Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod pm » úte 03. lis, 2009 10:25

znam, mam, nosim :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod kwaicheng » úte 03. lis, 2009 10:58

Jejda to se mi zamlouvá...ukažte obrázek...
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod pm » úte 03. lis, 2009 11:01

Obrázek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 03. lis, 2009 11:26

JJ...to je vono..... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod PC » úte 03. lis, 2009 11:43

kde se to da poridit? vite?
diky
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod pm » úte 03. lis, 2009 11:49

http://www.armyshop101.cz/rukavice/rukavice-defender-3

jestli budes objednavat, vezmi L pro me, M jsou mi maly
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 03. lis, 2009 12:27

Akorát já mám jiné,ty,co sem dal PM,nemají ten kevlar na dlaních......jinak je to skoro to samé.......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Panda » úte 03. lis, 2009 13:57

Už jsem je viděl je to tak rok a pul zpatky u jednoho člověka co také nechodí pro ránu daleko (nebo to alespoň o sobě tvrdil) a nemohl si je vychvalit, mel jsem je i na ruce a celkem jsem měl při nošení normální pocit, asi na zimu ideální...Jendo jak je to když je nosíš do práce, nepronesou se? A na co tam máš ten Kevlar?
Jinak všechnay zdravím :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » úte 03. lis, 2009 14:18

2Jendis

Jaká je s nimi manipulace se střelnou zbraní? a co střelba? tasení apod..
Zrovna taky vybírám nějaké nové vhodné na nošení i střílení

Dik
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod pm » úte 03. lis, 2009 14:23

slanovani?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 03. lis, 2009 14:24

Panda píše:A na co tam máš ten Kevlar?


Asi kvůli tomuto:
vysoká odolnost proti protržení a před mechanickými vlivy (ostré hrany, drsné předměty, ...). Nejvyšší třída odolnosti proti řezu - čepelemi, břitvami, žiletkami, střepy skla atd. (třída 5 dle EN 388).
Pokud je ale použita technologie KEVLAR® Armor v rukavicích pro splnění specifických požadavků ochrany proti pořezání třídy 5 podle EN 388.

Asi si je pořídím do kuchyně abych se zase nepořezal až budu krájet cibuli, meloun, papriku, mrkev, sálátovou okurku, brokolici, zelí, celer, ředkvičky, dýni, kedlubnu, tykev, řepu, květák, šnitlík atd. :D
Naposledy upravil RUNAR dne úte 03. lis, 2009 15:03, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod roza » úte 03. lis, 2009 15:02

Čus,
tenhle konkrétní typ jsem nezkoušel,znám jen protiúderovky objednaný ze států za hafo peněz,vyzkoušený na fanoušcích všech klubů,co k nám na Kladno přijedou.....Pocit jistoty a bezpečí,i když vám Banik pičo dupe na ruku z ochozu.....Náraz necítit,písek trochu přidává na razanci.

Zcela konkrétní zkušenost mám s novýma kevlarovýma rukavicema,který půjdou do výstroje PČR.Pomáhal jsem s recenzí pro stránky Policista.cz.
Jako majitel sbírky ostrých nožů - no,spíš putovní výstavky,rád něco při sobě - jsem byl vyzván rukou zákona:"toskus,voe,ti povidm žeto nepořiznš......" a fakt neproříznul,ani když položil ruku dlaní vzhůru na bar a já zabral,co alkohol dovolil.
Selhalo vše od Kabar LG AUS-8 po Junkyard Dog Composit D2.Bylo toho víc a kurva ostrý.Každej si chtěl říznout do benga a ten večer to fakt klaplo....

Nebudu vás napínat,nakonec jsem ho dostal,podržel ruku v luftu a teprve nápřah a fest švih Endura4 fullserrated prošla.
Horní vrstva kevlaru durch,ale několik spodních vrstev ruku spolehlivě uchránilo.

Při bodání už to není žádný zázrak,chvilku to odolává,ale stačí přidat tlak a jde skrz.Ale i tak dává jakoustakous časovou rezervu cuknout při kontaktu s něčím špičatým....

Původní záměr byl používat pouze na šacování feťáků a tak......ochranné vlastnosti kevlaru jsou totiž tvrdě vykoupeny na úkor úchopu.

Klouzavost povrchu neumožní čapnout cokoliv,co neni z kůže nebo měkké gumy.Pokud nemáte gumový střenky na zbrani nebo gumový úchop teleskopu,můžete do akce vletět tak maximálně s pinďourem v ruce......
A zkusit se při tom chytit kovového zábradlí by taky mohlo být to poslední,co uděláte....

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Jendis » úte 03. lis, 2009 16:33

Add manipulace se SZ- z mého pohledu nicmoc......ale já mám nemocné klouby. U mne je to nic moc i bez rukavic. Jinak se chovají stejně,jako kožené rukavice. Kevlar,ani ta část s pískem,nijak neomezuje.
Jsou trochu těžší,ale nepronesou se.......a dostal jsem je,aniž bych je cíleně chtěl.....takže je používám a jsou na pohodu. Roza to shrnul celkem podrobně.Až teda na tu schopnost úchopu....tohle jsem,osobně,zatím nepocítil.......na šacování je používám a v poho. Nebo jinak....mám je chvilku a to,nač jsem je zatím použil,bylo zatím v pohodě......



mám tyhle:

Obrázek

Obrázek
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod roza » úte 03. lis, 2009 16:53

Ahoj Jendisi,
ty tvoje vypadaj na úchop v pohodě.
Ty rukavice,co jsme recenzovali,maji tu dlaň úplně jinou a fakt neudržíš nic.
Seženu název a dám vědět.

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod hellas » úte 03. lis, 2009 17:32

Ochranka na Kladně? :evil: :evil: :evil:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 03. lis, 2009 17:51

roza píše:Ahoj Jendisi,
ty tvoje vypadaj na úchop v pohodě.
Ty rukavice,co jsme recenzovali,maji tu dlaň úplně jinou a fakt neudržíš nic.
Seženu název a dám vědět.

Roza


Ahoj,

no,na jemnou manipulaci nejsou. Třeba klasickej onehand tím otevřeš fakt blbě......a držet ho,to ani nemluvím. Ale to v koženejch rukavicích obecně.....

Jinak jsou vážně slušné!!!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » úte 03. lis, 2009 18:01

Roza - nazdar kolego :lol: Ja obcas vypomaham v EDENu, ale u nas se vsichni chovaji slusne :twisted: :roll: :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod roza » úte 03. lis, 2009 18:32

Gino zdravim,
aby nedošlo k nedorozumění,já už v tom nejedu,kluci z party jo.

Hellas - problém?
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Lada » úte 03. lis, 2009 22:55

Jendis píše:Add manipulace se SZ- z mého pohledu nicmoc......ale já mám nemocné klouby. U mne je to nic moc i bez rukavic. Jinak se chovají stejně,jako kožené rukavice. Kevlar,ani ta část s pískem,nijak neomezuje.
Jsou trochu těžší,ale nepronesou se.......a dostal jsem je,aniž bych je cíleně chtěl.....takže je používám a jsou na pohodu. Roza to shrnul celkem podrobně.Až teda na tu schopnost úchopu....tohle jsem,osobně,zatím nepocítil.......na šacování je používám a v poho. Nebo jinak....mám je chvilku a to,nač jsem je zatím použil,bylo zatím v pohodě......


Jo to jsem čekal, že to nebude bůhví co a asi mi nezbyde hledat dále a koupit si dvoje, zas když jdu někam na pivko stejně musím nechat kvér doma a tyhle rukavice se můžou hodit a s kvérem hold zas jiný asi budu muset testnou nějaké neoprénové s pogumovanýma částma aby mi nemrzly v zimě pracky, co mám teď, ktreré jsem vyhrabal kdesi doma po máti :lol: nejsou nic moc, ale furt lepší než nic, ale onehand s nima otevřu bez problémů a střelba vcelku ujde, takže s těmahle to bdue asi jako s klasickýma koženýma se kterýma ta střelba opravdu není bůhví co a proto už je ani nenosím.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Dalt » úte 03. lis, 2009 23:13

ty jo - tak takhle to vypada, kdyz se spolu bavi Billy the Kid a Wyat Earp ... :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron