NEED HELP

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod kwaicheng » pát 15. led, 2010 17:42

ukropcany píše:Ja myslím, že s blížiacim sa termínom stretnutia je hustnutie atmosféry nutne spojené... :D Otázka je, či atmoška hustne preto, lebo niekto má strach a tak vyvolá hádku aby sa mohol zduť a mal dôvod neprísť, alebo preto, lebo chce aby to patrične na stretnutí iskrilo... 8)

Kdo má jako strach?
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

 

Příspěvekod marcelo » pát 15. led, 2010 18:14

cohen píše:musim sa priklonit k cudlesovi, vrozkrokkopovi a luenovi - pohovory a intervencie rodicov nikdy nic nevyriesili. teda aspon na zakladke. ked si niekto mysli, ze nevychovanemu agresivnemu decku dokazu zrazu rodicia/ riaditel/ucitel dohovorit, je na velkom omyle.
samozrejme, ze vychovavatel a riaditel vzdy riesili vsetkych vinnikov rovnako, takze ja ako ten, ktory sa branil, som dostal vyp.covane rovnako ako drbovia, ktori ma napadli. podla ich nazoru som sa mal snad hanbit za to, ze som sa branil... kavicky a bonboniery rodicov tych nespratnych hoviadok ucitelom, len aby ich dieta ostalo na skole... nehovoriac o tom, ze podla nicim nepodlozeneho nazoru tychto "sudcov" som urcite musel tu bitku vyprovokovat ja, ved preco inak by ma zacali bit. proste zmrdizmus a alibizmus. neverim, ze je to dnes inak.

najviac ma na tom aj tak sral ten druh zmrdov, ktory sa vzdy pridal k serioznym hajzlom. ti chceli mat moznost udriet si s vedomim, ze maju krytie. ale stacilo niekoho z nich stretnut na ulici sameho... :twisted: :evil: 8) ale aj ti velki hajzli, akonahle na nich clovek natrafil v spravnej naladicke face to face na ulici, boli zrazu velmi krotki...

zaver: kazda bitka/konflikt, aj prehrata, ma prinutila rozmyslat a v konecnom dosledku posilnila. a samozrejme, ziskala mi druh respektu, ktory sa inak ziskat nedal.

a potom prisiel gympel, kde som nemal ziadny problem - holt tam uz bolo ovela vyssie priemerne IQ zucastnenych osob :D o vyske uz ani nehovorim, tam sa len chlastalo. paradoxne, dalsie dva konflikty som mal az po studentskych casoch, co ma zas prinutilo zvysovat svoju obranyschopnost a potvrdilo staru mudrost: ak chces mier, pripravuj sa na vojnu


..pekne napisane :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » pát 15. led, 2010 18:22

Dalt píše:ja nevim proc se kazda diskuse musi zvrhnout do tuny sra... ultrabijcema typu cudles - samozrejme - ja su hipik, temer bez praktickych zkusenosti - tudiz vim hovno a souhlasim s kwaichengem, FierceDeity a jeikobem, ale libi se mi i pohled kterej ma na tuhle problematiku Luen (teda nektery fragmenty :) ) - a hlavne! I kdyz kluci spolu nesouhlasi, tak nemusi z druhych delat idioty a individua pseudopacifisticka, humanitni etcetc tak jak to predvadi pan cudles...

ps.: mimochodem proc ma projektatnt vice penez nez delnik? proc je treba fyzicky slabe, kteri maji mozek chranit kdyz to nedokazi sami? proc uz nezijeme v jeskyni a nehoupame se po vetvich? ze by jsme nakonec byli spolecnosti s koreny sine humanitnimi? (ono humanitni smysleni je pro lidi vyhodne vime?) :wink:



..je mi luto ze ste tuto debatu otocili do ekonomickej roviny..islo tu uplne o nieco ine..az sa budeme o robotnikoch vs. manazeri, o kariernom raste atd tak budem s vami v tomto suhlasit..lenze obcas sa clovek ocitne niekde a sam a vsetky tituly,skoly,socialne postavenie si moze strcit do analu a luxusne sa s tym posimrat v nom.. o to mi islo..ci uz decko alebo dospely jedinec..zvysit sance,zocelit sa,zmuzniet,ziskat srdce..nic ine..
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod cudles » pát 15. led, 2010 18:45

Cohen: Souhlas, a taky si nemyslim že by to dneska chodilo jinak - až na to že se ted casto píše ještě o internetu, takže se akorát přidal další způsob.

kwaicheng: Nejsi fakt nějakeej přecitlivělej? Kdo do tebe rejpal?? To byla normální otázka, a pokud vim, rejpat a machrovat si začal ty těma tvejma řečma o tom že když já nebo Gino - i tomu jsi to podobne napsal, takhle mluvíme, tak máme určitě nastudováno a x let praxe, nebo jsem vul :!: Nevzpomínáš si? Až se tý přecitlivělosti nebo co máš za problém zbavíš, pak se můžem dál bavit, tohle je o ničem.

marcelo: Omyl, já to do zadny ekonomicky roviny neotacel, s tim prisel jeikob a pak tady Dalt, já diskutuju porad o tom samym.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod jeikob » pát 15. led, 2010 20:04

cudles píše:Cohen: Souhlas, a taky si nemyslim že by to dneska chodilo jinak - až na to že se ted casto píše ještě o internetu, takže se akorát přidal další způsob.

kwaicheng: Nejsi fakt nějakeej přecitlivělej? Kdo do tebe rejpal?? To byla normální otázka, a pokud vim, rejpat a machrovat si začal ty těma tvejma řečma o tom že když já nebo Gino - i tomu jsi to podobne napsal, takhle mluvíme, tak máme určitě nastudováno a x let praxe, nebo jsem vul :!: Nevzpomínáš si? Až se tý přecitlivělosti nebo co máš za problém zbavíš, pak se můžem dál bavit, tohle je o ničem.

marcelo: Omyl, já to do zadny ekonomicky roviny neotacel, s tim prisel jeikob a pak tady Dalt, já diskutuju porad o tom samym.


jaká ekonomická rovina? jen jsem naznačil,že v současným světě hrubá síla a takový ten bojový duch ala barbar conan:) jaksi nestačí. a že se občas stavá ,že ti tzv,otloukánci se později uplatněji líp.
a v souvislosti s šukanou a agresí tím myslím,že ne vždycky jít a rozbít hubu agresorovi ,je to nejlepší řešení .argumenty sem napsal ve zkratce znova. hlavní je ten,že problém nevyřešíš jen přileješ ohen do ohně . pokud je to nějakej jo kreten a má hodně kretenských kamarádů a je bezmozek ,tak ty za tři pestí pak schytáš zlomený žebra od té partičky.
za druhý ač máš odhodlání a odvahu ,tak ten dotyčejnej je vetší bitkař a tím že tě zbije ještě víc upevní a si ten pocit nadvlády a ty naopak upadneš do pocitu bezmoci. jistě může tě to i motivovat a zvednout sebevědomí,že jsi to aspon zkusil.
za třetí ti sice mu dáš čoud ,ale budeš to ty kdo mu zlomí to žebro. a bude na tobě dokázat učitelům a připadně jeho nasranýmu fotříkovi,že on je ten hajzl co si to zasloužil. a riskovat postih.
jinak samozřejmně že je možný,že dáš mu přes hubu a budeš mít klid .ale je nutný počítat s těma rizikama co jsem psal.
varianta nahlásit to učitelům ,rodičům či jinejm dospělejm ano je tu riziko,že se s tím nebude dělat nic či se to bude táhnout .možná se ten agresor pomstí na vás budou koukat jako na bonzáka či slabocha.
na druhou stranu zaleží na lidech a něco se s tím začne dělat a bude se to řešit komplexně. agresor si uvědomí ,že už se o něm ví tak se třeba stáhne, rozjede se debata a třeba ty děti začnou přemejšlet.
marcelo že by se měli lidi už od dětství zocelit o tom není žadná:) akorát ale mám pocit adekvátně prostředí:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Jabberwocky » pát 15. led, 2010 20:09

jeikob píše:a v souvislosti s šukanou

No, já teda v téhle souvislosti huby nerozbíjím, ale samozřejmě proti gustu, že ano ;-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 15. led, 2010 20:10

Jabberwocky píše:
jeikob píše:a v souvislosti s šukanou

No, já teda v téhle souvislosti huby nerozbíjím, ale samozřejmě proti gustu, že ano ;-)
:lol: :lol:
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod kwaicheng » pát 15. led, 2010 20:10

cudles píše:Cohen: Souhlas, a taky si nemyslim že by to dneska chodilo jinak - až na to že se ted casto píše ještě o internetu, takže se akorát přidal další způsob.

kwaicheng: Nejsi fakt nějakeej přecitlivělej? Kdo do tebe rejpal?? To byla normální otázka, a pokud vim, rejpat a machrovat si začal ty těma tvejma řečma o tom že když já nebo Gino - i tomu jsi to podobne napsal, takhle mluvíme, tak máme určitě nastudováno a x let praxe, nebo jsem vul :!: Nevzpomínáš si? Až se tý přecitlivělosti nebo co máš za problém zbavíš, pak se můžem dál bavit, tohle je o ničem.

marcelo: Omyl, já to do zadny ekonomicky roviny neotacel, s tim prisel jeikob a pak tady Dalt, já diskutuju porad o tom samym.


Nejsem, nevzpomínám. Nazdar.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod cudles » pát 15. led, 2010 20:20

Jeikob: jeikobe, jeikobe....Tak ti to rozebereme. Ona je otázka nakolik se ti otloukánci uplatní. nakolik je psychologicky poškodí to trauma. A důležitý je si uvědomit, že někdy pokud ta šikana trvá hodně dlouho, nelepší se to a kolkrát k tomu prispejou i ti poradci - to vede k tomu, že ti oběti jsou potom agresoři, ale už na jiných obětech - manželka, děti apod.

Prilejes jen olej do ohne? Neco ve smyslu ze nasili plodi zase nasili? S timhle na me nechod. Myslíš si snadd že když obět dá agresorovi do držky, tak agresor si zavolá svojí partičku aby sejmula oběť, a tím poškodí svoje postavení v tý partě apod? Ta šikana z něj možná dělala kinga, ale proboha co ted kdyz jsem dostal od obeti, ponizim se a poskodim svy postaveni ze na nej zavolam kamarady? Ne jeikobe, da obeti pokoj a ostatnim to vysvetli tak ze ten uz za to nestoji, jen aby si uchoval tvar. Když tě pres odpor agresor stejne zbije ze to upevni jeho postaveni, to nevylucuju, jenze tady plati zakon prirody, zvirata si taky vybiraji snadnejsi, slabsi obeti - chtej minimalizovat ztraty na svoji strane, a tim ze se obet zacla branit se stava nebezpecni a je tu riziko, krom toho uz to da nejakou praci.

K tomu zatreti, jeikobe, zazil jsi to někdy? Obět kdyz da do drzky agresorovi, tak ji muze vadit pripadnej postih ze strany skoly apod, ale hlavvni pro obet je, ze se zbavila sikany, vis jakej je to pocit svobody? Nestresovat se kazdy rano co zas bude dneska ve skole, jestli nedostanu i po skole,vis jak te tohle svazuje? Je to jako vezeni.

Nahlasit to ucitelum, rodicum..Drtiva vetsina ucitelu nevi jak to resit, a nema zajem to resit, odbyde to s tim, ze to jsou proste klukoviny, ze kluci se normalne perou. A kolikrat to bejva tak ze obet neni oblibena ani u ucitelu a ze agresor je naopak u ucitelu oblibenej - agresor nemusi bejt nutne blbej nebo neumetel :idea:

Pokud se to vyresi pres skolu rodice, tak to zase vetsinou dopada tak, ze jsi za bonzaka, srace, a jses stranou kolektivu, ostatni te maj za spinu, plus k tomu pricti pripadny hryzani svedomi a sebevedomi, co bude az takova situace prijde jindy, s nekym jinym, ze sam vnitnre se budes cejtit za bonzaka a bude te zrat ze sis to neumel vyridit sam.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » pát 15. led, 2010 20:28

kwaicheng: Klasika, nebudu ti to tu citovat z nekolika prispevku, nektery vi, a kdo chce ten si to najde a udela si obrázek :arrow:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 15. led, 2010 20:56

cudles:
Říkáš to samé co já, zdá se že si to samé i zažil, ale formulace je jinde :wink:
Máš to v hlavě srovnaný
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kwaicheng » pát 15. led, 2010 21:07

cudles píše:kwaicheng: Klasika, nebudu ti to tu citovat z nekolika prispevku, nektery vi, a kdo chce ten si to najde a udela si obrázek :arrow:

Máš recht.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron