boj nozem

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Picard » ned 05. zář, 2004 20:54

BenGuri píše:TO JE VZKAZ PRO V©ECHNY, ZAPI©TE SI HO ZA U©I, NEJEN TI, KTEŘÍ TADY POMLOUVÁTE TOHOTO JEDNOHO ČLOVĚKA. PATRIK, PICARD A DAL©Í UBO®ÁCI, KTEŘÍ SE TADY REALIZUJÍ


BenGuri, koukam ze ses rozjel :)

Dovolil bych se te opravit - nevsimnul jsem si, ze bych tu nekoho pomlouval. Neni to muj styl. Ted pomlouvas ty me.

A realizovat se snazim spise ve sve profesi, nebo treba na treninku, tady to beru spise jako sbirani a sdileni zajimavych informaci :)

A jeste poznamka - myslim ze www.bojovaumeni.cz tu budeme mit takove, jake si je udelame a jak do nich budeme prispivat (at clanky nebo prispevky do diskuznich for). Verim, ze i na internetu se da vest civilizovana diskuze nejakym kultivovanym zpusobem. Pokud se tady bude sproste nadavat ostatnim, tak to tu proste bude napytel.
Kdyz uz si stezujes na uroven zdejsich diskuzi - zacni u sebe - precti si po sobe svoje prispevky (seznam clenu-> benguri->zobrazit prispevky uzivatele) a pak se nad sebou zamysli, jestli jsi prispel ke kvalite diskuzi.

Hodne zdaru.

Sorry za OT, ze to neni o nozich, reaguji na prispevek o sve osobe (ktery byl taky OT :) )
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Anonymní » ned 05. zář, 2004 21:58

:D Picarde, máš pravdu, ale ani Ty ses neubránil. To je v pohodě, nenavezl jsi se do mně, a ne neslušně. Na druhou stranu, mé příspěvky byly extrémně provokativní a cílené a reagoval jsi ještě docela mírně. Svůj účel to splnilo a dál už tu nemusím být. Spousta lidí se třeba srovná a budou si hledět svého. Tu citaci jsem vzal z fóra Leoš Kotlár Idiot...
NIc ve zlém a a´t Ti to seká...
8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Picard » ned 05. zář, 2004 22:15

Clovece, BenGuri (teda jestli jsi to psal ty), napred me nazves ubozakem (na zaklade buhviceho, citujes z fora o Leosi Kotlarovui, kam jsem nenapsal ani n, ani jsem to nijak zvlast necet) ted za par hodin mi pises "nic ve zlym" ... prijdes mi trochu nekonzistentni, jako by ty tvoje prispevky psaly dve ruzne osoby, nebo si tu z lidi proste delas srandu ...
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » ned 05. zář, 2004 22:16

A taky na tom nesnáším, že pořád někdo někoho prudí, chce se měřit a musí mít poslední slovo, tak tohle, co napíšu, bude moje poslední slovo a víc už tady nebudu a jestli jsem nakopl někoho, kdo si to nezaslouží, dám Vám šanci mi to vrátit naživo. A teď to poslední slovo: "slovo"
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Picard » ned 05. zář, 2004 22:17

Anonymní píše:: a a´t Ti to seká... 8)


Diky, snad mi to obcas sekne aniz by to se mnou seklo :P
OK tak dost
Naposledy upravil Picard dne ned 05. zář, 2004 22:18, celkově upraveno 1
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » ned 05. zář, 2004 22:18

:D :) :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod patrik » pon 06. zář, 2004 7:55

Picard píše:
BenGuri píše:TO JE VZKAZ PRO V©ECHNY, ZAPI©TE SI HO ZA U©I, NEJEN TI, KTEŘÍ TADY POMLOUVÁTE TOHOTO JEDNOHO ČLOVĚKA. PATRIK, PICARD A DAL©Í UBO®ÁCI, KTEŘÍ SE TADY REALIZUJÍ


BenGuri, koukam ze ses rozjel :)

Dovolil bych se te opravit - nevsimnul jsem si, ze bych tu nekoho pomlouval. Neni to muj styl. Ted pomlouvas ty me.


Já bych řekl, Picarde, žes pomlouval a BenGuri je v právu. Pamatuješ, psal si, že je tu spousta podvodníků, kteří těží z toho, že lidi neznaj klasické japonské školy "kendžucu"... myslím, že šlo o šermířské auditko.

A BenGuri se jenom poznal... a svérázně ohradil.

Na druhou stranu, i když Tebe a ani mě nezná osobně (tak jako my ubožáci neznáme jeho), tak tady ze své pozice naddiskutéra pomlouvá on nás... muhehe

Picard píše:A realizovat se snazim spise ve sve profesi, nebo treba na treninku, tady to beru spise jako sbirani a sdileni zajimavych informaci :)


Jj... většina našich fanoušků si myslí, že neděláme nic jinýho, než že tady píšeme. Přitom by stačilo kliknout na jednu ikonku pod našimi příspěvky, najít si něco o našich zájmech a aktivitách a přijít... Jenže BenGuriho bolí záda... muhehe

Picard píše:A jeste poznamka - myslim ze www.bojovaumeni.cz tu budeme mit takove, jake si je udelame a jak do nich budeme prispivat (at clanky nebo prispevky do diskuznich for). Verim, ze i na internetu se da vest civilizovana diskuze nejakym kultivovanym zpusobem. Pokud se tady bude sproste nadavat ostatnim, tak to tu proste bude napytel.
Kdyz uz si stezujes na uroven zdejsich diskuzi - zacni u sebe - precti si po sobe svoje prispevky (seznam clenu-> benguri->zobrazit prispevky uzivatele) a pak se nad sebou zamysli, jestli jsi prispel ke kvalite diskuzi.


Jj... kvůli těmhle příspěvkům je tu tolik přihlášených, který sem nepřispívají, protože se tu jenom hádáme...

Pac a pusu

Velmistr ubožáků Patrik

P.S.
2BenGuri... Ta replika o kedlubnách je dobrá...
ale ať napíšu, co napíšu, už tu nebudeš, a tak Tě pomlouvám... Uvědom si ale, že pomlouvám jenom Tvého "NICKA" protože pod ním tu vystupuješ a si tajemnej, jak hrad V Karpatech

P.P.S.
2all... ani já neměl v plánu přispívat do tohoto topicu, ale tak nějak se to stalo.
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » pon 06. zář, 2004 8:30

patrik píše:Já bych řekl, Picarde, žes pomlouval a BenGuri je v právu. Pamatuješ, psal si, že je tu spousta podvodníků, kteří těží z toho, že lidi neznaj klasické japonské školy "kendžucu"... myslím, že šlo o šermířské auditko.


Nepomlouval, ja nikoho nejmenoval ani nenaznacil ( a myslim, ze by se to na verejnych forech ani nemelo, snad mozna jen pokud se k tomu neuvedou nejake dukazy nebo padne argumenty, ale i tak je lepsi resit veci jinak), jen jsem proste rekl ze takovi lide existuji. Tecka. Neuvedl jsem zadnou spojitost s kymkoliv. Ani nikoho nenazyval ubozakem, ani necim podobnym.

To, ze podvodnici v oblasti BU existuji, je smutny fakt a asi nejsem sam kdo si to mysli.

Tak a dost a zpet k tematu nebo zpet do prace (nebo zpet na stromy ubozaci :))...
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod irzounek » stř 08. zář, 2004 9:20

Zdar a silu vsem!
Kdyz jsme u toho bojovani nozem - na trhu se objevila novinka, naprosta bomba a velky zlom v honbe za dokonalym, opravdu praktickym nozem.
Bojovy nuz specialnich ruskych jednotek pro boj v tylu nepritele!
(na obrazku v porovnani se zastaralym a takrka neupotrebitelnym, nepraktickym nozem svycarskym)

Obrázek

cest :wink:
yw
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod kusa » stř 08. zář, 2004 9:22

8O :D a kde takyto model maju? Vymenim ho za svoj sucasny :lol: :lol: :lol: :lol:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jendis » čtv 09. zář, 2004 9:27

Jsem slyšel,že vyšla(nebo má vyjít) nějaká nová kniha o použití nože v sebeobraně a o boji na nože vůbec.....nevíte někdo něco víc?Třeba o autoru,název a o čem přesně to je??????
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » stř 15. zář, 2004 14:54

Před časem pořádala jedna skupina seminář boje s nožem/dýkou. Využívala při tom patrně techniky rapíru (včetně horního střehu, postoje bokem k soupeři, udržování velké vzdálenosti, aj.). Odkazovala se na historicke prameny; předváděné techniky se ale i tak mladému nezkušenému uchu jako jsem já, zdály poněkud křečovité - a především krajně nebezpečné. Za jedny z podivných věcí, které se mi nezdály, byl především bod obloukem zespodu a obloukem shora (ať se na to koukám, jak se koukám, nejpřirozenější je pro mne bod po přímce), stejně tak jako hláška "proč řežeš na krk, když je rameno blíž".Co se týče zmiňovaných bodů a střehu s dýkou, pochází skutečně alespoň něco z historickych pramenu, nebo je to inovace této skupiny?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Onion » stř 15. zář, 2004 15:04

Těžko se vyjadřovat k něčemu co ty jsi viděl a popsal, někdo další přečetl a nějak pochopil. To by se asi muselo vidět a zacvičit :D
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 15. zář, 2004 20:22

Lote píše:Před časem pořádala jedna skupina seminář boje s nožem/dýkou. Využívala při tom patrně techniky rapíru (včetně horního střehu, postoje bokem k soupeři, udržování velké vzdálenosti, aj.). Odkazovala se na historicke prameny; předváděné techniky se ale i tak mladému nezkušenému uchu jako jsem já, zdály poněkud křečovité - a především krajně nebezpečné. Za jedny z podivných věcí, které se mi nezdály, byl především bod obloukem zespodu a obloukem shora (ať se na to koukám, jak se koukám, nejpřirozenější je pro mne bod po přímce), stejně tak jako hláška "proč řežeš na krk, když je rameno blíž".Co se týče zmiňovaných bodů a střehu s dýkou, pochází skutečně alespoň něco z historickych pramenu, nebo je to inovace této skupiny?


Ale i rapírem se bodá hlavně po přímce......ale jak říká Onion,chtělo by to vidět :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » čtv 16. zář, 2004 7:56

to Jendis: Také jsem přemýšlel o tom, jak se rapírem bodá do oblouku shora popsaným spůsobem :D
Jentak mimochodem, až budeš na semináři nezapomeň se zeptat jaké útoky s nožem jsou podle izraelské statistiky nejčastější.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 16. zář, 2004 8:02

Onion píše:to Jendis: Také jsem přemýšlel o tom, jak se rapírem bodá do oblouku shora popsaným spůsobem :D
Jentak mimochodem, až budeš na semináři nezapomeň se zeptat jaké útoky s nožem jsou podle izraelské statistiky nejčastější.


Zeptám se :wink: :lol: :lol: Vyjde mi to od října......teď v září bohužel nezvládám :( :cry: :cry:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 16. zář, 2004 8:16

Ještě by mne docela zajímaly ty historické prameny,na které se odkazovali.Z těch,co jsem viděl,by to žádný být neměl....ať vezmu Talhoffera,Fabrise,Agrippu,Capo Ferra....nebo Domenica di Angela,nikde jsem to neviděl.Je fakt,že pramenů je hodně,ale nějak se mi to nepozdává.....nevím,jak třeba v Manual Del Barratero......ale stejně. 8O 8O
Jasně,nějaké útoky obloukem jsem viděl,ale to byly spíše "sekořezy".Samozřejmě ale neznám věechno..... :wink: :wink: 8) 8) 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 17. zář, 2004 6:00

Jsem tak koukal na zprávy.....nějak se nám množí útoky rozzuřených samiček nožem na genitálie jejich mužských protějšků. 8O 8O :(
To je zajímavé..... :wink: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fireball » pát 17. zář, 2004 7:16

Také jsem přemýšlel o tom, jak se rapírem bodá do oblouku shora popsaným spůsobem :D

Bod z hora po oblúku je známi hlavne u talianskeho majstra Bolognese na prelome 16-17. storočia. Vy konáva sa v postoji na špičkách, nohamy spolu a predklonením sa. Bod po oblúku sa dá chápať aj ako jednotná technika: teda blok a hneď z toho bod - takzvaný vmyk. Pri korde sa to robí čepeľou, pri noži predlaktím o predlaktie.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 17. zář, 2004 11:52

Patriku,a nejedná se náhodou o bod shora po přímce????Vmyk přece v oblouku neuděláš......já si ten bok obloukem fakt nedokážu představit :? :? :oops:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron