Tradicni BU vs BS

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod luen » stř 09. pro, 2009 22:56

jeikob píše:tak že vyzrálej tedy člověk ,kterej si je plně vědom toho co lidi učí a má určitou zodpovědnost


Stacilo napsat jednu vetu :wink:

Kluku problem je ale uplne nekde jinde. Ty sis tohle jeste sam nevyresil, nejspis uz ani nevyresis a chces, aby tu zodpovednost za tebe prevzal tvuj ucitel :!: Jenze takhle to milej zlatej nefunguje. To si vyres ty a nechod s tim na trenera. Tento pristup povazuji za mor TBU.
Problem je v tom, ze na TBU vetsinou chodi lidi, kteri nemaji koule a pak se musi schovavt za velka jmena a zaklinaji se tajnejma technikama, ktere nelze prelstit ...
Hele Kubo ja te nepotesim, co jsi zazil na sk8 parku, neni ona ulice o ktere mluvim ja :wink: Tim padem je muj pristup krapanek jinej 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod jeikob » stř 09. pro, 2009 23:29

luen píše:
jeikob píše:tak že vyzrálej tedy člověk ,kterej si je plně vědom toho co lidi učí a má určitou zodpovědnost


Stacilo napsat jednu vetu :wink:

Kluku problem je ale uplne nekde jinde. Ty sis tohle jeste sam nevyresil, nejspis uz ani nevyresis a chces, aby tu zodpovednost za tebe prevzal tvuj ucitel :!: Jenze takhle to milej zlatej nefunguje. To si vyres ty a nechod s tim na trenera. Tento pristup povazuji za mor TBU.
Problem je v tom, ze na TBU vetsinou chodi lidi, kteri nemaji koule a pak se musi schovavt za velka jmena a zaklinaji se tajnejma technikama, ktere nelze prelstit ...
Hele Kubo ja te nepotesim, co jsi zazil na sk8 parku, neni ona ulice o ktere mluvim ja :wink: Tim padem je muj pristup krapanek jinej 8)[/quote

mám pocit,že se nemůžem domluvit .dám příklad nedávno ve zprávách bylo že v brně učí sebeobranu člověk ,kterej aby zastrašil kluka co měl konflikt s jeho synem vytáhnul do lesa a tam mu vyhrožoval pistolí. pak si pamatuju a znal sem pár lidí co něco dělaly a měl jsem z nich pocit ,že sou bud zakomplexovaný a navíc tím testosteronem přetejkaj .tedy maj ho víc než zdrávo a k tomu krapet militantní názory. a mám ten pocit že plno lidí co se věnuje bu a bs k tomu má víceméně sklony ,druhej extrém k těm čajíčkářům a hipíkům :wink: nemá to z koulema a zodpovědností nic společnýho.a co se mně týká tak opravdu bejt wong fei hungem v plánu nemám:) jde spíš o mladý lidi .
no bohužel skejtaparku tedy přesně řečeno štvanice sem si užil až na konci kariery dva roky a pak bum přišla leukemie. jinak před tím pět let na ulici na letný u kyvadla, merkurie,nová scéna ,pasáže. tak že o konfliktní situace nebyla nouze ruzný ochranky ,taxikáři ,podivno typové,rozčílený lidi ale největší nepřátelé skinhedi a spartanský fanoušci rok 95 to bylo peklo . každej den skoro utočili na letnou lahve,dlažky ,mi se bránili skejtama. nejhorší ale bylo když jel člověk sám noční a zkalenej.
zažil jsem teda ne v tramvaji,ale když jsem vystupoval na jiřáku z metra za chvili je člověk na zemi a kreje si hlavu. s lidma jako oni to bylo tak že když člověk nevyhrál tedy že ten skin už se nechtěl prát ,nebo neutekl tak hrozilo ,že ho seřežou a dokopou na zemi. jo pak semo tamo konflikty a bitky v klubech a v létě když se jezdilo na závody mimo prahu ,ale tak za to sme si mohli dělali sme bordel a balili místní holky.
takže jistě to asi není zkušenost srovnatelná s lidma tady .ale co jsou bitky ,kde jde o zdraví vím.a že to někdy nedopadlo tragicky také vděčím že sem dělal nějakou dobu karate .jo žadný kopy ve výskoku či v postojích.ne jen jsem uměl občas uhnout ,něco vykrejt a praštit. jo a co se týká skejtování tak když jezdíš na plno tak taky často padá člověk.ale ne na žíněnku .ale na schody,beton,zabradlí plechový rampy a ono to někdy bolí mnohem víc než rana pěstí. a je to také o tom umět potlačit strach.třeba sjet poprvé kolmou rampu :) no nic jsem si aspon zavzpomínal
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod MC_Sheriff » úte 29. pro, 2009 19:10

Hm. Já si myslím, že i maník, co je zvyklej dostávat stovky háků na palici denně, co má výdrž jako maratonec a sílu jako slon si po deseti řetězácích na ohryzek poslušně lehne na zem a bude prosit za odpuštění. O tom, jestli by v ringu vyhrál boxer nebo shaolin se nemá cenu bavit . . . . Box bydlí v ringu, kung-fu, wing chun nebo třeba krav maga zase na ulici.
MC_Sheriff
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 15. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Jamamba » úte 29. pro, 2009 19:19

Ano a při těch deseti řetězácích stihne bouchnout tři hákovky na bradu a stačila by jen jedna, ach jo :roll:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod cudles » úte 29. pro, 2009 19:19

MC_Sheriff píše:Hm. Já si myslím, že i maník, co je zvyklej dostávat stovky háků na palici denně, co má výdrž jako maratonec a sílu jako slon si po deseti řetězácích na ohryzek poslušně lehne na zem a bude prosit za odpuštění. O tom, jestli by v ringu vyhrál boxer nebo shaolin se nemá cenu bavit . . . . Box bydlí v ringu, kung-fu, wing chun nebo třeba krav maga zase na ulici.

®ij ve snech dál 8)
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod hellas » úte 29. pro, 2009 19:26

cudles píše:
MC_Sheriff píše:Hm. Já si myslím, že i maník, co je zvyklej dostávat stovky háků na palici denně, co má výdrž jako maratonec a sílu jako slon si po deseti řetězácích na ohryzek poslušně lehne na zem a bude prosit za odpuštění. O tom, jestli by v ringu vyhrál boxer nebo shaolin se nemá cenu bavit . . . . Box bydlí v ringu, kung-fu, wing chun nebo třeba krav maga zase na ulici.

®ij ve snech dál 8)


8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » úte 29. pro, 2009 19:30

MC_Sheriff píše:. . . Box bydlí v ringu, kung-fu, wing chun nebo třeba krav maga zase na ulici....
:oops: :idea: :!: :roll:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod cudles » úte 29. pro, 2009 19:33

hellas: Něco se nelíbí, s něčim nesouhlasíš?..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod luen » úte 29. pro, 2009 19:39

MC_Sheriff píše:Hm. Já si myslím, že i maník, co je zvyklej dostávat stovky háků na palici denně, co má výdrž jako maratonec a sílu jako slon si po deseti řetězácích na ohryzek poslušně lehne na zem a bude prosit za odpuštění. O tom, jestli by v ringu vyhrál boxer nebo shaolin se nemá cenu bavit . . . . Box bydlí v ringu, kung-fu, wing chun nebo třeba krav maga zase na ulici.


Muzeme se potkat nekde na ulici? :lol: Ja bych ty retizkace chtel videeeet :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod MC_Sheriff » úte 29. pro, 2009 19:45

Jamamba píše:Ano a při těch deseti řetězácích stihne bouchnout tři hákovky na bradu a stačila by jen jedna, ach jo :roll:


Hm. To bych ty tři hákovky na bradu chtěl vidět například proti touto maníkovi
http://www.youtube.com/watch?v=ftj_XuTaaXM

Během jednoho snu mi kořen hřebíčku řekl, že Wing Chun má x technik aplikovatelných na ty frajerské hákovky nebo na frajerský boxerský postoj.

cudles: Kromě svých snů jsem čerpal ještě z několika stovek řetězáků které na mě kdy přistály.
MC_Sheriff
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 15. čer, 2009 23:00

Příspěvekod luen » úte 29. pro, 2009 19:59

MC_Sheriff píše:
Jamamba píše:Ano a při těch deseti řetězácích stihne bouchnout tři hákovky na bradu a stačila by jen jedna, ach jo :roll:


Hm. To bych ty tři hákovky na bradu chtěl vidět například proti touto maníkovi
http://www.youtube.com/watch?v=ftj_XuTaaXM

Během jednoho snu mi kořen hřebíčku řekl, že Wing Chun má x technik aplikovatelných na ty frajerské hákovky nebo na frajerský boxerský postoj.

cudles: Kromě svých snů jsem čerpal ještě z několika stovek řetězáků které na mě kdy přistály.


:lol: :lol: :lol: :lol: jedinej retezak, kterej mi kdy ublizil byl retizkovej kolotoc, ale bylo mi tenkrat 5 roku a zaludek jsem mel plnej zuzu :wink:
Retezaky obecne jsou vlastne blbost a ty na tom videu jsou absolutni idiocii. Takove udery rozdavaji bezne deti predskolniho veku, kdyz se tahaji na piskovisti o babovicky ...
Lidi otestujte a pak mudrujte :wink:
Naposledy upravil luen dne úte 29. pro, 2009 20:33, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Angus » úte 29. pro, 2009 20:01

řetězáky, ach jo, už jsou tu zase pohádky ovčí babičky :roll:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod mnich » úte 29. pro, 2009 20:04

[quote="ukropcany"]Si skutočne veľmi zle informovaný optimista... :D daj proti sebe 100 boxerov a 100 tajčistov a uvidíš, že na štýle záleží na prvom mieste... :D[/quote-----Nevim presne jmeno toho buranova v Cine ale ti lide tam cvici taici.A dokonce nekde na yutoube jsem videl zaznam jak rozbijeji na ley tai hubu vnejsim bouchacum.Jestli to nekoho zajima blize at se na to opta P.C ho.Ten bude vedet neco blize.Ale proc na to reaguji.Jednak uzivam svatky tak ze necvicim a mam cas sedet na netu a resit podobne sracka bruclee kecy.Jestli si nejaka boxerska nula mysli ze thaiti neni dobry tak proc tam teda za nima nejede?Delat ramena na nase brokatovy zadky u nas doma mne pride trochu ubohe.Proto ze ti to za ucelem bojovani necvici.Nechtel jsem tim to urazit thai,kick i normalni boxery.Mam mezi nima par kamaradu jsou to dobry kluci.Co se tejka jinejch BU uz se neposmivam ani aikydu. eda.ata zak I.Rzounka
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod hellas » úte 29. pro, 2009 20:41

cudles píše:hellas: Něco se nelíbí, s něčim nesouhlasíš?..


co myslíš? :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod pm » úte 29. pro, 2009 21:05

panove, zda se mi to, nebo Mudr. Chocholousek hromadne propousti? nebo ze by nejaka dira v casoprostorovym kontinuu v tomhle threadu i ostatnich? Wing Tzun, Wing Tsung, smrdici retezaky bla bla bla, to lidi zrali zacatkem devadesatek, skoro pred dvaceti lety :-D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod cudles » úte 29. pro, 2009 21:06

hellas píše:
cudles píše:hellas: Něco se nelíbí, s něčim nesouhlasíš?..


co myslíš? :wink:

To bylo jen k tvý reakci na můj příspěvek, k tomu smajlu.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod luen » úte 29. pro, 2009 21:21

pm píše:panove, zda se mi to, nebo Mudr. Chocholousek hromadne propousti? nebo ze by nejaka dira v casoprostorovym kontinuu v tomhle threadu i ostatnich? Wing Tzun, Wing Tsung, smrdici retezaky bla bla bla, to lidi zrali zacatkem devadesatek, skoro pred dvaceti lety :-D


To dela ta svatecni tezka strava, salat, rizek - retezaky, salat, rizek - retezaky a pak blazinec :lol:

Ata, take bych vynechal par porci :wink:

Cudles, ted na to koukam ... ja reknu Davkovi at ti da poradnou cocku na dalsim campu 8)

http://www.naresuangym.cz/www/fotogalerie/seminar.html
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod MC_Sheriff » úte 29. pro, 2009 22:00

luen píše:
MC_Sheriff píše:Hm. Já si myslím, že i maník, co je zvyklej dostávat stovky háků na palici denně, co má výdrž jako maratonec a sílu jako slon si po deseti řetězácích na ohryzek poslušně lehne na zem a bude prosit za odpuštění. O tom, jestli by v ringu vyhrál boxer nebo shaolin se nemá cenu bavit . . . . Box bydlí v ringu, kung-fu, wing chun nebo třeba krav maga zase na ulici.


Muzeme se potkat nekde na ulici? :lol: Ja bych ty retizkace chtel videeeet :twisted:


Nemůžeme se potkat na ulici, jelikož po mojí hrozný ostudě s řetězákama teď chodím jenom kanálama.

Vím že řetězové údery nejsou zbraní hromadného ničení, ani univerzálním sebeobranným prostředkem. Dával jsem je jen jako příklad toho, že upocená hromada tkání nemusí nutně být neporazitelný bojovník.

pm: Výborně! Ten vtip se ti mimořádně povedl! Výborně! Výtečně! Nebo ty složité počty na konci tvého příspěvku!! Jsi velmi dobrým příkladem toho, že být údery ošlehaný bojovník ještě neznamená být hloupý! Jen tak dál.
MC_Sheriff
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 15. čer, 2009 23:00

Příspěvekod luen » úte 29. pro, 2009 22:30

MC_Sheriff píše:Nemůžeme se potkat na ulici, jelikož po mojí hrozný ostudě s řetězákama teď chodím jenom kanálama.


Skoda ..., ale proc me neprekvapuje vyhybka :lol:

MC_Sheriff píše:Vím že řetězové údery nejsou zbraní hromadného ničení, ani univerzálním sebeobranným prostředkem. Dával jsem je jen jako příklad toho, že upocená hromada tkání nemusí nutně být neporazitelný bojovník.


Je dobre, ze to vis, hlavne si to pamatuj az nekde nastoupis na upoceneho boxera, protoze se s vysledkem budes lepe srovnavat. Mimochodem nepreji ti to. Nikdo neni neporazitelny a uz vubec ne ten, kdo se ma tendenci schovavat za styl, techniku nebo jinou falesnou modlu. Zajdi nekdy posparovat, at zjistis, jak retezaky nejen ze nejsou sebeobrany prostredek, ale spise sebevrazedny nastroj. :!: :wink:

A ted male demo, jak jsou retezaky myslene:

http://www.youtube.com/watch?v=gqhnlcUNGMI

0:32

http://www.youtube.com/watch?v=8kXVhnxNuwQ&NR=1

0:03, 0:09 ...

Vubec Naseemovo videa a mnohych dalsich "upocenych" vykazuji znamku toho, ze vedi co je LIN WAN = navazovani. Netyka se to (jak je milne interpretovano na wt ...) nejake konkretni techniky, ale obecneho principu. Nezasekavat se a celou kombinaci plynule, bez ztraty setinek, nabouchat do soupere. Je jedno jestli kombinujes udery, kopy, klinch, zapasnicke techniky (treba v jednom kombu) ... proste "retezova reakce"!
Zadnej debilni uder ala retezaky :!: Kdy uz tuhle trivialni zalezitost kuci pochopite? Nekdo z vas dela lola, za vase penize a vam to neva? To je ten chytry pristup, ktery vas ma naucit chytremu boji? :lol: :lol: :lol:
Srandisti ...
Bohuzel tohle neni k videni v H.K. wing cheunu a jeho odnozich. Obecne je to ridky jev v TBU. A kdyz, tak taha silu jen z tricaku, max. z ramen, ale to je bida, to je bida ... zadna sila, jen vse na ukor jakesi pomyslne rychlosti. LIN WAN KYUN se razem promeni na SHIT VAN KUEEEN ... :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cudles » úte 29. pro, 2009 23:09

Luen: To bude asi trochu problém, v naresuanu trénuju teprv od konce září, protože jsem se dal zas na studia :P A neboj, už jsem měl i sms-ku s pozvankou na domluvenej sparring s obxerama z Bacardi, bylo to maso :twisted: Tím chci říct že rozhodně nejsem šetřenej. Krom toho, pročpak tahle tvoje reakce? :D

Jinak k tomu druhýmu videu - tu muziku má jako jednu z náštupovejch pan ®ák :twisted:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků