dobra skola na slovensku

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod hellas » čtv 29. říj, 2009 23:23

"Profesor Chocholoušek! Vy nás ale zásobujete, pane Karfík..!"
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod yuanfen » pát 30. říj, 2009 8:23

4 lubbione :
hm,asi sa s nim porozpravam, ze ako je to mozne, ze sa mu hram s detmi a este stale nie som vo wushuteame :lol: . a co to tu tak pozeram, tak mam v podstate stastie, ze v nom nie som :lol:
Zivot nie je spravodlivy. On je sef a sam si vybera, tak sa s tym zmier.
yuanfen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00

Příspěvekod Trian » pát 30. říj, 2009 20:55

Nemohol by niekto odrezať toto vlákno? Je to úplne mimo vypísanú tému a sú tu fakt samé debilné reči a neproduktívna hádka.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod LAV87 » sob 31. říj, 2009 10:56

maxo píše:LAV87 - ty budes asi nejake 12 rocne decko. Jasne ja si natocim na mobil ako rozbijem particku chcipakov co si hovoria kruzok wushu aj s ich veducim a potom to UPNEM na internet, aby ma za tyzden zasili za napadnutie a ublizenie a balbablabbla..... sa preber mojko, mozno som jednoduchsi, ale uplne sprosty nie som :D V tom parku bolo kopec svedkov a bol to len napad, nie som uplne debilny a uvedomujem si este celkom slusne co by nasledovalo zo strany tych chumajov keby ich niekto napadol. Zrazu by bolo po bojovnickoch a nastupili by ich pravnici. Jo keby to bolo niekde kde som si isty, ze pojde len o boj tak z radostou. :twisted:

maxo, moj prispevok bol mysleny ironicky. mohlo by sa kludne stat ze chlapci by sa neposrali a jeden proti particke, no neviem...
LAV87
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 15. čer, 2009 23:00

Dobra skola je v Trnave

Příspěvekod fejou » pát 11. pro, 2009 15:00

Pokud by tu jeste nekoho zajimalo kde se da cvicit (a myslim mozna nejlepe na slovensku) Zkuste se podivat na www.plachtiaciorol.sk
Je to relativne nove vznikla skola v Trnave, ale zaklad a celou metidiku maji podle rusu s kterymi take obcas trenuji, je to tradicni shaolin a pro ty co maji radi mistry ucitelu atd... tak jejich mistrem je Rusky reprezentacni trener pro tradicni wushu a zaroven laicky shaolinsky mnich pan Jurij Belov, urcite stoji za to se na ne mrknout pokud mate na Slovensku zaj em o tradicni shaolin...

Aby se prezentovali chodi i po ruznych soutezich a oba ucitele vedou v bodovane tabulce :D kterou ma Slovenska asociace wushu...
fejou
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00

Re: Dobra skola je v Trnave

Příspěvekod hellas » pát 11. pro, 2009 15:26

fejou píše:Pokud by tu jeste nekoho zajimalo kde se da cvicit (a myslim mozna nejlepe na slovensku) Zkuste se podivat na www.plachtiaciorol.sk
Je to relativne nove vznikla skola v Trnave, ale zaklad a celou metidiku maji podle rusu s kterymi take obcas trenuji, je to tradicni shaolin a pro ty co maji radi mistry ucitelu atd... tak jejich mistrem je Rusky reprezentacni trener pro tradicni wushu a zaroven laicky shaolinsky mnich pan Jurij Belov, urcite stoji za to se na ne mrknout pokud mate na Slovensku zaj em o tradicni shaolin...

Aby se prezentovali chodi i po ruznych soutezich a oba ucitele vedou v bodovane tabulce :D kterou ma Slovenska asociace wushu...


Vypadá to, že Jurij už funguje sám a ne pod Voroněžským centrem, že už je to ale let, kdy učil v Brně 8)
Nicméně moc tradiční mě ta škola, resp. to co se učí nepřijde.
Naposledy upravil hellas dne pát 11. pro, 2009 15:35, celkově upraveno 1
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod fejou » pát 11. pro, 2009 15:35

Jurij funguje pořád ve Voroněži a ma poměrně velkou školu, jen dostal funkci statniho trenera (navic) a ted otevreli jakousi pobočku v Trnavě..
Jinak škola nemá vyhraněný sportovní systém nemá, je zaměřená na wushu jako celek a to je podle mě tradiční pojetí...
Do Brna asi nejezdí, ale minimálně každé léto na Slovensko do Blatnice a jeho přední studenti jsou v Trnavě i častěji..
fejou
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00

Příspěvekod hellas » pát 11. pro, 2009 15:37

V Brně to kdysi dost míchal dokupy, z orla do pakua atd....
V Brně určo necvičí, poté co nějak skončil i jeho instruktor kluci přešli do školy Zhai Hua/y/.
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Trian » ned 13. pro, 2009 12:31

1... s rusmi trénujú občas...
2... laicky shaolinsky mnich pan Jurij...

Na tieto dve veci pozor. Už to nesledujem a neviem ako cvičia, ale ak trénujú pod trénermi občas a zbytok tréningov si vedú sami (precvičovanie toho, čo ich naučili na nejakom 2 dňovom seminári pár krát do roka), tak to nie je kto vie čo. Vznikajú zle návyky, šidí sa technika... A aj šikovný chalani potom môžu cvičiť ozaj biedne.
Druhá vec - laický šaolinský mních - tak toto sa dá brať len s rezervou. Keď chodím behávať 100 m, tiež sa nepovažujem za laického Usaina Bolta, že áno?
Možno je to dobrá škola, ale reagujem len na report :wink:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod telperjian » sob 26. pro, 2009 23:26

yuanfen píše:ak ti ide o nieco tradicne, tak to u Wanga nenajdes, jedine ak tak tradicne moderne wushu :D . a zda sa mi, ze tu modlivku co uci je tiez moderna, nie tradicna.



videl si ho cvicit modlivku???
telperjian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 26. pro, 2009 0:00

Příspěvekod telperjian » sob 26. pro, 2009 23:46

maxo píše:LAV87 - ty budes asi nejake 12 rocne decko. Jasne ja si natocim na mobil ako rozbijem particku chcipakov co si hovoria kruzok wushu aj s ich veducim a potom to UPNEM na internet, aby ma za tyzden zasili za napadnutie a ublizenie a balbablabbla..... sa preber mojko, mozno som jednoduchsi, ale uplne sprosty nie som :D V tom parku bolo kopec svedkov a bol to len napad, nie som uplne debilny a uvedomujem si este celkom slusne co by nasledovalo zo strany tych chumajov keby ich niekto napadol. Zrazu by bolo po bojovnickoch a nastupili by ich pravnici. Jo keby to bolo niekde kde som si isty, ze pojde len o boj tak z radostou. :twisted:



no teda aky debilek:)
telperjian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 26. pro, 2009 0:00

Příspěvekod telperjian » sob 26. pro, 2009 23:47

ukropcany píše:Asi je to nejaká boxerská choroba, ale ja keď vidím debílkov v pyžamách v Sade Janka Kráľa ako krúžia rukami do vzduchu, tiež mám 100 chutí tam ísť a vyskúšať nejakú preťahovačku... :lol: Alebo to nie je naša choroba, ale ich choroba, že sa dementi čo nič nevedia vytŕčajú v čase keď je naokolo najviac ľudí... keď leje a je hnusne, to tam nemaľujú do vzduchu... :twisted: Akurát sme boli v nedeľu na Kolibe, no "športovcov" jak nadrbaných, ale polovica cyklistov tlačila do kopca a druhá ledva vyšlapala... keď tam idem behať počas lejavice, tak sa tam stretneme traja... :D no a potom si vážte takých oných... ľudí...



dalsi trtko
telperjian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 26. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » ned 27. pro, 2009 10:15

:lol: kolik se tady zase vyrojilo novejch nicku a jak jsou hned ostri ... hosi :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod yuanfen » pon 28. pro, 2009 14:22

4telperjian: predpokladam, ze uci tu sportovu. Tu tradicnu, v ktorej je pokracovatelom, tu pravdepodobne nemoze ucit, co viem, ale to platilo pred mnohymi rokmi :twisted:
yuanfen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » pon 28. pro, 2009 20:58

yuanfen píše:4telperjian: predpokladam, ze uci tu sportovu. Tu tradicnu, v ktorej je pokracovatelom, tu pravdepodobne nemoze ucit, co viem, ale to platilo pred mnohymi rokmi :twisted:


Proc by to nemohl ucit?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod gertruda » pát 05. bře, 2010 22:03

lubbione píše:
yuanfen píše:4lubbione: cvicis u wanga?
zdas sa byt dost nastvana..co? nechcel ta do wushuteamu :lol: ?


pre tvoju informaciu, Wang zobral do wushuteamu dievca za to, ze sa mu na seminari hrala s detmi. To dievca potom cvicilo 2 tyzdne a cely mesiac sa vykaslalo na to, prislo cvicit ten tyzden, co mal byt trening toho timu a na zaciatku septembra kopala ako ja, ked som zacinala s wushu. zda sa ti to malo?

iny priklad - dievcatko struhalo nevinne ocka, dostalo sa do timu, cez prazdniny necvicilo, nic sa nedeje. ja sa aspon netvarim, ze je vsetko ok a nebudem k Wangovi mila, ked sa hnevam. aj ked Wangovi ocividne uprimni ludia nevyhovuju...


ja som zas pocula ze jedna holka sa tam dostala lebo robila Wangovi masaz noh :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: to je coooooooooooo? 8O 8O
gertruda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 05. bře, 2010 0:00

Příspěvekod gertruda » pát 05. bře, 2010 22:09

lubbione píše:
maxo píše:jaj kunfu fesaci, dnes som v ba a mam chut dat niekomu po papuly. Asi navstivim nejaku tu vasu skolu :D Ale nie vazne, fakt minule ked som bol v ba tak som sa bol prejst v sade janka krala. Saskovala tam nejaka particka schciplakov s palicami a mecmi z alobalu. Kamos mal co robit aby ma udrzal lebo som mal fakt na male ist tam a trosku ich povykrucat ze co vlastne vedia . A to bola ktora skola pretoze to co tam predvadzali naznacovalo na nejaku pomocnu wushu akademiu vcetne toho fesaka co vyzeral, ze im sefuje. Chlapci viacej cvicit a behat. Lebo vyzerate ako handrove sracky, ktore by prerazil 15 rocny naposilovany chlapcek.


mas to u mna, starky... :lol:


mozno vyzeraju ako handrove sracky ale aspon nemaju nasrate v hlave :D
gertruda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 05. bře, 2010 0:00

Příspěvekod gertruda » pát 05. bře, 2010 22:11

lubbione píše:
maxo píše:Trian - ano mas pravdu asi som debil, a co no :D aspon viem na com som na rozdiel od tych sraciek co sa na nieco stale hraju. A je fakt ze sa tamchodia predvadzat pretoze som ich tam nikdy nevidel ked bolo skaredo alebo tak. Vzdy ked bola sobota a najviacej ludi v parku tak sa tam idu ukazovat. Tazka exhibicia je to a nie trening. Pozri keby tam poskakovali nejaky xboxeri tak mam rovnake nutkanie chapes. ?


mas pravdu, si debil, bez urazky. s tym psom, to bolo fakt blbe.


Vacsina z tych ludi je cez tyzden v skole alebo v praci az do vecera ty inteligent
gertruda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 05. bře, 2010 0:00

Příspěvekod ArchEron » ned 07. bře, 2010 18:21

sak nech si uci ako chce nie?jeto jeho skola komu sa luby tam chodi komu ne nechodi :D
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Zdravím

Příspěvekod Tau » stř 18. srp, 2010 11:14

som tu nový - práve som sa zaregistroval. Chodím sem však už cca 2 roky (nepravidelne). V 1 rade zdravím všetkých priaznivcov bojových umení. A nech si každý predstaví pod tým to svoje :lol:

Niečo o sebe - nič moc ale niečo predsa:
skúsenosti s BU:
karate - cca 2 roky
aikido - cca 1 rok
wing chun - 2 mesiace
shaolin - 1 rok
Tchaj-Ti - cca 3 roky (trvá do súčasnosti )
Denne trénujem cca 2 hod. Taj chi forma, strečing, kliky, brušáky, mech .... meditačné techniky ako 8 kusov brokátu, statické cvičenia (ako kedy), na tréningu forma, bojové aplikácie a nejaký ten sparing.

Hneď úvodom musím povedať že so sa nepripojil k tomuto vláknu náhodou - trochu ma mrzí že ľudia ktorí si sem prídu po rady dostanú často "nakládačku " typu filozofia je nanič, búchaj sparinguj ... Chcem povedať že ja si to až tak nemyslím. Filozofickú či meditačnú stránku veci vidím ako neoddeliteľnú súčasť akéhokoľvek kungfu štýlu. Áno, je to o tvrdom boji ale aj o kultúre a chápaní mentality. Mám za to že pokiaľ sa jedná o pravé kung fu (nemám rád tento výraz ale teraz sa sem hodí), tak ho musíme chápať v celej komplexnosti. Tj. od tvrdého fyzického cvičenia až po tie jemnejšie veci - kľudne napr štúdium čínštiny či kaligrafie. K dokonalému BU patrí určite aj medicínska časť (byliny napr. na hojenie rán, akupunktúrne body, stavba tela-páky, energetické dráhy. Takto chápem BU ja a takto to má pre mňa význam chápať. Nakoniec, je to v podstate aj o istej rovnováhe v zmysle Jin-Yang ktoré mimochodom všade v prírode dobre funguje. Tvrdé aj mäkké. BU má podľa mňa aj vychovávať človeka aby sa stal lepším, rozvážnejším a múdrejším. Nie je to cesta len k násiliu a bitke ale ak k inému spôsobu života ktorý sme si zvolili. Práve preto je BU bojovým "umením".

Je mi ľúto že - a mám taký pocit - sa často preferuje len tá silová stránka BU. Ja chcem ísť hlbšie. Mimochodom, videl som na vlastné oči ako fungujú energetické dráhy v tele či úder na akupunktúrny bod. Už si nemyslím že sú to ptákoviny ...

Chápem to zle? Kľudne mi to nandejte, zaujíma ma názor tunajších borcov :P
Tau
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 17. srp, 2010 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků