petilety silak

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod Vrozkrokkop » čtv 05. lis, 2009 15:00

Hormonový monstra jsem nikdy moc nechápal...
Ono mít svaly taky ještě vůbec neznamená mít sílu - je nějaký vzhled zdravého a aktivního člověka, normálně tvarované tělo.
A ono bude normálně tvarované z nějakého důvodu, například abysme se mohli normálně hýbat, neměli ztuhlé a zablokované svaly a přitom sílu téměř, ne-li stejnou.
Tak si tak říkám, proč lidé cítí potřebu se z toho normálu mermomocí dostat?
Předesílám, že nejsem zakomplexovaný jedinec rachitického typu :D
Fakt mě to zajímá 8)
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Boreas » čtv 05. lis, 2009 15:31

Vrozkrokkop: Tak bych skoro řekl, že za to může typická lidská vlastnost: "Chci to co nemám" :D
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Trian » čtv 05. lis, 2009 16:22

4 kwaicheng, Jan: Nikdy som nepovedal, že keď budeš zrať kvantum jedla, priberieš len svaly :roll: Váha pôjde hore (sadlo), ale ak cvičíš, tak potom aj svalstvo.
Priklad: Správna výživa - jesť menšie porcie viac krát denne.... blablabla...
Máme dvoch borcov. Jeden žerie jak tur, všetko čo mu pod ruky príde, veľa krát denne, veľa jedla. Druhý si kontroluje všetky nutričné činitele, dáva pozor na stravu a úzkostlivo sa vyvaruje tučným jedlám. Sú to kamaráti, chodia spolu do posilky aj boxovať.
Prvý chalan priberie za mesiac 2kg váhy, z toho 1 kg sadlo, 1 kg svaly. Druhý borec priberie za mesiac 0,5 kg váhy v relatívne čistej kvalite, max tak 0,1 kg tuku.
Keď sa na to pozrieme z dlhodobého hľadiska. Prvý pán na holenie priberie za rok 24 kg, pred letom hodí CKD (dieta) a zhodí tých 12 kg sadla. Teraz je z neho búchač a ženy šalejú.
Druhý borec priberie za rok 8 kg svalov a 2 kg tuku. hodí dietu a výsledok - 8 kg svalov.
Máme výsledok - 1. pán 12 kg, 2. pán 8 kg. Ktorý z nich je na tom lepšie? Prvý borec. Nehovoriac o tom, že jedol na čo mal chuť a nič si neodopieral. Druhý chlapík zase jedol samé sračky, večer doma plakal pri miske mrkvy...

To je realita. Takéto vlny a prežieranie môžno nie je najzdravšie, ale prináša svoje ovocie. A kto chce objem bez chémie, musí žrať (nie jesť).

Opomínam genetické unikáty, ako si napísal. Tie sa vymykajú norme. Ale myslieť si, že práve ja som unikát len preto že neviem pribrať? :lol: :lol: :lol:

Mám kamaráta - sparringa, s ktorým som istú dobu cvičil. Začali sme na približne rovnakej úrovni. Pomer váha - výška - silové výkony. Chcel veľmi pribrať, pričom má atletickú postavu, ale chcel aj nejaký objem. Tak som mu predložil, čo to znamená správna strava. Pristal na to a začal jesť...
Ale... počas 2 mesiacov som ja pribral 4 kg, a on ani jedno kilo!!! Kde sa stala chyba? Nie, nebol genetická výnimka. Jednoducho si skutočne myslel, že začal viac jesť. Ale keď sme si nakoniec spísali jedálničky a porovnali si ich. Zistili sme, že ja som toho zjedol asi dva krát toľko ako on. Takže neprekonal placebo, ktoré nevie prekonať 95% ľudí z posilky.

A veta - keď predstaneš cvičiť a jesť, všetko pôjde dole... :roll: :roll: :roll:
To je samozrejmá vec. Keď sa venuješ športu, je to o životnom štýle. ®iješ inak, vyzeráš inak. Ak chceš vyzerať inak, ale nechceš cvičiť, existuje plastická chirurgia :twisted:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Trian » čtv 05. lis, 2009 16:25

...Malý Giuliano je stále stejný chlapec jako jiní. Rád kreslí, dívá se na pohádky a hraje si v parku, když zrovna nezvedá činky... :roll:

http://tn.nova.cz/pda/index.php?article_id=171486#article
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko


Příspěvekod kwaicheng » čtv 05. lis, 2009 21:52

Trian píše:Pauline Nordin

Ta ale vypadá že má silikony...to nemusim 8)
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Lada » pát 06. lis, 2009 0:10

No ono to většinou ani jinak nejde aby vůbec ještě nějaký prsa měly, zvláště trocha větší.... vzhledem k tomu tréninku, nutnosti minimálního procenta tuku na souteže atd...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Trian » pát 06. lis, 2009 0:18

Keby nemali silikóny, prsia by boli fuč a súťaže menej zaujímavé :lol: :lol: A ľudia keď už idú na také podujatie, chcú vidieť to najlepšie čo príroda a chemický výskum vedia poskytnúť.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Jan » pát 06. lis, 2009 10:01

Trian psal : Ktorý z nich je na tom lepšie? Prvý borec. Nehovoriac o tom, že jedol na čo mal chuť a nič si neodopieral. Druhý chlapík zase jedol samé sračky, večer doma plakal pri miske mrkvy...

:o

Lépe je na tom samozřejmě ten druhý, takovéhle výkyvy váhy a navíc nezdravá strava, to se ti na zdraví promítne, dříve či později...
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

Příspěvekod DaveStone » pát 06. lis, 2009 11:41

Jan píše:Trian psal : Ktorý z nich je na tom lepšie? Prvý borec. Nehovoriac o tom, že jedol na čo mal chuť a nič si neodopieral. Druhý chlapík zase jedol samé sračky, večer doma plakal pri miske mrkvy...

:o

Lépe je na tom samozřejmě ten druhý, takovéhle výkyvy váhy a navíc nezdravá strava, to se ti na zdraví promítne, dříve či později...


Naprosto souhlasím s Janem. Nevím co přesně ten první týpek jedl, ale pokud tam bylo hodně sladkostí, co třeba otázka zubního kazu, následně amalgámových plomb atd. Pokud jedl hodně tučných jídel, co na to játra a žlučník? Příliš velké porce jídla, kdy jím další jídlo aniž bych měl strávené to předchozí, aspoň u mě neprospívají dobrému zažívání. Nejen hmotností živ je člověk.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Darion » pát 06. lis, 2009 17:17

DaveStone píše:
Jan píše:Trian psal : Ktorý z nich je na tom lepšie? Prvý borec. Nehovoriac o tom, že jedol na čo mal chuť a nič si neodopieral. Druhý chlapík zase jedol samé sračky, večer doma plakal pri miske mrkvy...

:o

Lépe je na tom samozřejmě ten druhý, takovéhle výkyvy váhy a navíc nezdravá strava, to se ti na zdraví promítne, dříve či později...


Naprosto souhlasím s Janem. Nevím co přesně ten první týpek jedl, ale pokud tam bylo hodně sladkostí, co třeba otázka zubního kazu, následně amalgámových plomb atd. Pokud jedl hodně tučných jídel, co na to játra a žlučník? Příliš velké porce jídla, kdy jím další jídlo aniž bych měl strávené to předchozí, aspoň u mě neprospívají dobrému zažívání. Nejen hmotností živ je člověk.


Ve skutecnosti je to o dost slozitejsi... pribrat 8 kg svalove hmoty s minimem tuku timhle zpusobem je velmi tezke a realne pouze u zacatecnika se znacnym talentem... pokud chce clovek skutecne pribrat, musi chte nechte zacit zrat. ALE POZOR! To neznamena, ze by mel jist vsechno, co mu prijde pod ruku. Sice muze oproti diete znacne rozsirit jidelnicek, nicmene zakladem by porad mely byt kvalitni potraviny v cele s masem a ryzi.

Pochopitelne se da rict, ze prezirani tohodle typu je nezdrave, ale za a, tohle neni recept na zivotni styl, tohle je prechodna faze, ve ktere se clovek snazi v kombinaci se spravnym treninkem nabrat co nejvic "hrube" hmoty, a za b, alkohol nebo cigarety skodi telu nasobne vic nez nekolik tydnu brutalniho "velkovykrmu"
Darion
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03. pro, 2006 0:00

Příspěvekod kwaicheng » pát 06. lis, 2009 20:19

DaveStone píše:
Jan píše:Trian psal : Ktorý z nich je na tom lepšie? Prvý borec. Nehovoriac o tom, že jedol na čo mal chuť a nič si neodopieral. Druhý chlapík zase jedol samé sračky, večer doma plakal pri miske mrkvy...

:o

Lépe je na tom samozřejmě ten druhý, takovéhle výkyvy váhy a navíc nezdravá strava, to se ti na zdraví promítne, dříve či později...


Naprosto souhlasím s Janem. Nevím co přesně ten první týpek jedl, ale pokud tam bylo hodně sladkostí, co třeba otázka zubního kazu, následně amalgámových plomb atd. Pokud jedl hodně tučných jídel, co na to játra a žlučník? Příliš velké porce jídla, kdy jím další jídlo aniž bych měl strávené to předchozí, aspoň u mě neprospívají dobrému zažívání. Nejen hmotností živ je člověk.


Co máš proti plombám?
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod cudles » pát 06. lis, 2009 20:25

Je to agent firmy Colgate :lol:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 06. lis, 2009 23:19

Za priplatek se ted delaji i bily plomby, ktery nejen lip vypadaj, ale jsou tvrdy jak cert a vydrzej vsechno :)
Jednou jsem mel dojem ze jsem ji poskrabal, ale byl to jen muj zmuceny jazyk :D

Jinak k tomu jidlu - jak rikate ze lidi umyslne hodne naberou, aby mohli shodit a zustalo jim to co chtej, jak to vlastne delaj s tou dietou?
Ja jakmile nekdy prestanu jist jako obvykle, treba kdyz nemam cas, tak okamzite zacnu pribirat az tak do hranice 4kg a tak setrvam dokad zase normalne nejim 8)
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » sob 07. lis, 2009 8:40

Vrozkrokkop píše:Za priplatek se ted delaji i bily plomby, ktery nejen lip vypadaj, ale jsou tvrdy jak cert a vydrzej vsechno :)


No ... urco se shodneme, ze vypadaji lepe, ale pochybuji, ze lepe drzi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 07. lis, 2009 10:11

Fakt drzi lip, aspon teda ta moje :P
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Frank » sob 07. lis, 2009 11:25

Vrozkrokkop píše:Ono mít svaly taky ještě vůbec neznamená mít sílu)

ty si ve fitku nikdy nebyl viď?
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 07. lis, 2009 13:40

Frank:
Ne, nemam rad to prostredi, hejbu se na treninzich a doma.
Par lidi co v posilce travili vsechen svuj volny cas jsem znal, ale na tom ted nesejde, radsi bych, kdybys mi vysvetlil jak to podle tebe teda je.
Ja to zatim beru tak, ze nekteri lide potrebuji mit presnou vahu na svoji vahovou kategorii atd, ale jinak na "typ" sily co potrebuji si odcvici na teninku.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Trian » sob 07. lis, 2009 15:47

4Darion: Jurgenov velkovykrm s.r.o. :lol: :lol: :lol:
Darion to pekne dokončil za mňa. ®e začneš jest kvantá jedla neznamená, že začneš jesť tony slaniny, sadla a iných sajrajtov. Ide práve o to dostať do seba čo najväčšie kvantum kvalitnej a zdravej stravy, aby si nepribral len sadlo, ale aby rástli aj svaly.
A je to prechodná fáza, cca 2 mesiace.

4Vrozkrokkop: Tak to by ti veľa ľudí závidelo (v určitom slova zmysle). Ja keď som mal pauzu, tak išla váha dole 2-4 kg. Kamarát zhodil skoro 8 kg, po poranení chrbtice, keď vysadil tréning aj jedlo na 6 mesiacov. Hold, je to o disciplíne a životnom štýle.

4DaveStone: Pokazené zuby :roll: :roll: :roll: . Myslím, že sa o seba dokáže každý dospelý človek postarať natoľko, aby si udržal určitú hygienickú a zdravotnú úroveň.
Inak keď ješ pravidelne 2-3 hodiny väčšie porcie jedla, tak chuť na sladké ani nemáš, lebo sacharidy prijímaš v dostatočnom množstve z dobrých zdrojov (ryža, ovocie...).

Vrozkrokkop: nemáš rád to prostredie :lol: :lol: :lol: Prečo?
Pokiaš nemáš dobra skutočne dobre zariadené fitko, tak veľký progres nečakaj. Potom všetci nariekajú, že majú 20 kg a majú debilné otázky, ako sa obaliť svalovou hmotou ako chlapci z posilky a zároveň byť superfighteri. Takéto dementné kecy nemám rád. :evil:
Možno to nie je tvoj prípad, ale reagujem všeobecne.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Trian » sob 07. lis, 2009 15:52

Pre porovnanie ešte napíšem jeden typický príklad desiaty.
Normálny človek si dá na desiatu napr. nejaký keks a šálku kávy. Kultík otvorí konzervu tuniaka a k tomu si dá 2 celozrnné žemle. Tak mi teraz povedzte, čo je zdravšie? Bežný človek do seba dostal len nekvalitné sacharidy a kofeín, kým kultík výdatné a zdravé jedlo s dobrými nutričnými hodnotami.

Toto je príklad, ktorý sa týka 90 % populácie. A nehovorte mi, že väčšina ľudí do seba na desiatu tlačí niečo iné ako sladké, alebo obložené chleby... :roll:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků