PapaZhai

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod PC » sob 12. pro, 2009 20:32

No teda, clovek je chvilku mimo net a takovadle diskuze :-D jak za starych casu :-) Roza se pokousi vysvetlit co je to bojojve umeni, Miro si cervene podtrhnul vse co podporuje jeho teoriri, ze BU jsou predevsim pro uplne neco jinyho nez pro bojovani....jak to bylo s tim hranim na kytaru krave? :-)

Moc se mi libi jak to shrnul Fejou v odstavci For All, vidim to v podstate stejne.

Asi uz jen k Ukropove provokaci.. :twisted: jen se neboj, ja prijdu rad, akorat nemohu v terminu 8.-15.1 2010
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

 

Příspěvekod PC » sob 12. pro, 2009 21:05

super ;–) :D
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Miro » sob 12. pro, 2009 22:32

Ach jaj...
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » sob 12. pro, 2009 22:42

Miso nech plz. brouka zit, tohle nema smysl, v SJ se nesetkal se sparingem ... ty kraso to je imbecilnost. Jak se ty lidi priprvujou na zapas asi zhuang zhongem a aplikacema ... jeziiisi, ze ta Zeme tohle nosi ... :evil:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod xiexie » sob 12. pro, 2009 22:45

ukropcany píše:Budeme na to myslieť pri výbere termínu... 8)

Koukejte dát vědět, přišla bych taky......ale nestíhám to tu pročítat, tak aby mi to neproklouzlo :wink:
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » sob 12. pro, 2009 22:56

Mirku jaj ach a dik za to, ze jsi to smaznul, protoze tohle by byla diskuze, ze ktere bys zase vysel jak lolo. Promin, ze to pisu, ale uvedom si, ze tenhle server navstevuji lidi, kteri maji osobni zkusenost ze zapasem. Ne cviceni nejakych drilu a aplikaci ... ale skutecnej zapas. Lidi jenz delaji judo, jj, bjj, reckorimak ...
Zajdi za volnostylarema, za lidma jenz delaji mongolskej zapas, tureckej zapas, reckorimskej zapas, judo, jj, bjj ... a rekni jim, ze sparovat je blbost ... Te vyvedou v zubech a kazdej pritomnej si tam s tebou vytre prdel ty wolatko - a to myslim v dobrem :wink:
Prober se :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod tonglong » sob 12. pro, 2009 22:56

hlavne mi dejte vedet vcas, a ne abych se to dozvedel jako vzdycky dva tydny po tom.
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Miro » sob 12. pro, 2009 23:14

Luen,

len sukromne - vies dobre, ze som nenapisal, ze sparovanie je blbost. Len to, ze v tradicnych cinskych bojovych umeniach nie je, teda aspon nie v takej forme, ako sa to prevadza u nas, na styl boxu. Vsetko to akoze sparovanie sa robi pomocou duanlian, ale duanlian je koordinovane (na zaciatku viac, neskor menej). Podobne ako v zapase ci v jude sa nesparuje boxom, tak sa nesparuje "a la box" ani v cinskych bojovych umeniach. Tot vsjo. Ale mas pravdu, nema to cenu...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » sob 12. pro, 2009 23:20

Miro píše:Luen,

len sukromne - vies dobre, ze som nenapisal, ze sparovanie je blbost. Len to, ze v tradicnych cinskych bojovych umeniach nie je, teda aspon nie v takej forme, ako sa to prevadza u nas, na styl boxu. Vsetko to akoze sparovanie sa robi pomocou duanlian, ale duanlian je koordinovane (na zaciatku viac, neskor menej). Podobne ako v zapase ci v jude sa nesparuje boxom, tak sa nesparuje "a la box" ani v cinskych bojovych umeniach. Tot vsjo. Ale mas pravdu, nema to cenu...

Miro


Chces rici, ze sparing je jen boxerska zalezitost? Jinak tech blbosti tam bylo vice, ja vypichnul jednu z rady dalsich ... :wink: Vsak ty vis mudrlante :lol:

PS: neresme to, co jsi smaznul, ok? Protoze vime jak ta diskuze dopadne? ne, ja tohle nenapsal, ty mi krivdis, ja napsal tohle ... aha mas kopii, no dobre, tak jsem to napsal, ale nemyslel jsem to tak ... uz to tady take bylo, nebo se nepamatujes?

Nechme to vse na Kosice v jaguaru ... januaru :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jamamba » ned 13. pro, 2009 0:50

2 Miro,

hele nechci se michat do vasich soukromejch sporu s Luenem, ale vis jakej je rozdil mezi sevrnim a jiznim gong fu? Asi by jsi mel! Ne?
Videl jsi nekdy Choi Lei Fat? Dobre, mandarinem Cai Li Fo?
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Jamamba » ned 13. pro, 2009 10:01

Omlouvam se, vsem, co cvici severni styly, je je neznam, byla spis narazka na to, co tu Miro napsal. Pokud on se povazuje za znalce, toho, co se cvici na severu, tak mu snad nekdo oponujte, ne???!!!
Uaaa, az za mesic dorazim zpet do Ciny, tak vsem sifu budu muset rict, ze necvicej gong fu, protoze uci sparing, ty budou koukat, jak jsem chytrej :roll:
To snad doopravdy nemyslis vazne?
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Janoj » ned 13. pro, 2009 17:51

fakt píše:
Janoj píše:Roza a Fakt,

zjišťuji, že na vás kluky z Kladna a Písku my Plzeňáci prostě nemáme :(
A to jsem si myslel, jaké v Plzni pro to máme předpoklady a zdroje, a nebojím se to říci, i pra-zdroje :) Zdá se, že ty základny v Božkově a blízko středu města jsou prostě málo :wink: :)


Její často používaný název je " Couvnout a odehnat opici" :lol:

Zdraví vás všechny,
Janoj


Japa se máš Janoj

Vůbec se nepodceňuj. Plzeň je pro mne bezvýhradnou inspirací. Stal se z ní tedy téměř 100% pitný režim.
Božkov mi trošku s..e se svojí cenovou politikou, ale plachetnice jsou pořád levnější než fernet.
Jinak rád se naučím jak couvnout a zahnat opici. Mě se osvědčilo nakoupit opici na vesnici a odnést jí pak do města na zádech. Často po cestě sama sleze a já pak můžu klidně spát.


Fakt,

fakt mi promiň, že v tom předvánočním shonu mi Tvůj příspěvek jiné věci odsunuly stranou :wink: :)

Mám se dobře např. proto, že na světě exitují lidé, se kterými se dá přes společné věci třeba takto kamarádit jako s Tebou a s Tvým velkým bratrem a to mě moc těší :D
Co mi, ale netěší vůbec je to, že jsem si vždy myslel, že když bydlím v Plzni, tak že to plzeňský budeme mít pro naši potřebu, my Plzeňáci, třeba za polovinu :wink:
Takto se k těm novým koníčků budu špatně propracovávat a také bych se měl asi probudit :lol:
S tím odháněním opice v Tvém pojetí je to dobrý nápad. Ze středu města je to ke mně domů cca 3km, tak to by na to odehnání opice za použití pěškobusu mohlo i třeba částečně stačit :D
Jinak, abych nebyl úplně OT, tak na to naučení té skutečné taijiquan formy "Couvnout a odehnat opici" bych k tomu, být Tebou, přistoupil taoisticky - neopouštěl bych blízké kvůli vzdálenému - a svěřil bych se do péče Tvému bráchovi.
Vím, v tomto případě, o čem mluvím a chci pro Tebe jen to dobré :lol: :D
Hezké svátky Tobě i všem ostatním :D

Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » ned 13. pro, 2009 21:41

RBR píše:
luen píše:Toz do Olomoca se letos nedostanu, ale pristi rok to bude na 100% 8)


OK. Těším se. Jen nespěchej. Ze začátku roka očekávám potomka, takže očekávám snížený free time, než trochu povyroste.

RBR


Tak to uz predem gratuluji a vitej mezi dedkama, teda jestli uz nejsi :lol:

4Ukrop ja ho kadrove proklepnu ... tradice tradicnaku je dat si do tlamy a pak tamtez slivku nebo radeji vinko ... preci jen uz jsem dedek a nesnesu jako za mlada parit nekolik dnu v kuse :oops: 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » ned 13. pro, 2009 22:10

Janoj píše:Fakt,

Co mi, ale netěší vůbec je to, že jsem si vždy myslel, že když bydlím v Plzni, tak že to plzeňský budeme mít pro naši potřebu, my Plzeňáci, třeba za polovinu :wink:


Janoj


Ahoj
Nevím jak se přepočítává l piva na kWh energie, ale v podstatě jsme na tom stejně. Vánoční pohodu s plzní v ruce u vánočního stromečku si zaplatíme oba stejně.
Hezké vánoce
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod RBR » pon 14. pro, 2009 10:59

luen píše:4Ukrop ja ho kadrove proklepnu ... tradice tradicnaku je dat si do tlamy a pak tamtez slivku nebo radeji vinko ... preci jen uz jsem dedek a nesnesu jako za mlada parit nekolik dnu v kuse :oops: 8)


Ohnivá švestková či hrušková voda se najde. I nějaké vinko z jihu se ke mě zatoulalo. Jsem na Čížky z Práglu připraven.
Pokud jde fight, jsem na tom s fýzou zhruba jak ty, takže si budeme rozumět. :D

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » pon 14. pro, 2009 11:06

RBR píše:
luen píše:4Ukrop ja ho kadrove proklepnu ... tradice tradicnaku je dat si do tlamy a pak tamtez slivku nebo radeji vinko ... preci jen uz jsem dedek a nesnesu jako za mlada parit nekolik dnu v kuse :oops: 8)


Ohnivá švestková či hrušková voda se najde. I nějaké vinko z jihu se ke mě zatoulalo. Jsem na Čížky z Práglu připraven.
Pokud jde fight, jsem na tom s fýzou zhruba jak ty, takže si budeme rozumět. :D

RBR


Ja jsem z Varu, nicmene to piti nezni vubec spatne :wink: :lol: Morava je plodna zeme, tak se na to podivame 8) fyzu zatim neresim, protoze to jeste nejkej patek nepujde ... :oops:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kolemjdouci » pon 14. pro, 2009 16:13

luen píše:
RBR píše:
luen píše:4Ukrop ja ho kadrove proklepnu ... tradice tradicnaku je dat si do tlamy a pak tamtez slivku nebo radeji vinko ... preci jen uz jsem dedek a nesnesu jako za mlada parit nekolik dnu v kuse :oops: 8)


Ohnivá švestková či hrušková voda se najde. I nějaké vinko z jihu se ke mě zatoulalo. Jsem na Čížky z Práglu připraven.
Pokud jde fight, jsem na tom s fýzou zhruba jak ty, takže si budeme rozumět. :D

RBR


Ja jsem z Varu, nicmene to piti nezni vubec spatne :wink: :lol: Morava je plodna zeme, tak se na to podivame 8) fyzu zatim neresim, protoze to jeste nejkej patek nepujde ... :oops:



Takže fýzu zatím neřešíte, ale ohromne tu kecáte o rodine Zhai, začni cvičiť každý deň a potom kecaj hospodskej žvanile
kolemjdouci
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12. lis, 2009 0:00

Příspěvekod roza » pon 14. pro, 2009 16:32

kolemjdouci - kdybys ráčil upřít svou ctěnou pozornost k faktu,že dotyčný je po operaci - což tu všichni víme - ,mohl sis nejapnou poznámku ušetřit....takhle ze sebe děláš idiota už předem....


Pokud toužíš to probrat s někým kompetentním,kdo cvičí každý den,jsem ti plně k dispozici.

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod luen » pon 14. pro, 2009 16:41

Zase novej nick a hned z vostra, to mam rad. Mimochodem kolemjdouci ja rodinu Zhai vubec neresim, nikdy jsem neresil a budu se modlit, abych nikdy resit nemusel. Kazdy necht si zamete pred vlastnim prahem sam. Znam Zhai Hua shifu ... resp. jsem ji parkrat videl na nejake show, parkrat na kalbe ..., ale resit jejich rodinu ... jako proc? Ja se bavil o treninku, o treninkovejch metodach a o vysledcich techto metod, rozumime? Jake zatim stoji jmeno je mi burt :wink: Koneckoncu jsme se s klukama dohodli na tom, ze se potkame a doresime to az na miste a face to face.

S cim mas tedy problem?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pon 14. pro, 2009 17:45

kolemjdouci píše:
luen píše:
RBR píše:
luen píše:4Ukrop ja ho kadrove proklepnu ... tradice tradicnaku je dat si do tlamy a pak tamtez slivku nebo radeji vinko ... preci jen uz jsem dedek a nesnesu jako za mlada parit nekolik dnu v kuse :oops: 8)


Ohnivá švestková či hrušková voda se najde. I nějaké vinko z jihu se ke mě zatoulalo. Jsem na Čížky z Práglu připraven.
Pokud jde fight, jsem na tom s fýzou zhruba jak ty, takže si budeme rozumět. :D

RBR


Ja jsem z Varu, nicmene to piti nezni vubec spatne :wink: :lol: Morava je plodna zeme, tak se na to podivame 8) fyzu zatim neresim, protoze to jeste nejkej patek nepujde ... :oops:



Takže fýzu zatím neřešíte, ale ohromne tu kecáte o rodine Zhai, začni cvičiť každý deň a potom kecaj hospodskej žvanile


Nevidim duvod, proc by se ta rodina nemohla resit, kdyz uz se tu resi Bruce Lee a dalsi medialne znami nebo normalni lidi. Kdyz tam neco nehraje tak proc to nerozebrat, kdyz se jim za vyuku plati?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron