Pekiti Tirsia Kali

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Pekiti Tirsia Kali

Příspěvekod balki » čtv 30. bře, 2006 21:09

Poslední dobou jsem několikrát zaslechl o FMA a to zejména o Petiki tirsia kali.Už se i vyučuje u nás v ČR. Snad se to učí i armáda a policie v zahraničí.Nevíte někdo něco bližšího? :roll:
balki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod Moshe » čtv 30. bře, 2006 21:42

Celkem rozsáhle je toto téma zpracováno v tomto fóru: http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... opic&t=352
Hned v prvním příspěvku tam máš vše krásně shrnuto od Severina včetně množství odkazů.
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

pekiti tirsia kali

Příspěvekod balki » čtv 30. bře, 2006 21:47

Jo moc díky,už to jdu pročítat.
balki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Patayon » stř 05. dub, 2006 14:07

Pekiti Tirsia Kali (PTK) info: www.dipenshi.cz
Zde najdeš bližší info o výuce. :lol:
Patayon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 05. dub, 2006 16:06

PT znam a mohu vrele doporucit. Dle meho nazoru je to asi nejlepsi skola na noze, co jsem v Cechach zatim videl. Predesilam, ze nejsem jejich zak, ale byl jsem na seminarich (Uli Weidle) a znam Alese Brunnera, ktery to uci. Par lidi od nas z oddilu tam cvici a jsou velice spokojeni :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Rony » pát 13. úno, 2009 22:14

Principy PTK jsou založeny na boji se zbraní a tomu je přizpůsobena celá výuka. Jejich principy jsou si velice podobné, ať používáš tyč, nůž, holé ruce nebo střelnou zbraň.
Je to o dovednostech, zkušenostech a znalostech. Můžu jen vřele doporučit.
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » ned 15. úno, 2009 13:21

Já projížděl jejich stránky a v diskuzi tam byl dotaz na kombinaci Kali a jinýho BU a řikali, že většinou pak ten člověk vzhledem k rozdílnosti principů zůstane jen u Kali. Co myslíte, jak to jde kombinovat třeba s thaiboxem? Ten mi přijde na obranu beze zbraně lepší, ale když pak přijde třeba na tyče nebo nože, tak jasně vítězí Kali. Jestli se to pak moc nemotá, máte s tim někdo zkušenost?
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod BuFF » ned 15. úno, 2009 13:31

Tak kombinovat můžeš cokoliv s čímkoliv :lol: pejsek s kočičkou to taky tak dělali, ale nikdo už moc nezaručí stravitelnost výsledku.
PTK prostě nejsou jen tyče a nože... je to komplex určitých principů a návyků které se prolínají skrze boj se zbraněmi, neozbrojený boj, boj proti skupině, boj na zemi atd. Pro PTK platí, že počítá vždy s ozbrojeným protivníkem i když třeba na začátku boje žádnou zbraň nemá / nebo spíš, žádnou zbraň v jeho ruce nevidíš, může mít ten nůž ještě v kapse u kalhot/ a z toho vychází řešení situací, které se v thaiboxu nebo jiných stylech řeší dost jinak. Těch rozdílů je samozřejmě víc ale spíš je lepší o tom pokecat f2f + případně ukázat, takhle po netu to často svádí k nepřesnému pochopení.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod El_Commandante » stř 18. lis, 2009 20:11

@Genesis: Zajímavé je, že k Muay Thai existuje i bojové umění se zbraněmi. Nazývá se dost pitomě Krabi Krabong.

http://en.wikipedia.org/wiki/Krabi_Krabong

Vlastně je to samostatné bojové u mění. V SRN mi to jednou předváděl jistý Ralf Kussler, bohužel vzdal výuku, protože na to nikdo nechodil a omezil se na Thai Box. Tvrdil, že je toto bojové umění nadřazené FMA a odůvodnil to tím, že je možné zasazovat tvrdší údery holí a šavlí, když člověk ovládá toto bojové umění, než když se pohybuje po způsobu FMA. Vnitřně jsem o těchto tvrzeních silně pochyboval, ale samozřejmě jsem mu neoponoval. Po roce tréninku jsem šel jinam. Proč to vyprávím? Chci tím říct, že existuje velice kvalitní bojové umění se zbraněmi, které pasuje perfektně k Muay Thai. Přes Kusslerovu trochu primitivní propagandu je to fajnová věc, dostupnost v ČR bude ale asi nulová. V Německu se to dá ale určitě cvičit. Nebo to chce zajet rovnou do Thailandu. Každopádně bych FMA a Muay Thai nepatlal, ta kombinace nevyjde, protože se způsob pohybu vůbec nekryje. Nejde o jednotlivé techniky, ale FMA je spíš jako Savate a ne jako Thai Box. Toť můj velice subjektivní názor.

http://www.youtube.com/watch?v=Zus_LFZABBQ
http://www.youtube.com/watch?v=yM5mrHrE ... re=related
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod Seager3 » pon 26. zář, 2011 14:25

zdravím
nechci slyšet nic o tipických českých fackách :D ale jestli se to tak opravdu používá a jestli to halvně funguje: http://dipenshi.cz/joomla/index.php/art ... iti-tirsia
Seager3
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 06. říj, 2010 23:00

 

Příspěvekod Ynseminator » pon 26. zář, 2011 14:31

Seager3 píše:zdravím
nechci slyšet nic o tipických českých fackách :D ale jestli se to tak opravdu používá a jestli to halvně funguje: http://dipenshi.cz/joomla/index.php/art ... iti-tirsia


No je to něco jako česká facka no... :lol: :lol:
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod Seager3 » pon 26. zář, 2011 14:55

mě to spíš přišlo jak filipínská facka :D na českou nepotřebuješ nějakou techniku :D na tuto jo
Seager3
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 06. říj, 2010 23:00

Příspěvekod levakbob » pon 26. zář, 2011 20:30

No jediná technika je, že se musíš umět trefit, jinak je to zcela přirozenej pohyb. V našich luzích a hajich se použiva terminus technicus "facka" (volně přeložený "slap"). Není za tim nic zazračného, pokud to pěkně sedne na palici, tak tě to vypne raz dva (vlastní zkušenost :-) )
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Seager3 » pon 26. zář, 2011 20:40

ok dík chlapi to mi stačí :D v tom článku to znělo hodně vznešeně všechno "energetické plácnutí a power slap" :D a jinak nejsu úplný blb a věděl sem že za tím je obyčejná facka ale i tak si myslím že trénování kali nebo jenom těch útoků z kali tu facku dokáže pěkně vylepšit :)
Seager3
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 06. říj, 2010 23:00

Příspěvekod Ynseminator » úte 27. zář, 2011 13:09

Pěkná facka, to už je argument, se kterým se musí počítat :lol:
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X


Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků