Taiji DVD - The Taiji Class

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod marcelo » stř 27. led, 2010 17:53

Pavela- cize sme sa zhodli ze treba makat...to je jasne..ale preco tak odsudzujes mechy,lapy,nastenne aparaty nechapem..su to len pomocky na zlepsenie sily,presnosti a rychlosti uderu..budme radi ze je doba,ked kopec firiem za relativne par babiek vyraba a dovaza tieto veci..myslim ze posunu kazdeho dalej,ci uz "tradicnaka", "realstreetaka" alebo "sportovca"...

PC- je to mozne,ja som v cine nebol..ale sportovy trening chalani neznamena to ,ze myslim nejaky "kickbox" v nejakej diere ,ale sportovu metodiku rozvoja atributov ktoru kludne napasujem od taici po jujutsu :wink: Chces zlepsit silu uderu je na to taky dril,chces ist na vytrvalost v kopani,potom taky dril..chces zlepsit rychlost potom taky dril na aparatoch...potrebujes zlepsit kombinovanie uderov s kopmi potom dame dril na to..myslim ze sa poslednych 20 r. ked svet je prepojeny globalne sa vystandardizovalo zopar fundamentalnych drilov a kombinacii ktore sa daju s velkym uspechom pouzit na kazde BU....tymto som myslel "sportovy trening"..vedecky trening na vykonnost.. :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod will » stř 27. led, 2010 19:03

Pavela má zase pravdu :D

for. Marcelo

Nesmíš být tolik zaslepený, na světě neexistuje jenom thaibox. Ty si myslíš, že lowkick karate a TBU neznají ? omyl !!! znají, hlavně styly jižního šaolinu. Co se týče postoje mabu, tak to je základ. Tento postoj využívali dávní karatisti a kungfisti k získání obrovské síly a uvolněnosti nohou. Kdo vydržel tu ukrutnou bolest, tak byl úplně jiný člověk, prostě ta námaha ho překopala a stali se z nich mašiny na zabíjení. Nohy měli silné jak ocelové pružiny, tato síla byla využívána hlavně při kopech ve výskoku, kdy skopávali samuraje z koně. Okinavané tento postoj trénovali stále, prakticky i samurajům před očima celý den, kdy v něm chodili třeba při sázení rýže. Z takto vybudovanou sílou snadno proráželi pancíře atd., prostě masakr. Mistr začal vyučovat žáka techiky karate až po té co tento postoj zvládl, výdrž minimálně 2 hodiny a déle, tak si to zkus a uvidíš jací to byli a někteří jsou čajíčkové. Jinak to, že takto nikdo v ČR necvičí neznamená, že to neexistuje !!! Jinak v postoji mabu jsou skryty i další aspekty, které z vnějšku nemůžeš pozorovat. Dále to, že TBU většinou není v ČR na ulici moc účinné taky nic neznamená, jednou můžeš narazit na člověka, který ho účinný má, ale já to nejsem :lol:
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod marcelo » stř 27. led, 2010 19:17

Will- dakujem ze si mi to prezradil :wink: Ale vies,ja verim zapadnym metodam..tie oproti tomu bordelu co mame min. v EU v radoch TBU vychovali omnoho viac stipacov v percentualnom pomere BS vs. TBU :wink: Cize verim buchaniu na aparaty,verim na cinky,verim na sparing,verim na drilovanie atd...apropo a este verim na cinsky Chikung ze je super :D

P.S. neverim ze niekto vydrzi stat v Mabu dlhsie ako 2 hodiny atd..toto su rozpravky na dobru noc..
Naposledy upravil marcelo dne stř 27. led, 2010 19:23, celkově upraveno 1
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod will » stř 27. led, 2010 19:21

luen píše:
will píše:for. Ukropcany

Místem velmi citlivým na tlak i úder je plexus solaris, ke se paprskovitě sbíhají nervy. Proto je žaludeční krajina terčem rohovníků. Úder do tohoto místa je totiž velmi bolestivý a při silnějším zásahu přivodí ztrátu vědomí. Na toto místo se útočí též hroty prstů. Kuva, tak kdo se vrátí do školky.

Nebo jinak, úder hlavou, pěstí nebo loktem na plexus solaris způsobí krutou svíravou bolest i bezvědomí. ?e tys nedával pořádně pozor :lol: Stačí ľahký úder na to správné miesto a iděš dole, někeří karatisti, to skutečně dobře ovládají takže pozor.


Nemyslim, ze by tady byl kdokoli a nevedel, co zpusobuje zasah tohoto mista. Problem je ho zasahnout, aby to neco udelalo, ale to je na jine tema ... jinak tema prstama, to uz je prave ta sracka od Sebeje :wink: Protoze urco vis, jakou bolest zpusobuji 3 zlomene prsty, ze? :wink:
Nehadejme se kvuli hloupostem a dohodneme se na tom, ze se sejdeme na dalsim setkani a tam si to muzeme demonstrovat, ne? :wink:


Tak to žádná sračka není, co psal šebej nevím, ale v karate se používala technika ruka meč, kdy se právě prsty prorážel pancíř, technika je zachovaná v karate katách.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » stř 27. led, 2010 19:30

luen píše:
littleass píše:Teda to sou ale žvásty :lol:

Vnitřní a vnější box.... :o :roll:

Du si dát radši na uklidnění trochu opia :lol:


Vzdyt se stav, ja ti to rad ukazu :wink:

4will: jinak nerozumim schize v postoji na uroven zivota lidi na okinave. Jednou drou bidu a jdou s vidlema na perfektne vyzbrojene samuraje a po druhe vykazuji silovej trenal perfektne zivenych fighteru? Jak to tedy vlastne je?
Ja jen, ze uz jsem slysel od lidi, kteri okinavske karaco trenuji, ze Sebejovo povidacky o okinave moc nesedi ...
Co se tyka tech posilovacek, jestli posiluji stejne jako je bezne v tzv. siu lum gung fu (jakoze urcite ano), tak to bude naprosto standardni posilovani, ktere znam z jizni ciny.



Zase, nevím co si slyšel a četl, ale jsou to nesmysly, v karate se tvrdě posilovalo a dodnes posiluje, viz. třeba výše můj příspěvek o postoji mabu.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » stř 27. led, 2010 19:36

luen píše:
will píše:
will píše:
Zdravim, to mě zajímá, mohl bys to trochu rozvést na jakém základě si zaujal tento postoj.



Zdravim, luene neodpověděl si na můj dotaz, dík


Tak treba srovnani se silovym boxem, ktery se uci jinde je ustecka skola, takovej "vnitrni" box. Hodne jsem na toto tema kecal s jednim zakem, ktery boxoval v Chomutove a pak v Usti ... nebo treba s Lukasem Konecnym ...


Tak, tady nejde o žádné vnitřní umění. To, že má někdo dobrý oči, pohyb a dokáže se uvolnit, neznamená, že se jedná o vnitřní box (umění). Box je typický představielem vnějšího bu a jak někde psal Pavela, pochází také z východu, dalo by se říct, že je to také kung-fu.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » stř 27. led, 2010 19:44

marcelo píše:Will- dakujem ze si mi to prezradil :wink: Ale vies,ja verim zapadnym metodam..tie oproti tomu bordelu co mame min. v EU v radoch TBU vychovali omnoho viac stipacov v percentualnom pomere BS vs. TBU :wink: Cize verim buchaniu na aparaty,verim na cinky,verim na sparing,verim na drilovanie atd...apropo a este verim na cinsky Chikung ze je super :D

P.S. neverim ze niekto vydrzi stat v Mabu dlhsie ako 2 hodiny atd..toto su rozpravky na dobru noc..


Tak ty západní metody jsou nesmysl všechno pochází z východu i ten západní box. Jinak v TBU se používají také aparáty,cinky,sparing,drilovaní, i chichung, to že to vždy nevypadá moderně neznamená, že výsledek není stejny, tak nevím proč se tady dohadujeme.

K tomu mabu, jenom toto, pani já tu vaší pí... taky neviděl a věřím, že jí máte.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod hellas » stř 27. led, 2010 20:16

Člověk pochází z Afriky ne? To je trochu na jih, ne na východ, řekl bych :lol: :roll:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod marcelo » stř 27. led, 2010 20:30

will píše:
marcelo píše:Will- dakujem ze si mi to prezradil :wink: Ale vies,ja verim zapadnym metodam..tie oproti tomu bordelu co mame min. v EU v radoch TBU vychovali omnoho viac stipacov v percentualnom pomere BS vs. TBU :wink: Cize verim buchaniu na aparaty,verim na cinky,verim na sparing,verim na drilovanie atd...apropo a este verim na cinsky Chikung ze je super :D

P.S. neverim ze niekto vydrzi stat v Mabu dlhsie ako 2 hodiny atd..toto su rozpravky na dobru noc..


Tak ty západní metody jsou nesmysl všechno pochází z východu i ten západní box. Jinak v TBU se používají také aparáty,cinky,sparing,drilovaní, i chichung, to že to vždy nevypadá moderně neznamená, že výsledek není stejny, tak nevím proč se tady dohadujeme.

K tomu mabu, jenom toto, pani já tu vaší pí... taky neviděl a věřím, že jí máte.



Jasne na vychode prisli na vsetko..boxing pochadza ako podsystem z Pankrationu... prilis citas skazky o BU,vo svojom veku by si mal mat striedmejsi usudok... :wink:
Naposledy upravil marcelo dne stř 27. led, 2010 20:34, celkově upraveno 1
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod will » stř 27. led, 2010 20:40

Literatura není shodná některé zdroje uvádí, že box byl již na druhých olympijských hrách jako samostatný sport, jiné zdroje uvádějí, že až o 100 let později. Box se dostal do řecka, pravděpodobně z Indie, jeho antická minulost je nepopiratelná.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod pm » stř 27. led, 2010 20:49

will: jo, takovy jako ty a s takovou argumentaci cinskym ci jinym tbu pomuzou, bozinku! jeste treba tu o Cervene karkulce please, nebo tu o Pernikove chaloupce! jaka je tvoje prakticka zkusenost, kde, co, u koho a jak dlouho cvicis, kolik ti je let? (kolik spatnejch knizek si precetl si nech pro sebe, no offence)

marcelo, Pavela: z debaty vyplyva jasne: je celkem jedno odkud to je, jde o metodiku - ta se muze tu a tam vice ci mene lisit, v zavislosti na tom co clovek od cviceni vsechno ocekava. jinak bych neresil bu v Cine a pred sto lety, ale u nas a dnes

marcelo: sz!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod will » stř 27. led, 2010 21:12

pm píše:will: jo, takovy jako ty a s takovou argumentaci cinskym ci jinym tbu pomuzou, bozinku! jeste treba tu o Cervene karkulce please, nebo tu o Pernikove chaloupce! jaka je tvoje prakticka zkusenost, kde, co, u koho a jak dlouho cvicis, kolik ti je let? (kolik spatnejch knizek si precetl si nech pro sebe, no offence)

marcelo, Pavela: z debaty vyplyva jasne: je celkem jedno odkud to je, jde o metodiku - ta se muze tu a tam vice ci mene lisit, v zavislosti na tom co clovek od cviceni vsechno ocekava. jinak bych neresil bu v Cine a pred sto lety, ale u nas a dnes

marcelo: sz!


Já, nikomu pomáhat nemusím, protože TBU to jistě nepotřebujou, jde pouze o diskuzi. Jaké já mám zkušenosti nestuduj já tebe taky nestuduju, některé omyly o TBU co tady na fóru zazněli, lze snadno okamžitě vyvrátit postnutím pár videí, takže ne perníková chaloupka, ale holý fakt.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod marcelo » stř 27. led, 2010 21:15

will píše:
pm píše:will: jo, takovy jako ty a s takovou argumentaci cinskym ci jinym tbu pomuzou, bozinku! jeste treba tu o Cervene karkulce please, nebo tu o Pernikove chaloupce! jaka je tvoje prakticka zkusenost, kde, co, u koho a jak dlouho cvicis, kolik ti je let? (kolik spatnejch knizek si precetl si nech pro sebe, no offence)

marcelo, Pavela: z debaty vyplyva jasne: je celkem jedno odkud to je, jde o metodiku - ta se muze tu a tam vice ci mene lisit, v zavislosti na tom co clovek od cviceni vsechno ocekava. jinak bych neresil bu v Cine a pred sto lety, ale u nas a dnes

marcelo: sz!


Já, nikomu pomáhat nemusím, protože TBU to jistě nepotřebujou, jde pouze o diskuzi. Jaké já mám zkušenosti nestuduj já tebe taky nestuduju, některé omyly o TBU co tady na fóru zazněli, lze snadno okamžitě vyvrátit postnutím pár videí, takže ne perníková chaloupka, ale holý fakt.


Som samozrejme za ,please postni videa :!: Poprosim napr. drilovacky z TBU na aparatoch :wink:

Ked ma nieco zaujme rad pochvalim :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod will » stř 27. led, 2010 22:01

for. Marcelo

Ty nemáš co dělat, že jo ? Nemám čas všechno hledat, ale něco sem dám. V TBU se drilovalo hlavně na tradičních pomůckách, makivarách, atd.
Tady vyvracím mýtus, že se neútočilo prsty, útoky prsty rukou i nohou, nakonci má Marcelo pytel.

www.youtube.com/watch?v=PUa9nSTujV8

Tady máš Marcelo činky:

www.youtube.com/watch?v=7yA-WuPkR8w

www.youtube.com/watch?v=VSzUNs7M5C4&feature=fvsr
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod fakt » stř 27. led, 2010 22:30

will píše:Pavela má zase pravdu :D

for. Marcelo

Nesmíš být tolik zaslepený, na světě neexistuje jenom thaibox. Ty si myslíš, že lowkick karate a TBU neznají ? omyl !!! znají, hlavně styly jižního šaolinu. Co se týče postoje mabu, tak to je základ. Tento postoj využívali dávní karatisti a kungfisti k získání obrovské síly a uvolněnosti nohou. Kdo vydržel tu ukrutnou bolest, tak byl úplně jiný člověk, prostě ta námaha ho překopala a stali se z nich mašiny na zabíjení. Nohy měli silné jak ocelové pružiny, tato síla byla využívána hlavně při kopech ve výskoku, kdy skopávali samuraje z koně. Okinavané tento postoj trénovali stále, prakticky i samurajům před očima celý den, kdy v něm chodili třeba při sázení rýže. Z takto vybudovanou sílou snadno proráželi pancíře atd., prostě masakr. Mistr začal vyučovat žáka techiky karate až po té co tento postoj zvládl, výdrž minimálně 2 hodiny a déle, tak si to zkus a uvidíš jací to byli a někteří jsou čajíčkové. Jinak to, že takto nikdo v ČR necvičí neznamená, že to neexistuje !!! Jinak v postoji mabu jsou skryty i další aspekty, které z vnějšku nemůžeš pozorovat. Dále to, že TBU většinou není v ČR na ulici moc účinné taky nic neznamená, jednou můžeš narazit na člověka, který ho účinný má, ale já to nejsem :lol:

Nepoužívám žlutý kolečka s výrazem, ale pro jednou udělám výjimku:
žlutý obracející oči v sloup
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 27. led, 2010 22:32

will píše:Tak to žádná sračka není, co psal šebej nevím, ale v karate se používala technika ruka meč, kdy se právě prsty prorážel pancíř, technika je zachovaná v karate katách.

Druhá výjimka:
žlutý třeštící oči
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 27. led, 2010 22:35

will píše:Tak, tady nejde o žádné vnitřní umění. To, že má někdo dobrý oči, pohyb a dokáže se uvolnit, neznamená, že se jedná o vnitřní box (umění). Box je typický představielem vnějšího bu a jak někde psal Pavela, pochází také z východu, dalo by se říct, že je to také kung-fu.


Končím se žlutými kolečky:
ty jsi chodící lexikon BU a zkušenost v očekávání
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 27. led, 2010 22:40

will píše:Tak ty západní metody jsou nesmysl všechno pochází z východu i ten západní box. Jinak v TBU se používají také aparáty,cinky,sparing,drilovaní, i chichung, to že to vždy nevypadá moderně neznamená, že výsledek není stejny, tak nevím proč se tady dohadujeme.


Ty kluci Holandský K-jedničkářský (a jeden Švýcar) moc východně nevypadají. Jejich trénink je blíž Marcelovu "nevýchodnímu" pojetí.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 27. led, 2010 22:54

Pavela a kdokoli:
je někde video Aliho a bojovníka "pakva?", popřípadě rozhovoru o tom zápase?
Slyšel jsem o tom v kung komunitě a neslyšel o tom v box komunitě. Mluví o tom jenom staří páni v Pekingu, nebo to viděl ještě někdo jiný?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod will » stř 27. led, 2010 23:01

for. Marcelo

Vyvracím mýtus, že se neposilovalo, podívej se dozadu za mistra tam uvidíš velkou činku, šikmou lavici, atd. Proto jim to CTBU pořádně nefunguje jednoduše pořádně nemakaj:

www.youtube.com/watch?v=jkDeOpXLLDM&feature=related
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron