BA GWA/PA KUA?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod littleass » pát 31. črc, 2009 19:48

hellas píše:
littleass píše:
hellas píše:Jo byli to fakt dobří "amatéři" :lol:


No právě.... 8) :lol:


Hele ještě působí v EWTO ten dement Kopecký???Visí mi prachy už hodně dlouho ale neni to zas tolik abych na něj posílal Albánce takže bych ho rád našel jelikož teď prachy fakt potřebuju!!! :roll:

Si vzpomínám jak sme byli na jednom jeho semíku-to už měl síť jako prase...vzal sem tam sebou jednoho takovýho vychrtlýho notorika co cvičil asi 3 roky nějaký Jiu Jitsu a pár let Karate,každých 10 minut na tom semíku chodil na cigáro :lol: :lol:
No a pak když se cvičilo nějaký vyprošťování z kravaty tak řekl Kopecký tomu Notorovi co si dává dvě pivka a cígo místo snídaně ať ho teda jako naplno škrtí že předvede jak se z toho dostat :lol: Hej Gringos On ho málem uškrtil,museli sme je odtrhávat.... :!: :lol: :lol: :cry:


O "mrtvých" jen dobře :twisted:

BTW nějakej pátek cvičíš ne, tak k čemu Albánce :roll:


No počkat pokud budu postupovat jako třeba VZP tak už má hošík penále jako kráva a ty Albánce budu muset poslat :lol: :wink:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod igi » stř 28. říj, 2009 15:42

Ahoj. V septembri prebehli semináre majstra He na Slovensku, v Čechách (a v UK). Tak len zopár zaujímavých myšlienok o formách, ich aplikáciách, rozdielom medzi tradičným a športovým BU. Oveľa viac, ak by ste mali záujem, nájdete na youtube.
http://www.youtube.com/user/hejinghan#p ... Cf8-2SZAHY
http://www.youtube.com/user/hejinghan#p ... Q8KK-wj2Jk
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 28. říj, 2009 18:59

igi píše:Ahoj. V septembri prebehli semináre majstra He na Slovensku, v Čechách (a v UK). Tak len zopár zaujímavých myšlienok o formách, ich aplikáciách, rozdielom medzi tradičným a športovým BU. Oveľa viac, ak by ste mali záujem, nájdete na youtube.
http://www.youtube.com/user/hejinghan#p ... Cf8-2SZAHY
http://www.youtube.com/user/hejinghan#p ... Q8KK-wj2Jk


Neda mi to abych se nepodelil :wink:
Me se na tomto - a vubec podobnych - seminarich vzdycky hrozne libi, jak kolem toho dotycneho mistra stoji skupina absolutne ANTIbojovych lidicek a delaji aaach a oooch, kdyz ten mistr predvadi naprosto elementarni techniky. Neco jako: "Tyyyjo, videli jste to? Tedka ho klepnul predloktim tak, ze MALEM SPADL! Tak to uz je vazne hardcore" :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod igi » sob 31. říj, 2009 9:18

Vďaka za komentár. Ak by si chcel (alebo ktokoľvek iný) tak preložím aj ten sprievodný anglický komentár, ktorý sa mi javí veľmi zaujímavý. To je vlastne aj dôvod prečo som tie linky poslal. I.
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod hellas » sob 31. říj, 2009 10:54

igi píše:Vďaka za komentár. Ak by si chcel (alebo ktokoľvek iný) tak preložím aj ten sprievodný anglický komentár, ktorý sa mi javí veľmi zaujímavý. To je vlastne aj dôvod prečo som tie linky poslal. I.


Prosím přeložit :oops:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod igi » sob 31. říj, 2009 12:54

Len aby som uviedol veci do kontextu. Tieto 2 ukážky vznikli pri vysvetľovaní formy Pao Chue. Volnejší preklad k prvému videu (http://www.youtube.com/user/hejinghan#p ... Cf8-2SZAHY):
0.13..ak napríklad chcete protivníka chytiť v oblasti pása, tak použitie palca pri tomto úchope nemusí byť dostatočne silné
0.21...Takže ak to chcete urobiť, tak si ho zvyčajne najprv „pripravíte“ a použijete toto, cut in (sek dovnútra) a potom ho chytíte..
0.55. čiže môžete to urobiť takto, sek a úchop
1.08 pretože keď ho seknete, tak súper sa reflexne uhne smerom dovnútra (ohne sa) a vtedy ho môžeme uchopiť
1.15. takže mnohokrát aplikácia ktorú vidíte vo formách je vlastne len jedna vec ktorú vidíte, ale v skutočnosti aplikácia nekončí tu (1.26), je to iba forma, aplikáciou je často to, čo nasleduje ďalej
1.42. takže napríklad ak ho udriem tu (sek), prečo to robím? 1.47. seknem ho preto aby som ho donútil k zmene, pohybu. 1.52. takže ak ho seknem takto, vidíte ako sa uhol a nasleduje ďalšia technika, idem do neho, pretože sa pohol smerom ku mne.
1.59. ak pôjdem len takto priamo, nedostanem sa k nemu, ale keď ho udriem zboku, tak mu tento úder síce až tak neublíži ale na podnet zareaguje a ja potrebujem túto reakciu aby som mohol skutočne zaútočiť
2.31. niekedy môže zareagovať inak a vtedy nasleduje iná technika, ale všetko závisí od toho kde smeruje sila protivníka
2.52. takže forma je na tréning dobrej štruktúry a vedieť usmerňovať silu .
3.00 ešte stále sa chcete učiť?:) Reálne bojové umenie je veľmi kruté, takže niekedy máme obavu o ľudí ktorí sa chcú učiť. To platilo hlavne v minulosti. Musíte si uvedomiť, že ste človekom, ktorý to chce použiť v boji, pokiaľ ste v ohrození života.
3.45 Ak by ste boli učiteľ za starých čias učili by ste rovnako.
3.55. ak učíte svojich študentov takto, je to ok, môžete udierať, hádzať, blokovať, kopať, je to v poriadku, je to prirodzené. Zraníte sa, doudierate, je to ok, pokiaľ nezomrie.
4.24. ale ak niekto uvidí že ste ho zranili týmto spôsobom, neodpustia, ani vám, ani mne (pozn. ide o techniku, ktorá je lepšie viditeľná na druhom videu, 1.51, pred tým na ramene učiteľ vysvetľuje ako zaútočiť v oblasti krku)
4.40. toto nie je bežný spôsob boja, ak niekoho zraníte takto, neodpustí vám to ani zákon ani ľudia.
5.00 toto je spôsob boja v utajení, aby sa nedozvedeli kto to bol...Toto je bojové umenie. Napríklad prídu zlodeji príde do môjho domu a ohrozujú mňa aj moju rodinu, ak ich je viacero, použijem tento štýl boja a nikto na to nič nebude namietať. Pretože ja som sám bojoval proti viacerým, ktorí usilovali o môj život. Vtedy je to ok. Ale nemalo by sa to použiť v boji jeden na jedného.
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod igi » sob 31. říj, 2009 12:57

Len aby som uviedol veci do kontextu. Tieto 2 ukážky vznikli pri vysvetľovaní formy Pao Chue. Volnejší preklad k prvému videu (http://www.youtube.com/user/hejinghan#p ... Cf8-2SZAHY):
0.13..ak napríklad chcete protivníka chytiť v oblasti pása, tak použitie palca pri tomto úchope nemusí byť dostatočne silné
0.21...Takže ak to chcete urobiť, tak si ho zvyčajne najprv „pripravíte“ a použijete toto, cut in (sek dovnútra) a potom ho chytíte..
0.55. čiže môžete to urobiť takto, sek a úchop
1.08 pretože keď ho seknete, tak súper sa reflexne uhne smerom dovnútra (ohne sa) a vtedy ho môžeme uchopiť
1.15. takže mnohokrát aplikácia ktorú vidíte vo formách je vlastne len jedna vec ktorú vidíte, ale v skutočnosti aplikácia nekončí tu (1.26), je to iba forma, aplikáciou je často to, čo nasleduje ďalej
1.42. takže napríklad ak ho udriem tu (sek), prečo to robím? 1.47. seknem ho preto aby som ho donútil k zmene, pohybu. 1.52. takže ak ho seknem takto, vidíte ako sa uhol a nasleduje ďalšia technika, idem do neho, pretože sa pohol smerom ku mne.
1.59. ak pôjdem len takto priamo, nedostanem sa k nemu, ale keď ho udriem zboku, tak mu tento úder síce až tak neublíži ale na podnet zareaguje a ja potrebujem túto reakciu aby som mohol skutočne zaútočiť
2.31. niekedy môže zareagovať inak a vtedy nasleduje iná technika, ale všetko závisí od toho kde smeruje sila protivníka
2.52. takže forma je na tréning dobrej štruktúry a vedieť usmerňovať silu .
3.00 ešte stále sa chcete učiť?:) Reálne bojové umenie je veľmi kruté, takže niekedy máme obavu o ľudí ktorí sa chcú učiť. To platilo hlavne v minulosti. Musíte si uvedomiť, že ste človekom, ktorý to chce použiť v boji, pokiaľ ste v ohrození života.
3.45 Ak by ste boli učiteľ za starých čias učili by ste rovnako.
3.55. ak učíte svojich študentov takto, je to ok, môžete udierať, hádzať, blokovať, kopať, je to v poriadku, je to prirodzené. Zraníte sa, doudierate, je to ok, pokiaľ nezomrie.
4.24. ale ak niekto uvidí že ste ho zranili týmto spôsobom, neodpustia, ani vám, ani mne (pozn. ide o techniku, ktorá je lepšie viditeľná na druhom videu, 1.51, pred tým na ramene učiteľ vysvetľuje ako zaútočiť v oblasti krku)
4.40. toto nie je bežný spôsob boja, ak niekoho zraníte takto, neodpustí vám to ani zákon ani ľudia.
5.00 toto je spôsob boja v utajení, aby sa nedozvedeli kto to bol...Toto je bojové umenie. Napríklad prídu zlodeji príde do môjho domu a ohrozujú mňa aj moju rodinu, ak ich je viacero, použijem tento štýl boja a nikto na to nič nebude namietať. Pretože ja som sám bojoval proti viacerým, ktorí usilovali o môj život. Vtedy je to ok. Ale nemalo by sa to použiť v boji jeden na jedného.
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod hellas » sob 31. říj, 2009 14:44

Dík 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod littleass » sob 31. říj, 2009 15:26

igi píše:Len aby som uviedol veci do kontextu. Tieto 2 ukážky vznikli pri vysvetľovaní formy Pao Chue. Volnejší preklad k prvému videu (http://www.youtube.com/user/hejinghan#p ... Cf8-2SZAHY):
0.13..ak napríklad chcete protivníka chytiť v oblasti pása, tak použitie palca pri tomto úchope nemusí byť dostatočne silné
0.21...Takže ak to chcete urobiť, tak si ho zvyčajne najprv „pripravíte“ a použijete toto, cut in (sek dovnútra) a potom ho chytíte..
0.55. čiže môžete to urobiť takto, sek a úchop
1.08 pretože keď ho seknete, tak súper sa reflexne uhne smerom dovnútra (ohne sa) a vtedy ho môžeme uchopiť
1.15. takže mnohokrát aplikácia ktorú vidíte vo formách je vlastne len jedna vec ktorú vidíte, ale v skutočnosti aplikácia nekončí tu (1.26), je to iba forma, aplikáciou je často to, čo nasleduje ďalej
1.42. takže napríklad ak ho udriem tu (sek), prečo to robím? 1.47. seknem ho preto aby som ho donútil k zmene, pohybu. 1.52. takže ak ho seknem takto, vidíte ako sa uhol a nasleduje ďalšia technika, idem do neho, pretože sa pohol smerom ku mne.
1.59. ak pôjdem len takto priamo, nedostanem sa k nemu, ale keď ho udriem zboku, tak mu tento úder síce až tak neublíži ale na podnet zareaguje a ja potrebujem túto reakciu aby som mohol skutočne zaútočiť
2.31. niekedy môže zareagovať inak a vtedy nasleduje iná technika, ale všetko závisí od toho kde smeruje sila protivníka
2.52. takže forma je na tréning dobrej štruktúry a vedieť usmerňovať silu .
3.00 ešte stále sa chcete učiť?:) Reálne bojové umenie je veľmi kruté, takže niekedy máme obavu o ľudí ktorí sa chcú učiť. To platilo hlavne v minulosti. Musíte si uvedomiť, že ste človekom, ktorý to chce použiť v boji, pokiaľ ste v ohrození života.
3.45 Ak by ste boli učiteľ za starých čias učili by ste rovnako.
3.55. ak učíte svojich študentov takto, je to ok, môžete udierať, hádzať, blokovať, kopať, je to v poriadku, je to prirodzené. Zraníte sa, doudierate, je to ok, pokiaľ nezomrie.
4.24. ale ak niekto uvidí že ste ho zranili týmto spôsobom, neodpustia, ani vám, ani mne (pozn. ide o techniku, ktorá je lepšie viditeľná na druhom videu, 1.51, pred tým na ramene učiteľ vysvetľuje ako zaútočiť v oblasti krku)
4.40. toto nie je bežný spôsob boja, ak niekoho zraníte takto, neodpustí vám to ani zákon ani ľudia.
5.00 toto je spôsob boja v utajení, aby sa nedozvedeli kto to bol...Toto je bojové umenie. Napríklad prídu zlodeji príde do môjho domu a ohrozujú mňa aj moju rodinu, ak ich je viacero, použijem tento štýl boja a nikto na to nič nebude namietať. Pretože ja som sám bojoval proti viacerým, ktorí usilovali o môj život. Vtedy je to ok. Ale nemalo by sa to použiť v boji jeden na jedného.


Jojo je to v těch formách prostě takový domino-skládačka-nevyjde tohle-tak vyjde tohle-je místo támhle-když se zaplní je zas otevřenej jinde,je to geniální.Ale na všechno se asi bez učitele přijít nedá!?,někdo říká že to tam časem člověk-po X-stovkách-tisících opakováních najde,někdo říká že nee tak babo raď... 8O :roll: :lol: 8)
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod igi » ned 01. lis, 2009 0:35

«ažko povedať. Ja som sa venoval dlhé roky karate(goju ryu, cca 20rokov) , takže tie reflexy sú nejak nastavené. Z pohľadu baguaquan(BGQ) nie práve najlepšie. Niečomu rozumiem, niečomu nie. Z môjho pohľadu je v tomto momente pre mňa dôležité pochopiť koncept BGQ a cvičiť veľa základy. Pochopenie práce so silou a princípmi následne umožňuje byť veľmi flexibilný, reaguješ na oponenta a nemáš zafixovanú postupnosť, alebo striktne dané aplikácie z foriem. Podľa mňa sú len ukážkou na pochopenie súvislostí a princípov . Ale máš pravdu, bez dobrého učiteľa by som mohol cvičiť niečo aj ďalších 20 rokov a nepohol by som sa veľmi z miesta čo sa týka pochopenia systému,konceptu. Fyzicky a technicky sa napredovať samozrejme dá. Ale pochopiť podstatu a podľa toho reagovať..to je iné. Začínam chápať aj niektoré veci z karate..prečo sa niečo cvičilo ako cvičilo, ale niektoré veci čo boli za tým sa vytratili a ako by možno mali vyzerať.
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » ned 01. lis, 2009 1:03

igi píše:«ažko povedať. Ja som sa venoval dlhé roky karate(goju ryu, cca 20rokov) , takže tie reflexy sú nejak nastavené. Z pohľadu baguaquan(BGQ) nie práve najlepšie. Niečomu rozumiem, niečomu nie. Z môjho pohľadu je v tomto momente pre mňa dôležité pochopiť koncept BGQ a cvičiť veľa základy. Pochopenie práce so silou a princípmi následne umožňuje byť veľmi flexibilný, reaguješ na oponenta a nemáš zafixovanú postupnosť, alebo striktne dané aplikácie z foriem. Podľa mňa sú len ukážkou na pochopenie súvislostí a princípov . Ale máš pravdu, bez dobrého učiteľa by som mohol cvičiť niečo aj ďalších 20 rokov a nepohol by som sa veľmi z miesta čo sa týka pochopenia systému,konceptu. Fyzicky a technicky sa napredovať samozrejme dá. Ale pochopiť podstatu a podľa toho reagovať..to je iné. Začínam chápať aj niektoré veci z karate..prečo sa niečo cvičilo ako cvičilo, ale niektoré veci čo boli za tým sa vytratili a ako by možno mali vyzerať.


Kurňa tak kde pak museli být ti co ten daný systém vytvořili :oops: Neměli nikoho za prdelí kdo by jim cokoliv vysvětloval,takže jim to asi spadlo z nebe :lol:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » ned 01. lis, 2009 17:37

littleass píše:
igi píše:«ažko povedať. Ja som sa venoval dlhé roky karate(goju ryu, cca 20rokov) , takže tie reflexy sú nejak nastavené. Z pohľadu baguaquan(BGQ) nie práve najlepšie. Niečomu rozumiem, niečomu nie. Z môjho pohľadu je v tomto momente pre mňa dôležité pochopiť koncept BGQ a cvičiť veľa základy. Pochopenie práce so silou a princípmi následne umožňuje byť veľmi flexibilný, reaguješ na oponenta a nemáš zafixovanú postupnosť, alebo striktne dané aplikácie z foriem. Podľa mňa sú len ukážkou na pochopenie súvislostí a princípov . Ale máš pravdu, bez dobrého učiteľa by som mohol cvičiť niečo aj ďalších 20 rokov a nepohol by som sa veľmi z miesta čo sa týka pochopenia systému,konceptu. Fyzicky a technicky sa napredovať samozrejme dá. Ale pochopiť podstatu a podľa toho reagovať..to je iné. Začínam chápať aj niektoré veci z karate..prečo sa niečo cvičilo ako cvičilo, ale niektoré veci čo boli za tým sa vytratili a ako by možno mali vyzerať.


Kurňa tak kde pak museli být ti co ten daný systém vytvořili :oops: Neměli nikoho za prdelí kdo by jim cokoliv vysvětloval,takže jim to asi spadlo z nebe :lol:


Podle me to zas tak komplikovany neni...formy te proste akorat postavi do takove pozice, ze ktere se dobre aplikuje sila.
Zahadny to muze pripadat jenom tomu, kdo nezna resp. vubec nechape techniky, ze kterych je ta forma poskladana.

Napriklad cloveku, ktery v zivote nevidel/nedelal Shuai Jiao pripada forma, kterou vytvoril odbornik na Shuai Jiao jako hrozna zahada - protoze hleda v tech (pro neho nepochopitelnych) pohybech "udery" a "bloky".

V tom mimochodem spocivat tragedie "moderniho karate", kdyz uz jsi tady zminil goju ryu.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 01. lis, 2009 18:03

frajerKokoMihule píše:Napriklad cloveku, ktery v zivote nevidel/nedelal Shuai Jiao pripada forma, kterou vytvoril odbornik na Shuai Jiao jako hrozna zahada - protoze hleda v tech (pro neho nepochopitelnych) pohybech "udery" a "bloky".

V tom mimochodem spocivat tragedie "moderniho karate", kdyz uz jsi tady zminil goju ryu.


Konecne to tu nekdo napsal ... diky Obrázek
Naposledy upravil luen dne ned 01. lis, 2009 18:36, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » ned 01. lis, 2009 18:34

dtto
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod igi » ned 01. lis, 2009 19:33

Čo sa týka karate, tak z toho, čo poznám je to naozaj tak. Súhlas.
igi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 01. lis, 2009 23:06

igi píše:Čo sa týka karate, tak z toho, čo poznám je to naozaj tak. Súhlas.


Rekl bych, ze tohle je obecny pojem v TBU :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod littleass » stř 04. lis, 2009 15:50

frajerKokoMihule píše:
littleass píše:
igi píše:«ažko povedať. Ja som sa venoval dlhé roky karate(goju ryu, cca 20rokov) , takže tie reflexy sú nejak nastavené. Z pohľadu baguaquan(BGQ) nie práve najlepšie. Niečomu rozumiem, niečomu nie. Z môjho pohľadu je v tomto momente pre mňa dôležité pochopiť koncept BGQ a cvičiť veľa základy. Pochopenie práce so silou a princípmi následne umožňuje byť veľmi flexibilný, reaguješ na oponenta a nemáš zafixovanú postupnosť, alebo striktne dané aplikácie z foriem. Podľa mňa sú len ukážkou na pochopenie súvislostí a princípov . Ale máš pravdu, bez dobrého učiteľa by som mohol cvičiť niečo aj ďalších 20 rokov a nepohol by som sa veľmi z miesta čo sa týka pochopenia systému,konceptu. Fyzicky a technicky sa napredovať samozrejme dá. Ale pochopiť podstatu a podľa toho reagovať..to je iné. Začínam chápať aj niektoré veci z karate..prečo sa niečo cvičilo ako cvičilo, ale niektoré veci čo boli za tým sa vytratili a ako by možno mali vyzerať.


Kurňa tak kde pak museli být ti co ten daný systém vytvořili :oops: Neměli nikoho za prdelí kdo by jim cokoliv vysvětloval,takže jim to asi spadlo z nebe :lol:


Podle me to zas tak komplikovany neni...formy te proste akorat postavi do takove pozice, ze ktere se dobre aplikuje sila.
Zahadny to muze pripadat jenom tomu, kdo nezna resp. vubec nechape techniky, ze kterych je ta forma poskladana.

Napriklad cloveku, ktery v zivote nevidel/nedelal Shuai Jiao pripada forma, kterou vytvoril odbornik na Shuai Jiao jako hrozna zahada - protoze hleda v tech (pro neho nepochopitelnych) pohybech "udery" a "bloky".

V tom mimochodem spocivat tragedie "moderniho karate", kdyz uz jsi tady zminil goju ryu.


SZ :wink:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod MartinCZ » stř 06. čer, 2012 4:56

He jin bao, Yin Bagua
Byl jsem na jeho hodině v Pekingu a musim říct, že se mi líbil. Je to člověk zapálený pro věc, od 15 let cvičí jenom Bagua, vše ukazuje a hned aplikuje. :)

http://www.youtube.com/watch?v=Hk3WipJC ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=30heDQrS ... plpp_video
http://www.youtube.com/watch?v=L0BLSm8F48w
Bagua šavle
http://www.youtube.com/watch?v=m5T_MjAl ... plpp_video

Jeho učitel xie bei qi
http://www.youtube.com/watch?v=UICtj-6H ... re=related
Martin Bouška
Xing Yi Quan, Liang Bagua-> Zhang Wei Dong, Gao Ji Wu
Dayan qigong -> Wang Tai Li
www.ccviceni.cz
MartinCZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 192
Registrován: ned 25. kvě, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: BA GWA/PA KUA?

Příspěvekod practice » čtv 05. čer, 2014 7:17

yin bagua je to, co se uci v Yin Fuove linii?
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků