MATRIX RELOADED

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod WICKING » stř 11. čer, 2003 10:31

F4ust:
to ze nekdo ma svuj nazor na film preci jeste neznamena, ze je "jouda bez základních vyjadřovacích schopností".

co se tyce filmovych kritiku a kritku vubec...no rika se, ze kdyz se v nejake branzi (film, literatura, etc.) neuchytis, tak se stanes kritikem. A mam dojem, ze u nas to plati dvojnasob. Nekolikrat jsem se setkal s tim, ze kritik zcela fundamentalne nepochopil pozadi urciteho filmu (netvrdim, ze se to stalo/nestalo u reloaded) a recenzi ho pak strhal/pochvalil. Realita nazoru divaku pak byla jina.
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

 

Příspěvekod F4ust » stř 11. čer, 2003 14:25

WICKING: servery o bojových uměních jsou plné diskuzí, v nichž se neopodstatněné názory trestají (zkus si schválně zajít do klubu Wing Chun a říct "je to totální, ale totální sračka", to by zhruba tak odpovídalo situaci:D) U filmu tomu snad není jinak. Ostatně ty "vyjadřovací schopnosti" jsem nepoužil kvůli tomu, že by kolega měl jiný názor, on totiž neměl žádný - mluvit o sračce a propadáku je u jednoho z nejoceňovanějších a nejúspěšnějších filmů dneška minimálně ujeté a pokud oponent nemá žádné argumenty (alespoň jsem žádné nenašel), další diskuze by byla jen ztrátou času, proto volím osobní útok:lol: (Filmová) kritika -respektive publicistika - je regulérní publicistický žánr a kdyby se vše mělo řídit podle tvého předchozího příspěvku, byli by všichni novináři defakto jen neúspěšnými spisovateli :lol:
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod WICKING » stř 11. čer, 2003 14:31

F4ust: OK to je fer

jen to odvozeni novinaru od spisovatelu je uz prekrouceni meho prispevku,
ale OK beru 8)
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. čer, 2003 14:43

sice je to hooodne prehnany srovnani, ale kniha jednoho pana jmenem Adolf byla kdysi taky "jedna z nejocenovanejsich a nejuspesnejsich knih" sve doby. soudit film podle navstevnosti a kritiky je v dnesni dobe PR cachru machru podobne volani "kral ma nove saty". Matrix je remeslne vynikajici film se zatracene mizernym scenarem.

sorry, ale nazor na pokracovani filmu a WCH je trochu mimo (asi jako moje vyse uvedene srovnani). jinak - urcite WCH rozhodne je "totalni, ale totalni sracka", stejne jako urcite Hungga, karate, whatever

jinak onen anonymni prispevek byl ode me (PM), anzto se v praci nemuzu nejak zahlasit;-). napada me jeste jedna terrible dvojka/trojka - Highlander.

jinak - kdo z vas videl "13. patro"?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WICKING » stř 11. čer, 2003 14:47

Ja 13.patro videl a prislo mi to jako relativne slusny film, na to ze to bylo Becko. Kvalitou bych to srovnal s Pitch Black.
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. čer, 2003 14:51

zatracene dobry becko! Dark City (v ceskem prekladu buhviproc Smrtihlav), Matrix a 13th Floor - best of "kde to vlaste ziju, hergot"?;-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WICKING » stř 11. čer, 2003 14:57

No ale dark city je uplne jina liga, kdybych byl hodne vytvrdlej, tak reknu, ze lepsi nez matrix!

No DarkCity je proste jeden z nejhusteji krutejch hypabooya filmu, to je asi bez diskuze.

Zase nevim jestli bych tlacil k DC a matrixu to 13. patro
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod WICKING » stř 11. čer, 2003 14:58

neprihlaseny PM píše:"kde to vlaste ziju, hergot"?;-)


no ja na to asi prisel a proto mi jdou compy uz pres rok po krku :lol: :lol: :lol:
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod F4ust » stř 11. čer, 2003 15:07

13. patro je podle mě protipól toho, o čem tu mluvíš - skvělý scénář a mizerná výprava, střih, hudba... :D Ale žeru to... BTW doufám, že se v Revolutions nedočkáme pointy přesně ve stylu 13. parta, to už by byl opravdu trapas:) Jinak, znáte Equilibrium?
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod WICKING » stř 11. čer, 2003 15:08

Me teda Equilibrium nic nerika
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. čer, 2003 15:21

presne tak, 13. patro - mizerna vyprava, sqely scenar... ale to skousnu vic nez opak, proto u me 13. patro nad Reloaded vede

Revolutions a pointa ve stylu 13. patro - uaaa, taky me to napadlo, to uz by byl opravdu posledni hrebik do rakve

Equilibrium - neznam, co to?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » stř 11. čer, 2003 15:25

F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

ad Matrix Reloaded

Příspěvekod caya » úte 17. čer, 2003 10:11

A me se to libilo, ja si to uzil jak se patri. Az teda pak pohled na nasranyho Pavlika nic moc. Ale rozhodne si to poridim. Do kina fakt uz teda fakt ne, zas tak blazen nejsem.
A proc ze se mi to liblilo? Asi proto ze kdyz jsem poprve zaslechl ze se toci druhe a treti pokracovani Matrixe tak me desne nastvali uz tehda. Ten genialni ( no skoro ) pribeh si proste nezasluzil pokracovani neb uz to prece tehda byla jasny ze to bude o ... nicem. Taktez si Matrixe (jednicku) vice vazim scenarem nez designem akcnich scen. A tak kdyz jsem vystrizlivel a zafixoval si v hlave ze Reloaded bude jen a jen akcni film kam moc myslenek uz nezabudujou, docela jsem se na Matrixe tesil. A tohle moje ocekavani splnil. Ba dokonce jsem se bavil na tema radobyucenejma monologama. Uplne to vypadalo ze se tam snazi dostat opet nejakou super myslenku ale ... no ... proste jsem to vzal jako recesi a fajn. :o) A nektery sceny (Superman, masaz srdce... ) snad opravdu museli myslet jako 'parodii'. Nebo spis nejakej lepsi termin by se pro to hodil.
V necem mi to prijde jako Moulin Rouge, ne ten film taky nekdo desne nadava ze to je blbost ale pokud to clovek vezme s nadhledem a spis jako recesi ( a tak to asi i Baz myslel ), musi se mu to libit. No nevim jestli je to pripada i MAtrixe, ale ja si radeji zustanu u toho ze je a jsem spokojenej. :lol:
caya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod WICKING » úte 17. čer, 2003 10:22

Asi kdyby Matrix Reloaded byl jednickou, tak jim odpustim snad vsechno, ale kdyz jednicka je v urcitem duchu, tak by se to melo dodrzet. Izolovane od vseho OK dobre, ale jako pokracovani MATRIXu...bu bu bu (jakoze placu ne jako BU)
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

F4ust >> Equilibrium

Příspěvekod Michal » úte 17. čer, 2003 12:19

zdarek,
mno, Equilibrium sem videl asi pred dvema dny a teda ze by me to nejak zvlast zaujalo? Gun Katas :*) zajimavy, mozna ze teoreticky by to mohlo i urcitou uspesnost mit. v podstate zalozeny na statistice. ale co se filmu tyce. nevim, asi budu vypadat jako neustalej kritik, ale ja v tom porad videl 1984 riznuty s Farenheit 451. ale teda herecke vykony mi nijak valne neprisly, zapletka stylu:byl jednou jeden typek,co se postavil diktatorovy mi prijde doost ala matrix a nespocet dalsich filmu. bojove sceny mi nijak adrenalinovy neprisly - co rikate na tu scenu v hale pred vstupem k tomu Tatkovy? tu uz jsem myslim videl v matrixu:*) no, byla to myslim takova chuda nahrazka splacnuta z uspesnych veci a zalozena na predpokladu, ze co se libilo jednou, bude se libit i podruhe. nevim, jaky mel film rozpocet, ale zdalo se mi, ze byl celkem dost levnej (to samozrejme neni pro dobry film podstatne, podstatne je to jen u akcnich b-cek jakym Equilibrium rohodne je). celkove bych rekl, ze tenhle film neprinesl kinematografii ani divakovy nic noveho a ani nicim neprekvapil. no, alespon si to nehralo na intelektualni monology a myslenka, ktera film asi puvodne mela drzet nad vodou, byla tak rozdrobena na jednotlive notoricky zname fragmenty, ze i kdyz nestala za nic, ani moc neprekazela.proste takovy to pokoukani pred spanim. film mel predpokladam, vetsi ambice. bohuzel, nevydarilo se. no, protoze jsem na nem nebyl v kine, nelitoval jsem utracenych penez.

ale nakonec musim prece jen nejake to plus prihodit. fakt se mi moc libily zabery na zacatku, kdy tam ten hlavni manik (uz si nevzpominam na jmeno) postrilel bandu ubohych rebelu. ty vystrely ve tme a v jejich svitu zasazenej jedinec, to bylo proste fakt moc moc hezky udelany.

takze, kdo jste to jeste nevidel, klido se na to kouknete, uplne nudit se asi nebudete, ale necekejte od toho buhvijak ohromnou akci. proste akcnacek na pohodu.
Michal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 10. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 17. čer, 2003 14:52

Nemuzu si pomoct, ale dvojka se mi libila daleko vic nez jednicka. V jednicke podle meho zaverecnou ocucavaci scenou (Wake up, Neo, I love you - Oh shit, I am THE ONE! Hooray!) zkazili cely predchozi film. Dvojka byla alespon logicky provazana a nekam smerovala.
Jinak lidi hledaji v Matrixech slozita filosoficka poselstvi mi pripominaji adepty Cesty paní Bochánkové z Uzasne zemeplochy.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » úte 17. čer, 2003 15:12

caya: co se ti na masáži srdce a supermanovském létání nezdálo?:D Matrix je počítačová síť a celý boj proti systému jsou vlastně jen hackerské kličkami v síti... jak líp je zobrazit, než jako bojové scény, létání, "masáž srdce"?:D
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod WICKING » úte 17. čer, 2003 19:38

taky zkusim az nekdo zkolabuje zarvat mu ruku do hrudniku a divoce mackat srdce......treba za mnou pak taky bude chodit cica v latexu :twisted: :twisted: :twisted: a jeste jednou :twisted:
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod caya » úte 17. čer, 2003 22:40

Faust: ale ja nerikam ze se mi nelibio, me to jen prislo komicky. :P
caya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Příspěvekod F4ust » stř 18. čer, 2003 8:11

WICKING: v tom případě si přečti můj poslední příspěvek ještě jednou:)
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron