Daito-ryu dojo v Praze

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Daito-ryu dojo v Praze

Příspěvekod daitoryu » pát 31. črc, 2009 7:44

Přátelé, k Vaší (a především ke své :)) radosti si Vám dovoluji oznámit, že v Praze již nějakou dobu existuje možnost cvičení autentického Daito-ryu aikijujutsu - Sokaku Takeda Dojo v Praze ( http://www.daito-ryu.cz )

Učí Fukushidoin ( http://www.daito-ryu.cz/instructor ) a cvičení probíhají v prostorách Aikido Dojo Karlín ( http://www.aikidokarlin.org/wiki/index. ... jiju_jitsu )

Všichni vážní zájemci jsou vítání.

Prosím veškeré běžné dotazy sem nebo jako SZ.

Ivan
Naposledy upravil daitoryu dne ned 07. bře, 2010 22:31, celkově upraveno 8
daitoryu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14. črc, 2009 23:00

 

Re: Daito-ryu dojo v Praze

Příspěvekod zm » pát 31. črc, 2009 16:16

daitoryu píše:Přátelé, k Vaší (a především ke své :)) radosti si Vám dovoluji oznámit, že v Praze již nějakou dobu existuje možnost cvičení autentického Daito-ryu aikijujutsu.

Učí ho žák shihana Antonina Certy ( http://www.daito-ryu.com/home1.html ) a cvičení probíhají v prostorách Aikido Dojo Karlín ( http://www.aikidokarlin.org/wiki/index. ... _informace )


Příští cvičení je 11.8.2009 ve 21:00.
Všichni vážní zájemci jsou vítání.
Za lekce se zatím nic neplatí, ale my (tj. všichni žáci) se dělíme o pronájem dojo).

Prosím veškeré běžné dotazy sem nebo jako SZ.

Ivan

Držím palce při cvičení, poslal jsem SZ.
Zdeněk Minařík
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod daitoryu » úte 25. srp, 2009 16:48

Děkuji.
P.S.: Tréninky jsou v útery od 21:00.
daitoryu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14. črc, 2009 23:00

Příspěvekod daitoryu » úte 09. úno, 2010 12:16

Veškeré info na stránkách DOJO:
http://www.daito-ryu.cz
(oficialni stranka v anglictine)

http://www.daito-ryu-aikijujutsu.cz
(ceska stranka)

Naposledy upravil daitoryu dne sob 06. bře, 2010 23:00, celkově upraveno 2
daitoryu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14. črc, 2009 23:00

Příspěvekod zm » úte 09. úno, 2010 15:30

daitoryu píše:Veškeré info na stránkách DOJO:
http://www.daito-ryu-aikijujutsu.cz/

Gratuluju k zajímavým stránkám. Pěkný, inspirativní videa.
Zdeněk
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kumori » úte 09. úno, 2010 18:40

daitoryu píše:Veškeré info na stránkách DOJO:
http://www.daito-ryu-aikijujutsu.cz/


GAMBATE :D :D :D
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Nove stranky Sokaku Takeda Dojo v Praze

Příspěvekod daito-ryu » sob 06. bře, 2010 15:10

Oficiální stránky Sokaku Takeda Dojo v Praze:

www.daito-ryu.cz ( CZ /EN / PL )
Naposledy upravil daito-ryu dne sob 13. bře, 2010 15:44, celkově upraveno 1
daito-ryu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 06. bře, 2010 0:00

Příspěvekod ak » úte 09. bře, 2010 23:26

Zajímá mě, co tak zvláštního je ve vaší škole?
ak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. bře, 2010 0:00

:-)

Příspěvekod kumori » stř 10. bře, 2010 20:48

ak píše:Zajímá mě, co tak zvláštního je ve vaší škole?


skvělý dotaz :lol: :lol: :lol: příteli, projevit takovou elementární neznalost si lze vysvětlit jen jako mírné faux-paux
Daito ryu je pojem, s kterým se ve světě BU/BS nelze nesetkat...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod marcelo » stř 10. bře, 2010 20:52

kumori píše:
ak píše:Zajímá mě, co tak zvláštního je ve vaší škole?


skvělý dotaz :lol: :lol: :lol: příteli, projevit takovou elementární neznalost si lze vysvětlit jen jako mírné faux-paux
Daito ryu je pojem, s kterým se ve světě BU/BS nelze nesetkat...


..myslim ze vo svete BS Daitoryu ziadnym pojmom nie je :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Re: :-)

Příspěvekod kumori » stř 10. bře, 2010 21:05

marcelo píše:
kumori píše:
ak píše:Zajímá mě, co tak zvláštního je ve vaší škole?


skvělý dotaz :lol: :lol: :lol: příteli, projevit takovou elementární neznalost si lze vysvětlit jen jako mírné faux-paux
Daito ryu je pojem, s kterým se ve světě BU/BS nelze nesetkat...


..myslim ze vo svete BS Daitoryu ziadnym pojmom nie je :wink:


a co judo?linie Daito ryu je v případě Kano Sensei patrná ( ač jej přímo nestudoval )
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod marcelo » stř 10. bře, 2010 21:35

kumori píše:
marcelo píše:
kumori píše:
ak píše:Zajímá mě, co tak zvláštního je ve vaší škole?


skvělý dotaz :lol: :lol: :lol: příteli, projevit takovou elementární neznalost si lze vysvětlit jen jako mírné faux-paux
Daito ryu je pojem, s kterým se ve světě BU/BS nelze nesetkat...


..myslim ze vo svete BS Daitoryu ziadnym pojmom nie je :wink:


a co judo?linie Daito ryu je v případě Kano Sensei patrná ( ač jej přímo nestudoval )



...aha.. to ma nenapadlo..myslem som svet BS dneska..o.k.
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: Nove stranky Sokaku Takeda Dojo v Praze

Příspěvekod ak » stř 10. bře, 2010 22:22

daito-ryu píše:Anglická verze oficiální stránky Sokaku Takeda Dojo v Praze,
www.daito-ryu.cz

Pro me to dopada jako verze ceska...
ak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. bře, 2010 0:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 10. bře, 2010 23:36

Pokud mohu něco podotknout k Daito ryu.
Před pár lety jsem se zúčastnil MVC Jihlavy v judu, kde soutěžil i někdo za klub Daito ryu, víc nevím. Chtěl jsem s ním prohodit pár slov o stylu, tréninku ... , bo jsem se v té době zajímal mimo jiné o SJJ, MMA ..., ale bohužel skončil v turnaji dřív, než jsem mohl zjistit, kdo to je, jak trénují apod., takže jsem bohužel nic nezjistil :cry: Nicméně pokud vím, tak Takeda neměl moc v oblibě Kodokan a Kanoa.

4 Kumori: Můžeš být konkrétní, koho a co máš na mysli? Kyuzo Mifuneho, Shiro Saigo ... Díkas.

4 marcelo: Co se týče BS tak s tebou souhlasím, asi to nebude pojem jako judo, BJJ ...
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Re: :-)

Příspěvekod patrik » čtv 11. bře, 2010 8:47

kumori píše:
ak píše:Zajímá mě, co tak zvláštního je ve vaší škole?


skvělý dotaz :lol: :lol: :lol: příteli, projevit takovou elementární neznalost si lze vysvětlit jen jako mírné faux-paux
Daito ryu je pojem, s kterým se ve světě BU/BS nelze nesetkat...


Elementární neznalost?
Nevím, to je jakoby Ti někdo napsal, že FÓPÓ je elementární neznalost francouzštiny, i.e. přejatého termínu z ní ;)

Bez urážky a OT

Faux pas!

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod zm » čtv 11. bře, 2010 9:55

kamiwaza píše:Pokud mohu něco podotknout k Daito ryu.
Před pár lety jsem se zúčastnil MVC Jihlavy v judu, kde soutěžil i někdo za klub Daito ryu, víc nevím. Chtěl jsem s ním prohodit pár slov o stylu, tréninku ... , bo jsem se v té době zajímal mimo jiné o SJJ, MMA ..., ale bohužel skončil v turnaji dřív, než jsem mohl zjistit, kdo to je, jak trénují apod., takže jsem bohužel nic nezjistil :cry: Nicméně pokud vím, tak Takeda neměl moc v oblibě Kodokan a Kanoa.

V roce 1995 jsem se s klubem Daito ryu setkal při svém krátkodobém pobytu v Pardubicích. Byl jsem tenkrát zvědavý, tak jsem chtěl k nim na trénink, ale byli tajemní jak hrad v Karpatech. Prostě nebyl jsem připuštěn ani hoden. Měl to tenkrát vést a trénovat nějaký pan Šaroch. Co jsem ale později o tom klubu vyzvěděl, tak s Daitoryu s.s. (v užším slova smyslu) to nemělo nic společného, byl to opravdu jen název klubu judo a jeho goshinho. Tak asi tak.
Byl bych pro nezaměňovat a nazývat lidi, věci, situace, činnosti a vztahy pravými jmény.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kumori » čtv 11. bře, 2010 19:26

kamiwaza píše:Pokud mohu něco podotknout k Daito ryu.
Před pár lety jsem se zúčastnil MVC Jihlavy v judu, kde soutěžil i někdo za klub Daito ryu, víc nevím. Chtěl jsem s ním prohodit pár slov o stylu, tréninku ... , bo jsem se v té době zajímal mimo jiné o SJJ, MMA ..., ale bohužel skončil v turnaji dřív, než jsem mohl zjistit, kdo to je, jak trénují apod., takže jsem bohužel nic nezjistil :cry: Nicméně pokud vím, tak Takeda neměl moc v oblibě Kodokan a Kanoa.

4 Kumori: Můžeš být konkrétní, koho a co máš na mysli? Kyuzo Mifuneho, Shiro Saigo ... Díkas.

4 marcelo: Co se týče BS tak s tebou souhlasím, asi to nebude pojem jako judo, BJJ ...


Mochizuki Minoru 10.dan IMAF Meijin, žák Kanó Sensei, který je vyslal ke studiu k Ueshiba Sensei, který před 2.sv válko vyučoval Daito ryu
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod kumori » čtv 11. bře, 2010 19:35

patrik píše:
kumori píše:
ak píše:Zajímá mě, co tak zvláštního je ve vaší škole?


skvělý dotaz :lol: :lol: :lol: příteli, projevit takovou elementární neznalost si lze vysvětlit jen jako mírné faux-paux
Daito ryu je pojem, s kterým se ve světě BU/BS nelze nesetkat...


Elementární neznalost?
Nevím, to je jakoby Ti někdo napsal, že FÓPÓ je elementární neznalost francouzštiny, i.e. přejatého termínu z ní ;)

Bez urážky a OT

Faux pas!

Patrik


myslím, že rozpitvávat zde mou případnou neznalost jazyka Moliérova je nemístné, tento web je zde o něčem jiném...
Myslím, že podstatou je téma Daito ryu, které zapustilo ( konečně ) kořeny i zde v CZ.Už tu bylo trochu "přeaikidováno" - to je samozřejmě vtip :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod patrik » čtv 11. bře, 2010 20:32

kumori píše:
patrik píše:
kumori píše:
ak píše:Zajímá mě, co tak zvláštního je ve vaší škole?


skvělý dotaz :lol: :lol: :lol: příteli, projevit takovou elementární neznalost si lze vysvětlit jen jako mírné faux-paux
Daito ryu je pojem, s kterým se ve světě BU/BS nelze nesetkat...


Elementární neznalost?
Nevím, to je jakoby Ti někdo napsal, že FÓPÓ je elementární neznalost francouzštiny, i.e. přejatého termínu z ní ;)

Bez urážky a OT

Faux pas!

Patrik


myslím, že rozpitvávat zde mou případnou neznalost jazyka Moliérova je nemístné, tento web je zde o něčem jiném...
Myslím, že podstatou je téma Daito ryu, které zapustilo ( konečně ) kořeny i zde v CZ.Už tu bylo trochu "přeaikidováno" - to je samozřejmě vtip :lol:


Tím chci říct, že pro běžného boxera nebo třeba karatistu může být stejně nevýznamné, málo důležité či neznámé nějaké Daitó rjú, jako třeba pro tebe správně napsané sousloví faux pas, přestože ses ho rozhodl použít. Tedy je to věc názoru, ale pro mě osobně taková neznalost není "elementární" ani na webu o bojových uměních a sportech.

Myslím, že je správné položit otázku, jakou tu "ak" položil. Ale nech to plavat. Nedošlo? Nedojde ;)

Mimochodem i mě zajímá, čím je Daitó rjú zvláštní, přestože tu školu znám - tedy "elementární" znalost mi (snad) nechybí.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: :-)

Příspěvekod zm » pát 12. bře, 2010 10:29

patrik píše:
ak píše:Zajímá mě, co tak zvláštního je ve vaší škole?


Tím chci říct, že pro běžného boxera nebo třeba karatistu může být stejně nevýznamné, málo důležité či neznámé nějaké Daitó rjú, jako třeba pro tebe správně napsané sousloví faux pas, přestože ses ho rozhodl použít. Tedy je to věc názoru, ale pro mě osobně taková neznalost není "elementární" ani na webu o bojových uměních a sportech.

Myslím, že je správné položit otázku, jakou tu "ak" položil. Ale nech to plavat. Nedošlo? Nedojde ;)

Mimochodem i mě zajímá, čím je Daitó rjú zvláštní, přestože tu školu znám - tedy "elementární" znalost mi (snad) nechybí.

Patrik


Trochu mi asi uniká smysl této debaty. Vypíchl tady snad někdo něco ve smyslu "zvláštnosti" Daitoryu? Pokud jsem dobře četl, tak onu "zvláštnost" jmenoval pouze "ak" ve svém dotazu.
Daitoryu je podle mě "zvláštní", pokud to tak lze napsat, snad jen tím, že se jedná o jednu z nejznámějších škol aikijutsu, práci s ki, a že se z něj vyvinulo aikido některé jiné školy, potažmo bojová umění. Řekl bych ale spíše, že Daitoryu, ničím zas až tak zvláštní není. Je to jedna ze škol japonských tradičních umění.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron