni dobry. Prave, ze tim, ze se rekne Jo tohle je opravdovy Wushu a tohle je sport a takhle se to rozdeli, tim se to krasne vysvetli a pochopi i hlupak. Opakuji, ze nikdo ze sportovnich wushistu netvrdi, ze dela BU nebo BS a proto doufam, ze se ten debil, jak pises, nevztahuje i na me :wink:

K tomu stinovani:
Sanda a sportovni Taolu neni jako Sanda a stinovani. Ja treba nevim k cemu jsou souteze v sestavach patrici do opravdovyho Wushu (tedy na soutezich pod jmenem kategorie tradicni Taolu) Uz nejakej cas cvicim s kick a thai boxerama (ne sice s nejakejma mastrama), sparingujem a tak, ale soutezit ve stinovani je blbost v sestavach (tech hopsacich) ne. Je to proste sport.
Muj nazor a moje preni k tomu jak bych chtel, aby vypadaly souteze je takovej, ze podle me by bylo dobry oddelit nejen soutez Taolu v souteznich sestavach a original tradicnich sestavach a le i soutez Taolu a Sanda, protoze je to opravdu neco jinyho jak pise pm. Tak se vyhne tem debatam o tom, co je a co neni blbost.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » sob 24. říj, 2009 13:44

wushupetr píše:Pro Luen:
Muzes mi prosim te jen vysvetlit malou drobnost? Prijde mi ze si trochu protirecis v tom jak pises v jedny vete ze jsi rad za tu propast, ze tim lidi pochopi, ale v dalsi zase pises, ze delit to na tohle a na tohle neni dobry. Prave, ze tim, ze se rekne Jo tohle je opravdovy Wushu a tohle je sport a takhle se to rozdeli, tim se to krasne vysvetli a pochopi i hlupak. Opakuji, ze nikdo ze sportovnich wushistu netvrdi, ze dela BU nebo BS a proto doufam, ze se ten debil, jak pises, nevztahuje i na me :wink:


Tak at je to liga s nazvem "prostna" a neschovava se gymnastika porad za gong fu. Je jasne, ze forma ma uplne jinej ucel, nez jak je prezentovana "modernim wushu", resp. gymnastikou. Preci v tech soutezich jde o to, aby cvicenec predvedl akrobaticky nabytou sestavu - coz je dle meho ve vztahu k bu ona debilita. Petre kdyby to nebylo vztahovano k bu, nemel bych s tim nejmensi problem! Je mi jasne, ze je to drina, ale umeleckej projev do neceho co souvisi s tim, aby clovek prezil, zustal zdravej ... tam mi to proste smrdi. Ze uz dnes najdes spousty rozumnych lidi, kteri na rovku reknou, toto neni o sebeobrane - je urco potesujici ... nicmene na faktu, ze se to porad jmenuje wushu to nic nemeni :evil:

wushupetr píše:K tomu stinovani:
Sanda a sportovni Taolu neni jako Sanda a stinovani. Ja treba nevim k cemu jsou souteze v sestavach patrici do opravdovyho Wushu (tedy na soutezich pod jmenem kategorie tradicni Taolu) Uz nejakej cas cvicim s kick a thai boxerama (ne sice s nejakejma mastrama), sparingujem a tak, ale soutezit ve stinovani je blbost v sestavach (tech hopsacich) ne. Je to proste sport.
Muj nazor a moje preni k tomu jak bych chtel, aby vypadaly souteze je takovej, ze podle me by bylo dobry oddelit nejen soutez Taolu v souteznich sestavach a original tradicnich sestavach a le i soutez Taolu a Sanda, protoze je to opravdu neco jinyho jak pise pm. Tak se vyhne tem debatam o tom, co je a co neni blbost.


Je to neco podobneho ... i na soutezich v stinovani by se najednou zacalo s narocnejma akrobatickejma prvkama (pro efekt) a bylo by to uplne stejnej xbox jako je to dnes wushu :evil: Ale to neznamena, ze povazuji gymnastiku, krasobrusleni atd ... za blbost :!: Blbost je nazyvat to necim, co to neni :wink:

Ale tohle uz jsme si myslim davno vysvetlili ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » sob 24. říj, 2009 16:09

A je nějaký závodník idealně čínan ,kterej soutěží jak v sanda tak těch akrobatických sestavách?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 24. říj, 2009 16:12

Chapu, co chces rict. Jen nevim jak jinak by se to melo jmenovat. Proto prece to slovo SPORTOVNI. Urcite souhlasis, ze nejak se to jmenovat musi. Nejde se to jmenovat jinak, nez s tim slovem Wushu. Proc? Protoze to je sice takova cinska gymnastika, ale nema to zaklad v gymnastice, ale ve Wushu opravdovym. Tim myslim ne co do prakticnosti, to urcite ne, ale pohybama, ktery se jen upravily. Dokonce ani akrobacii to s gymnastikou nema moc spolecnyho, dokonce i ty skoky maji zaklad v pohybech opravdovyhoho Wushu.

Priklad (dukaz):
takzvany Vichr v provedeni sportovniho wushisty
http://www.youtube.com/watch?v=FlPvAki29xw
Tohle opravdovy Wushu nezna. Jen v podani ty zensky z 56 sekundy, to zna. Jinak je to ale stejnej skok, jen se pri nem telo otoci o 720. A rikam, ten skok ma tak patnact let a vyvinul se v prostredi Sportovniho Wushu, ale z bojovyho pohybu. Muzu pokracovat, to neni jedinej priklad, ale snad to staci. A s pohybama je to to stejny.

Kdyby tam byly stejny skoky jak v gymnstice, stejny pohyby jak v gymnastice (tim nerikam, ze jsou uplne stejny jak original Wushu), pak i ja prestanu tvrdit, ze to vzeslo z Wushu.
Neni to Wushu, ale zaroven se to slovo v nazvu musi objevit.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 24. říj, 2009 16:13

Chtel jsem to video sem dat spis pro priznivce Sanda nez Sportovniho Wushu, i ja jsem Sanda fanda. Tak jen, ze na yt budou nejaky videa. Nedal jsem to sem, pro reseni Taolu. Jen pro upresneni. Ale kdyz uz tžak uz...
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » sob 24. říj, 2009 16:32

x prvku bylo na ferovku prevzato z gymnastiky, tance, krasobrusleni etc., to udavaji i oficialni prameny. jasne ze se ve starych stylech skakalo a delala se akrobacie, ale za ucelem ne nacvicit, ne delat opicky divakum. wushu = "bojove umeni", a s tim dnesni taolu souteze proste nemaji lautr nic spolecneho. taktez pochybuju ze se dnes najde nekdo kdo soutezi na nejake vrcholovejsi urovni v obojem. sanda je plna slachovitejch bulldogu, taolu gumovejch metrosexualu

ale jak jsi psal, o tom debata neni, dal jsi sem video kvuli sanda, super, diky za video!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 24. říj, 2009 17:06

pm píše:x prvku bylo na ferovku prevzato z gymnastiky, tance, krasobrusleni etc., to udavaji i oficialni prameny. jasne ze se ve starych stylech skakalo a delala se akrobacie, ale za ucelem ne nacvicit, ne delat opicky divakum. wushu = "bojove umeni", a s tim dnesni taolu souteze proste nemaji lautr nic spolecneho. taktez pochybuju ze se dnes najde nekdo kdo soutezi na nejake vrcholovejsi urovni v obojem. sanda je plna slachovitejch bulldogu, taolu gumovejch metrosexualu

ale jak jsi psal, o tom debata neni, dal jsi sem video kvuli sanda, super, diky za video!

Metrosexualu? Ty nejsi normalni. Nevim proc tak pises. Muzese to rict normalne, ze se ti to nelibi, to je vec kazdyho. Ja se necejtim bejt metrosexual ani se tak nechovam.
Jo je tam neco z jinech sportu, ale to az ted. Driv (treba deset let zpet) bylo Wushu jiny nez ted. Ty veci z jinejch sportu to je moda posledni doby.
Pises jak opilej. Je sobota chapu. Psal jsem snad nekde ze se nekde ve starejch stylech neskace? Mluvil jsem, ze zrovna tenhle skok je novej (tzv 720ka)
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod pm » sob 24. říj, 2009 18:14

1) ne, pisu tak jak myslim (a doufam, ze nadsazka, ironie, prirovnani, metafora etc. jsou legitimni literarni metody, ze obcas nekdo pochopi co chtel basnik rici). nemluvil jsme o tom co za nocni pletovy krem pouzivas (pozn: vtip!), ale o disciplinach, o videu - podivej se jeste jednou na: jsou to dva jiny zivocisny druhy (pozn.: metafora!... asi), protoze jedna discipline je esteticka, druha funkcni; jedna je aby se libila, druha aby fungovala. ptal jsem se nejen ja - soutezi nekdo v obou disciplinach? pomaha jedna disciplina druhe, tak jak to bylo "za stara"? a) ne b) ne

2) souhlasim s tim, ze za poslednich par let prodelalo soutezni wushu rapidni zmeny, ALE! inkorporovani veci z jinejch sportu NENI zalezitost poslednich par let, ale vec ktera byla u samotneho zrodu tzv. soutenziho/sportovniho/moderniho "wushu" tenkrat v 50. letech. mec, ktery otupime, obarvime a navesime na nej ruzne faborky a blikatka... je to jeste mec (pozn: metafora)? neni, to je Berousek, vasnosti - a spousta veci, co cirkusaci dokazou, jsou kousky hodne potlesku, vo tom zadna

3) nepsal jsem o 720ce, psal jsme o skocich/akrobacii obecne.

hezky vikend i Tobe, a nechovej se porad jako prislovecna potrefena husa (znas to prislovi ne?), bavime se o videu co si postnul, ne o Tobe nebo o me, nebo?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » sob 24. říj, 2009 18:21

ps: jinak i v sanda jsou bohuzel tendence delat sport "divacky atraktivnejsi", mam na mysli pravidla, ktera borce tlaci do libivejsich skopicinek (jsou vice bodovane); proste je to showbussiness
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » sob 24. říj, 2009 18:50

netusim, kdes na to narazil? nekde v souvislosti se sanda?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 24. říj, 2009 18:52

pm píše:1) ne, pisu tak jak myslim (a doufam, ze nadsazka, ironie, prirovnani, metafora etc. jsou legitimni literarni metody, ze obcas nekdo pochopi co chtel basnik rici). nemluvil jsme o tom co za nocni pletovy krem pouzivas (pozn: vtip!), ale o disciplinach, o videu - podivej se jeste jednou na: jsou to dva jiny zivocisny druhy (pozn.: metafora!... asi), protoze jedna discipline je esteticka, druha funkcni; jedna je aby se libila, druha aby fungovala. ptal jsem se nejen ja - soutezi nekdo v obou disciplinach? pomaha jedna disciplina druhe, tak jak to bylo "za stara"? a) ne b) ne

2) souhlasim s tim, ze za poslednich par let prodelalo soutezni wushu rapidni zmeny, ALE! inkorporovani veci z jinejch sportu NENI zalezitost poslednich par let, ale vec ktera byla u samotneho zrodu tzv. soutenziho/sportovniho/moderniho "wushu" tenkrat v 50. letech. mec, ktery otupime, obarvime a navesime na nej ruzne faborky a blikatka... je to jeste mec (pozn: metafora)? neni, to je Berousek, vasnosti - a spousta veci, co cirkusaci dokazou, jsou kousky hodne potlesku, vo tom zadna

3) nepsal jsem o 720ce, psal jsme o skocich/akrobacii obecne.

hezky vikend i Tobe, a nechovej se porad jako prislovecna potrefena husa (znas to prislovi ne?), bavime se o videu co si postnul, ne o Tobe nebo o me, nebo?


Jo znam mam rad literaturu ale tak to pis sikovneji, pac pismenka namaji ton hlasu a nekdo to nepozna.
ad 1)
mas pravdu jsou to dva zivocisny druhy. Kdo rika, ze ne, nema pravdu.
a k ty otazce: nevim jestli je nekdo ve svete vrcholovej v obou tehle vecech, ale jestli nekdo na celym svete cvici oboji, odpovidam URCITE ANO. Jestli se to nejak doplnuje, nevim. takova sestava je dobra treba na fyzicku, dynamiku, tu potrebuje i boxer (vlastne kazdej, kdo fajtuje nebo sportuje). Jinak ty tanecky v soutezkach se asi moc pouzit nedaj. Staci?

ad 2 3)
Skoky obecne: Vetsina skoku Sportovniho Wushu ma puvod v original Wushu jen se pozmenili a zacli se pretacet. Dalsi akrobacie jako hvezda, salto je i v gymnastice, ale i v pravym Wushu. To ze se nejakej skok provadenej v gymnastice dela i v sestavach starejch stylu neznamena, ze se prevzalo z gymnastiky. A ze se jednou za cas objevi zavodnik, co se rozbehne a udela salto s peti vruty, to je jeden dva z deseti. No a co? Znamena to ze je tam vic pohybu z gymnastiky nez z Wushu? Ja nemluvim o ucinosti. To je jasny, ale ja mluvim o pohybech celkove, tedy i negymnastice.
Kdo tvrdi, ze sportovni Wushu je BU je hlupak, co to pozna az si to vyzkousi. To je cely. Podle me je treba hlasat, ze to neni BU, ale nejakym zpusobem, kterej Sportovnimu Wushu neublizi. To je taky cely.
A myslim ze rozdil v nazvech Wushu (BU) a Sportovni Wushu je postacujici. Staci to vyslovit cely.
Naposledy upravil wushupetr dne sob 24. říj, 2009 18:57, celkově upraveno 1
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 24. říj, 2009 18:54

ukropcany píše:Čo je to prosím vás "qinda", ľahký kontakt?

Muze to byt treba rozdil mezi mistem kde se zapasi? Videl jsem to slovo vsude kde se zapasi na tatami misto toho sandackyho ringu.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » sob 24. říj, 2009 18:59

wushupetr: no vidis ze se nakonec shodneme :-) jinak fyzicka, dynamika etc. se da nacvicit tisici jinymi lepsimi zpusoby, at uz tzv. "tradicnimi" nebo tzv. "modernimi"

ukropcany: qinda, ha uz jsem to vygooglil

http://www.ewuf.org/rules/files/ewuf_qi ... s_v9.2.pdf

aneb: co se tam vlastne smi? imho dalsi ze slepych ulicek (jako standartni kumite, semicontact apod.), prani se bez prani, k nicemu
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 24. říj, 2009 19:05

pm píše:wushupetr: no vidis ze se nakonec shodneme :-) jinak fyzicka, dynamika etc. se da nacvicit tisici jinymi lepsimi zpusoby, at uz tzv. "tradicnimi" nebo tzv. "modernimi"


Shodneme, to pisu celou dobu, ze s tebou souhlasim. Jen najit spolecnej jazyk. Ja Wushu miluju stary novy (a snazim se ted uz proniknout do obojiho, i kdyz uz nesoutezim) a proto nemam rad kdyz se o nem mluvi spatne. Zdar
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » sob 24. říj, 2009 19:41

Myslim, ze nas jeste cekaji pekne veci. Cine se nepodarilo, aby saan da byl olympijsky sport. Jednak uz vsichni na severu zacinaji masove cvicit taekwondo, jednak se tim odsouva gung fu na vedlejsi kolej (mladase uz v cine zajimat gung fu nebude) a jednak zase cela situace nahraje ruznym rozpadum, rozkladum ... Nevypada to dobre pro souteze, ocekaval jsem sjednoceni a nejake upgrady na klince, kolinka ... Co si clovek neudela, to nema :evil:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » sob 24. říj, 2009 21:04

yep, na ofiko wushu asociace/federace bych nespolehal, tam to jde od deviti k peti, jeste tak nejak to slape taiwanske guoshu federaci, ale...

jak si napsal, co si clovek neudela, to nema, staci kdyz budeme mit rekneme pro CR/SR set rozumnejch pravidel (a to co mame pracovne v supliku a testujeme uz je docela good), no a casem liga, mala soutez, vetsi soutez, kazdy je vitan, jedeeem
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 30. říj, 2009 11:30

jeikob píše:A je nějaký závodník idealně čínan ,kterej soutěží jak v sanda tak těch akrobatických sestavách?


http://www.youtube.com/watch?v=laeghrc6 ... L&index=11

Hledal jsem a nasel. Neni to sice nejakej mega master, ale snad to staci.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron