Wong Shun Leung Wing Chun v Prahe?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Wong Shun Leung Wing Chun v Prahe?

Příspěvekod redcore » pon 27. dub, 2009 14:58

zdravim vsetkych, nedavno som prisiel z irska do prahy a hladam klub (i jednotlivca) na cvicenie Wong Shun Leungovho WCH...v irsku som mal skveleho ucitela, po 5 rokov, ktory ma naucil vnimat WCh i trochu inac ako len fight...hlavne ma naucil rozmyslat nad tym co robim. preferujem klub, (jednotlivca) kde sa nevklada do wing chunu "ego", kde chce kazdy silou mocou "vyhrat" v chi-sau..hladam niekoho kto chce ZDIELAT informacie a hlavne kto MYSLI...niekoho, kto nie je otrokom WCH, ale kto si "vytvoril" svoje WCH...

dikes..moj email

redcore@centrum.cz
redcore
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod Rony » pon 27. dub, 2009 21:53

Zkus třeba tohle:
http://www.wingchun.cz/
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod redcore » úte 28. dub, 2009 11:00

dik za link..to som uz pozeral..volal som i par ludom (ucitelom) ale v prahe nie je ziaden wong shun leungov system..jedine v ostrave..osobne neznasam ranky: biele, zlte, cervene, cierne, duhove a neviem ake tricka..alebo vsetky tie pestrofarebne opasky...ja nosim iba jeden..kozeny..aby mi nespadli nohavice ked idem do prace...prave tie stupne ma na tych skolach odradzaju. a nielen to..ucitelia zvyknu ziadat zacat vsetko odznova..siu nim tao(sil lum tao), chum kiu..atd..a to ja nechcem..viem vsetky formy + panaka...palica a mece ma nezaujimaju a..v zivote by som ich nepouzil..a na ulici uz vobec nie..tiez mi nevyhovuje ten "roboticky" wing chun typu.."sprav bong sau, potom pak sau..a potom retazak"..kazda situacia je ina..wch takeho typu nebude nikdy fungovat..hmm..asi som velmi narocny. no nic..i tak dakujem za spominany link a hladam dalej
dakujem
r.
redcore
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pe25tr » úte 28. dub, 2009 13:05

redcore píše:dik za link..to som uz pozeral..volal som i par ludom (ucitelom) ale v prahe nie je ziaden wong shun leungov system..jedine v ostrave..osobne neznasam ranky: biele, zlte, cervene, cierne, duhove a neviem ake tricka..alebo vsetky tie pestrofarebne opasky...ja nosim iba jeden..kozeny..aby mi nespadli nohavice ked idem do prace...prave tie stupne ma na tych skolach odradzaju. a nielen to..ucitelia zvyknu ziadat zacat vsetko odznova..siu nim tao(sil lum tao), chum kiu..atd..a to ja nechcem..viem vsetky formy + panaka...palica a mece ma nezaujimaju a..v zivote by som ich nepouzil..a na ulici uz vobec nie..tiez mi nevyhovuje ten "roboticky" wing chun typu.."sprav bong sau, potom pak sau..a potom retazak"..kazda situacia je ina..wch takeho typu nebude nikdy fungovat..hmm..asi som velmi narocny. no nic..i tak dakujem za spominany link a hladam dalej
dakujem
r.


Jan Novák tady na fóru kdysi zdůrazňoval individuální přístup k výuce ve své škole... a to, že sestavy hrají podružnou roli... :wink: .
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » úte 28. dub, 2009 13:23

pe25tr píše:
redcore píše:dik za link..to som uz pozeral..volal som i par ludom (ucitelom) ale v prahe nie je ziaden wong shun leungov system..jedine v ostrave..osobne neznasam ranky: biele, zlte, cervene, cierne, duhove a neviem ake tricka..alebo vsetky tie pestrofarebne opasky...ja nosim iba jeden..kozeny..aby mi nespadli nohavice ked idem do prace...prave tie stupne ma na tych skolach odradzaju. a nielen to..ucitelia zvyknu ziadat zacat vsetko odznova..siu nim tao(sil lum tao), chum kiu..atd..a to ja nechcem..viem vsetky formy + panaka...palica a mece ma nezaujimaju a..v zivote by som ich nepouzil..a na ulici uz vobec nie..tiez mi nevyhovuje ten "roboticky" wing chun typu.."sprav bong sau, potom pak sau..a potom retazak"..kazda situacia je ina..wch takeho typu nebude nikdy fungovat..hmm..asi som velmi narocny. no nic..i tak dakujem za spominany link a hladam dalej
dakujem
r.


Jan Novák tady na fóru kdysi zdůrazňoval individuální přístup k výuce ve své škole... a to, že sestavy hrají podružnou roli... :wink: .


Ahoj redcore, osobně nesnášíš, že se někde začíná od znova? Nemám problém s tím navázat, ale ono většinou není na co 8) To že někdo zná, ať už jakkoli, formu ... u nás ve škole není měřítko čehokoli ... jakéhokoli odmrskávání forem je jen na okraj, ale co ten člověk umí je to podstatné :wink: Jinak, jestli někdo vidí wing chun tak, že udělá cokoli roboticky, tak za mě tohle není žádná znalost wing chunu :wink:

Co se týká pásků, také je nemusím, ale to není důvod necvičit ... jako by se někdo vymlouval na kickbox, BJJ, že pásky mu brání ve cvičení :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 28. dub, 2009 13:33

redcore píše:dik za link..to som uz pozeral..volal som i par ludom (ucitelom) ale v prahe nie je ziaden wong shun leungov system..jedine v ostrave..osobne neznasam ranky: biele, zlte, cervene, cierne, duhove a neviem ake tricka..alebo vsetky tie pestrofarebne opasky...ja nosim iba jeden..kozeny..aby mi nespadli nohavice ked idem do prace...prave tie stupne ma na tych skolach odradzaju. a nielen to..ucitelia zvyknu ziadat zacat vsetko odznova..siu nim tao(sil lum tao), chum kiu..atd..a to ja nechcem..viem vsetky formy + panaka...palica a mece ma nezaujimaju a..v zivote by som ich nepouzil..a na ulici uz vobec nie..tiez mi nevyhovuje ten "roboticky" wing chun typu.."sprav bong sau, potom pak sau..a potom retazak"..kazda situacia je ina..wch takeho typu nebude nikdy fungovat..hmm..asi som velmi narocny. no nic..i tak dakujem za spominany link a hladam dalej
dakujem
r.


..jednoznacne odporucam Luenovu,skolu ak chces cvicit "slobodny wingchun"..mozes cvicit jak winch chun,tak aj Sandu..Luena poznam osobne,patri medzi mojich osobnych priatelov a ja mam malo priatelov ..nema rad zmrdov,ani zmrdisticke ponatie BU,ziadne tanecky... :wink: ..a jeho chisao vedel vemi rychlo interpretovat do klincovej fazy-kolena,hlavicky,zhody atd..nebudes cvicit ziaden "zombie wingchun" :wink: :D :D
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod khooca » úte 28. dub, 2009 14:50

marcelo píše:..nema rad zmrdov,ani zmrdisticke ponatie BU,ziadne tanecky...
:lol: :lol: dobré
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Re: Wong Shun Leung Wing Chun v Prahe?

Příspěvekod littleass » úte 28. dub, 2009 15:46

redcore píše:zdravim vsetkych, nedavno som prisiel z irska do prahy a hladam klub (i jednotlivca) na cvicenie Wong Shun Leungovho WCH...v irsku som mal skveleho ucitela, po 5 rokov, ktory ma naucil vnimat WCh i trochu inac ako len fight...hlavne ma naucil rozmyslat nad tym co robim. preferujem klub, (jednotlivca) kde sa nevklada do wing chunu "ego", kde chce kazdy silou mocou "vyhrat" v chi-sau..hladam niekoho kto chce ZDIELAT informacie a hlavne kto MYSLI...niekoho, kto nie je otrokom WCH, ale kto si "vytvoril" svoje WCH...

dikes..moj email

redcore@centrum.cz



Hele to je ten Mistr jak ho přepadl a zmlátil transexuální gigolo Emin Boztepe??? :lol: :lol: :?
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod redcore » úte 28. dub, 2009 17:25

@ luen: presne o tom hovorim..ani ja nemam rad "roboticky wch"..vyhovuje mi "volny" wch...ale vo vela skolach robia prave ten prvy sposob..osobna skusenost..a skutocne nemam rad rankovanie podla farieb..pretoze ak ja nemam ziaden opasok, tricko, cokolvek..tak ini s tym maju problem a nedokazu ma zaradit..znovu osobna skusenost. snad vies co myslim

@ marcelo : mozes mi dat link alebo nejaky kontakt na luenovu skolu prosim?

@ littleass: neviem ci boztepe zmlatil williama ch. ale napadol ho urcite..a ako som spomenul..nebol to Wong shun leung, ale william ch kto mal ten fight
redcore
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. dub, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » úte 28. dub, 2009 22:08

redcore píše:@ luen: presne o tom hovorim..ani ja nemam rad "roboticky wch"..vyhovuje mi "volny" wch...ale vo vela skolach robia prave ten prvy sposob..osobna skusenost..a skutocne nemam rad rankovanie podla farieb..pretoze ak ja nemam ziaden opasok, tricko, cokolvek..tak ini s tym maju problem a nedokazu ma zaradit..znovu osobna skusenost. snad vies co myslim

@ marcelo : mozes mi dat link alebo nejaky kontakt na luenovu skolu prosim?

@ littleass: neviem ci boztepe zmlatil williama ch. ale napadol ho urcite..a ako som spomenul..nebol to Wong shun leung, ale william ch kto mal ten fight


Joo sorry spletl sem to.Prý ho nějak napadl ten transexuální gigolo zezadu či co :? :)
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod Jamamba » stř 29. dub, 2009 7:29

Mas ho v kazdym Luenovo prispevku, dole vjeho podpisu :wink: [/quote]
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod hellas » stř 29. dub, 2009 8:11

littleass píše:
redcore píše:@ luen: presne o tom hovorim..ani ja nemam rad "roboticky wch"..vyhovuje mi "volny" wch...ale vo vela skolach robia prave ten prvy sposob..osobna skusenost..a skutocne nemam rad rankovanie podla farieb..pretoze ak ja nemam ziaden opasok, tricko, cokolvek..tak ini s tym maju problem a nedokazu ma zaradit..znovu osobna skusenost. snad vies co myslim

@ marcelo : mozes mi dat link alebo nejaky kontakt na luenovu skolu prosim?

@ littleass: neviem ci boztepe zmlatil williama ch. ale napadol ho urcite..a ako som spomenul..nebol to Wong shun leung, ale william ch kto mal ten fight


Joo sorry spletl sem to.Prý ho nějak napadl ten transexuální gigolo zezadu či
co :? :)


A jeste mu prej obuli spatny boty a namzali
podlahu, aby klouzala, holt Turci :lol:
Naposledy upravil hellas dne stř 29. dub, 2009 14:18, celkově upraveno 1
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod redcore » stř 29. dub, 2009 8:37

@ jamamba: dakujem za odpoved..uz som to nasiel..skocim tam co najskor
caf
r.
redcore
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. dub, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » stř 29. dub, 2009 9:41

hellas píše:
littleass píše:
redcore píše:@ luen: presne o tom hovorim..ani ja nemam rad "roboticky wch"..vyhovuje mi "volny" wch...ale vo vela skolach robia prave ten prvy sposob..osobna skusenost..a skutocne nemam rad rankovanie podla farieb..pretoze ak ja nemam ziaden opasok, tricko, cokolvek..tak ini s tym maju problem a nedokazu ma zaradit..znovu osobna skusenost. snad vies co myslim

@ marcelo : mozes mi dat link alebo nejaky kontakt na luenovu skolu prosim?

@ littleass: neviem ci boztepe zmlatil williama ch. ale napadol ho urcite..a ako som spomenul..nebol to Wong shun leung, ale william ch kto mal ten fight


Joo sorry spletl sem to.Prý ho nějak napadl ten transexuální gigolo zezadu či co :? :)


A jeste mu prej obuly spatny boty a namzaly podlahu, aby klouzala, holt Turci :lol:


No vidíš to sem nevěděl že je to Turek,takže už i v Turecku maj Transexuální Metrosexuální Gigoly... :lol: :lol:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod stouralista » čtv 24. pro, 2009 11:42

Tak už jsi našel po tom víc jak půl roce něco echt pro Tebe? Znám tyhle starosti. On každý velký si-fu Ti poví, že jsi doteď učil nesmylsly a on musí celé Tvé WCH předělat a že kdybys nikdy necvičil měl by s tím méně práce. Bohužel WCH byl pro některé jen dobrý byznys!
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » čtv 24. pro, 2009 12:03

stouralista píše:Tak už jsi našel po tom víc jak půl roce něco echt pro Tebe? Znám tyhle starosti. On každý velký si-fu Ti poví, že jsi doteď učil nesmylsly a on musí celé Tvé WCH předělat a že kdybys nikdy necvičil měl by s tím méně práce. Bohužel WCH byl pro některé jen dobrý byznys!


Myslim, ze u nas byl, ale nejsem si jist ... u toho kdo u nas byl, nebylo na co navazat. Neumet bouchnout, neumet kopnout, neumet se normalne pohybovat (kroky) ... to bude mit tezke s navazovanim kdekoli :roll:

Ale ja jsem zase uprimnej, tak povim kazdemu na rovku, co si o tom jeho hybani myslim 8)

Jinak wing cheun neni a nikdy nebyl dobrej kseft. Dalo se z toho kdysi vyzit, ale dik organizacim jako ewto, dik ruznym blbounum v teto oblasti je to dnes uplne passe. Nicmene tezko by dnes nekdo hledal nekoho, kdo se tim zivi ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod stouralista » čtv 24. pro, 2009 18:15

Nevím jak kde, ale já jsem se nikde WCH charitou nesetkal. Zadarmo nebylo nikdy nic. Snad ani pozdrav! K tomu to pokrytectví o rodinném systému;-)
Nemluvě o organizacích a účelových poplatcích či změnách stejnokrojů, díky nimž se zase vytáhlo více peněz z kapes studentů. EWTO je šejdířfirme od A až do Zet. Přeběhlé instruktory i se všemi studenty však jiný rád přijal a zastřešil. Nedělal to totiž nikdo zadarmo.
Čím se živíte Vy? Student u Vás snad neplatí?
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod hellas » čtv 24. pro, 2009 21:35

stouralista píše:Čím se živíte Vy? Student u Vás snad neplatí?


:?: 8O :?: 8O :?:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jamamba » pát 25. pro, 2009 10:19

4 souralista

1. Jan Novak sifu si rozhodne wing cheun nevydelava na auta, byty, domy, on se jim dokonce ani nezivi primo, takze bezbohazel chodi do prace jako ostatni.

2. Pokud by to tak bylo, tak promin, pokud stravim svym vzdelavanim deset let a vice, nemel bych mit moznost si tim vydelat na zakladni zivotni potreby? Neni to tak, ze i vysokoskolsky vzdelany clovek stravi svym studiem mene casu nez vyse uvedeny priklad? A to nemluvim o kvalite znalosti, ktere diky nasemu vzdelavacimu systemu ziska! A prece se vetsina lidi na zaklade tohoto zivi!
Je samozrejme rozdil, absolovat tri mesicni kurz a otevrit si skolu, ale tohle bych vubec nerbral v potaz.
Pokud se nekdo neustale vzdelava a pracuje na sobe premysli o tom, jak posunout sve zaky vpred, jake vybrat a pouzit treninkove metody, ktere jim otevrou cestu k lepsim dovednostem, a Jan Novak sifu takovy pristup rozhodne ma! myslis, ze by nekdo takovy te mel ucit zadarmo?
Nejde vubec o to, jestli z toho ma penize nebo ne, ale je malo studentu, ze kterych ucitel neco ziska a tim myslim praci, vlozenou do studenta, ktery si z toho neco doopravdy odnese, to je ten zisk pro ucitele, radost, ze studentu, kteri rostou!
Pokud tedy uz zprvu prepocitavas vse na to, kolik te to bude stat a ne nato, co se chces naucit a odnest, tak bezbohazel, cas kterehokoliv ucitele s tebou straveny je cas ztraceny.

Preju ti at najdes svou cestu!
Howk
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod stouralista » pát 25. pro, 2009 15:10

Sáhodlouhý elaborát, který je ovšem mimo ! Děkuji, že mi přeješ vlastní cestu! Nemyslím si ovšem, že to myslíš upřímně, když nechceš ani najít smysl těch pár výše napsaných vět!
Jan Novák psal, že wch nikdy nebyl dobrý kšeft! S čímž si dovoluji pochybovat. V tom je totiž podle mne i hlavní problém. V penězích a v byznysu, který z toho plyne! Proč je tolik organizací?
Ono se rádo tvrdí, jak to nelze ani dělat pro peníze, ale zároveň ty peníze každý chce!
V této zemi má málokdo práci z které by měl na auta, byty, domy! Neposunuj demagogu mou otázku-výklad jinam! Kde berou učitelé na cesty do zahraničí? Mistr je tam snad pozve na své náklady?!
Pokud někdo jezdí 3-4x ročně k Blechovi, neumí německy a po každé návštěvě mění výuku, mám ho snad považovat za seriozního učitele, který si zaslouží peníze za tuto "kvalitní" výuku?! Mimochodem přoč Ivan Rzounek odešel i od Blecha? Netajil se tímto pozadím!
Je lhostejno kolik času si trávil vzděláváním sebe sama. Pokud BU prodáváš, pak je to věc nabídky a poptávky. Samozřejmě kvalita ve všem něco stojí. O tom jsem však tady nepsal. Já tu odsuzuji podvádění. Tvrdit, že jsme rodinný systém a chovat se jak krkavčí rodič! CHtít z toho prachy a bulíkovat naivkům, že je musím nejprve poznat, než je zasvětím do tajných technik!
Kdo chce rozumět, ten rozumí! Kdo chce mystifikovat, vytrhává věty z kontextu. Snad netvrdíš, že tu tyto věci nejsou? Nebo je jen nechceš vidět?
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron