Kdy jujutsu je stale jeste jujutsu?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: :-)

Příspěvekod will » úte 09. úno, 2010 18:57

kumori píše:will napsal :lol:

Tak, ty vlastníš slovník sebeobrany JI-JITSU od pana Konečného, takhle ho pomlouvat a přitom kupovat jeho knížky :roll: O tom kdo je co, jsem si udělal obrázek už v tvém prvním příspěvku o TKD. To, že si se ještě neučil ura-mawašigeri, no to bude asi tím, že nejdříve se učí ty lehčí kopy a pak se přechází na těší. Ono to naštve, když zjistíš, že po sportovní stránce jseš vlastně pod úrovní TKD, ale nic si z toho nedělej ono to časem přejde. Jo, abych nezapoměl, ne vy necvičíte techniky z shotokanu ono se to jenom stejně jmenuje, tak promiň.


doprdele, teď mně máš na lopatkách :lol: :lol: :lol: kolik Ti prosím Tě je?Z kvality Tvých příspěvků tak kolem 13, ne?Hele, já to vzdávám, jsem už starší člověk a abych tady vedl diskuzi o TKD, na kterém je fajn spíš to, že ho ( tak jako aikido ) cvičí moc hezké holky, na to je to pro mně ztráta času.Za chvíli jdu se synem bouchat na trénink boxu, víš to je to s těmi rukavicemi co provozují opravdoví chlapi, tak až vyrosteš z ura mawashi geri, tak to zkus...víc nemám co bych Ti napsal a na další Tvé příspěvky už nebudu reagovat, vždy když je čtu tak si syn myslí, že jsem se zbláznil, jak moc se chechtám[/quote]

Ha, ha, tak tys myslel, že mě oblafneš, že jo :lol: :lol: . Nic nevzdávej, opravdový válečník musí bojovat. Nezdá se ti, že s tím aikido je to trochu přitažené za vlasy, TKD je fullkontakt takže trochu jiné kafe, to bys na JJ zářil. S tím uramawaši se netrap, ale fakt jsem si to nevymyslel, opravdu ho tam mají, ale nemá cenu to nějak vířit. Ten box ti schvaluji, první rozumná věc, kterou od tebe slyším :lol: Jinak, doufám, že se nechechtáš i na ulici, to by mohlo lidem připadat divný 8)
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod will » úte 09. úno, 2010 19:18

RUNAR píše:
luen píše: Ja mluvil o bombach do tela a hlavne ve vztahu k tem, ktere nesednou a jdou do loktu atd ...


Určitě se všichni dohodneme na tom že případnej zásah do loktu, kolena atd nejlíp ustojí VNITŘNÍ holeň, má totiž největší plochu= nejmenší tlak v bodě=nejmenší zranění holeně, o tom žádná.

Ale z mojí zkušenosti, když kopu šikmo nahoru= vnitřní holeň je paradoxně někdy větší riziko že si zrakvim přední holeň o loket než když kopu horizontálně přední holení. Přední holení to klidně do těla říznu ALE do loktu, kolena je to průšvih, malá plocha= větší zranění pro moji holeň.Žádná věda.
Takhle kopu já....jak je to v MT si vůbec nedovoluju tvrdit, nejsem na to odborník.


Tak, to slyším poprvé, že se rozlišuje, kterou částí holeně se kope lowkick, holt jsem málo čet oficiální literaturu :lol: Lowkick je opravdu nebezpečná zbraň a moderní sebeobranné systémy ho mají v repertoáru, tudle jsem sledoval pořad o krav maga, kdy prakticky jiný kop ani nepoužívali. Co se týče uderové plochy na holeni, tak před nějakou dobou jsem občas zašel zatrénovat s klukama na muythai, kdy tam byl borec, kterej se mnou spároval (bez chráničů) a pořád mi tou holení kryl střední pásmo, no a když můj kop přistál na tý holeni, tak to nebylo pro mě nic příjemného. Tak, mi nezbývalo nic jiného než kopat na hlavu, což kolegu bavilo, ale mě zase moc ne, protože mě honil po celý tělocvičně a fýza mi jaksi docházela. Pak mi ukazoval tu holeň na první pohled normální noha, ale když mi řek, abych si šách (pro rejpaly na holeň), tak jsem zjistil, že vrchol tý holeně má hrbolky jak pilka. Kdy mi říkal, že holeň je tak otužená, že s ní může kopat do čehokoliv tvrdého bez toho, aby cítil bolest. Pak mu na tréninku nějakým nedopatřením přerazili páteř což jsem do dnešního dne nepochopil a bylo po muythai.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » úte 09. úno, 2010 20:48

will píše:holt jsem málo čet oficiální literaturu :lol:

Ze zrovna ty se tou "oficialni literaturou" tak ohanis, clovece...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod luen » stř 10. úno, 2010 0:05

:lol: upsss
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » stř 10. úno, 2010 8:09

ukropcany píše:
will píše:...Kdy mi říkal, že holeň je tak otužená, že s ní může kopat do čehokoliv tvrdého bez toho, aby cítil bolest.
Chlapče zlatý, vidno že si totálna lama že si toto zožral... Obrázek


Chlapče zlatý, přečti si co jsem napsal, tam šlo o tvrzení toho kolegy z muythai, nikoliv moje, že se s tím stotožňuji :wink: Co se týče otužování, tak co se týče svalů, tak toho dosáhnout jde, karate to zná velice dobře, protože jinak by ani nemohli krýt třeba tvrdé kopy. Co se týká kostí nevím.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod hellas » čtv 11. úno, 2010 23:21

Ad mawaši s koši :-)
Dokoukal sem na K-1 na eurosportu a mám takové pocit, že Schilt takhle +,- vyřídil Jeroma a Badra 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod luen » pát 12. úno, 2010 2:42

will píše:
ukropcany píše:
will píše:...Kdy mi říkal, že holeň je tak otužená, že s ní může kopat do čehokoliv tvrdého bez toho, aby cítil bolest.
Chlapče zlatý, vidno že si totálna lama že si toto zožral... Obrázek


Chlapče zlatý, přečti si co jsem napsal, tam šlo o tvrzení toho kolegy z muythai, nikoliv moje, že se s tím stotožňuji :wink: Co se týče otužování, tak co se týče svalů, tak toho dosáhnout jde, karate to zná velice dobře, protože jinak by ani nemohli krýt třeba tvrdé kopy. Co se týká kostí nevím.


Wille jak dlouho a u koho cvicis plz? Ja bych pak neco napsal k tomu otuzovani ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » pát 12. úno, 2010 10:01

luen píše:
will píše:Zdravim Luene

Casto je rozdil ve stylech jen proto, ze jejich propagatori jsou omezeni sami sebou a tim pak vznikne jakasi odchylka v tzv. stylu, ale ve skutecnosti to neni rozdil stylu, nybrz jen rozdil v pohybove vybave jedincu, v pouziti atd ... Proste ne kazdej ma na vse a tim se od sebe vzajemne odlisujeme ... pak se to casem zacne svadet na styl :lol: :wink: Toto je napr. klasicka lez milionu stylu. Ono je to tak, ze kdybychom vsichni zvladali vsechno, tak neni treba tehle blbosti jako je odlisnost v technice nebo stylu. Protoze ve finale nejde o techniku. Kdyz nekomu ukopnu gule, tak je jedno jestli se k te "technice" prihlasi tento styl a nebo nikdo ... pro jeho kulky v tom zadny rozdil nebude. Ja nic takoveho jako techniku karate, gung fu ... neznam. Znam jen spatnej uder a dobrej, spatnej kop a dobrej atd ... dobre pouziti a spatne, dobre fightery a spatne. Spise lamky maji tendenci schovavat se za urcitej styl a vetsinou za takovej, jenz jim prijde dostatecne chlapskej.

Konec koncu, co to vlastne styl je? To ze nekdo ukaze neco nejakym zpusobem a ostatni se to snazi naucit a nebo napodobit? Pak se casto zapomina na to, ze propagator zarucene autentickeho stylu nebyl na hodine, kde to trener ukazal jinak s jinejma napadama a naprosto tim onu "techniku" zmenil ... jaka bolestna ztrata pro kazdeho, kdo se upinal a fixoval na jemu znamej zpusob provedeni.
Casto se styly odlisuji jen proto, ze lidi chteji hledat rozdil a ne to, co je spojuje a nebo spojovalo, nez nekdo rozhodnul, ze oni to budou delat zasadne jinak a budou se vyhranovat.
Zadna technika neni tradicni ani moderni, protoze jak jsi spravne podotknul v nejakem svem predchozim prispevku - nebyl u toho nikdo z nas a nevime jak se to cvicilo pred stovkami let a ani nezname duvod, proc dnes nekdo rika, ze tento zpusob provedeni je moderni.
Tolik jen k technice, dalo by se toho napsat stohy, ale k cemu, kdyz nejsou oci, ktere by to videli?
Abys zjistil jak to mate v karate, musel bys napr. do Ciny a podivat se na to. Doufat, ze to ani tam dotycnej nezmenil a take obejit vsechny predky i na Okinawe. Nejspis bys jistotu neziskal, ale rozhodne by ses zbavil naivni formy "tradicni vs moderni". Jak rad by treba byl nejakej master pred 500 lety moderni, ale nemel tu moznost. Premyslel jsi nekdy nad tim, kolik lidi, na ktere nam serou mouchy na stenach, by nas poslalo s timto zpusobem pristupu do haje a vysmali by se nam?
Pokud si nevidel kopy ve formach wing cheunu, tak jsi nevidel jine formy nez tzv. show verze, cili jsi nevidel napady. A to je problem u tzv. tradicnich stylu. vetsina lidi resi jen zjevnej napad, protoze jim nikdo neukazal a nevysvetlil jak ve forme cist (nikdy se seriozne neucili) - za me je to tak, ze neovladaji metodiku stylu a prd mu rozumi. Forem, kde je nekolik ruznych typu vysokych kopu mame ve wing cheunu hned nekolik. Sap Yi Lou, Cham kiu kopeme je na aparatech (tradicnich i modernich) a hlavne i tam kde neni u sablony formy vysokej kop tam vysokej kop stejne je. Videl jsi nekdy v nejake forme u wing cheunu naskocenej uder a jsou tam. Wing cheun v tomto ohledu neni v zajeti bludu, ze technika je spravna tak, jak je v jednom z mnoha moznych provedeni ve forme. Ve formach nam napr. spousty ruznych technik schazi a neni to tim, ze je wing cheun nezna ani proto, ze tam nepatri a nema smysl je cvicit, ale proto ze se budto ve formach nacvicuji jen s obtizema a nebo proste proto, ze to s tim pohybem nechci cvicit, neukazu atd a nebo proto, ze je debilni napad mit vsechny zpusoby provedeni ve forme ... V tomhle je naprosta svoboda a neplati zde zadne direktivni - tohle se musi :wink:
Mam pocit, ze wing cheun neni jediny styl, kde to takhle lidi vnimaji a mam pocit, ze to ani neni zadna vysada gung fu :wink:
Mimochodem techniku ve forme nenacvicis, resp. nenacvicis tam jeji pouziti. Forma k tomuto neni urcena je to vetsinou jen osnova napadu, ktere si ma zak vytahovat a na 1000 zpusobu cvicit v pouziti, cili na aparatech, ve drilech, rizenem sparibgu, volnem sparingu atd ... Kdo se drzi formy jako dite maminciny sukne, bude porad nedochudce, ktere potrebuje prevadet pres ulici :idea:
Klidne ti ukazu ty kopy osobne mame je v mnoha formach - i kdyz ted zrovna ukazkove nekopu (po urazu).

V nekterych stylech se nezavodilo a nebo nekdo konkretni nesel se svou kuzi na trh? V tom je rozdil :wink: Soutezilo se vzdy! Bavit se muzeme o pravidlech zapasu, pomerovani nebo neco takoveho, ale tezko muzes napsat, ze se nesoutezilo ... ono se vlastne soutezi i v ramci jedne skoly - zaci mezi sebou :wink:
Ucit se jezdit v aute a nikdy do nej nesednout ... no nevim. A je uplne jedno, jestli do nej sednu dobrovolne a nebo proto, ze me donuti okolnosti, ale nesmim mit problem si do nej sednout. Jedno jestli pomeruji pro zabavu nebo proto, ze mi hori koudel u zadku a nic jineho mi nezbejva ... ale pomeruji, pomeruji a tim sbiram zkusenosti nebo je to jinak?

A vazne nejdrive popremyslej nad tim, co chces napsat ... citovani z pochybnych webu neni dobry napad. Mimochodem u koho cvicis a od koho mas tyto informace? Pokud to tedy neni tajne 8)


Luene nezlob se, ale ty kecy, že někdo chyběl při vyúce nebo je někdo omezenej sám sebou, tak to nic ve zlym, ale to si nech do politiky. To může být relativní nemůžeš to paušalizovat na všechno. Jsou styly, staté jak metuzalém, které byly do dnešních dob zachovány jen proto, že byla striktně dodžována výuka. Třeba v uechi ryu se donedávna jezdilo pro dany jenom na okinawu, právě proto, aby styl zůstal nezměněn a zůstal pod kontrolou. Samozřejmě, že vznikly i nové styly, odloučením od mateřských stylů, to nepopírám. Co se týče stylů, pro tebe bohužel, jsou mezi nimi rozdíly, a to opravdu velké, kdo trochu rozumí karate, tak to snadno pozná. Některé styly používají kuhové pohyby, některé zase přímočaré, některé chodí v sančinu jiné zase v zenkucudači, jinak se dýchá třeba v goju-ryu, uechi ryu a v shotokanu.. Rozdíly ve stylech jsou obrovské !!! Prostě pro každý styl je něco charakteristické. To co ty tady píšeš je hluboká filozovie nikoliv fakt, ještě chybělo dodat, stytl bez stylu a jsme doma :D . A to jak píšeš, že v katě techniku nenacvičíš no, tak to budeme muset asi přepsat dějiny karate, protože výuka kata v karate je základ pro nacvičení technik. Je známo, že někteří mistři vyžadovali cvičení jedné kata po tři roky, tato metodika byla přivezena už z kontinentu. Co se týče použití techniky v katě, neříká ti něco bunkai asi ne protože jinak bys to nenapsal, že tys cvičil karate, kdy v katách bunkai nenacvičovala. Vypadá to takto:

www.youtube.com/watch?v=txP8vWt3xQE&feature=related
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » pát 12. úno, 2010 10:09

for. Luen

Bohužel mezi lidmy se traduje mnoho bludů o karate, třeba jako, že se neposilovalo, pro tebe extra, našel jsem pěkné video:

www.youtube.com/watch?v=RU3SX2ZfTUA&feature=related
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » pát 12. úno, 2010 10:12

for. Luen

A když se dodíváš u toho videa dokonce, uvidíš i kopy charakteristické pro okinawa-te.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 12. úno, 2010 10:17

hellas píše:Ad mawaši s koši :-)
Dokoukal sem na K-1 na eurosportu a mám takové pocit, že Schilt takhle +,- vyřídil Jeroma a Badra 8)

:idea:

Koukám že jsi dost všímavej a pozornej 8) , přesně to jsem viděl i já v letošním K1 GP final eventu, ale nechtěl jsem to tady prozrazovat, je to Shotokan specialitka ......no dobře hlavně kdybych tady psal že Badr a LeBanner šli na prdel po Shotokan kopu tak mně UŽ by to nevěřili :( :( ..... :D
Stačí mi obhajovat že Machidův stand up je z 95% klasickej Shotokan.

No a letošní K1 finále bylo fakt nářez, takových KO se jen tak nevidí....takovejch zmlácenejch šampionů :D .....sice je Badr trochu ujetej ale má krásný zápasy, krásně se na to kouká.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod will » pát 12. úno, 2010 10:37

Jak jsem psal mě už odzačátku učili, že koshi je bojová technika :)
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » pát 12. úno, 2010 10:42

for. Luen

A když podle tvojí rady použiji hlavu, a když zvážíš z čeho a odkuď okinawa-te pramení a použiješ trochu analogie, tak se dopídíš jak se kopalo i v tom wing-chunu, ale já nemám patent na rozum :D . Kuwa doktore použij hlavu :lol:
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 12. úno, 2010 12:18

4 Runar - hele....a myslíš si,že kdyby ten kop kopnul borec jiné váhovky než je Schilt,že by to dopadlo stejně????
Osobně si myslím,že ne....... :wink: U tohohle borce je jedno,jak se trefí,jemu stačí trefit..... :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » pát 12. úno, 2010 15:32

Jendis:

1) Musim nesouhlasit s tim že Schiltovi stačí JENOM trefit, mrkni na jeho zápas s Aertsem, kterej Aerts předminulej rok vyhrál.
Pokud ale Schilt trefí DOBŘE tak je výsledek jasnej, tam bych souhlasil.


2) Jde o to že ta Shotokan technika mu právě POMOHLA aby trefil dobře, holení by to tam takhle "neprošlo", to je celý.
Tím VŮBEC netvrdím že neni potřeba kopat holení.Záleží na situaci.

Hlavně: Nikomu to nevnucuju, právě naopak, ať na tohle každej zapomene a kope si jak chce. :D

P.S: Schilt nevyhrává JEN vahou a výškou, to by byl šampion i Bob Sapp, Hong Man Choi etc., tak jednoduchý to neni.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pát 12. úno, 2010 16:25

will píše:
luen píše:
Casto je rozdil ve stylech jen proto, ze jejich propagatori jsou omezeni sami sebou a tim pak vznikne jakasi odchylka v tzv. stylu, ale ve skutecnosti to neni rozdil stylu, nybrz jen rozdil v pohybove vybave jedincu, v pouziti atd ... Proste ne kazdej ma na vse a tim se od sebe vzajemne odlisujeme ... pak se to casem zacne svadet na styl :lol: :wink: Toto je napr. klasicka lez milionu stylu. Ono je to tak, ze kdybychom vsichni zvladali vsechno, tak neni treba tehle blbosti jako je odlisnost v technice nebo stylu. Protoze ve finale nejde o techniku. Kdyz nekomu ukopnu gule, tak je jedno jestli se k te "technice" prihlasi tento styl a nebo nikdo ... pro jeho kulky v tom zadny rozdil nebude. Ja nic takoveho jako techniku karate, gung fu ... neznam. Znam jen spatnej uder a dobrej, spatnej kop a dobrej atd ... dobre pouziti a spatne, dobre fightery a spatne. Spise lamky maji tendenci schovavat se za urcitej styl a vetsinou za takovej, jenz jim prijde dostatecne chlapskej.

Konec koncu, co to vlastne styl je? To ze nekdo ukaze neco nejakym zpusobem a ostatni se to snazi naucit a nebo napodobit? Pak se casto zapomina na to, ze propagator zarucene autentickeho stylu nebyl na hodine, kde to trener ukazal jinak s jinejma napadama a naprosto tim onu "techniku" zmenil ... jaka bolestna ztrata pro kazdeho, kdo se upinal a fixoval na jemu znamej zpusob provedeni.
Casto se styly odlisuji jen proto, ze lidi chteji hledat rozdil a ne to, co je spojuje a nebo spojovalo, nez nekdo rozhodnul, ze oni to budou delat zasadne jinak a budou se vyhranovat.
Zadna technika neni tradicni ani moderni, protoze jak jsi spravne podotknul v nejakem svem predchozim prispevku - nebyl u toho nikdo z nas a nevime jak se to cvicilo pred stovkami let a ani nezname duvod, proc dnes nekdo rika, ze tento zpusob provedeni je moderni.
Tolik jen k technice, dalo by se toho napsat stohy, ale k cemu, kdyz nejsou oci, ktere by to videli?
Abys zjistil jak to mate v karate, musel bys napr. do Ciny a podivat se na to. Doufat, ze to ani tam dotycnej nezmenil a take obejit vsechny predky i na Okinawe. Nejspis bys jistotu neziskal, ale rozhodne by ses zbavil naivni formy "tradicni vs moderni". Jak rad by treba byl nejakej master pred 500 lety moderni, ale nemel tu moznost. Premyslel jsi nekdy nad tim, kolik lidi, na ktere nam serou mouchy na stenach, by nas poslalo s timto zpusobem pristupu do haje a vysmali by se nam?
Pokud si nevidel kopy ve formach wing cheunu, tak jsi nevidel jine formy nez tzv. show verze, cili jsi nevidel napady. A to je problem u tzv. tradicnich stylu. vetsina lidi resi jen zjevnej napad, protoze jim nikdo neukazal a nevysvetlil jak ve forme cist (nikdy se seriozne neucili) - za me je to tak, ze neovladaji metodiku stylu a prd mu rozumi. Forem, kde je nekolik ruznych typu vysokych kopu mame ve wing cheunu hned nekolik. Sap Yi Lou, Cham kiu kopeme je na aparatech (tradicnich i modernich) a hlavne i tam kde neni u sablony formy vysokej kop tam vysokej kop stejne je. Videl jsi nekdy v nejake forme u wing cheunu naskocenej uder a jsou tam. Wing cheun v tomto ohledu neni v zajeti bludu, ze technika je spravna tak, jak je v jednom z mnoha moznych provedeni ve forme. Ve formach nam napr. spousty ruznych technik schazi a neni to tim, ze je wing cheun nezna ani proto, ze tam nepatri a nema smysl je cvicit, ale proto ze se budto ve formach nacvicuji jen s obtizema a nebo proste proto, ze to s tim pohybem nechci cvicit, neukazu atd a nebo proto, ze je debilni napad mit vsechny zpusoby provedeni ve forme ... V tomhle je naprosta svoboda a neplati zde zadne direktivni - tohle se musi :wink:
Mam pocit, ze wing cheun neni jediny styl, kde to takhle lidi vnimaji a mam pocit, ze to ani neni zadna vysada gung fu :wink:
Mimochodem techniku ve forme nenacvicis, resp. nenacvicis tam jeji pouziti. Forma k tomuto neni urcena je to vetsinou jen osnova napadu, ktere si ma zak vytahovat a na 1000 zpusobu cvicit v pouziti, cili na aparatech, ve drilech, rizenem sparibgu, volnem sparingu atd ... Kdo se drzi formy jako dite maminciny sukne, bude porad nedochudce, ktere potrebuje prevadet pres ulici :idea:
Klidne ti ukazu ty kopy osobne mame je v mnoha formach - i kdyz ted zrovna ukazkove nekopu (po urazu).

V nekterych stylech se nezavodilo a nebo nekdo konkretni nesel se svou kuzi na trh? V tom je rozdil :wink: Soutezilo se vzdy! Bavit se muzeme o pravidlech zapasu, pomerovani nebo neco takoveho, ale tezko muzes napsat, ze se nesoutezilo ... ono se vlastne soutezi i v ramci jedne skoly - zaci mezi sebou :wink:
Ucit se jezdit v aute a nikdy do nej nesednout ... no nevim. A je uplne jedno, jestli do nej sednu dobrovolne a nebo proto, ze me donuti okolnosti, ale nesmim mit problem si do nej sednout. Jedno jestli pomeruji pro zabavu nebo proto, ze mi hori koudel u zadku a nic jineho mi nezbejva ... ale pomeruji, pomeruji a tim sbiram zkusenosti nebo je to jinak?

A vazne nejdrive popremyslej nad tim, co chces napsat ... citovani z pochybnych webu neni dobry napad. Mimochodem u koho cvicis a od koho mas tyto informace? Pokud to tedy neni tajne 8)


Luene nezlob se, ale ty kecy, že někdo chyběl při vyúce nebo je někdo omezenej sám sebou, tak to nic ve zlym, ale to si nech do politiky. To může být relativní nemůžeš to paušalizovat na všechno. Jsou styly, staté jak metuzalém, které byly do dnešních dob zachovány jen proto, že byla striktně dodžována výuka. Třeba v uechi ryu se donedávna jezdilo pro dany jenom na okinawu, právě proto, aby styl zůstal nezměněn a zůstal pod kontrolou. Samozřejmě, že vznikly i nové styly, odloučením od mateřských stylů, to nepopírám. Co se týče stylů, pro tebe bohužel, jsou mezi nimi rozdíly, a to opravdu velké, kdo trochu rozumí karate, tak to snadno pozná. Některé styly používají kuhové pohyby, některé zase přímočaré, některé chodí v sančinu jiné zase v zenkucudači, jinak se dýchá třeba v goju-ryu, uechi ryu a v shotokanu.. Rozdíly ve stylech jsou obrovské !!! Prostě pro každý styl je něco charakteristické. To co ty tady píšeš je hluboká filozovie nikoliv fakt, ještě chybělo dodat, stytl bez stylu a jsme doma :D . A to jak píšeš, že v katě techniku nenacvičíš no, tak to budeme muset asi přepsat dějiny karate, protože výuka kata v karate je základ pro nacvičení technik. Je známo, že někteří mistři vyžadovali cvičení jedné kata po tři roky, tato metodika byla přivezena už z kontinentu. Co se týče použití techniky v katě, neříká ti něco bunkai asi ne protože jinak bys to nenapsal, že tys cvičil karate, kdy v katách bunkai nenacvičovala. Vypadá to takto:

www.youtube.com/watch?v=txP8vWt3xQE&feature=related


Wille kazdej pochopil, ze co jsem napsal, bylo ku prikladu, zadne pausalizovani ... byt je to casty jev. Co je stare jak metuzalem? Protoze me to zas tak stare neprijde, rsp. mame tu mnohem starsi zalezitosti. Fujianske styly a jejich odnoze jsou spise z tech mladsich. Trosku bych se bal, ze nektery styl pouziva primarne prime a jiny kruhove pohyby. Tohle uz prave vidim spise jako zpusob provadeni nejake konkretni osoby. Nekdo se NAPR. nenauci nejake techniky a tak se zacne tvrdit, ze v tomto stylu nejsou ... osobne si nedovedu predstavit, ze by to slo napr. bez primejch uderu a nebo bez obloukovejch. Proc by se nekdo takto zbytecne vyhranoval (kdyz by se tim omezoval v sebeobrane) pokud by v tom nebylo neco jineho (treba to, ze neco neumi).
Co se tyka nacvicovani forem, kdybys nebyl na zdejsim foru novacek a cetl jsi i me starsi prispevky, tak bys vedel, ze jsem o tom uz mnohokrat psal. Jedna vec je ale cvicit aplikace a druha vec je naucit se kloudne vec tak, abych ji mohl pouzit v boji a o tom jsem psal :wink:
Jinak wille neodpovedel jsi mi na otazku jak dlouho a u koho cvicis?

K tomu videu ... zrovna tak bych mohl napsat, ze to jsou typicke posilovacky a techniky pro cinske gung fu, ale protoze uz nejakej patek cvicim, tak vim, ze by me tvrzeni bylo ucelove - ale ty se toho nebojis, tak prosim :wink:

Jinak je na tobe videt, ze jsi nevytahnul paty z dojo ... ten rozhled, no zjednodusuj si to v tomto pripade cloveku nic jineho nezbejva. Doufam, ze dorazis na setkani, probral bych tam s tebou par veci osobne, preci jen je diskuze na netu trochu zbytecne rozvlacna, zbytecne se to da hrat na to, ze si nemuzeme rozumet a zbytecne se pouziva ton, kterej by clovek face to face nepouzil bez pampersek :wink:

Jak se kope ve wing cheun opravdu vim a prave, ze nejsem v zajeti jednoho stylu a nebo jedne verze onoho stylu, tak vim i neco o tom, jak to maji jinde. Je totiz videt, kdyz nekdo nevidi za dvere jejich skoly ...

PS: nauc se s quote plz. jinak v tom delas zbytecnej hokej jako ve sve predstave o karate :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 12. úno, 2010 17:02

RUNAR píše:Jendis:

P.S: Schilt nevyhrává JEN vahou a výškou, to by byl šampion i Bob Sapp, Hong Man Choi etc., tak jednoduchý to neni.


Jen váhou a výškou ne,to je fakt. Ale hlavně váhou a výškou.....když si odečtu jeho cm a jeho kila,je to jen průměrnej borec(v tom,co dělá). Čímž ho neshazuju.......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod will » pát 12. úno, 2010 17:24

RUNAR píše:Jendis:

1) Musim nesouhlasit s tim že Schiltovi stačí JENOM trefit, mrkni na jeho zápas s Aertsem, kterej Aerts předminulej rok vyhrál.
Pokud ale Schilt trefí DOBŘE tak je výsledek jasnej, tam bych souhlasil.


2) Jde o to že ta Shotokan technika mu právě POMOHLA aby trefil dobře, holení by to tam takhle "neprošlo", to je celý.
Tím VŮBEC netvrdím že neni potřeba kopat holení.Záleží na situaci.

Hlavně: Nikomu to nevnucuju, právě naopak, ať na tohle každej zapomene a kope si jak chce. :D

P.S: Schilt nevyhrává JEN vahou a výškou, to by byl šampion i Bob Sapp, Hong Man Choi etc., tak jednoduchý to neni.


Máš pravdu tohle je náročná technika. Podle mě je problém kopacích a úderových technik v ju-jutsu, že jsou převzaté z karate a jak je známo třeba mawashigeri koshi je náročná technika, a i další techniky vyžadují vážné studium, kdy s tímto kopem mají problémy i karatisti a co potom styly, které nemají kopy a údery jako primární cíl výuky. V ju-jutsu není čas na to, aby pořádně tyto údery a kopy nacvičili, potřebují cvičit jiné důležitější techniky charakteristické pro jejich styl.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » pát 12. úno, 2010 18:09

K tomu videu ... zrovna tak bych mohl napsat, ze to jsou typicke posilovacky a techniky pro cinske gung fu, ale protoze uz nejakej patek cvicim, tak vim, ze by me tvrzeni bylo ucelove - ale ty se toho nebojis, tak prosim

for. Luen

Našel jsem další posilovačku, zaměř se na ten šutr, dobrý co. Přesně jak říkal pavela nepotřebovali žádný moderní pomůcky. Prostě chodili v šikodači pleli tu svoji rejži, když byl klid vzali šutr zaposilovali a takhle makali celý dne a pak jim svaly jen hráli.

www.youtube.com/watch?v=BkK4MjD5gno

Jinak, ano v gung-fu se také tvrdě makalo, kdo říká, že ne, tak lže sám sobě.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 12. úno, 2010 18:13

Jendis píše:
RUNAR píše:Jendis:

P.S: Schilt nevyhrává JEN vahou a výškou, to by byl šampion i Bob Sapp, Hong Man Choi etc., tak jednoduchý to neni.


Jen váhou a výškou ne,to je fakt. Ale hlavně váhou a výškou.....když si odečtu jeho cm a jeho kila,je to jen průměrnej borec(v tom,co dělá). Čímž ho neshazuju.......


Spíš jsem to myslel tak že UMÍ pracovat se svojí velikánskou výhodou a tou je jasně vejška, dosah úderů a kopů, váha.
Kdyby neměřil a nevážil tolik, tak je poměrně v řádné pííííííp, s tím jakým stylem bouchá.....to mawashi je zas jiná kapitolka.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků