Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Zbraň ?

Příspěvekod Onion » čtv 09. zář, 2004 9:10

Jakou zbraň nosíte sebou na sebeobranu? Je to ta samá se kterou cvičíte? Jaký je váš vztah k "luxusním" verzím zbraní?
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Jendis » čtv 09. zář, 2004 9:19

K sebeobraně bych použil svůj kožený opasek s kovovou sponou :wink: Má variabilní použití a myslím,že jde o "strašlivou" zbraň s odstrašujícím účinkem......a mám s ním nacvičeno pár věcí,abych si při případném použití neublížil 8)
Jsem i majitelem revolveru ráže .38,ale přijde mi zbytečné se s ním neustále tahat.

Luxusní zbraní je myšleno co?Třeba zakázkový nůž z damascénské oceli?
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » čtv 09. zář, 2004 9:56

Takže během jedné vteřiny odepneš opasek, vytáhneš ho z poutek kalhot, odkopeš věci které ti následkem takového jednání popadaly (mobil a pod.) zachytíš padající kalhoty a jdeš do toho? :D :D (žertuji, ale smysl mého dotazu jsi asi pochopil, že?)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marvin » čtv 09. zář, 2004 10:04

onion - hmm to je tazko - ja som este mladosti /to bola samozrejme ina doba ;) / casto so sebou vlacil nunchak - dva krat som sa pomlatil ked som ho mal u seba a ani som ho nestihol pouzit ....
Nosim pri sebe skoro pravidelne taky skladaci "vojensky" noz - mam ho ale vyslovene na supanie pomarancov a ak by som sa dostal do pruseru kde melem z posledneho tak mozno - ale to je fakt posledne na co ho mam ... Podla mna je celkom fajn mat volne ruky ;)
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 09. zář, 2004 10:20

Pochopil... :wink: Zkusím odpovědět.....na opasku mám akorát malé pouzdérko s "macgyverovským"nožíkem,jinak nic.Z poutek ho opravdu mám během jediného škubnutí a kalhoty mi nespadnou.
Cvičil jsem i připravení si opasku k použití,jsem schopen ho za cca +-3 vteřiny rozepnout a vytáhnout.....
Jde také o to,že opasek je běžná věc.Nože,obušky,kasry a pod.věci přece jen budí trošku pozornost(i když ten bazmek na klíče,co propaguješ nevypadá zle :wink: )A nemusím se bát,že ho někde zapomenu,nebo vytrousím.Vyhovuje mi to......
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » čtv 09. zář, 2004 10:26

No musím uznat, že když by můj protivník začal rozepínat opasek, asi bych mírně znejistěl :D

Opasek s oblibou používali třeba vojáci na rvačky v barech (např. v Baden Badenu s ním americká čtyřčlená skupinka vystěhovala bar i s osazenctvem na ulici), ale jinak se na jeho použití v reálné sebeobraně dívám trochu úkosem :wink: Radši bych použil popelník ze stolu 8)

Když jsem se ptal na "luxsní" zbraň tak jsem opravdu myslel třeba damaškovou čepel.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 09. zář, 2004 10:36

Já spíše mluvil o použití ve volném prostoru(venku)....tam bych popelník asi nenašel... :lol:
Ale zbraň je to dost hustá...dá se použít jako bič i jako obalení pěsti(boxer).Zatím jsem ho ještě použít nemusel...a doufám,že nebudu :wink:
Jinak těch vojenských historek je více,právě některé z nich mě na myšlenku využití opasku přivedly.
Koukáš na to s úkosem?OK,koneckonců,každému vyhovuje něco :wink: Já se vždycky směju,když čtu,nebo poslouchám,jak někdo nosí teleskop,tři nože a boxera najednou.....

Luxusní zbraně....no proč by ne?Pokud Ti vyhovuje......já si myslím,že je nůž jako nůž.Při obraně je to koneckonců jedno,pokud s ním neumíš,stejně Ti je na houby,ne?!Záleží prostě na každém,co chce mít u sebe.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » čtv 09. zář, 2004 10:49

Koukám na to úkosem, protože si myslím, že to nestihneš vytáhnout a použít. :D
Jestli má někdo tebou vyjmenovanou výzbroj stále u sebe, je to opravdu zvláštní :) Připomělo mi to člověka, který k nám chodil cvičit a ten měl neustále Colt 1911, dva rezervní zásobníky, obrovský nůž Albacete, švýcarský nožík a možná i něco k čemu se nepřiznal :) byl to zdroj našich žertů :D . Pokud se nejedná o člověka který je v akci, je takové zbrojení asi opravdu spíše otázkou psychiatrické konzultace 8)

Zajímá mně co si zdejší komunita myslí o "luxusních" zbraních. e jasné, že to co jsi napsal "pokud s ním neumíš,stejně Ti je na houby,ne?!" je pravdou. Spíše mně zajímalo, jaký je vztah ke zbrani u zdejších diskutérů. Je to jejich mazlíček, personalizují ji, vráží do nich penízky a nebo mají šunt od vietnamce z tržnice?
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 09. zář, 2004 10:59

Možná nestihnu,možná jo...záleží na situaci.....víš sám,že případ od případu je jiný.Fakt jsem to zatím nezkoušel......
Co se týče jmenované výzbroje,schválně si někdy pročti některá fóra....i na knife.cz se takový týpci objevovali :wink: :lol: :lol: :lol:

add vztah ke zbrani-Je jasné,že kvalitní věc je lepší.Jde-li ještě k tomu o nádherně zpracovanou zbraň,je to paráda....nicméně za sebe mohu říci,že zbraně nikterak "neuctívám" a považuji je pouze za nástroj.
Spíše občas koukám,jak někteří se vytahují s tím,že nosí nůž za třeba 50 000,že to je paráda,ale neumějí ho použít.Drahý nůž přece kvalitního bojovníka nedělá,ne?!
Diskutují nad kvalitou zpracování,tvarem(věčná diskuze nad "tantó" hroty,zubatým ostřím".Přitom třeba obyčejný filetovací nůž je tvarem naprosto ideální..... :wink:
A sám asi víš,že i "vietnamský šunt" může odvést dobrou práci....... :idea: :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Dong_wu » čtv 09. zář, 2004 11:00

Par nozu mam jsou to prumerny kousky, ale jsem linej je s sebou nosit. Kdyz uz tak mam v kapse trojhranej klic od bytu, kdyz ho das mezi prsty odvede to slusnou praci. Ale uprime myslim, ze ho v pripade nouze nestihnu vytahnout stejne, jako kteroukoliv jinou zbran.
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

 

zbraň

Příspěvekod pavela » čtv 09. zář, 2004 11:08

Mám velice rád ©en Biao(šipku na šňůrce), vejde se svinutá do kapsy a když se s ní člověk nepřizabije sám, tak se s tim dá docela dobře bránit. Souhlasím z předešlým kolegou že pistol le dost těžká notabene když má plnej zásobník.Kdo by se s tim tahal(navíc si ten svuj arzenál nemůžu vzít ssebou do Pekingu, páč by mě tu zavřeli do basy :cry:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 09. zář, 2004 11:55

2Onion - Co nosíš Ty?????Jaká je Tvá oblíbená zbraň?
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » čtv 09. zář, 2004 12:25

Mezi mé favority patří nože Spyderco a teleskopy ASP. V případě Spyderek pak modelová řada Police, Military, a Centofante (jeho první návrhy pro Spyderco). teleskopy ASP v odlehčené verzi a nebo zlatá varianta s ozdobnou čepičkou.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 09. zář, 2004 12:30

Hmm,zajímavý výběr......Spyderco se mi líbí(zvláště celokovový model s hladkým ostřím).Co se týče teleskopů,ty moc nemusím......když už obuch,tak klasický malý kožený,vyplněný olovem 8) 8)
Ty jsi i sběratel nožíků????A jak koukáš na luxusní zbraně Ty?
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » čtv 09. zář, 2004 12:42

Nejsem sběratel, ale pouhý uživatel. Sběratel je podle mne ten kdo ve svém hromadění materiálních statků má nějaký řád a cíl (i když jeden z největších sběratelů, Fardinand de Este sbíral ůplně všechno :D ) To u mne není. 8) Je sice pravda, že mám i několik dalších kudliček, ale dostaly se do mého vlastnictví jako dary a pod. Nejvíc se mi líbí Capricho, což je replika renesančního nože se stříbrnou rukojetí a leptanou čepelí, za "nejbojovější" bych označil Black Beard od Cold Steelu který ovšem nenosím, protože jeho délka ho vylučuje z běžného života :wink:
Teleskopy ASP, speciálně jejich odlehčené varianty, jsou něco, co se vymiká tomu co všichni známe jako "úderové zbraně". Vysoký komfort nošení, rychlá pohotovost užití, díky hmotnosti absolutně neobtěžují při denním nošení a jejich vyvážení jde "na špičku" takže při poloviční hmotnosti více pronikají (při technicky provedeném úderu) :twisted: :twisted: Zlatá varianta ASP je krásná 8) a navíc to byl dárek od velmi váženého člověka...
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Onion » čtv 09. zář, 2004 12:44

Pokud se jedná o "luxusní" kudličky od nožířů, dávám přednost strojové přesnosti tovární produkce. Jen málo nožířů mně přesvědčilo, že umí udělat perfektní věc...
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 09. zář, 2004 12:56

No,faktem je,že s ASP tolik zkušeností nemám....držel jsem v ruce jen ten velikej.Velké plus u obušků je zvukový efekt při otvírání,stejně jako u "pérových" nožů...(nebo u rotačního kulometu Gatling :lol: :lol: :wink: - aby si protivník náležitě užil :wink: )

Mne docela zajímají tlačné dýky,jen si myslím,že je potřeba dobrý výcvik s nimi.....nemyslím,že stačí je zakomponovat do klasické sebeobrany beze zbraně.Ale nejsem odborník,možná plácám blbosti.

Add nožíři-tak tady se neorientuji vůbec.Sice pár jmen znám(např.p.Puda),ale jinak fakt nevím....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kusa » čtv 09. zář, 2004 13:15

Onion píše:Takže během jedné vteřiny odepneš opasek, vytáhneš ho z poutek kalhot, odkopeš věci které ti následkem takového jednání popadaly (mobil a pod.) zachytíš padající kalhoty a jdeš do toho? :D :D (žertuji, ale smysl mého dotazu jsi asi pochopil, že?)


Na toto boli vybijane (pyramidove) opasky s tazkou prackou, ktore sa nosili volne teda nie v putkach:twisted: najlepsie boli dvoj, maximalne trojradove, :twisted: :twisted: pricom mobil, nohavice a spol viseli na druhom "normalnom" opasku... vyborna zbran, najma proti viacerym...
Teraz ich nosia vo velmi sofistikovanej podobe aj zeny :oops:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Miro » čtv 09. zář, 2004 18:12

Nenosim ziadnu zbran, povazujem to za hlupe a nebezpecne (napr. pouzitie aj v pripade, ked to nebolo nutne). Keby doslo na zle, verim si, ze by som dokazal pouzit ako zbran takmer cokolvek, pripadne sa ubranil aj s holymi pastami - alebo ak nie, tak by mi vyrazne nepomohla ani ina zbran...
Mam rad (podobne ako Pavela) shen biao, zaspicatenu olovnicku na spagate, ale je to skor kvoli jej nezvycajnosti a srandovnosti nez kvoli jej realnemu uplatneniu. A potom rozne varianty uzkych nozov, tzv. judge pens, bagua pens, ihlic, skrutkovacov a pod., ktore sa daju lahko ukryt na roznych miestach a maju siroku skalu pouziti... Keby som chcel nosit cosi nenapadne, ale pritom velmi dobre pouzitelne ako zbran, tak by som si dal vyrobit nejake nekovove pero so skrytou ostrou hranou (trebars len centimeter v hornej casti pera, ktora sa da lahko odklopit palcom, podobne ako su konstruovane umele "ceruzky" s vkladanymi tuhami) a to uz uplne staci...
Ked uz by som nutne mal siahnut po realnej zbrani, tak najskor po nozi. Neviem si predstavit, ako moze niekto seriozne uvazovat o pouziti teleskopov - to je tak dobre na stare damy ci na robenie "bu-bu-bu, pozri, ja som policajt a mam aj teleskop"... Prva rana teleskopom sa vzdy da stlmit do bezbolestna (neurcita) a k druhej uz nikdy nedojde - k comu ten teleskop je?
Luxus ma vobec nerajcuje, zato mam velmi rad antikvarne ci historicke kusy, cim starsie, tym lepsie, ale skor z vizualnej a estetickej stranky, ako z praktickej. Holt, som estet... 8)
Ten moj postoj k zbraniam by sa dal vlastne vystihnut nasledovne: ak sa nedokazem ubranit holymi rukami, zbran mi dava iba o malo vacsiu vyhodu sa ubranit uspesnejsie - a ak nedokazem zlikvidovat supera holymi rukami, tak zbran mi dava iba o malo vacsiu vyhodu ho zlikvidovat uspesnejsie (netyka sa strelnych, ale iba klasickych chladnych zbrani, ovsemze).

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod hellas » čtv 09. zář, 2004 21:13

co se pásků týče, před deseti rokama možná i před tím, možná i teď, to byla běžná "zbraň" např. fotbalových chuligánů, fungovala docela dobře :) Co se teleskopu týče, můj kamarád, 30kg i s botama si ho na ulici nemůže vynachválit :) když se ví, kam bacit...uff :)
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků