FALUN GONG

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

FALUN GONG

Příspěvekod Jamamba » pon 02. čer, 2003 14:40

Zdaravím všechny, kteří mají zájem prodiskutovat zde své zkušenosti s touto sektou. Toto téma jsem otevřel jako reakci na článek z Mladé Fronty ze čtvrtka 30.5.2003. Který je směřovám proti strtegii čínské vlády, která postavila tuto sektu mimo zákon.
S tímto článkem nesouhlasím a jsem přesvědčen o tom, že ten kdo ho psal,ani neprostudoval texty samotných příznivců Falun Gong. Tato sekta je, dle mého názoru, velice nebezpečná.
Byl bych velice rád, kdyby zde přispěli především její příznivci.
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

 

Příspěvekod Anonymní » čtv 05. čer, 2003 8:51

Nejsem priznivcem FG, ani odpurcem. Za svou osobu musim rici, ze by me asi nezlakalo uceni, jehoz mistr se povazuje za prevteleni Buddhy a tvrdi, ze vlastnorucne odvratil konec sveta. Ale jsou lidi, ktere presne tohle tahne.
Postup cinske vlady me neprekvapuje, koneckoncu to neni prilis demokraticky stat :wink:
Jestli je ale tahle "sekta" nebezpecna? Pokud vim, tak se k ni lidi pridavaji dobrovolne a dobrovolne se podvoluji jejim smernicim, jako je treba odmitani lekarskeho osetreni. Je to jejich vlastni rozhodnuti a i kdyz mne pripada absurdni, nebudu je kvuli tomu zavirat ani veset. Kdyz jim to duchovni osviceni stoji za zdravi nebo zivot, proc ne?
Rekla bych to strucne: pro blbce je nebezpecne cokoliv. Cetla jsem z tech spisku jenom uryvky a z tech mam pocit, ze nikdo, kdo trochu pouziva hlavu, nemuze neco takoveho brat vazne.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

už i v čechách?

Příspěvekod pavela » čtv 05. čer, 2003 15:43

:D chachá, tak už falun i v Čechách? V Číně se našlo dost pitomců, který Li Hongzhiovi odevzdali všechno co měli a pak si rozpárali břicho, aby se podívali, jestli tam už maji ten "lun"(kolo). Věřim, že se jich naje dost i v Čechách, notabene, když se to hodí do krámu pohrobkům Havla, číňanobijcům a lidskoprávníkům, kteří mají v hlavě hokej... :idea:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Jamamba » úte 10. čer, 2003 15:35

Problém je v tom, že do každé sekty vstupujete doprovolně ale manipulace "guru" jsou právě různě nebezpečné. Někdy je také velice těžké z nich odejít.
Malé srovnání:
Člověk se stávám členem sekty především z důvodu ztráty důvěry v obecně platné postupy odpovědí na životní otázky.
Jsme ztraceni, nemáme pevné body, kde se opřít.Nespokojeni se svým životem, hledajíce smysl, nenacházejíce uspokojení, fascinováni vším s novým přístupem, hladajíce novou realitu.
Mysím, že přívrženec sekty je stejným člověkem jako uživatel drog, je obětí!!!!!!!
Velice těžko se ze závislosti dostává.Ohrožuje svoje zdraví. Destruuje svojí schopnost přežít v reálném světě!!!!!!
Je veden ke stejné destrukci svého já stejně jako narkoman!!!!!
Proč je distribuce drog zákonem stíhána a proč ditribuce nebezpečných sekt ne????!!!!!
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 11. čer, 2003 12:16

Tvoje vira v tzv. obecne platne postupy me dojima.
Pripomina mi to ten typ lidi, kteri otravili Sokrata, ukrizovali Jezise, a pravdepodobne by hnali i takoveho Buddhu ci zenove mistry.

A proc neni "distribuce sekt" stihana? Nu prece proto, mily Jamambo, ze tady stale jeste nemame fasizmus.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. čer, 2003 12:16

Tvoje vira v tzv. obecne platne postupy me dojima.
Pripomina mi to ten typ lidi, kteri otravili Sokrata, ukrizovali Jezise, a pravdepodobne by hnali i takoveho Buddhu ci zenove mistry.

A proc neni "distribuce sekt" stihana? Nu prece proto, mily Jamambo, ze tady stale jeste nemame fasizmus.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod irzounek » stř 11. čer, 2003 13:37

Jamambo, ty si užiješ :lol:
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Anonym

Příspěvekod Jamamba » stř 11. čer, 2003 14:22

Možná jsem se blbě vyjádřil, ale z toho co jsem napsal automaticky nevyplývá, že jsem zastáncem obecně platných postupů.Každý z nás pochybuje, ale na druhou stranu je právě velice nebezpečné, když někdo tvrdí, že jen to jeho je to pravé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tedy dogmatismus a fundamentalismus, který omezuje lidskou svobodu myšlení. Vyzvu-li někoho ať nenaštěvuje lékaře, že jen pochybnost o mé všemohoucnosti může vést k onemocnění, tak myslím, že je to fanatik stejného ražení jako ideový vůdce např HAMASU.Howk
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Kocka » čtv 12. čer, 2003 7:36

Jamamba: Vsechno, co jsi rekl, je samozrejme pravda - to se ztratou duvery, zivotnimi otazkami atd. To ale nic nemeni na tom, ze odpovednost za to, do jake spolecnosti se dostanu, je ciste na mne. Srovnani s narkomanem je trefne - oba jsou obeti, ale jen sve slabosti, popripade hlouposti. Toho, ze nedokazali predem zhodnotit situaci. V dnesni dobe uz se toho o drogach a sektach vi tolik, ze se nikdo nemuze vymlouvat, ze nemohl tusit, co to obnasi.
Bez ohledu na to je hodne lidi, kteri maji snahu temhle "obetem" pomahat. Jejich snaha casto ztroskotava na tom, ze narkomani a sektari jim na to kaslou. Mozna jsem v tomhle trochu radikalni, ale jsem pro to nechat je v tom placat, dokud si o pomoc sami nereknou.
Nemuzes nekoho zavrit za to, ze jen rika nejake pitomosti, at uz u toho pouziva jakekoliv psychologicke triky. Demokracie ma, stejne jako vsechny jine systemy, spoustu nedostatku.
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod WICKING » čtv 12. čer, 2003 10:09

wk
Naposledy upravil WICKING dne čtv 12. čer, 2003 10:12, celkově upraveno 1
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

 

Příspěvekod WICKING » čtv 12. čer, 2003 10:10

2 kocka:

to jsi trochu moc husta. ono souhlasim, ze clovek si musi o pomoc rict sam. ale zase vsechny smest, ze info maji, takze kdyz do toho spadnou, tak jejich smula a nazdar (nebo takhle to na me aspon pusobi)...to mi taky neprijde uplne cool
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Kocka » čtv 12. čer, 2003 10:53

Nerikala jsem smula a nazdar. Rikala jsem pomoct tomu, kdo o to bude stat, ale nedelat samaritana tem, co se neumi poradne rozhodnout, ze jdou od toho.
Kazdy muze slapnout vedle, tohle nezpochybnuju. Jak chces ale chranit lidi, kteri se sve sekty nebo drog NECHTEJI vzdat??? V tom pripade je asi lepsi nasmerovat svoji energii nekam, kde bude mit smysl.
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod WICKING » čtv 12. čer, 2003 11:18

No takovy typ lidi se podle me musi do urcite miry branit pasivne...ono to asi nezni moc liberalne, ale je to tak. To, ze jdou do drog nebo sekt ma sirsi spolecensky souvislosti, takze to neni smer clovek -> droga/sekta a vice versa, ale je to spis jakasi x-cipa hvezdice (aspon tak to vnimam ja). No a za takovych podminek nemuze pouze fungovat pomoc typu, ten se rozhodl, tak dostane. Ta pomoc by mela byt take x-cipa hvezdice slozena z otevrenejsich, skrytejsich mechanismu. To je to o cem mluvim jako o pasivni obrane nekoho tretiho.
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Kocka » čtv 12. čer, 2003 11:56

Rozumim, co myslis, asi proste nejsem takovy filantrop.

Spolecenske souvislosti... no, zni to hezky, ale o lidech, co rikaji "spolecnost ze mne udelala to a to" si myslim svoje.
Osobne si taky uvedomuju, jak me spolecenske souvislosti ovlivnuji. Nekde mi to je fuk, nekde me to stve. Nekde me to stve hodne, ale stejne to neresim, protoze vim, ze to nema smysl. Nemuzu ale rict, ze tahle spolecnost je mizerna, zacit fetovat a potom po te same spolecnosti chtit, aby me tahala z pruseru. Zvlast kdyz ja sama pro to nejsem ochotna udelat nic. Doufam, ze to dava nejaky smysl.
Jak si predstavujes tu pasivni obranu? Treba v pripade te sekty je to dost problem - jak poznas nebezpecnou od neskodne?
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod WICKING » čtv 12. čer, 2003 12:14

Dobra, ale tady nejde preci o filantropii. (I kdyz bys mohla byt trochu vetsi filantrop to zase nerikam, ze ne :lol: )

A nejde ani o lidi, kteri rikaji:"spolecnost ze mne udelala to a to". Delaji zasadni chybu (kterou jsi dle meho udelala i ty) a to antropomorfizace spolecnosti, ale tak to prece neni.

Existuji realne vice ci mene viditelne mechanismy a souvislosti, ktere te denne ovlivnuji a mas pravdu, ze to nezaklada podstatu k tomu, aby se na to jedinec alibisticky odvolaval... v podstate si myslim, ze na to nema ani pravo. Ale umime do urcite miry (a do urcite se snazime) tyhle mechanismy popsat a najit nejlepsi zpusob jejich reseni potazmo nereseni.

Dale nezlob se na me, ale pristup:"Nekde me to stve hodne, ale stejne to neresim, protoze vim, ze to nema smysl." mi pripada podobny jako spolecnost ze me udelala to a to.

No a tady se dostavame z teorie k realu, jak poznam nebezpecnou sektu od neskodne? Na to jsem malej pan, abych to odpovedel a nikdy jsem v zadne sekte nebyl (aspon myslim :twisted: ). Nevedel bych co s tim, protoze zakaz je a stanou se tim x-krat pritazlivejsi, nech je a potencialne vykostej sebe i okoli. Dalsi aspekt je kulturni (coz bys mela mit v maliku ty ), nemuzu asi srovnavat treba zmineny Falun Gong v cinskych podminkach s napriklad Ashtarem Sheranem v nasich podminkach.

Jeste k te pasivni obrane, za danych podminek asi jen jiz klise v podobe prevence, vychovy apod. To je orisek pro nase skolstvi v prvni rade (muj usudek) a to pocinaje ZS a konce VS (a mozna bych se i nestitil zacit s VS).
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Kocka » čtv 12. čer, 2003 12:36

(Sakrys, kterej ty ses? :wink: )

Musim se ospravedlnit. Kdyz rikam, ze neco neresim, protoze to nema smysl, myslim tim to, ze urcitym vecem se podrizuju, protoze vim, ze jsou nevyhnutelnou cenou za neco jineho (pro me treba mnohem dulezitejsiho).
(BTW: Nechci spolecnost antropomorfisovat, ale je hodne serioznich teorii, ktere tvrdi, ze lidska spolecnost nebo chces-li kultura, neni jen souhrn jedincu, ale je to NECO, co do urcite miry existuje nezavisle na techto jedincich. No, to jsou ale blafy, ktere - ac zajimave - sem nepatri.)

Nebezpecnou sektu nepoznas - koneckoncu i "nebezpeci" vnima kazdy jinak. Sveho casu byli nebezpecni krestane (i dneska je mezi nima dost nebezpecnejch posuku), potencialne nebezpecni mohou byt muslimove atd.

Takze jsme dospeli ke konsensu - prevence je jedine, co nam zbyva. Na nekoho zabere, na nekoho ne.
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod WICKING » čtv 12. čer, 2003 12:45

Jo s timhle jsem ochotnej souhlasit v teto fazi diskuze 8) 8) 8) ( :twisted: )

(BTW: A dobra jeste abych vyspecifikoval moje rozumeni spolecnosti jakozto souhrnu vzniklych, zaniklych, vznikajicich, zanikajicich norem. Zda-li zivelny organismus sam o sobe nebo v podobe mas jedincu, to je otazka a urcite relevantni. )
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 12. čer, 2003 12:52

napada me neco o sektach v oboru bojovych umenich, zrovna nedavno jsem nekolik ovecek videl;-)

a v souvislosti s dizkuzi v tematu Matrix Reloaded me napada, ze rozhodnout se mezi cervenou a modrou pilulkou je tezky

Falong Dafa - prachy, prachy, prachy, ale abych pravdu rekl, v Cine, kde to s "nabozenstvim" nikdy nebylo jasny (Cinan muze byt v klidu taoista, buddhista, konfucianec, krestan, muslim i komunista najednou) me to vubec neprekvapuje. ovsem soudny Cinani si pri vysloveni jmena Falong Dafa klepaji na celo.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WICKING » čtv 12. čer, 2003 12:55

ehm...taky me to srovnani v jiste fazi diskuse napadlo... :) , ale jak jsem rekl na to jsem asi maly pan :lol:
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

falun gong

Příspěvekod ata » čtv 12. čer, 2003 13:46

jedna manzelka meho kamarada se k tem magorum pridal.Ale protoze ji nemam rad tak jsem ji to jeste doporucil
ata
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: sudety

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron