MUSADO

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod bobo933 » sob 19. pro, 2009 18:58

Mohli by jste mi upresnit co se vam vlastne na tom musadu nelibi nebo libi a zkusenosti ? z toho co se tu littleas prvne ptal ste mu neodpovedeli na nic a me by to taky zajimalo :-)
bobo933
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pát 11. pro, 2009 0:00
Bydliště: saf

 

Příspěvekod bobo933 » sob 19. pro, 2009 19:35

Aha tak to pls aspon napiste me.Me by to taky zajimalo. :-)
bobo933
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pát 11. pro, 2009 0:00
Bydliště: saf

Příspěvekod Angus » sob 19. pro, 2009 20:28

bobo933 píše:Mohli by jste mi upresnit co se vam vlastne na tom musadu nelibi nebo libi a zkusenosti ? z toho co se tu littleas prvne ptal ste mu neodpovedeli na nic a me by to taky zajimalo :-)


..."Hele jinam to asi ne-mě jde jen o to naučit se takový ty základy a to se u něj naučim rozhodně-to znamená jak se efektivně bránit když mě nějakej zmrd bude třeba ohrožovat pistolí,pak nožem a pak třeba tyčí..."


Se pak nediv, že mu nikdo neodpovídá :roll:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » sob 19. pro, 2009 20:31

ukropcany píše:Jemu nikto neodpisuje, lebo je to starý známy debil...
:lol: :lol: :lol:
Poprvé jsem se dnes upřímně zasmál.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 19. pro, 2009 20:39

Před vnitřním zrakem se mi vynořil obraz nasraného dělňase s topenářskou trubkou, jak masakruje chlapa s "nějakýmy těmi základy" :D
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Angus » sob 19. pro, 2009 20:50

Vrozkrokkop píše:Před vnitřním zrakem se mi vynořil obraz nasraného dělňase s topenářskou trubkou, jak masakruje chlapa s "nějakýmy těmi základy" :D

Mně předtím také, právě tento výraz mne pobavil nejvíc :wink:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod luen » sob 19. pro, 2009 21:27

SeaRanger píše:
luen píše: WT byla, je a vzdy bude sracka.

WT jako Wing tsun?? Ve vsech jeho podobach a odnozich???


Ja povazuji wt za slepou ulicku stylu, jemuz se rika wing cheun a potazmo gung fu. Nicmene v ramci nasi gung fu sceny, jsou i mnohem horsi zalezitosti.
Je evidentni, ze ne kazdej resi otazku kvality a ceny, ale do toho ja nemuzu nikomu kecat ... teda do chvile nez do toho keca nekdo me :P Pak je to nejen otazka internetovych mouder, ale predevsim realnych dovednosti. Mnoho lidi ze zdejsiho serveru melo moznost prijit na nejake setkani nebo dolozit jinak svuj um.

SeaRanger píše:Ja myslim ze je dobre kdyz veri tomu co dela, ne? A to ze to pak taky nekde rekne je jen logicke. Myslim e bys mel nejdriv jistit co umi, jak to dela a pak teprve hodnotit jeho um.


Abych pravdu rekl, s tim naprosto souhlasim. Vetsina techto diskuzi konci naprosto nesmyslnym a zcestnym argumentovanim. Pred par lety to tady zacalo byt jak na biskupskem sletu, kde se uhozenym zpusobem resila "magie", misto realnych dovednosti. Osobne mam problem s kazdym, ktery ze sebe dela automobiloveho zavodnika a nema ridicak, auto a nejvetsi automobilovej zazitek diskutera je historicka povidka o bajnych autech na drevo ...
Ja nejdrive zkusim a pak hodnotim :wink: Nicmene tim samozrejme pripoustim, na rozdil od nich, ze muj nazor muze kdokoli zmenit. Pokud si sve neobhajim, budu to muset prehodnotit, ale necerpam jen ze zkusenosti treninku, nybrz z ulice. Tento pristup povazuji za poctivejsi, nez mudrovat, ale jinak byt izolovan od kontaktu a prime konfrontaci s ostatnima. Nerikam, ze to je jedinej hodnotici faktor, ale musi tam tato podminka byt nutne splnena, jinak clovek automaticky ztraci moznost jakekoli zpetne vazby a je z nej dejchac :!: :!: :!:

Tyto dve kategorie lidi od sebe odlisuji! Zkusenost je v mem videni gung fu, ono zakladni meritko vahy argumentu ...
Naposledy upravil luen dne sob 19. pro, 2009 22:20, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 19. pro, 2009 22:19

Luen:
Jak se člověk vlastně dostane do tolika konfliktů?
Já se do nějakého dostal maximálně tak ve škole, na ulici nikdy. Teda když mi bylo 12, naběhl na mě jakýsi cikán v jedný zajímavý čtvrti v Táboře, ale vykecal jsem se, zřejmě na něco takového přecijen neměl žaludek.
Je to prací, blbá smůla?
Jo mimochodem, cvičíte u vás ve škole i se zbraněmi? Myslím ještě kromě nožů.

Angus:
Jo, taky mě to dostalo :)
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » sob 19. pro, 2009 22:53

Vrozkrokkop píše:Luen:
Jak se člověk vlastně dostane do tolika konfliktů?[


Na valku se neda hrat a stejne tak i do konfliktu se clovek musi opakovane dostavat treba dik profesi a nebo proto, ze je "dite ulice". Ja mam oboji a uvedomuji si, ze dik tomu vidim spousty veci odlisne. Nrikam, ze nejlepe, ale je rozdil mezi clovekem jenz zazil na fronte WW2 a vojakem, jenz nacvicuje poradova cviceni na buzerplacu

Vrozkrokkop píše:Já se do nějakého dostal maximálně tak ve škole, na ulici nikdy. Teda když mi bylo 12, naběhl na mě jakýsi cikán v jedný zajímavý čtvrti v Táboře, ale vykecal jsem se, zřejmě na něco takového přecijen neměl žaludek.


To ale neni zadna ostuda, proste chodit a aktivne vyhledavat konflikty je uhozene, ale bez nich jsou to castecne nepodlozene tvrzeni ... Nemusim skocit z mostu, abych mohl rici, ze to boli. Ale pokud nejsem schopen bouchat ani na pratelske a amaterske urovni, tak jak muzu vubec hovorit i kontaktnim gung fu nebo aktivite.

Vrozkrokkop píše:Je to prací, blbá smůla?


Ne, je to jen obecne rozsireny omyl. Ja to mel tak, ze vice jak vetsina konfliktu, byla nakonec pozitivni zkusenost ... minimum negativnich a nekolik drsnych zazitku na ktere nevzpominam rad ...

Vrozkrokkop píše:Jo mimochodem, cvičíte u vás ve škole i se zbraněmi? Myslím ještě kromě nožů.


Jasne mame jak klasickou wing cheun spektrum zbrani:

parove mece/noze - Yi Ji Kim Yeung Dit Ming Dou
Dlouhou/jednokoncovou tyc - Luk Dim Bun Gwan
dvoukoncovou tyc - Hang Je Paang

Nekolik zaku z nasich skol zaroven v cine studuji i jine styly bojovych umeni nebo sportu, Ja sam mam pestrou minulost v zapasnickych sportech aktivne se zajimam o jine bojove sporty a skoly ... ke vsemu mam rad chladne zbrane ... Proste jsem sam velkej fanda do vsech moznych napadu, jak resit konfliktni situace a zajimam se o to aktivne.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 19. pro, 2009 23:18

Luen: máš SZ
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » sob 19. pro, 2009 23:52

Vrozkrokkop píše:Luen: máš SZ


Nic ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 20. pro, 2009 0:53

luen:
SZ nějak nejdou odeslat, představím se tedy případně osobně.

Ostatním se omlouvám za spam, nešlo jinak.

Chtěl jsem se zeptat - bylo by možné občas přijít do tvé školy na sparring s chladnými zbraněmi? (případně i beze zbraně, ale jsem opravdu dost lama, v šermu také, ale daleko menší 8) )
Nepopírám ryzí fakt, že si prostě rád s někým cinknu, ale ono cinknout si i s lidmi, kteří prošli jiným tréninkem je k nezaplacení.
Zbraně mám svoje, mohl bych eventuelně přinést i měkké meče.
Svou přítomnost bych si samozřejmě zaplatil, jde o to, že se potřebuju zeptat jestli ti třeba podobný přístup nevadí, abych ti nerušil výuku atd, nerad se jen tak někam nacpu.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod littleass » ned 20. pro, 2009 8:04

ukropcany píše:Jemu nikto neodpisuje, lebo je to starý známy debil...



Mě neurazíš ty Nehezká Opice :lol: :!:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » ned 20. pro, 2009 8:06

Angus píše:
bobo933 píše:Mohli by jste mi upresnit co se vam vlastne na tom musadu nelibi nebo libi a zkusenosti ? z toho co se tu littleas prvne ptal ste mu neodpovedeli na nic a me by to taky zajimalo :-)


..."Hele jinam to asi ne-mě jde jen o to naučit se takový ty základy a to se u něj naučim rozhodně-to znamená jak se efektivně bránit když mě nějakej zmrd bude třeba ohrožovat pistolí,pak nožem a pak třeba tyčí..."


Se pak nediv, že mu nikdo neodpovídá :roll:



Tebe ještě někdo nenapadl???Třeba s nožem???Nepřijde mi to vůbec směšný ale normální být připraven na nebezpečnou situaci:wink: Asi budeš nějakej metrosexuálek z Kavárny kterej de hned domu když slyší třeba větší hluk na ulici :lol: :lol:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » ned 20. pro, 2009 8:08

bobo933 píše:Aha tak to pls aspon napiste me.Me by to taky zajimalo. :-)


Hele nenech se vyvést z míry jde o jeho pohled na věc takže se nenech navádět opicí a komunikuj s kym chceš klidně dál :wink:

U mě si respekt tim že je mlátič fakt nezajistí takových blbů typu on je v Čechách spoustu :wink:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Naked_Snake » ned 20. pro, 2009 10:00

Efektivně se bránit proti protivníkovi s pistolí, tyčí nebo nožem rozhodně nepatří mezi základy. V tom je problém tvého příspěvku.
:roll:
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod luen » ned 20. pro, 2009 11:33

Vrozkrokkop píše:luen:
SZ nějak nejdou odeslat, představím se tedy případně osobně.

Ostatním se omlouvám za spam, nešlo jinak.

Chtěl jsem se zeptat - bylo by možné občas přijít do tvé školy na sparring s chladnými zbraněmi? (případně i beze zbraně, ale jsem opravdu dost lama, v šermu také, ale daleko menší 8) )
Nepopírám ryzí fakt, že si prostě rád s někým cinknu, ale ono cinknout si i s lidmi, kteří prošli jiným tréninkem je k nezaplacení.
Zbraně mám svoje, mohl bych eventuelně přinést i měkké meče.
Svou přítomnost bych si samozřejmě zaplatil, jde o to, že se potřebuju zeptat jestli ti třeba podobný přístup nevadí, abych ti nerušil výuku atd, nerad se jen tak někam nacpu.


Ahoj, nemam s tim nejmensi problem, moznostti je dokonce vicero, stav se na nasem stredecnim treninku po 18h ( http://www.cfwckt.org/?q=content/cvi%C4 ... D-hodiny-0 ) a vse dohodneme, nejake ratanky ve skole mame (neloupane filipinske manao) :wink: Ale nebranim se nicemu 8)

Naked_Snake píše:Efektivně se bránit proti protivníkovi s pistolí, tyčí nebo nožem rozhodně nepatří mezi základy. V tom je problém tvého příspěvku.
:roll:


Bez ohledu na to, co se v nasich koncinach povazuje za zaklady, tak ja ve vztahu k prakticke sebeobrane povazuji za zaklad, umet zakladni veci i s tema zbranema. Cloveku to totiz da uplne jiny pohled na sebeobranu a posune ho to mnohem dal uz na zacatku. Minimalne je clovek obeznamen s tim, co se mu na ulici muze vse prihodit a dle hesla, ze nemusime vzdy vedet co chceme, ale hlavne, kdyz vime co nechceme :P :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 20. pro, 2009 12:22

Luen:
To je supr, dikes.
Streda je dokonce jediny den, kdy nemam nic predtim ani potom, tuhle stredu sice musim uz rano odjet kvuli Vanocum, ale jakmile se vratim, napisu maila.
Vezmu co poberu 8)


S tema zbranema rozhodne souhlasim, s clovekem co s nozem nedela jsme delali takovy mensi pokus.
Vzal si kuchynak:
2vteriny: Mel bych podrezany zapesti
2,5.vterin: Mel bych prorizlou krcni tepnu
3. vterina: Mel bych nuz zabodlej v brise
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » ned 20. pro, 2009 12:38

Vrozkrokkop píše:Luen:
To je supr, dikes.
Streda je dokonce jediny den, kdy nemam nic predtim ani potom, tuhle stredu sice musim uz rano odjet kvuli Vanocum, ale jakmile se vratim, napisu maila.
Vezmu co poberu 8)


OK, tak se budeme tesit, mimochodem dorazila SZ, tak jsem byl konkretnejsi v SZ :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 20. pro, 2009 12:57

Chytnul jsem jí a odpověděl, snad teď budou chodit úspěšněji.
Rozhodně se těším též :)
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků