Vincit veritas, aneb konec pokrytecké hře!

všechno ostatní sem

Příspěvekod luen » pát 27. lis, 2009 15:32

ukropcany píše:
luen píše:...jen kvuli tem par lidem jako je ukrop a dva dalsi, tak jsme banda uplnejch chudaku ...
Ale to snáď nie... 8)


:wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod RUNAR » pát 27. lis, 2009 17:40

Upozornění, Warning, Attenzione, Atención, Dávejte majzla :D :

Tento příspěvek není určený žádné konkrétní osobě, jeho obsah je informační a je určen jen osobám kteří se zajímají o ©otokan Karate a dále osobám které zde nehledají měsíce a roky staré diskuze, pokud obsah příspěvku někomu způsobí jakékoliv závažné nepohodlí nebo újmy autor se předem omlouvá ale od věcného obsahu neustoupí.

©otokan:
Jde o název pro styl Karate, pod tímto názvem není stejnorodý celek naopak oddíly s velmi velkými rozdíly v kvalitě.

Kvalitní ©otokan:
Nebudu psát dlouhej seznam jmen, jen asi to že po světě: Severní i Jižní Americe, Evropě, Asii jsou stovky ©otokan Karatistů co jsou stejný nebo ještě o kus lepší strikeři než Lyoto Machida co bez porážky vymlátil titul UFC.
Je spousta kvalitních škol a instruktorů po celém světě včetně Evropy.Od 60 let jsou hodně kvalitní Japonský instruktoři posíláni natrvalo do ciziny aby vyučovali kvalitní Karate.

Ostatní ©otokan:
Velmi rozšířený a členskou základnou početný směr , u nás v ČR i jinde po světě.....cosi co má nálepku ©otokan ale jde o tanečky a nebo neúčinný plácání rukou, to že se v tom pořádají mistrovství světa na tom nic nemění.Nicméně i v tomhle ©otokanu jsou vyjímky a kumiťáci co uměj řachat velmi velmi libově.


Problém je že oddíly z obou skupin mají shodný název Shotokan Karate ale znalec to pozná velmi rychle.


P.S:
Tohle tu píšu už dlouho a kdo to četl už stokrát tak ať mi promine.Díky.
Píšu to jako svědectví pro ty co Karate zajímá a nečetli co jsem psal ve starších diskuzích.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 27. lis, 2009 18:21

luen píše:Luen to svy? Co je to me? Ja nic nehajil, ale tak trochu me vytaci, kdyz si jeden mistni "garazovej karatista" uzurpuje pravo na hodnoceni toho, kdo cemu rozumi, kdo co cvici nebo cvicil....


Dost mě to nebaví ale když už mi zas taháš do svých postů tak:

No Luene do Karate opravdu nevidíš ale nikdo přeci nemůže vidět do všeho ne?Já nevidím do wing cheunu a jiných věcí co jsem nikdy necvičil a co na tom?

Není na tom nic co by mohlo kohokoliv pohoršit, skoro nikdo nevidí do víc strikerských stylů.


luen píše:budeme-li hodnotit kvalitu shotokanu u nas nebo v evrope k cemu dojdeme?


Na základě jakých zkušeností a znalostí to chceš hodnotit? U kterých našich a Evropských instruktorů a jak dlouho si v posledních 20ti letech cvičil? S kolika jejich žáky si se mlátil?Jinak to nemůžeš rozumně zhodnotit.



luen píše:kdyz reknu, ze tenhle a tenhle jsou borci a tim padem je kung fu uplne nejvic nejlepsi, zadnej problem a vse je v pohode ......


Kde píšu že se ©otokanem není žádnej problém a všechno s ním je v pohodě a všude se řachá kvalitně?Cituj kde a kdy jsem tohle psal.

luen píše:Vubec nemam problem s tim, kdyz nekdo napise, ze ho poskodil wing chun nebo kung fu


Nemám problém s tím když někdo píše že zná někoho nebo že zná desítky lidí co cvičili špatnej ©otokan a neumí se rvát.....to je všeobecně známá pravda a píšu ji tady roky. Prostě jen vím že je i spousta kvalitního ©otokan Karate a o tom píšu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pát 27. lis, 2009 19:06

RUNAR - ale ostatni se te mohou zeptat stejnym metrem - na zaklade ceho ty vis, ze je i spousta kvalitniho shotokan karate a kdo je schopen, ci opravnen to hodniti? Na zaklade ceho hodnotis, jestli nekdo (luen, ja, dalsi) nerozumi karate? Na zaklade ceho si ty o sobe myslis, ze shotokanu, potazmo karate, rozumis?...

To bychom tu byli do smrti smrtouci... *krci rameny*, coz urcite nechcem :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RBR » pát 27. lis, 2009 19:43

estli se ve vsech vlaknech, kde se diskutuje toto ci obdobne temata, diskutuje jen kvuli tem par lidem jako je ukrop a dva dalsi, tak jsme banda uplnejch chudaku ...


Přesně tento pocit občas z těch diskuzí mám.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod defendu » pát 27. lis, 2009 20:12

Runar mi přijde stejnej jako aikidisti....úzkostně se snaží všechny přesvědčit,že necvičí sračku,ale to čemu se věnuje,že je použitelné v boji :lol:

Ještě,že x-boxeři podobný starosti mít nemusí :lol:


Tady máš toho svýho Machidu....každej debil pozná,že tohle neni shotokan karate (i když si ze srdce přeješ aby bylo)...i když každej asi ne
http://www.youtube.com/watch?v=DJHzvDKK ... re=related

Proč se při zápasech v MMA nehejbe takhle?
http://www.youtube.com/watch?v=4nqbAfzr ... re=related
By dostal přes pí.u,co? :x

Proč má někdo ještě dneska chuť,držet se toho "svýho" stylu jako hovno košile...nechápu :roll: Machida to rozhodně nedělá,proto je dobrej.Ground and pound v UFC prostě dobře funguje a s karáčem to nemá co dělat.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod RUNAR » pát 27. lis, 2009 21:20

Defendu: :D :D :D :D .....umírám smíchem, promiň.

Tyhle klipy znám roky....co je na lapách a udírání do nich nešotokanistickýho? :D To jsi mě pobavil.
Však už za mých mladých let se do nich řezalo, navíc kolena, lokty, úchop obouruč a kolena je klasa Shotokan.
Machidové cvičí ©otokan od malička, maj ho v krvi a pak někde bouchnou do lapy a jsou z nich najednou špičkový boxeři ha ha ha ha ha.

No a Machida se hejbe v MMA přesně tak jak je na tý Shotokan soutěži :D, pouze blbec to nevidí.

Díky za ten post, to se mi hodí do krámu, ten jeho oponent je taky hezky rychlej a má pěknej pohyb, takovej Karatistickej mňam.

Nebudu psát že jsoi hloupý že to nevíš ale jsi silně neinformovaný a to je zásadní rozdíl no.
To je problém diskuzních for že se každej vehementně vyjadřuje k tématu o kterým TOTÁLNÍ prd ví.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pát 27. lis, 2009 22:21

defendu, co ty delas za styl? Taky nejaky hovno, co se drzi kosile, nebo uplny hovno (bez ohledu na to jestli se umis prat, nebo ne)??

x-boxeri maj zase svy, jiny starosti... vysmech proste neni na miste.

V tomhle smeru se mi vubec neprici ucropuv styl - vi co pise a proc to dela. Tenhle tvuj prispevek ale tomu podobny neni ani za mak.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RBR » pát 27. lis, 2009 22:22

defendu píše:Tady máš toho svýho Machidu....každej debil pozná,že tohle neni shotokan karate (i když si ze srdce přeješ aby bylo)...i když každej asi ne
http://www.youtube.com/watch?v=DJHzvDKK ... re=related


Nějak tvému argumentu nerozumím. Když jsem např. 20 let dělal karate teď si nasadím boxerky a zabouchám do lap tak už nejsem karatista? Prostě těch 20let hned zapomenu a je se mě x-boxer? Děláš zajímavé závěry na základě jednoho krátkého videjka. Nebylo by lepší najít nějaký rozhovor z Machidou kde se k tomuto tématu vyjadruje on sám?
Z toho co jsem zatím viděl mám spíše pocit, že se všude prezentuje jako karatista v MMA.
A když jsme u karate, tak Machida je shotokanista, goju teda rozhodně nedělal a nedělá.

Proč se při zápasech v MMA nehejbe takhle?
http://www.youtube.com/watch?v=4nqbAfzr ... re=related
By dostal přes pí.u,co? :x


Osobně nijaké podstaté rozdíly v práci nohou nevidím. Naopak hodně je toho podobného, drží se dál od soupeře, hledá volný prostor, vycukává si soupeře, nesype žádné zběsilé komba atd. Co jsi pamatuji z jeho zápasu v kleci tak fungoval dost podobně. Největší rozdíl vidím jen v rukách v kleci ten střeh nemá tak ležerní, víc se kryje.

Jinak zrovna obviňovat Runara, že se svého stylu drží jak ... je dost překvapivé. Napsat to o mě Ok, ale u něj. To je good joke
:D

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » pát 27. lis, 2009 23:20

Gino píše:RUNAR - ale ostatni se te mohou zeptat stejnym metrem - na zaklade ceho ty vis, ze je i spousta kvalitniho shotokan karate a kdo je schopen, ci opravnen to hodniti? Na zaklade ceho hodnotis, jestli nekdo (luen, ja, dalsi) nerozumi karate? Na zaklade ceho si ty o sobe myslis, ze shotokanu, potazmo karate, rozumis?...

To bychom tu byli do smrti smrtouci... *krci rameny*, coz urcite nechcem :wink:


Jasan že otázka může padnout i opačně, můžu říct že jsem jich pár u nás viděl a okusil jejich sílu.No a pak dokážu říct že i v jiných státech jsou instruktoři a jejich žáci ze stejnýho "soudku". A neustále to sleduju a potvrzuje se mi to.

Osobně nemůžu říct že bych viděl do Karate....to není pravda, nevím skoro nic o stylech z Naha, nikdy jsem si netroufl hodnotit a komentovat Uechi ryu, Goju ryu a jiný školy o kterých nic nevím.
Ani u Shotokanu příbuzný Shorin ryu bych si nedovolil tvrdit že do toho vidím.V Karate je totiž řada celkem odlišných stylů.

Vím jen něco o Shotokanu a tak i poznám kdo o něm taky něco ví :wink:
Navíc Karate pro mě není nějaká romantická vzpomínka z dětství ale spíš vzpomínka na rozkopnutou držku, makačku a makačku a makačku.
Trenéra co tě strašně seřve právě když vyhraješ ale za to jsem teď dost vděčnej ač jsem to tehdy nechápal.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod El_Commandante » pát 27. lis, 2009 23:44

Já vím, mohlo by se to chápat jako provokace, ale... Ale to WT od EWTO stojí také za ... V osmdesátých letech to bylo možná progresivní, když to Kernspecht uhnětl s Leung Tingem (bylo to něco jako pana z mletého masa). Ale jejich tajné techniky stojí za nic a teď je z EWTO přitroublá organizace, kde cvičí Chi Kung (aniž by věděli, co to je) a Blitzdefence (nebo jak se to jmenuje). O sparringu většinou nevědí a to Lat Sao je jen ubohá parodie filipínských drills a nemá ve WC co pohledávat. VT od Filipa Bayera (Wong Shun Leung) se dá projít za tři roky, to je pořadny WC. Okusil jsem i WT Salih Avciho, který následně stvořil nechutný WT odkal, stálo to za nic. To jen abych neštval jenom karatisty a koupelnové (WC) kung fu si také užilo. 8)
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod luen » sob 28. lis, 2009 2:39

u koho jsi cvicil? to se mozna zname, ne?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod El_Commandante » sob 28. lis, 2009 10:11

luen píše:u koho jsi cvicil? to se mozna zname, ne?


Rolf Kamberger a Salih Avci.
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod RUNAR » sob 28. lis, 2009 11:33

A ještě jedna věc.
Defendu: Chceš snad tvrdit že přesvědčuju jenom kecama že Shotokan co cvičím funguje?Myslíš že mi to nefunguje? Přesvědčíš mě o tom jinak než kecama že mi to nefunguje?
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Frank » sob 28. lis, 2009 12:03

4RUNAR : kde trenujes shotokan?
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » sob 28. lis, 2009 12:17

Frank:Už delší dobu nikde v oddíle, mám svůj na míru ušitej trénink, kterej mi vyhovuje a zapadá do mých časových možností. Občas sparring s kámošem fullkontakťákem se kterým spíš makáme a neřešíme že máme každej jinej styl.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » sob 28. lis, 2009 13:15

Ono u Machidu to je tazke povedat ze je to to alebo ono... ja napr. vidim na tom prvom videu ze sice vybuchal fundamentalne boxerske kombinacie na lapu ale zas nevybuchal to ako boxer..skor ako karatak,narovnany, brada,plecia nepodsadene atd.. z boxerskeho hladiska sa da povedat ze to robi zle,v prestrelkach ma hore bradu ked to porovname s Shogunom,ruky vela krat u pasu ako gazda na dvore,ale ja sam som z toho v prdeli ze mu to vychadza..ma velmi dobry footwork,kontrauder a na milimeter vypocitane "povol a kusni"..zas na druhu stranu Shogun sa na tuto jeho strategiu pripravil a drzal ruky pekne hore a nesiel do predu ako baran..

..aj ked by som rad podrzal stranu kolegovi Defendu,musim uznat ze Machida nebucha ako boxer :wink: ..on popravde nekope ani ako thaiboxer, jeho kopy su kapitola sama o sebe ale vychadzaju :oops:
No a co som videl jeho takedowns nieco medzi aikidom a oldschool Judo tam sa mi tiez rozum zastavuje ze s podobnymi spektaklami dostal na zem wrestlerov :oops:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod defendu » sob 28. lis, 2009 16:58

OK,pánové...pokud "pravý" Shotokan karate má vypadat tak jak ho trénuje Machida,tak v pořádku a já beru zpět to co jsem o tomhle stylu napsal....všichni,ale víme,že se to takhle běžně jaksi netrénuje....je teda chyba v ostatních "expertech" na s.k. nebo naopak právě v Machidovi,že to dělá poněkud po svém?Osvětlíte mi to velectění znalci....:?:

Copak Gino,už zase nějakej problém?Něco se ti na mě nezdá,nebo nelíbí,že se do mě snažíš srát??Co trénuju?Pod odborným vedením MT a MMA (kvůli udržení "břitu") a naopak jako trenér pouliční špínu a praktický sračky ala RBSD.Stačí??? :wink:

RUNAR píše:A ještě jedna věc.
Defendu: Chceš snad tvrdit že přesvědčuju jenom kecama že Shotokan co cvičím funguje?Myslíš že mi to nefunguje? Přesvědčíš mě o tom jinak než kecama že mi to nefunguje?


:lol: :lol: :lol:

®e by výzva??Na to nemáš prachy kámo :wink: Upřímně je mi naprosto lhostejný nad čím se ukájíš a jestli ti cokoliv funguje nebo ne...tohle mě začne zajímat maximálně tehdy až mi začneš dělat bordel v podniku :wink: Potřebuješ sám sebe přesvědčit,že seš děsně dobrej "ranař"? :lol: :lol: Začni se chovat jako chlap a ne jako harant,kterýmu někdo sebral jeho oblíbenou panenku...vylez s tím co umíš na světlo a ukaž ostatním jak se to dělá správně,když si tak vehementně myslíš,že to víš... :lol: A hlavně nevyzívej na potkání lidi o kterých nic nevíš....ne všichni jsou duší "sportovci",ta deziluze by mohla být nepředstavitelně bolestivá a třeba i trvalá :oops:

4 marcelo a RBR

Vy dva jste mě nasr.ali asi nejvíc :lol: Letos je to přesně dvacet let co jsem poprvé trénoval systematický trénink (Defendu předtím nepočítám) a bylo to právě s.k.,takž opravdu vím,že když si karatista navlíkne rukavice,tak se nestává boxerem,rozeznám karate kopy od kopů MT,vidím,že Machida má ruce níž než je zdrávo a že má zvedlou bradu atd :roll: Ale na jiných videích je vidět jak se věnuje sprawl drills,válí se po zemi,přechází na ní do různých škrtících technik apod....ptám se tedy...má to ze Shotokanu nebo prostě mixuje jako kdokoliv jiný?Podle mého prostě dělá MMA a má ho momentálně líp namixovaný než ostatní....vypovídá to ovšem něco výraznýho o Shotokanu?Odpovězte si sami...Proto ten výraz o hovně a košili...Machida se ho rozhodně nedrží a do rozhovorů může říkat co chce :wink:

Teda marcelo...tohle jsem si nezasloužil :cry: :cry: :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod marcelo » sob 28. lis, 2009 17:07

defendu píše:OK,pánové...pokud "pravý" Shotokan karate má vypadat tak jak ho trénuje Machida,tak v pořádku a já beru zpět to co jsem o tomhle stylu napsal....všichni,ale víme,že se to takhle běžně jaksi netrénuje....je teda chyba v ostatních "expertech" na s.k. nebo naopak právě v Machidovi,že to dělá poněkud po svém?Osvětlíte mi to velectění znalci....:?:



Ako mas pravdu ze to co robi vo svojom totalnom ponati,cize mix fighte tak ze to nieje cisty Shotokan :wink:

Len som chcel poukazat ze on v podstate "neboxuje" ..on proste fullkontaktne sparuje prazvlastnou zmeskou Shotokanu liznuteho boxing combami a trosku nakoreneni s MT :wink:

O to mi Defendu islo..je jasne ze Shotokan neobsahuje double-single leg takedown,sprawl, komlexny groundfighting atd.. sice niekto moze namietat ze v Kata to je,ale ja tomu velmi neverim...

..neboj na buduce ta Defendu pochvalim :wink: :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » sob 28. lis, 2009 17:26

defendu píše:®e by výzva??Na to nemáš prachy kámo :wink: Upřímně je mi naprosto lhostejný nad čím se ukájíš a jestli ti cokoliv funguje nebo ne...tohle mě začne zajímat maximálně tehdy až mi začneš dělat bordel v podniku :wink: Potřebuješ sám sebe přesvědčit,že seš děsně dobrej "ranař"? :lol: :lol: Začni se chovat jako chlap a ne jako harant,kterýmu někdo sebral jeho oblíbenou panenku...vylez s tím co umíš na světlo a ukaž ostatním jak se to dělá správně,když si tak vehementně myslíš,že to víš... :lol: A hlavně nevyzívej na potkání lidi o kterých nic nevíš....ne všichni jsou duší "sportovci",ta deziluze by mohla být nepředstavitelně bolestivá a třeba i trvalá :oops:


Tak se neser jako první do lidí a stylů o kterých nic nevíš.
Navíc se nemusíš obávat že bych nevěděl že lidi v bitce udělaj jakýkoliv svinstvo, to je snad úplnej základ Karate na tohle bejt naučenej.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na off-topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron