Prečo trénovať Tai Chi?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Miro » stř 06. led, 2010 11:50

ArchEron píše:littleass: tak gdys se nespotis tak potom spatne trenujes, a toje jedno ci jeto tai ji alebo box


To tu este nikto z diskutujucich nezistil, ze existuju rozne druhy potov? Samozrejme pri taiji sa na zaciatku clovek musi spotit (Littleass, kedze Ta povazujem v taijiquan za zaciatocnika - prepac, ale este som nestretol v Cechach ci na Slovensku cloveka, ktory by taijiquan vedel aspon ako-tak, takze mi z toho vychadza, ze ak sa nespotis, cvicis to nespravne), v mojich zaciatkoch po polhodine taiji bola podo mnou mlacka - ale idealom je skutocne nespotit sa, takze samozrejme Littleass ma pravdu (i ked to asi nema zo seba, ale pravdepodobne to niekde vycital alebo pocul od ucitela), ked tvrdi, ze idealom je nespotit sa, ale to neznamena, ze sa clovek vobec nespoti, iba sa spoti inak, relativne malo a kvalitativne odlisne, takze to nie je to normalne spotenie sa (kedy na zemi pod clovekom zostane mlacka).

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Jabberwocky » stř 06. led, 2010 12:20

teg píše:Jit si zaboxovat s ceskou spickou a nespotit se (a navic ani nezadychat)

Co je na tom těžkého? Odkdy se musí člověk na to, aby obdržel KO během dvou vteřin, zpotit? ;-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod luen » stř 06. led, 2010 14:45

Miro píše:
ArchEron píše:littleass: tak gdys se nespotis tak potom spatne trenujes, a toje jedno ci jeto tai ji alebo box


To tu este nikto z diskutujucich nezistil, ze existuju rozne druhy potov? Samozrejme pri taiji sa na zaciatku clovek musi spotit (Littleass, kedze Ta povazujem v taijiquan za zaciatocnika - prepac, ale este som nestretol v Cechach ci na Slovensku cloveka, ktory by taijiquan vedel aspon ako-tak, takze mi z toho vychadza, ze ak sa nespotis, cvicis to nespravne), v mojich zaciatkoch po polhodine taiji bola podo mnou mlacka - ale idealom je skutocne nespotit sa, takze samozrejme Littleass ma pravdu (i ked to asi nema zo seba, ale pravdepodobne to niekde vycital alebo pocul od ucitela), ked tvrdi, ze idealom je nespotit sa, ale to neznamena, ze sa clovek vobec nespoti, iba sa spoti inak, relativne malo a kvalitativne odlisne, takze to nie je to normalne spotenie sa (kedy na zemi pod clovekom zostane mlacka).

Miro


Je to mistrovske poceni, ze :?: :lol: Tosi zase uzijeme Miro se dostal k netu :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » stř 06. led, 2010 15:46

ukropcany píše:Som borec... po 12 min. švihadla (2000 preskokov) som úplne suchý... :D len teraz neviem, či to nie je tou kosou čo máme v telocvični... :twisted:


Houby, borec seš pro to, že si ty přeskoky počítáš :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod ArchEron » stř 06. led, 2010 16:47

zas sme se nepochopili,ja som tym cel povedat ze pri taji ked sa maka sa spotis rovnako ako pri jakem koly bu bs.
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » stř 06. led, 2010 16:53

teg píše:Vy me bavite :-). Jit si zaboxovat s ceskou spickou a nespotit se (a navic ani nezadychat), to muze fakt jen tajcista za monitorem.

peace



Hele nemíchej to já tam chodim trénovat-tak sem to myslel ale s žádnou špičkou nespáruju to bych si musel asi připlatit a stačí mi bohatě spárovat s lidma co sou na tom o něco lépe než já :lol:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » stř 06. led, 2010 16:54

Jabberwocky píše:
teg píše:Jit si zaboxovat s ceskou spickou a nespotit se (a navic ani nezadychat)

Co je na tom těžkého? Odkdy se musí člověk na to, aby obdržel KO během dvou vteřin, zpotit? ;-)



Ty srandisto :lol:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » stř 06. led, 2010 16:55

ukropcany píše:Som borec... po 12 min. švihadla (2000 preskokov) som úplne suchý... :D len teraz neviem, či to nie je tou kosou čo máme v telocvični... :twisted:


Já sem se tě na něco ptal????
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » stř 06. led, 2010 16:56

hellas píše:
ukropcany píše:Som borec... po 12 min. švihadla (2000 preskokov) som úplne suchý... :D len teraz neviem, či to nie je tou kosou čo máme v telocvični... :twisted:


Houby, borec seš pro to, že si ty přeskoky počítáš :lol:



Kecá! :wink: Slovákům nevěřim ani slovo mam s nima špatný zkušenosti
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » stř 06. led, 2010 16:58

Miro píše:
ArchEron píše:littleass: tak gdys se nespotis tak potom spatne trenujes, a toje jedno ci jeto tai ji alebo box


To tu este nikto z diskutujucich nezistil, ze existuju rozne druhy potov? Samozrejme pri taiji sa na zaciatku clovek musi spotit (Littleass, kedze Ta povazujem v taijiquan za zaciatocnika - prepac, ale este som nestretol v Cechach ci na Slovensku cloveka, ktory by taijiquan vedel aspon ako-tak, takze mi z toho vychadza, ze ak sa nespotis, cvicis to nespravne), v mojich zaciatkoch po polhodine taiji bola podo mnou mlacka - ale idealom je skutocne nespotit sa, takze samozrejme Littleass ma pravdu (i ked to asi nema zo seba, ale pravdepodobne to niekde vycital alebo pocul od ucitela), ked tvrdi, ze idealom je nespotit sa, ale to neznamena, ze sa clovek vobec nespoti, iba sa spoti inak, relativne malo a kvalitativne odlisne, takze to nie je to normalne spotenie sa (kedy na zemi pod clovekom zostane mlacka).

Miro


Jojo je to ideál a věřim tomu že to jde s minimem potu nebo s žádným,ano četl sem to a taky mi to říkalo pár mazáků :wink:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod hellas » stř 06. led, 2010 23:50

littleass píše:
hellas píše:
ukropcany píše:Som borec... po 12 min. švihadla (2000 preskokov) som úplne suchý... :D len teraz neviem, či to nie je tou kosou čo máme v telocvični... :twisted:


Houby, borec seš pro to, že si ty přeskoky počítáš :lol:



Kecá! :wink: Slovákům nevěřim ani slovo mam s nima špatný zkušenosti


Raději Maďary, než ©védy 8) :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod cudles » stř 06. led, 2010 23:57

Supr, tak jsem totální lama, chcčije ze mě už během rozcvičky a to během celýho tréninku se potim jak prase furt :lol: :lol: Panebože, a já myslel že ty kecy o pocení/nepocení jsou jenom na aikidu :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Vrozkrokkop » čtv 07. led, 2010 0:08

Nejde ani o to, odkud ty kecy pochází, ale že jsou to prostě kecy :lol:
©koda, zezačátku tu bylo celkem relevantní info, co čekat teď? Výzvu na souboj? :lol:
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » čtv 07. led, 2010 0:19

ona je to vlastne pravda, ale v praxi ma takovou hodnotu, jako ze nas buh vsechny miluje a ochrani od vseho zleho ... takze proc to vubec resit. koho na ulici zajima, jestli se na trenalu potite a nebo ne? Budete mit slevu na pojistovne az jim prijde ucet z chirurgicke ambulance :?: :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod shoryuken » čtv 07. led, 2010 8:44

Já se potim, i když jím horkou polívku :D
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod DaveStone » čtv 07. led, 2010 9:08

ukropcany píše:
cudles píše:Supr, tak jsem totální lama, chcčije ze mě už během rozcvičky a to během celýho tréninku se potim jak prase furt
Otázka potenia tak ako to povedal Miro je totálna <>ina... Sú ľudia s brutálnou kondičkou, čo pobehnú na autobus a leje z nich a sú vypapkaní špekáčikovia, ktorí hodinu makajú tak že vyzerajú že skapú a majú na tričku malý fliačik... potenie nie je vôbec žiadnou známkou toho, či človek kondičku má, nemá... alebo či je technický, uvoľnený, alebo neviem aký...


Hoši už jste silně OT, ale tahle informace o pocení a kondičce mě v poslední době zrovna zajímala. Já se taky potím hodně a zajímalo mě zda se to zlepší tím, když budu často trénovat a dejme tomu běhat, jezdit na kole atd. Takže vidím že asi ne... No co nadělám. Já se spotím taky i u té horké polívky nebo trochu ostřejšího jídla.

A teď se prosím vraťte k tématu :-)
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod hellas » čtv 07. led, 2010 9:44

Vzpomínám si kdysi na TKD. Jediné trnál sem nebyl durch, ale přišel soutěžní zápas a kapalo mě i z hlavy (5mm) Adroš je sviňa :wink:
Teď, na starý kolena stačí jen intenzívnější zahřátí a už to valí.

BTW potvrzuju ukropova slova, kamoš hrává závodně volejbal a před těma deseti jařinama měl fýzu parádní a pokaždé při fotbálku z něho lilo i když bylo chladněji stoupala i pára 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod littleass » čtv 07. led, 2010 21:03

No ztráta času :?
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron