Rychlost uderu kopu...

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Rychlost uderu kopu...

Příspěvekod RastOne » úte 08. pro, 2009 16:27

Ahoj! Chci se zeptat na vaše metody zrychlování se v kopech a uderech. Jak ještě více zrychlit ruce a nohy? Jde to jinak než neustálým trénováním v maximální rychlosti?
RastOne
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 06. pro, 2009 0:00

 

Re: Rychlost uderu kopu...

Příspěvekod luen » úte 08. pro, 2009 17:52

RastOne píše:Ahoj! Chci se zeptat na vaše metody zrychlování se v kopech a uderech. Jak ještě více zrychlit ruce a nohy? Jde to jinak než neustálým trénováním v maximální rychlosti?


:lol:

1) kolik ti je
2) o cem s nama prosim tedy diskutujes v ostatnich vlaknech

:roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RastOne » stř 09. pro, 2009 0:00

:lol: píšu svoje názory,tohle je veřejný forum.Pokud ti připadá že jsou moje příspěvky nesmyslné,můžeš mi to napsat do soukromých zpráv a můžeme o tom pokecat. Tohle není odpověď na moji otázku.
RastOne
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 06. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » stř 09. pro, 2009 0:13

Prave jsi odpovedel, diky :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RastOne » pát 12. bře, 2010 19:45

Tady mě tenkrát luen setřel! :? Ale mě to stejně spát nedalo a něco jsem vyštoural a zjistil. Absolutně špatně co jsem napsal prve. To nejhorší pro získání rychlosti je provádět opakovaně úder v max rychlostí.

Jedna mnou zjištěná metodika,je únava svalů např 20 kliků a poté pár minut boxování a znova a znova.
Další je provádění stín. boxu s lehkým závažím třeba 0,5kg. a to od pomalého tempa stupňováním až po maximalní. Poté odložit závaží a boxovat znovu,ale s pocitem že závaží pořád držím. Tím se zlepšuje výbušnost úderu.
Další metoda je boxování a boxování až do únavy svalů. :D

Jelikož jsem měl a z části ještě trošku mám problémy s nervy,(někdy je o čem přemýšlet a zpytovat :oops: ) často jsem se potkával z paní neurološkou(samice od neurologa). A několikrát jsem s ní diskutoval na téma BU. Zrychlit úder lze i ovládáním mysli. Sice každej máme nějakou hranici rychlosti,za kterou se nedostaneme,ale málokdo je na takové úrovni.
Mozek vydá impuls ke končetinám,že mají udělat to a to.
V našem případě úder. Rychlost jakou se impuls (informace) dostane k dané svalové skupině a učinní pohyb je závislá na vzruchách a rušení vně nás. To znamená,že čím klidnější a prázdnější mysl. Tím rychlejší reakce i akce. Pokud se budu zabývat nepřítelem,provedu pomalejší úder,nežli nemyslím-li na nic. Rychlost spočívá v uvolnění. A to jak svalů,tak i mysli.


Pokud kecám,což je dost dobře možný opravte mě. Jinak jestli znáte jiné info,nebo cviky k pilování speedu,budu moc rád když se o ně se mnou podělíte! :P
RastOne
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 06. pro, 2009 0:00

Příspěvekod SeaRanger » pát 12. bře, 2010 22:52

Vzpmnam si ze pomerne zajimavu metodu byo mozno videt ve filmu Karate Tiger s JCVD.
Cela scenka je k videni tady: http://www.youtube.com/watch?v=VSpbspf3u8M
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod player » pát 12. bře, 2010 22:58

Do pytle(nebo cehokoliv jineho) muzes mlatit celej zivot a k rychlosti ti to bude plat prtny, pokud nebudes vedet JAK mlatit.Pro rychlost je treba umet vest uder uvolneny a zpevnit ruku az tesne pred samotnym dopadem.Cim vice je ruka(potazmo cele telo) zatata, respektive cim vice jsou svaly v pnuti, tim bude pohyb pomalejsi.Ty rozdily mohou byt samozrejme u nekoho male, ale obecne to tak zkratka je.
Cili samicka neurologa ma svym zpusobem pravdu, ale neni to jen o te reakci od mozku do ruky, ale hlavne o reakci svalu celkove.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RastOne » sob 13. bře, 2010 2:55

RastOne píše:Rychlost spočívá v uvolnění. A to jak svalů,tak i mysli.

však já sito podtrhnu! :twisted: :wink:
RastOne
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 06. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » sob 13. bře, 2010 7:42

RastOne píše:
RastOne píše:Rychlost spočívá v uvolnění. A to jak svalů,tak i mysli.

však já sito podtrhnu! :twisted: :wink:


Koukam, ze to myslis vazne ...

Rychlost uderu je v rychlosti stridani faze napeti, uvolneni, napeti ... Ja bych trochu polemizoval s tim, ze napeti uderu je az na konci. Ja myslim, ze na "vystartovani" ruky dojde take k napeti pak ji musi vystridat faze uvolneni a ve chvili kontaktu (bez ohledu na to, zda-li je draha pohybu u konce, ci v 1/2) musi dojit zase k napeti. Takhle bych to popsal ja, ale nevim je-li to srozumitelne :?: :!: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ArchEron » sob 13. bře, 2010 11:28

luen:jo je 8) kto cvici chape kto ne ma smolu ne :lol:
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod will » sob 13. bře, 2010 14:06

luen píše:
RastOne píše:
RastOne píše:Rychlost spočívá v uvolnění. A to jak svalů,tak i mysli.

však já sito podtrhnu! :twisted: :wink:


Koukam, ze to myslis vazne ...

Rychlost uderu je v rychlosti stridani faze napeti, uvolneni, napeti ... Ja bych trochu polemizoval s tim, ze napeti uderu je az na konci. Ja myslim, ze na "vystartovani" ruky dojde take k napeti pak ji musi vystridat faze uvolneni a ve chvili kontaktu (bez ohledu na to, zda-li je draha pohybu u konce, ci v 1/2) musi dojit zase k napeti. Takhle bych to popsal ja, ale nevim je-li to srozumitelne :?: :!: :wink:


Dovolil bych si nesouhlasit, není žádného napětí je pouze uvolnění, jakékoliv napětí způsobuje fixaci síly do svalů a proto blokuje pohyb úderu, který je tím rychlejší, čím jsou svalu uvolněnější. Uvolnění je neustále, a to dokonce i při rotaci pěsti na cíl.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod TongPo » sob 13. bře, 2010 14:41

will píše:
luen píše:
RastOne píše:
RastOne píše:Rychlost spočívá v uvolnění. A to jak svalů,tak i mysli.

však já sito podtrhnu! :twisted: :wink:


Koukam, ze to myslis vazne ...

Rychlost uderu je v rychlosti stridani faze napeti, uvolneni, napeti ... Ja bych trochu polemizoval s tim, ze napeti uderu je az na konci. Ja myslim, ze na "vystartovani" ruky dojde take k napeti pak ji musi vystridat faze uvolneni a ve chvili kontaktu (bez ohledu na to, zda-li je draha pohybu u konce, ci v 1/2) musi dojit zase k napeti. Takhle bych to popsal ja, ale nevim je-li to srozumitelne :?: :!: :wink:


Dovolil bych si nesouhlasit, není žádného napětí je pouze uvolnění, jakékoliv napětí způsobuje fixaci síly do svalů a proto blokuje pohyb úderu, který je tím rychlejší, čím jsou svalu uvolněnější. Uvolnění je neustále, a to dokonce i při rotaci pěsti na cíl.

Pouze uvolnění, jo? :lol: :lol: :lol: A co to vlastně uvede tu ruku do pohybu? 8O Asi nějaká kosmická energie, co? :lol: :roll:

Pro Luena: Popsal jsi to naprosto srozumitelně, ale přesto se domnívám, že ani tohle polopatický vysvětlení (nám naprosto samozřejmý věci) mnozí teoretici, hypertechnici, dejchači, energetici a podobná havěť nikdy nepochopí... :? Kde vlastně pořád bereš energii na tyhle nikdy nekončící diskuze s pořád novýma a novýma naivkama? 8O :D
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod meresjeff » sob 13. bře, 2010 14:46

No, to je tema, jak na diplomku na FTVS :lol:
Ono záleží na tom jak chceš praštit, kam chceš praštit a koho chceš praštit (kopnout).

Nejrychlejší je ten, kdo dá první ránu, tj. vyhodnotí útok jako útok první a první i zareaguje :-)

Jinak mám pocit, že jsou dva póly tréninku rychlosti. metoda Karate tiger (viz výše) a metoda uvolnění a tréniku výbušné síly (ja- ťing).
Dle mého je třeba ovládat celé široké pole mezi těmi dvěma póly :-D
meresjeff
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. pro, 2009 0:00

Příspěvekod meresjeff » sob 13. bře, 2010 14:47

sorry
je to fa- ťing (či fajing)
meresjeff
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. pro, 2009 0:00

Příspěvekod meresjeff » sob 13. bře, 2010 14:57

pro TongPo:
Přeci proto, že každý teoretik přejde časem k praxi, hypertechnik ztratí techniku, dejchač přestane ventilovat a energetik nastoupí k ČEZu :lol:

Někdy jsou to vyčtené či slyšené teorie, ale někdy to může být jen nepřesné vysvětlení vlastního pocitu při cvičení......
meresjeff
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. pro, 2009 0:00

Příspěvekod will » sob 13. bře, 2010 14:58

TongPo píše:
will píše:
luen píše:
RastOne píše:
RastOne píše:Rychlost spočívá v uvolnění. A to jak svalů,tak i mysli.

však já sito podtrhnu! :twisted: :wink:


Koukam, ze to myslis vazne ...

Rychlost uderu je v rychlosti stridani faze napeti, uvolneni, napeti ... Ja bych trochu polemizoval s tim, ze napeti uderu je az na konci. Ja myslim, ze na "vystartovani" ruky dojde take k napeti pak ji musi vystridat faze uvolneni a ve chvili kontaktu (bez ohledu na to, zda-li je draha pohybu u konce, ci v 1/2) musi dojit zase k napeti. Takhle bych to popsal ja, ale nevim je-li to srozumitelne :?: :!: :wink:


Dovolil bych si nesouhlasit, není žádného napětí je pouze uvolnění, jakékoliv napětí způsobuje fixaci síly do svalů a proto blokuje pohyb úderu, který je tím rychlejší, čím jsou svalu uvolněnější. Uvolnění je neustále, a to dokonce i při rotaci pěsti na cíl.

Pouze uvolnění, jo? :lol: :lol: :lol: A co to vlastně uvede tu ruku do pohybu? 8O Asi nějaká kosmická energie, co? :lol: :roll:

Pro Luena: Popsal jsi to naprosto srozumitelně, ale přesto se domnívám, že ani tohle polopatický vysvětlení (nám naprosto samozřejmý věci) mnozí teoretici, hypertechnici, dejchači, energetici a podobná havěť nikdy nepochopí... :? Kde vlastně pořád bereš energii na tyhle nikdy nekončící diskuze s pořád novýma a novýma naivkama? 8O :D


A proto je to na světě, tak krásně, kdyby jsme byli všichni stejní, tak by to asi nebylo normální :lol: Apropo s tou energii jsi se málem trefil. A vysvětli mi ty, proč by při startovací fázi mělo docházet k napětí, to jako, že mlátím rukou :?: , takto otázka nebyla myšlena, z předchozích příspěvků je patrné jakým směrem se diskuze ubírá :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » sob 13. bře, 2010 15:04

Je to samozřejmě tak jak napsal luen...je ovšem ještě důležitý uvědomit si k čemu ten úder potřebuju...jestli k laškování v ringu nebo k sestřelu frajera na ulici..v ringu nemůžu být neustále při úderech zatlý,to bych za chvíli odešel...na ulici si ten luxus můžu klidně dovolit (a při vypnutí jemný motoriky to dokonce ani jinak nejde) :wink:

Je to paradox,ale když jsem byl asi v půlce toho co jsem napsal,tak jsem zaslechl z venku křik - 4 tak dvanáctiletileý černí přímo u našeho plotu tloukli tak 16-letýho bílýho...než jsem otevřel okno bylo po všem...kluk dostal kopačky a sérii děl a ani nevytáhl ruce z kapes,ani pasívní obrana,prostě nic :cry: a to byl o hlavu a něco vyší než ten největší z nich...grrrrr :x
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ArchEron » sob 13. bře, 2010 17:40

defendu:to tak keď neni pripraven a nanej vlitnu a nedokaze se vymanint tak se to ani neda.ono napätie aj uvolneni ma sve vyhodi aj nevyhodi ale je na kazdom v ako spravnom okamihu čo použije.

Will: to se pletes napieti tam rozhodne je tak jak napsal luen pravda je sice
ze sa da udriet aj cisto z uolnenim ale je tam potrebne taky napieti. ako som povedal kto cvici a skusa vie kto len keca ma len dohady nema nic vyskusane. 8)
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod RBR » sob 13. bře, 2010 19:47

luen píše:Rychlost uderu je v rychlosti stridani faze napeti, uvolneni, napeti ... Ja bych trochu polemizoval s tim, ze napeti uderu je az na konci. Ja myslim, ze na "vystartovani" ruky dojde take k napeti pak ji musi vystridat faze uvolneni a ve chvili kontaktu (bez ohledu na to, zda-li je draha pohybu u konce, ci v 1/2) musi dojit zase k napeti. Takhle bych to popsal ja, ale nevim je-li to srozumitelne :?: :!: :wink:


To Luen: koukám, že máme stejnou metodiku. :D Vysvětlil si to dobře.

To RastOne: zrychlování = optimalizace. Prostě naučit se použít do úderu jen to co je nutné, ostatní vypnout, protože to zpomaluje. Platí to jak fyzickou úriveň tap psychickou. Jak psal Player, samice měla pravdu.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » sob 13. bře, 2010 20:49

will píše:Dovolil bych si nesouhlasit, není žádného napětí je pouze uvolnění, jakékoliv napětí způsobuje fixaci síly do svalů a proto blokuje pohyb úderu, který je tím rychlejší, čím jsou svalu uvolněnější. Uvolnění je neustále, a to dokonce i při rotaci pěsti na cíl.


Jasne takze vsichni jenz usiluji o fa jin nebo kime (japonsky) jsou blbci. Budeme je od ted posilat za tebou, abys je to naucil lepe, ty praktiku :lol:

Wille je uplne jedno jestli s tim souhlasis a nebo ne ... na tobe to na stesti nestoji, mimochodem je dobre, ze s tim nesouhlasis. Ted je tvuj nazor meritkem toho jestli je to pitomost a nebo neni. Pokud souhlasis znamena to, ze na tom nazoru neco neni v poradku :lol: :wink:

Prijd nam tedy ukazat to tve uvolneni ty carodeji :wink:

4TP: njn s nim diskutovat je vazne hazeni hrachu na stenu :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků

cron