Cizinecká legie

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Jendis » pát 01. led, 2010 21:24

CL spolupracuje s interpolem,takže únik před zákonem dnes již skoro nehrozí .
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Re: .

Příspěvekod kwaicheng » sob 02. led, 2010 10:45

luen píše:Kdyz jsem byl malej tak jsem chtel byt: ... prezident ... a neco se mi i splnilo :lol:

Takže Václav Klaus je jenom pseudonym?? 8O :D :D
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Re: .

Příspěvekod luen » sob 02. led, 2010 10:52

kwaicheng píše:
luen píše:Kdyz jsem byl malej tak jsem chtel byt: ... prezident ... a neco se mi i splnilo :lol:

Takže Václav Klaus je jenom pseudonym?? 8O :D :D

Takto jsem to opravdu, ale opravdu nemyslel, ehm, ehm, ehm ... :lol:
Jsem prezident te nasi federace, ale to uz leta a vzhledem k tomu, ze je to bezplatne a je s tim spise vice starosti nez radosti asi neni o co stat :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Cizinecká legie

Příspěvekod kwaicheng » sob 02. led, 2010 17:40

adkins píše:Co prosím víte o cizinecke(Francouzké) legii?Prosím nepište tu takové ty věci jako-Ty jsi na hlavu že :lol: ? a podobně ale jen to co o tom vite,prosím.


Chudák kluk. Nakonec se mu tu všichni vysmáli. Ten dokument http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/3 ... amtype=RL2 je hodnotnej v tom že ukazuje názory těch, kteří legií opravdu prošli. Vem si z toho co uznáš za vhodný. Jak jsem to pochopil tak tam většinou jdou ti, kteří už tady nic nemají, anebo ti, kteří na to mají náturu. I zde platí - abys neudělal kravinu, nejdřív se informuj.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod tbjohnson » úte 02. bře, 2010 22:16

Taky jsem mel puvodne nutkani vstoupit do CL ihned po te co jsem se o ni dozvedel. uz od mala jsem vyrustal s militaristickym (snad to pisu dobre) zamerenim, tudiz tve pocity a myslenky chapu.
Ted me CL presla, ale hlavne kvuli extremni fyzicke kondici, uceni se noveho jazyku , kdyz sotva zvladam anglictinu.
Stale me ale laka nejaka zahranicni mise. Treba afghanistan , Irak.
Me osobne tam laka to ze pro ostatni budu neco vic ( muj osobni pohled, vim ze ostatni na vojacich nic nevidi, ani jim nepripadaji jako nekdo navysi, spise naopak), kdyz clovek padne, tak je z nej "hrdina" a taky poznavani noveho sveta, nove kultury a predevsim ten ADRENALIN.Penize me rozhodne nelakaji. Vim, ze si reknete - to je ale debil. No ale ja vam tu nejak vylicil sve pocity.

Ale pomalu z teto touhy schazi a to z jedineho duvodu. Nechtel bych tam slapnout na minu, nebo cokoliv jineho a byt kripl. Smrti bych se ani tak nebal. Stane se, stane se. Ale byt dozivotni kripl, treba bez nohy (nohou) , nemoznost nic delat + byt pritezi pro okoli.. TO vazne ne.

Proto momentalne zvazuji praci u PCR. Tam ten adrenalin jiste je a sance na to, ze se neco stane je urcite mnohonasobne mensi nez u armady.

Tak. To je asi vse :)
tbjohnson
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00

Příspěvekod RBR » stř 03. bře, 2010 11:26

tbjohnson píše:Stale me ale laka nejaka zahranicni mise. Treba afghanistan , Irak.
Me osobne tam laka to ze pro ostatni budu neco vic ( muj osobni pohled, vim ze ostatni na vojacich nic nevidi, ani jim nepripadaji jako nekdo navysi, spise naopak), kdyz clovek padne, tak je z nej "hrdina" a taky poznavani noveho sveta, nove kultury a predevsim ten ADRENALIN.Penize me rozhodne nelakaji. Vim, ze si reknete - to je ale debil. No ale ja vam tu nejak vylicil sve pocity.


Zklamu tě, žádný adrenalin není. Je to je nudná opakující se rutina. Na misi navíc budeš ve svém volném čase zavřený na základně, protože chodit ven bude o hubu a hlavně nuda. Za pár dnů se ti okolí okouká. A protože se budete nudit, tak začnete vymýšlet pitomosti, které skončí velkým průserem.
Ve službě budeš dělat rutinní úkoly, které tě taky za chvilku omrzí. Jestli čekáš adrenalin do armády nelez, dělej adrenalinové sporty.
Vy mladí máte smůlu v tom, že se zrušila základní vojenská služba. Tam člověk poznal co obnáší být vojákem. 90% nuda, 10% zábava.

RBR

PS: Pochybuji, po tom co si tu napsal, že by tě někdo přijal k ke speciálním jednotkám armády, kteří v afganu chodili do ostrých akcí. Navíc mě pobavilo, že extrémní fyzička je pro tebe problém.
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Toman » stř 03. bře, 2010 11:55

Základní vojenská služba se zrušila, branná povinnost zůstává ... geniální myšlenka. V případě mobilizace se půlka branců postřílí mezi sebou během několika hodin.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » stř 03. bře, 2010 12:03

Toman píše:Základní vojenská služba se zrušila, branná povinnost zůstává ... geniální myšlenka. V případě mobilizace se půlka branců postřílí mezi sebou během několika hodin.


:lol:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 03. bře, 2010 12:05

Chlapi,nekoukejte tolik na TV...... :wink: :twisted:

Nebudu se tu nějak moc rozepisovat,info mám z první ruky(bráška se mi nedávno z A-stánu vrátil)......


Jestli máte někdo moc energie,ať si jde zaběhat,nebo si dá 10 kol na boxpytlíku....... :wink: :twisted: To přejde..... 8) :wink: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Cizinecká legie

Příspěvekod stouralista » stř 03. bře, 2010 22:33

Nechci nikomu brát iluze, ale neuškodí si vše řádně promyslet.
Nevěřím každému. Co má kdo z toho, co říká? Služba v cizím vojsku je stále trestná. Povolení vystavuje prezident atd. Přijde mi proto divné, tvrdí li někdo veřejně, že sloužil třeba v CL.
Mimochodem Češi tam prý oblíbení nejsou. Často dezertují... Potom co řeknete, že jste z Čech přijde otázka: A kdy utečeš?
Vojenský dril, šikana není pro inteligentní lidi[b] Za trest se naučit pochodovou píseň(francouzky samozřejmě), nebo sbírat lístky na buzeráku... Jazyk se nenaučíte na cimře, kde je s vámi žádný francouz jen dva ukrajinci, alžířan a maročan....
Trénink BU a sport vůbec je z 90% jen běh a kliky.

Nikomu toto nevnucuji. Nemýním to jako výzvu k diskusi. Klidně se jeďte sami přesvědčit, nebo si čtětě zaručené "pravdivá svědectví". Jen nad nimi zkuste popřemýšlet.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod tbjohnson » čtv 04. bře, 2010 14:20

RBR píše:
tbjohnson píše:PS: Pochybuji, po tom co si tu napsal, že by tě někdo přijal k ke speciálním jednotkám armády, kteří v afganu chodili do ostrých akcí. Navíc mě pobavilo, že extrémní fyzička je pro tebe problém.

Sny jsou sny. :-)

Nevim, ale pro me je docela problem ubehnout nekolik desitek kilometru v kuse s X desitkami kilo na zadech. Ja na tohle hold nejsem.
Mozna jsem to i spatne napsal, ale extremni fyzickou kondici jsem to i myslel po zdravotni strance. Ja s mou obcasnou bolesti bych asi nemel sanci :)
tbjohnson
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 04. bře, 2010 15:40

tbjohnson píše:Nevim, ale pro me je docela problem ubehnout nekolik desitek kilometru v kuse s X desitkami kilo na zadech. Ja na tohle hold nejsem.
Mozna jsem to i spatne napsal, ale extremni fyzickou kondici jsem to i myslel po zdravotni strance. Ja s mou obcasnou bolesti bych asi nemel sanci :)


No jo, ale všechny speciální jednotky staví na perfektní fyzičce. Pochop jsi pouze spotřební matroš, za tebou stojí další 100 zájemců. Uvědom si, že cca po 10letech budeš zdravotně zhuntovaný, pro armádu neperspektivní a s tím co budeš umět, v civilu nepoužitelný. Přečti si knihu od R. Horsfalla Platili mě za smrt. Autobiografie bývalého člena SAS.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod defendu » čtv 04. bře, 2010 16:53

RBR píše: Přečti si knihu od R. Horsfalla Platili mě za smrt. Autobiografie bývalého člena SAS.
RBR


Tu knížku doporučuju všem zeleným naivkům co maj erekci když se řekne slovo "speciální jednotka"
Úžasný je jak tam autor popisuje jak začal chodit na komerční hodiny karate,aby se naučil nějakou h2h techniku boje,protože u SAS nic takovýho nedělali....a to to byl chlápek,který zasahoval při operaci Nimrod na íránském velvyslanectví v Londýně :!: :!: :!: :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod El_Commandante » ned 07. bře, 2010 23:16

Za Francii bych se navykakal ani na zem. Vzpomeňte si, jak Česku v roce 1938 pomohli. To stojí také za uvážení, když jim někdo chce dělat poskoka.
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod luen » pon 08. bře, 2010 0:19

El_Commandante píše:Za Francii bych se navykakal ani na zem. Vzpomeňte si, jak Česku v roce 1938 pomohli. To stojí také za uvážení, když jim někdo chce dělat poskoka.


Nooo, to nebyla jen Francie. Treba Anglie si nechala od nas zaplatit i tkanicky do bot, za nase vojaky ve 2.S.V., kteri sli na frontu pod "anglickou" vlajkou. A to i v pripade, ze ten vojak exnul ...

Nemluve o tom, jak se stavela Anglie k uzemi hranic s Nemeckem ... :"Tak tomu Hitlerovi vratte ty jejich sudety a nechte si tu Prahu" :roll:

Ale nechme politiky :wink:

Legie myslim oslovila v jistem veku temer kazdeho z nas ... A byt jsou to vetsinou idealizovane predstavy, tak rozumim te touze zazit adrenalin, neco extra, byt soucasti neceho, co nemuze mit kazdej, atd ... Ale realita je dost vzdalena nasim snum a predstavam.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cohen » úte 13. dub, 2010 8:54

luen píše: ... Ale realita je dost vzdalena nasim snum a predstavam.

veru...
http://www.sme.sk/c/5324829/taliban-zab ... onara.html
http://www.pluska.sk/slovensko/regiony/ ... mesku.html
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod luen » čtv 15. dub, 2010 20:06

cohen píše:
luen píše: ... Ale realita je dost vzdalena nasim snum a predstavam.

veru...
http://www.sme.sk/c/5324829/taliban-zab ... onara.html
http://www.pluska.sk/slovensko/regiony/ ... mesku.html


Kudla a jeste krajan zo starej lubovni :(
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » čtv 15. dub, 2010 23:09

Jendis píše:Nebudu se tu nějak moc rozepisovat,info mám z první ruky(bráška se mi nedávno z A-stánu vrátil)......

Souhlas.
Me nedavno dobry kamarad... pro zraneni...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod jeikob » pát 16. dub, 2010 19:43

K tý vojenský romantice. tak jednak pamatuju vyprávění nevlastního dědy co byl u svobodovců .
Ale k tématu se víc hodí tohle vyprávění. když jsem po transplantaci jezdil do německa na kontroly tak jednou jsem byl na pokoji s hodně starým dědou co mu chyběl kus nohy. při vizitě řikal,že o ní přišel za války. tak sem se osmělil a zeptal se ho,že mi to zajímá.
a pán se rozpovídal že byl fallschimjager vysadkář tedy elita a že o nohu přišel u monte cassina ,pro neznalé právě jen stovka vysadkářů tam přes pul roku držela v šachu brity a američany .
tak člověk by řek jak tam museli probíhat boje jak z call of duty.muž proti muži a střelba na kratkou vzdálenost a tyhle filmový záležitosti:)
No nejvíc se bojovalo minomety a k boji muž proti muži k tomu nedošlo.prostě jakmile se spojenci přiblížili na dostřel minometů a těžkých kulometů tak byli uzemněný a museli ustoupit. hlavně tyhle utoky nebyli každej den. tak to válčení bylo o válení se v sutinách ,zimě a hladu a srabu a strachu z minometů a děl. taky to pána připravilo o nohu a na druhou stranu mu to zkrátilo válku.
podobně vyprávěl i děda hlavně zima,svrab, nervozita a travicí problémy a strach z minometný a dělostřelecký palby a na nepřítele vystřelil snad jen třikrát.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 16. dub, 2010 19:53

jeikob píše: K tý vojenský romantice.....tak jednou jsem byl na pokoji s hodně starým dědou co mu chyběl kus nohy.....


Toto je vskutku neromantické....
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 23 návštevníků