Taiji DVD - The Taiji Class

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod fakt » stř 27. led, 2010 23:08

Na jedný oslavě mám fotku u piva. Za mnou jsou dva sudy. Znamená to něco?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod roza » stř 27. led, 2010 23:39

fakt - samozřejmě,že znamená :wink:

Chceš vidět to video s Alim?Chceš důkaz místo slibů?
Evidentně jsi na špatnym serveru......

Zkus Old Spice.....

To fakt nemáte v Písku po večerech nic lepšího na práci než se dohadovat na netu s mentálně postiženejma?

I když teď je tu klid,v telce jde pohádka s Jet Lim.........
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod pavela » čtv 28. led, 2010 7:33

Marcello, probůh, to je nedorozumění, já přece neodsuzuju mechy,lapy,nastenne aparaty, jen říkám, že většina Číňanů na tyhle fíkoviny nemá prachy tudíž využívají jiných "přírodních" materiálů jako je strom,cihly, bambus,lidi atd. :lol: Říkal jsem to proto, aby bylo jasné, že TCB se v podstatě neliší od "moderních" věcí, jen prostě využívá archaickejch materiálů. V dnešních školách, hlavně těch komerčních se to těmahle věcma jen hemží. MY děláme tradiční výcvik, takže používáme to co se najde v parku. A LIDI,včetně PC, jestli mě nechcete totálně znechutit,. přestaňte konečně používat to NECHUTNÉ slovo KUEN. Co to je? Tyč nebo hospoda nebo co? Buď řeknu správně PĚST= Čchüen (拳) případně, když už chcete používat lokální nářečí (Luen a PM prominou) tak kantonsky se pěst vysolovuje Kyun, nebo jestli myslíte SESTAVU tak to se řekne Tchao Lu 套路 (nebo taky jenom Lu-cesta). Nevyvolávejte Hladíka z hrobu, zahrávát si se záhrobím se nevyplácí! Děkuji. PC: Du Fu Kunova škola, (o čemž něco vím neboť jsem stále Da Shi Xiong) skutečně není typická škola jako jsou profi školy v Číně, je to spíš typická Čínská tradiční škola, tedy chceš cvičit, cvič a dři, nechceš, nikdo tě nenutí. Což je při tradiční české lenosti katastrofa My první jsme se nutili,ty co se nenutilio vypadli, ono 3 roky stát v postoji moc lidí nebaví. A jak správně podotýká Will(když odřízneme pohádky o sestřelování samurajů z koňů) až později se přijde na to, jak je stání v postoji důležitý. (nevím jak to chodí teď protože už jsem dlouho venku.) :lol: K tématu, Marcello: neverim ze niekto vydrzi stat v Mabu dlhsie ako 2 hodiny atd..toto su rozpravky na dobru noc. naprosto souhlasím, kdo tohle tvrdí, ten nestál ve SPRÁVNYM mabu. Je pravda že kluci šaolinský věnujou hodně stání v mabu ale 2 hodiny, to jsou legendy z dynastie Ming...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » čtv 28. led, 2010 7:53

ROZA, tentokrát si vedle jak ta jedle, takže to je na omluvu za posměšky:lol:, všecko nepravděpodobné není jen pohádka. Ten chlapík se jmenuje Jiang Hao Quan, nezápasil s Alim v ringu ale přátelsky se potkali a zkoušeli se oťukat a Ali ač se moc snažil, tak se do něj prostě netrefil, protože tihle pakuisti maji prostě výborný uhýbací manévry (je to snad jediný TCBU který jde na člověka furt ze strany) Tehdy Ali vyseknul poklonu TCBU.Bylo to zdvořilostní setkání. Opakuji, nebyl to turnaj nebo zápas v ringu s Alim, to nikdo netvrdil, prostě si zaspárovali. Kdo nevěří, může se Jinag Hao Quana zeptat. Nějaký věci k tomu jsou třeba tady http://www.jiangschool.com/Photos2.htm A zrovna Roza by neměl pochybovat, protože tuším váš dědeček Miky Wong přeci taky boxoval v ringu. A boxerské a wrestlerské zápasy kungfu vs "cokoliv zahraničního" mají tradici. Někteří nejslavnější vítězi,kromě dědečka Mikyho,třeba Han Mu Xia (podle toho byl natočenej film Úder otevřenou dlaní, pokud si pamětníci pamatují :lol:), Li Cun Yi, Gu Ru Zhang nebo Huo Yuan Jia. (Samozřejmě, že Číňani dělaj filmy jenom o vítězích :lol:) A Marcello, vidíš, už zase vytahuješ drilovačky s "aparáty", kdo nemá aparátsy není bojovník? Když to pro tebe tolik znamená, zajeď se podívat do Šaolinu, tam máš aparáty na kterejch se cvičilo před 1000 lety, takže aparáty, nic nového pod sluncem... A poslední, já NEVIM odkud pochází moderní box jakometodické BU,ale jestli je to z Indie, tak to pro mě neni východ ale západ :lol: .Ale mysklím, že snad existují západní školy boxu, stejně jako šermu, takže hledat původ v Indii, no, nevím, myslím, že to nejde posuzovat podle záznamů, staré civilizace mají samozřejmě staré boxerské či wrestlerské obrázky. Ale mohly to cvičit přeci i civilizace o kerých je většina záznamů v propadlišti dějin. Myslím, že box se cvičí od té doby, co maj lidi pěsti :lol: Zdravím
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod roza » čtv 28. led, 2010 10:01

Ahoj Pavela,
pohádka je,ať se to stalo nebo ne,že to má nějaký účinek na současnou situaci......
Neni to argument v žádné diskusi,která rozebírá aktualní stav ......
Nic to neznamená,ten člověk nevychoval řadu žáků,kterým by dnes boxeři vysekávali poklony,neodrazilo se to v metodice,tréninkovém přístupu....
Proto je pohádka,že opakování takovýchhle historek pomůže TBU u nás ze sraček.

Právě že Roza by měl a pochybuje,stejně tak by měl každý rozumný člověk.
Jastli Miky boxoval nebo ne,to nevim,já ho neviděl a nikdo,kdo ti o tom povídal taky ne.A už vůbec o tom,JAK boxoval.
Já viděl jenom jeho fotku ve vzpěračským dresu s činkou nad hlavou.
Dle mého názoru to byl prostej vzteklej parchant,co se rád rval,z wingchunu uměl leda tak hovno a chlastal tak,že si celá rodina oddychla,když zakukal......

Ale i kdyby to byl mistr světa amoleta,problém je v tom,a o tom tu celou dobu mluvíme,že na dnešní studenty to nemá absolutně žádný pozitivní vliv......opět se jeho údajná vítězství nijak neodrazila v metodice a přístupu k tréninku.......

Takže ,měřeno dosaženými výsledky dnešních studentů,všechno to jsou jen hloupoučký pohádky........

Znova říkám - asi jsi nečetl moje předchozí příspěvky - ty mluvíš o tom,jak by věci mohly být,my mluvíme o tom,jaké skutečně jsou.....

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod fakt » čtv 28. led, 2010 10:14

Takže někdo říkal, že mu na přátelským setkání ukazoval únikový manévry. Dobře. Jaký hold by pak Clay složil za unikový manévry Bolta, Sáblíkové nebo Štybara?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod patrik » čtv 28. led, 2010 10:24

2 fakt
Něco je špatně, ty Tvý smajlíky se mi nezobrazujou - asi napíšu adminovi :D

2 will
Prosím pro mě odkaz na jedno video "prorážení pancíře". Děkuji.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod hellas » čtv 28. led, 2010 10:28

patrik píše:2 will
Prosím pro mě odkaz na jedno video "prorážení pancíře". Děkuji.

Patrik


tehdy přece žádný kamery nebyly.. 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod patrik » čtv 28. led, 2010 10:47

hellas píše:
patrik píše:2 will
Prosím pro mě odkaz na jedno video "prorážení pancíře". Děkuji.

Patrik


tehdy přece žádný kamery nebyly.. 8)


:D Tak hlavně, že tam byly pancíře ;)
Ačkoliv, kdoví co tím kdo myslí...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod will » čtv 28. led, 2010 11:33

for. patric

http://www.youtube.com/watch?v=-N1dKLfP ... re=related

Vidíš ty borce na začátku, co mají na sobě, tak to je ten pancíř.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod patrik » čtv 28. led, 2010 11:38

will píše:for. patric

http://www.youtube.com/watch?v=-N1dKLfP ... re=related

Vidíš ty borce na začátku, co mají na sobě, tak to je ten pancíř.


Aha, ale já chtěl video, prorážení pancíře ... pokud možno prsty.
Vždyť jsi psal, že "stačí pár videí".

Napsal si tady takovou tunu informací, a mě tahle zaujala nejvíc. Tak moc děkuji předem... :)

Patrik

P.S.
Ještě, jsem asi trouba... ale proč to vlastně těma prstama dělali?
Proč nepoužili nějakou šikovnou pomůcku.
Naposledy upravil patrik dne čtv 28. led, 2010 11:42, celkově upraveno 2
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » čtv 28. led, 2010 11:38

:lol: :lol: :lol: tak todle bude ještě zajímavý. Poučovat někoho,jako je Patrik a ještě filmem Poslední samurai......BUHEHEHE......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » čtv 28. led, 2010 12:08

Proč ne pancíř.
Stačí jedna šikovná protéza z ochuzenýho uranu
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 28. led, 2010 12:59

Will-- dakujem za video so senseiom z linie Uechi ryu..ano videl som tam urcite nahrady ciniek a kettlebelov..beriem..

..co sa tyka videa ,kde bol 5 sekundovy zaber jedneho mawashi na mech..toto je bieda...cakal som viac..kombinacie atd..treba viac pohladat... :wink:

Tato tema sa vycerpala,po SZ s Pavlom Mackom som zistil,ze ked 2 normalni ludia komunikuju vedia sa zhodnut na 90% veci...

Inak celkom sa tesim na dalsiu debatu,ktora zacina prichodom ludi od japan zbranovych systemov...zaujima ma prerazanie pancierov samurajov s Nukite technikou.. :lol: :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod littleass » čtv 28. led, 2010 13:16

fakt píše:Pavela a kdokoli:
je někde video Aliho a bojovníka "pakva?", popřípadě rozhovoru o tom zápase?
Slyšel jsem o tom v kung komunitě a neslyšel o tom v box komunitě. Mluví o tom jenom staří páni v Pekingu, nebo to viděl ještě někdo jiný?


Ty vole Dostále ty si v nějaké Box komunitě joo???tak to by mě zajímalo v jaký protože já o žádný škole Boxu v Písku a v okruhu 30 km od Písku fakt nevim :!: :idea: :lol: Musim se zeptat týpků v našem Pražském klubu a kdyžtak na tebe dám kontakt ať vědí o tvém Box klubu a mohou tě případně navštívit.. :lol: :lol:


Je to fakt v hajzlu...a takovýhle lidi pracujou v Justici....v tom případě sem Já Bodyguard Putina :lol: :lol:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Picard » čtv 28. led, 2010 13:24

will píše:for. patric

http://www.youtube.com/watch?v=-N1dKLfP ... re=related

Vidíš ty borce na začátku, co mají na sobě, tak to je ten pancíř.
omg :D
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Picard » čtv 28. led, 2010 13:27

Staci nabit protipancerovyho cruise a ten vsechno probije svym britkym ..... humorem :D
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » čtv 28. led, 2010 13:31

Picard píše:Staci nabit protipancerovyho cruise a ten vsechno probije svym britkym ..... humorem :D


Jo anebo "pancířovou pěstí" to je fakt mišn imposibl.
Bojím se, že z tohoto topicu se tenhle server zase složí... To nemůže unést.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod littleass » čtv 28. led, 2010 20:57

Hej tak sem se před chvílí ptal na tréninku zda je v Písku nějaká škola Boxu pod vedením nějakýho Dostála a trenér mi řekl že mu to jméno nic neříká a že se podívá do databáze.Prý ale půjde o nějaké samouky co nejsou vůbec v žádné asociaci a občas navštívěj nějakou školu Boxu,takových šášulů prý je tu dost :lol: 8) Víc budu vědět zítra nebo v pondělí :wink:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » čtv 28. led, 2010 21:40

littleass píše:Hej tak sem se před chvílí ptal na tréninku zda je v Písku nějaká škola Boxu pod vedením nějakýho Dostála a trenér mi řekl že mu to jméno nic neříká a že se podívá do databáze.Prý ale půjde o nějaké samouky co nejsou vůbec v žádné asociaci a občas navštívěj nějakou školu Boxu,takových šášulů prý je tu dost :lol: 8) Víc budu vědět zítra nebo v pondělí :wink:


Kazdu skolu rozbiehaju zanietenci...mam v ucte takychto ludi,pretoze zabezpecit priestor,pomocky,aparaty,obcasnu metodicku pomoc chce peniaze, drahocenny cas a vela trpezlivosti....

Na druhu stranu Ty Littleass si velmi neprijemny zakomplexovany dusevny mrzak..pocul som ,ze nie si v poriadku ani mentalne...

Nevyhrazaj sa dotycnemu Faktovi navstevou "tvojich" chlapcov boxerov z klubu,ale chod si "posvietit" na Fakta sam :!: ..aj ked nevidim dovod preco by to normalny clovek mal robit,kedze chalani asi boxuju z passie a nehraju sa na ziaden profiklub a zarobia mozno tak na vydrbane pivo..

Pokial si pamatam mal si ist konfrontovat jedneho diskutera odtial od CBU a nejak si zabudol prist..teraz sa obuvas ty "Džuva" do inych cez inych :evil:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron