dobra skola na slovensku

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod lubbione » stř 21. říj, 2009 17:37

Trian píše:Ja som cvičil u Wanga Yinghena. Neviem prečo by mal byť problém v tom, že učí viac rozličných štýlov. Je zameraný najmä na modlivku, ktorú prevzal po majstrovi. Zbytok sa naučil počas dlhých rokov tréningu a na vysokej škole športu v pekingu, ktorú vyštudoval.
To, že učí tie štýli neznamená že ovláda všetky zostavy daných štýlov, ale že ovláda zostavy, ktoré sú pre tieto štýli charakteristické. Navyše, kým sa dostaneš k nejakému štýlu, musíš zvládnuť základy, úderové techniky a kopy, základné zostavy... A to je tak minimálne na rok cvičenia.
Myslenie typu, prídem do školy, majster bude stáť meter odo mňa a bude sledovať len mňa aby opravil moje chyby je na smiech. A v žiadnej serióznej škole wushu ťa nezačnú učiť hneď zvieracie štýli a pod. Inak by to vyzeralo ako v škole šeliem, ktorá je aj podľa mojich skromných skúseností úplne na smiech. Ich cvičenie nepripomína ani tieň wushu.

Pravda ale je, že Wangova škola je zameraná výlučne na zostavy a na športové wushu. To znamená žiaden sparring, kvantum žiakov. Keď si dobrý, dostaneš sa do wushuteamu a tam sa ti venuje majster viac. Je to podľa mňa najlepšia škola kungfu v Bratislave.
Iné školy, aj keď robia sparring, tak ten sparring nie je žiadna sanda, ale nejaky x-box a zostavy sú chujoviny odpozerané z videí, alebo naprt naučené. Ono najväčší problém je v tom, že ako sa má študent niečo naučiť dobre, keď to nevie poriadne ani jeho tréner (je jedno, že tréner vie, ako to má vyzerať, keď to nevie žiak).

Čo sa týka vnútorných štýlov, tak 99% ľudí čo to učí sú šarlatáni, sráči, ktorý boli na nejakom kurze, kde im dali certifikát. Takto okrádajú naivných hlupákov a starších ľudí.

Ak chceš cvičiť kungfu, choď k Wangovi (je to najlepšie v Bratislave).
Ak chceš cvičiť sparring a zápas, začni chodiť niekam na x-box.
Ak chceš cvičiť kungfu aj sparring, musíš začať chodiť do školy kungfu a aj do školy x-boxu.


Expert zrovna nie si, vyskusal si iba jednu skolu a ides sudit ostatne! Aby bolo jasno, do Wangovho wu-shu teamu ma dvere otvorene tak 50 % dobrych ziakov a 50 % ritolezcov, ktorych vo velkom podporuje. A dokonca - ako pravy ucitel si vie na ziaka aj sadnut - predstav si !!!
Co sa tyka Jana Hrankaya, asi ti nic nehovoria tzv. sparingove zostavy. Skus cvicit s niekym rychlym, ak si od Wanga s tym, ze by si tu zostavu vedel - klasicky, ako u Wanga a klobuk dolu, ak neschytas!!! To mas u mna metal!

Aby som celu vec vysvetlila, tradicne kung-fu je zalozene na nizkych postojoch a nie kadejakych premetoch a saltach, to sa tam nepouziva, ako som sa dozvedela, ale to neznamena, ze to, co uci Wang, si on sam vymyslel, Wangove wu-shu je taktiez stare ako Matuzalem, on len uci, co ucili jeho, neviem, preco niekto o nom rozprava, ako keby to cele sam vymyslel! Dokonca je to sutazne wu-shu, predstavte si...

Ja odporucam - kto rad posiluje - Jan Hrankay, kto je ohybny - Wang, ale na Wanga to chce velku trpezlivost - nie s kung-fu, ale s nim samotnym, takze pokial ste ohybni flegmatici, ktorych nerozhadze ani dynamit - odporucam.
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

 

Příspěvekod lubbione » stř 21. říj, 2009 17:48

Pali píše:
cvicit pre duchovne aspekty,filozofiu,vesmirne osvietenie je strata casu...

O tom nie som presvedčený. Mám len skúsenosti "čistej hlavy" po cvičení, nie nejakých mystických stavov, no mnohé nasvedčuje tomu, že to mystické skúsenosti môžu byť veľmi dôležité pre človeka (napr. tu, no musíte sledovaniu všetkých častí venovať 1hod: http://www.youtube.com/watch?v=bOoFXOWG ... re=related , alebo v poľštine http://www.youtube.com/watch?v=P0E5qz6O ... re=related)
Problém je v tom, že mnoho škôl BU sa prezentuje ako školy boja a zároveň akéhosi mystického poznania, a to asi spolu neide, aspoň z mojich doterajších skúseností. Môj bývalý učiteľ aikido o ňom napísal, že je to disciplína podobná Joge alebo Zenu, potom by som v tom nevidel problém...
vela ludi si preklada martial arts ako "bojove umenie",ja osobne si myslim ze preklad je nespravny a malo by to byt "umenie boja"

Súhlasím, potom by také aikido a aj niektoré školy čínskeho boxu mali byť "umeniami vychádzajúcimi z boja".


lidicky, vnutorne styly cvicite pre psychicke a fyzicke zdravie, co sa neda povedat o vonkajsich styloch, vzhľadom k tomu, ze ked schytate, mozete stratit oboje...
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod lubbione » stř 21. říj, 2009 17:53

Trian píše:Myslím, že každý z nás (až na výnimky) tu chce pomôcť :wink: .

Uvádzam len tie kluby, ktoré sa mi podarilo nájsť na internete. Ak viete o nejakých ďalších, dajte ich tiež sem, prípadne napíšte svoje hodnotenie (len sa neurážajme navzájom - takže v rámci diskusnej normy :!: ):

Bratislava:
- ©kola Wanga Yingshena - cvičia športové wushu, chýba sparring, ale technická úroveň je výborná.
http://www.in-china.sk/
- ©kola šeliem - videl som ich exhibíciu, veľmi slabá technická úroveň.
http://www.skolaseliem.sk/

Trnava:
- Wushu klub Trnava - myslím, že chalani sú celkom šikovný.
http://www.wushutrnava.sk/
http://wushuteam.eu/

Stará Turá:
- Wushu centrum Stará Turá - tiež šikovná partia.
http://www.wushuslovakia.sk/
http://wushustaratura.sk

Toto sú tie kluby na Slovensku, s ktorými som prišiel do styku. Účastnili sa majstrovstiev Slovenska vo Wushu, takže som mal možnosť vidieť ich technickú úroveň. Samozrejme nie som odborník. Wushu som cvičil tri roky, takže porovnávam len z pohľad amatéra a cvičiaceho - to jest môj názor.
Cez stránky týchto klubov sa môžete preklikať na federácie a tie väčšinou zastrešujú aj ostatné kluby wushu na slovesnku s prípadnými tel. a email. kontaktami.

Okrem tejto formy wushu je na slovensku dosť rozšírené aj Wing Tsun KungFu, tak dám pár linkov z ich strany.
http://www.wingchun.sk/
http://www.wing-chun.sk/


Mal si moznost vidiet, nie cvicit a ucit sa u nich, az to skusis, ozvi sa.
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Trian » čtv 22. říj, 2009 0:59

4lubbione: Zase sa to tu začína strhávať na osobnú hádku o tom, ktorá škola je najlepšia :evil: :evil: :evil:
Je to subjektívny názor, ktorý si tu každý odprezentuje a kto má záujem, prečíta si to. Ale vidím, že sa stále nájdu podrývači, takže túto tému z mojej strany uzavriem:

1. O ludoch u Wanga nevies ani hovno. Ja tak isto nenadavam na ludi, ktorych som len videl cvicit. Nepacila sa mi ich technika, ale hodnotit ich povahy... nedaj sa vysmiat.
2. Nikdy som nehovoril, ze Wang cvici sparring.
3. Okrem wushu som trenujem MMA, takze myslim, ze mi tak lahko ludia od Janka po papuli nedaju.
4. Nikdy som nepovedal, ze si Wang to wushu vymyslel. Uci sportove zostavy ako vyhadzujes na oci, ale keby si si pekne precitala, tak som to tu pisal.
5. Kto rad posiluje, nech ide do posilovne. Kto sa rad ohyba, nech ide na jogu. Kto sa chce naucit wushu, nech si najde skolu. A netrep chujoviny.
6. rozdiel medzi vnutornymi a vonkajsimi stylmi tu bol rozoberany a kazdy pozna rozdiel
7. Stacilo mi vidiet ukazku. Ja nehovorim, ze ich trener zle uci!!! Ja len hovorim, ze ich zostavy mali velmi daleko k dokonalosti. Mozno su super zabijaci, ale kopat rozhodne nevedia, maju koordinacne chyby... Este je co zlepsovat. Ale od toho trenuju aby sa to naucili.
8. nehovorim, ze Wang uci super techniku. Ale zavolaj si par ludi z ciny, ktory cvicia a ukaz im rozne skoly. S istotou viem povedat, ze polku zostav by nedokazali identifikovat, lebo sa tu ucia take sracky. Wangove zostavy by vedeli aspon identifikovat.
9. najprv rozmyslam, potom pisem bludy
10. tymto je pre mna tento topic uzavrety. Svoje som napisal v predoslych prispevkoch, hodil som sem nejake odkazy - aj na skolu seliem, nech si zaujemca vyberie aka sa mu bude pacit. Nepresviedcam ktora skola je najlepsia a ktora najhorsia. Prezentujem len svoj nazor. Ked sa ti nepaci, prekonaj to, napis svoje referencie a hlavne pis veci k teme.

Howgh
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod luen » čtv 22. říj, 2009 8:51

lubbione píše:lidicky, vnutorne styly cvicite pre psychicke a fyzicke zdravie, co sa neda povedat o vonkajsich styloch, vzhľadom k tomu, ze ked schytate, mozete stratit oboje...


Mimochodem jeden z nejdebilnejsich nazoru, ktery beha ve svete gung fu Obrázek lubi jsi blondira :?:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod yuanfen » čtv 22. říj, 2009 9:42

4lubbione: cvicis u wanga?
zdas sa byt dost nastvana..co? nechcel ta do wushuteamu :lol: ?
yuanfen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00

Příspěvekod majik » sob 24. říj, 2009 22:26

kinyo napísal

Chvilu som chodil do skoly Jana Hrankaya v Bratislave ale za kratky cas som odisiel, pretoze tam uci skoro stale len zostavy a trochu aplikacie vo dvojiciach, ale strasne malo sa tam robia cvicenia silove, otuzovacie(mozno tak poslednych 5-10 minut treningu nejake tie kliky a podobne cvicenia, aj to nie je pravidlom) ... a sparringy sa tam nerobia vobec. Dalsia nevyhoda je ze treningy v Bratislave su len 1x do tyzdna a ostatne dni v tyzdni uci Bytci, Topolcanoch a Ziline. Podla mna by urobil lepsie keby ucil 4x do tyzdna v jednom meste. Posledna nevyhoda je ze v Bratislave ma okolo 40 ziakov (ak som to prehnal alebo napisal malo tak sa ospravedlnujem), takze sa nemoze kazdemu venovat dostatocne. To co som tu napisal plati pre treningy v Blave, neviem ako je to v ostatnych mestach


Myslím,že problém a chyby by si nemal hladať v škole sifu Hrankaya ,ale hlavne v sebe. Za tak krátku dobu si toho naozaj moc vidieť a cvičiť nemohol. Možno si sa mal spýtať priamo sifu,alebo starších žiakov,na systém výučby.
Sifu na začiatku dbá hlavne o postoje a správne prevádzanie techniky, ako by si chcel vhupnúť hned do sparingu (alebo do sparingovej formy) keď neovládaš techiku ? možno si už mal predtým nejaké skúsenosti,alebo si sa venoval nejakému športu, ale musíš si uvedomiť, že tam začínajú aj takí, ktorí nemajú žiadnu kondičku a skúsenosti . Osobne si myslím, že keby tvoje cvičenie bolo nejak výnimočne dobré, tak by si «a sifu všimol a učil by «a podla tvojich schopností.
Čo sa týka posilovania a otužovania- čo Ti bránilo,aby si pokračoval v tréningu doma? Nemôžeš predsa čakať, že Ti sifu bude stáť za zadkom. Cvičíš predsa pre seba ,je v tvojich rukách ,čo budeš vedieť a čo nie. Sifu Ti ukazuje cestu a spôsob, kráčať musíš sám.
To,že vyučuje v Blave len raz do týždňa problém nie je. Viem ,že žiaci z Bratislavy,®iliny,Považskej a Topolčian chodia aj na tréningy do Bytče a viem, že sa im sifu venuje nie len tú hodinu,čo majú zaplatenú.
A ešte k sparingu- nejde o to mlátiť rukami okolo seba, ide skôr o to,aby tvoj boj bol účinný a cielený-vtedy sa stáva krásnym. ©koda,že si nevidel sparing starších žiakov, alebo sifu .
Ostatné kungfu školy nepoznám, nikdy som na ich tréningu nebola, len som ich videla na nejakých súťažiach,ale myslím si , že žiadna škola za dva mesiace z teba majstra kungfu neurobí. To je trochu naivné očakávanie.
majik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. lis, 2008 0:00

Příspěvekod kinyo » pon 26. říj, 2009 16:18

k tomu otuzovaniu: na to vacsina ludi hovori ze robit to bez trenera doma je chyba, lebo si s tym mozes znicit zdravie... A ja som tym sparringom nemyslel sparringove zostavy (tie som tam tusim aj videl) ale normalny volny boj.
kinyo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00

Příspěvekod maxo » pon 26. říj, 2009 19:43

jaj kunfu fesaci, dnes som v ba a mam chut dat niekomu po papuly. Asi navstivim nejaku tu vasu skolu :D Ale nie vazne, fakt minule ked som bol v ba tak som sa bol prejst v sade janka krala. Saskovala tam nejaka particka schciplakov s palicami a mecmi z alobalu. Kamos mal co robit aby ma udrzal lebo som mal fakt na male ist tam a trosku ich povykrucat ze co vlastne vedia . A to bola ktora skola pretoze to co tam predvadzali naznacovalo na nejaku pomocnu wushu akademiu vcetne toho fesaka co vyzeral, ze im sefuje. Chlapci viacej cvicit a behat. Lebo vyzerate ako handrove sracky, ktore by prerazil 15 rocny naposilovany chlapcek.
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod hellas » pon 26. říj, 2009 20:36

:roll:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

.

Příspěvekod luen » úte 27. říj, 2009 8:06

:lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod LAV87 » úte 27. říj, 2009 8:23

maxo: mohol si radsej dat kamaratovi do ruky mobil/kameru nech natoci a upne ako by to s tebou dopadlo, by som si to pozrel :twisted:
LAV87
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 15. čer, 2009 23:00

Příspěvekod majik » úte 27. říj, 2009 9:13

k tomu otuzovaniu: na to vacsina ludi hovori ze robit to bez trenera doma je chyba, lebo si s tym mozes znicit zdravie... A ja som tym sparringom nemyslel sparringove zostavy (tie som tam tusim aj videl) ale normalny volny boj.



A kto to presne hovorí? To ako má tréner stáť nad tebou a povzbudzovať Ťa ,, no chlapče tak teraz obuchávaš predlakti správne, hm nebolí ťa to? ,pozor! neublíž si "
A ja som tiež nehovorila len o sparingu,ale o volnom boji, vieš?
majik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. lis, 2008 0:00

Příspěvekod luen » úte 27. říj, 2009 9:19

majik píše:
k tomu otuzovaniu: na to vacsina ludi hovori ze robit to bez trenera doma je chyba, lebo si s tym mozes znicit zdravie... A ja som tym sparringom nemyslel sparringove zostavy (tie som tam tusim aj videl) ale normalny volny boj.



A kto to presne hovorí? To ako má tréner stáť nad tebou a povzbudzovať Ťa ,, no chlapče tak teraz obuchávaš predlakti správne, hm nebolí ťa to? ,pozor! neublíž si "
A ja som tiež nehovorila len o sparingu,ale o volnom boji, vieš?


Neco malo uz o hung kyun vim, ale poprve slysim o tom, ze by takhle probihalo otloukani :roll: Nicmene tebou uvedena predstava je neco jako drevokocur :?:

Jinak je jasna vec, ze bez sparingu je cviceni jen neco jako mlaceni prazdne slamy ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod majik » úte 27. říj, 2009 10:04

To Luen : drevokocour-to je veverička ,že?
vážne si to nepočul? Keď nie je s kým,tak musíš sám , nie? 8O
otužovať sa dá aj poklepávaním predlaktia a iných úderových plôch,napr drevenou palicou. veď keď cvičíš na drevenom panákovi (či ako sa to volá) tak to máš skoro to isté ,nie?
majik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. lis, 2008 0:00

Příspěvekod luen » úte 27. říj, 2009 10:12

majik píše:To Luen : drevokocour-to je veverička ,že?
vážne si to nepočul? Keď nie je s kým,tak musíš sám , nie? 8O
otužovať sa dá aj poklepávaním predlaktia a iných úderových plôch,napr drevenou palicou. veď keď cvičíš na drevenom panákovi (či ako sa to volá) tak to máš skoro to isté ,nie?


No jasne, ale o tom je motodika, ze nenqacvicujeme kazdou dovednost zvlast, ale spojime "prijemne s uzitecnym". Myslis, ze otuzovani je jen tlouct nejakym predmetem do uderovky nebo uderovkou do kulu...? To cviceni se da delat mnohem kombinovaneji s pak progres neni to, co za jednotlivostma zaostava :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod majik » úte 27. říj, 2009 10:12

hehe, my xboxeri sme ale bábovky... veta "dávaj bacha, lebo si ublížiš" u nás znie totiž dosť často...

:D :D :D
majik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. lis, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 27. říj, 2009 10:38

...toto vlakno je dobre bahno, Lubbione je naivne dievcatko uplne mimo reality..pokial sa BU cvicia ako rehabilitacia,nie su to BU.. BU maju byt byt o boji,drily musia byt vedene zivou formou, musi tam byt otuzovanie,buchanie na aparaty a kopec veci ktore tu uz boli povedane :roll: Ina vec je ze dane BU obsahuje nieco ako jogovo-rehabilitacny podsystem,aby sa ti ludia dozili aktivnej staroby;)

Cvicenie foriem,ja ich sice osobne neznasam,ale kto to chce cvicit nech cvici,fighting skills vam velmi nerozvinu...

Sparingove zostavy su len predkrocik ku normalnemu sparingu,pokial niekto na nich ulietava je na tom dost zle...x-boxeri maju tiez sekvencne sparingy,alebo tahove sparingy nazvite si to ako chcete a sluzia povacsinou na zapracovanie noveho komba,alebo techniky do ziveho sparingu a vypalenie urcitej sekvencie pohybov do mozgu..

Svet kungfu-wushu si za tu tragediu a bahno v akom je moze sam,chcel sa zapacit hipisakom a ustrnul vo svojej rigidnej forme a "zomrel" co sa aliveness tyka...

Ja osobne som velmi rad,ze ludia ako Luen,PM a dalsi sa trhli a idu svojou cestou testovania a konfrontacie so zivym superom a drzim im skutecne prsty a som tomu velmi rad,ale nezavidim im , ze trcia v "spolocnom bahne" s kopec zmrdmi,teoretikmi,uchylakmi a hipisakmi,naivnymi pipinkami a dalsimi ktory su zrely tak akurat pre psychiatra :roll:

Dakujem drahi veriaci sa moznost sa vyjadrit :twisted:
Naposledy upravil marcelo dne úte 27. říj, 2009 10:46, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod majik » úte 27. říj, 2009 10:46

...amen.... :twisted:
majik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. lis, 2008 0:00

Příspěvekod luen » úte 27. říj, 2009 15:38

marcelo píše:...toto vlakno je dobre bahno, Lubbione je naivne dievcatko uplne mimo reality..pokial sa BU cvicia ako rehabilitacia,nie su to BU.. BU maju byt byt o boji,drily musia byt vedene zivou formou, musi tam byt otuzovanie,buchanie na aparaty a kopec veci ktore tu uz boli povedane :roll: Ina vec je ze dane BU obsahuje nieco ako jogovo-rehabilitacny podsystem,aby sa ti ludia dozili aktivnej staroby;)

Cvicenie foriem,ja ich sice osobne neznasam,ale kto to chce cvicit nech cvici,fighting skills vam velmi nerozvinu...

Sparingove zostavy su len predkrocik ku normalnemu sparingu,pokial niekto na nich ulietava je na tom dost zle...x-boxeri maju tiez sekvencne sparingy,alebo tahove sparingy nazvite si to ako chcete a sluzia povacsinou na zapracovanie noveho komba,alebo techniky do ziveho sparingu a vypalenie urcitej sekvencie pohybov do mozgu..

Svet kungfu-wushu si za tu tragediu a bahno v akom je moze sam,chcel sa zapacit hipisakom a ustrnul vo svojej rigidnej forme a "zomrel" co sa aliveness tyka...

Ja osobne som velmi rad,ze ludia ako Luen,PM a dalsi sa trhli a idu svojou cestou testovania a konfrontacie so zivym superom a drzim im skutecne prsty a som tomu velmi rad,ale nezavidim im , ze trcia v "spolocnom bahne" s kopec zmrdmi,teoretikmi,uchylakmi a hipisakmi,naivnymi pipinkami a dalsimi ktory su zrely tak akurat pre psychiatra :roll:

Dakujem drahi veriaci sa moznost sa vyjadrit :twisted:


:lol: :lol: :lol:

Ahoj Marku, jak se mas? K tvemu prispevku - ono kdyz se chce, cloveka to opravdu zajima, neni plnej vymluv, je otevrenej a neni uplna lama, tak se to da. Sam si zazil tzv. TBU, kde to lidem slape, kde se snazi drzet krok s vyvojem tad ...

Kdo chce zapadnout do rady a byt "neviditelny", tak jede podle svejch "tradic" a kdo ma chut a zajem na sobe pracovat, tak z ni neustle vycniva a posilhava i jinde :wink: Je tolik krasnych a zajimavejch veci, tak proc si je uz predem odpirat :lol: :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků