Jaké BU umění se vybrat?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Jaké BU umění se vybrat?

Příspěvekod Torn » čtv 01. říj, 2009 20:12

Zdravím,
potřeboval bych poradit, podle čeho si vybrat BU popřípadě i školu na kterou chodit?? Nikdy jsem žádný bojový sport nedělal a nevím podle čeho vybírat. Chtěl bych něco zaměřené především na sebeobranu, přemýšlel sem nad JKD nebo WCH, co si o tom myslíte?
Díky!!
Torn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. zář, 2009 23:00

 

Re: Jaké BU umění se vybrat?

Příspěvekod luen » čtv 01. říj, 2009 20:51

Torn píše:Zdravím,
potřeboval bych poradit, podle čeho si vybrat BU popřípadě i školu na kterou chodit?? Nikdy jsem žádný bojový sport nedělal a nevím podle čeho vybírat. Chtěl bych něco zaměřené především na sebeobranu, přemýšlel sem nad JKD nebo WCH, co si o tom myslíte?
Díky!!


Prijde na to, kde to chces provozovat, kolik mas casu, energie ... osobne povazuji wing chun za dobrou volbu, ale neni zlato vse, co se trpyti ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Jaké BU umění se vybrat?

Příspěvekod Torn » pát 02. říj, 2009 7:40

Prijde na to, kde to chces provozovat, kolik mas casu, energie ... osobne povazuji wing chun za dobrou volbu, ale neni zlato vse, co se trpyti ..

No trenovat bych chtel v Praze (nejlepe Pha 4,11 -ale na tom zas tak nezalezi), pochybuju ze bych ze zacatku zvladal vic nez 2 treninky tydne, ale pozdeji bych chtel klidne 3x az 4x. Na co bych se mel zamerit pri vyberu?
Torn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. zář, 2009 23:00

Re: Jaké BU umění se vybrat?

Příspěvekod luen » pát 02. říj, 2009 11:19

Torn píše:No trenovat bych chtel v Praze (nejlepe Pha 4,11 -ale na tom zas tak nezalezi), pochybuju ze bych ze zacatku zvladal vic nez 2 treninky tydne, ale pozdeji bych chtel klidne 3x az 4x. Na co bych se mel zamerit pri vyberu?


Pisi o tom v jinem vlakne:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=3302
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jamamba » pát 02. říj, 2009 11:36

Jo pekny trenink video!
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Re: Jaké BU umění se vybrat?

Příspěvekod Jiraiya » pon 05. říj, 2009 20:49

Torn píše:pochybuju ze bych ze zacatku zvladal vic nez 2 treninky tydne, ale pozdeji bych chtel klidne 3x az 4x. Na co bych se mel zamerit pri vyberu?


Jestli máš tu možnost, tak choď co nejčastěji, aspoň 3x týdně. Tělo si na to zvykne a čím častěji budeš cvičit, tak tím rychleji se budeš zlepšovat.
Jiraiya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 15. dub, 2009 23:00

Re: Jaké BU umění se vybrat?

Příspěvekod fist » úte 06. říj, 2009 6:29

Torn píše:Nikdy jsem žádný bojový sport nedělal a nevím podle čeho vybírat. Chtěl bych něco zaměřené především na sebeobranu, ...

http://www.skola-sebeobrany.cz/

O MS-1 jste už uvažoval? Sice to není bojové umění ani sport, ale zato je to zaměřené jenom na sebeobranu.
fist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 10. zář, 2009 23:00

Příspěvekod madmax » úte 06. říj, 2009 10:51

Zajimalo me, co je MS-1 za styl. Dozvedel jsem se z onech stranek, ze jde o nejlepsi a nejucinnejsi system, extremne tvrdy, ktery zadna zena nemuze zvladnout. A ze zeny se maji sebeobranym situacim predevsim vyhybat, protoze je nemohou zvladnout.

WTF :?:
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Torn » ned 11. říj, 2009 8:06

To mě taky, nikdy jsem o MS -1 neslyšel....
Torn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. zář, 2009 23:00

Příspěvekod hellas » ned 11. říj, 2009 8:26

madmax píše:Zajimalo me, co je MS-1 za styl. Dozvedel jsem se z onech stranek, ze jde o nejlepsi a nejucinnejsi system, extremne tvrdy, ktery zadna zena nemuze zvladnout. A ze zeny se maji sebeobranym situacim predevsim vyhybat, protoze je nemohou zvladnout.

WTF :?:


WTF je taekwondo :wink: :lol: 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod Shylock » sob 24. říj, 2009 18:50

aj ja uvažujem nad tym. výdrž a kondiciu mam celkom v pohode, vlastne sa mi za posledne roky celkom zlepšila a stále pokračujem v cvičení. žial neovplyvam velkou výškou a ťažkou váhou. meriam 170cm a vážim cca 65kg. odjakživa som mrštný, obratný, som skôr ako tí malí akrobati-kaskadéri z hong kong filmov alá Jackie Chan :lol: :lol: a tak sa aj cítim, lahký ako srna, keby som bol mladší (mám 25r) dám sa na Le Parkour :lol: koordináciu pohybov, priestorovu orientaciu, to všetko mám od malička na dobrej úrovni.
ale nechcem žiadne bocianie postoje, mačacie chmaty, alebo akrobatické otočky alá starí čínsky megamajstri. nechcem ani žiadne športové bojove umenie. keby som si mal vybrať tak zrejme bojove umenie ktore ma nauči ubraniť sa na ulici voči rôznym pochybnym živlom, ktoré by ma chceli okradnúť, alebo si len tak z pasie udrieť, apod. street fight. a i ked mi je jasné že sa to treba učiť niekolko rokov, nechcem sa to učiť nejakych 40 rokov a vnímať to ako životnú cestu, filozofiu, alebo podobne. beriem to skôr z toho praktického hladiska.
viem, moje slová znejú podpichovačne a niekto kto sa učí nejake staré ázijské BU ma asi preklína. no prídu mi všetky také zdllllhavé a tažkopádne a v konečnom dôsledku možno neefektívne (možno okrem aikida ?). ved už Bruce Lee (nech už ho vníma kto chce ako chce) poukazoval na tie zastaralé zbytočné techniky (alá rôzne akrobatické otočky s kopom apod). ALE ! ALE ak sa mýlim, vyvrátte mi to a rád si prečítam iný názor a skúsenosti.
takže nemám prehlad o všetkych tých systema, krav maga a neviem čo ešte. čo by ste mi poradili z mojimi nevelkými parametrami. niečo ako sebaobrana pre ženu hahaha !
okrem toho nechcem natrafiť na podvodnikov ktorí len budú ťahať peniaze a nič nenaučia. viete o nejakych serioznych, konkrétne v bratislave ?
_________________
taká poznámka, prospelo by mi to aj preto aby som sa naučil zachovať chladnú hlavu i ked mi stúpne adrenalín.
Naposledy upravil Shylock dne ned 25. říj, 2009 8:23, celkově upraveno 1
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Shylock » sob 24. říj, 2009 19:59

hm hm. no a tvoj názor ? myslíš že to postačuje ? kde jakí hazlíci na ulici sa možno neučia žiadnemu BU ale niektorí z nich hej. nie každý kto ma napadne bude len ožran bez naučenej techniky ktorí si chce udrieť.
dočítal som si to. moc tomu nedôverujem. povedz, bolo tvojim zámerom vyviesť ma z omylu ktorý si myslíš že mám o tých "street fight" umeniach ? :) ovšem treba zohladniť že toto jedno z nich a podla toho sa neda hadzať do jedneho vreca. i ked mnohí sa tam v diskusii vyjadruju aj k inym a zovšeobecnuju. hm. ale ja sa nevyznam, nemam skusenosť.
tak čo zastávaš ty pre ludí ako ja (výška, váha)
Naposledy upravil Shylock dne sob 24. říj, 2009 20:19, celkově upraveno 1
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Shylock » sob 24. říj, 2009 20:06

apropo čo thai box ? je taký famózny a naj ako niektorí popisujú ? hodil by sa pre mna ?
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 24. říj, 2009 22:30

madmax píše:Zajimalo me, co je MS-1 za styl. Dozvedel jsem se z onech stranek, ze jde o nejlepsi a nejucinnejsi system, extremne tvrdy, ktery zadna zena nemuze zvladnout. A ze zeny se maji sebeobranym situacim predevsim vyhybat, protoze je nemohou zvladnout.

WTF :?:


Zatimco ty jako spravny mlady komsomolec vis, ze Strana poruci vetru desti a ze cokoliv zvladne chlap, zvladne zenska taky a lepe, vid? :lol: :lol:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 24. říj, 2009 22:35

Shylock píše:aj ja uvažujem nad tym. výdrž a kondiciu mam celkom v pohode, vlastne sa mi za posledne roky celkom zlepšila a stále pokračujem v cvičení. žial neovplyvam velkou výškou a ťažkou váhou. meriam 170cm a vážim cca 65kg. odjakživa som mrštný, obratný, som skôr ako tí malí akrobati-kaskadéri z hong kong filmov alá Jackie Chan :lol: :lol: a tak sa aj cítim, lahký ako srna, keby som bol mladší (mám 25r) dám sa na Le Parkour :lol: koordináciu pohybov, priestorovu orientaciu, to všetko mám od malička na dobrej úrovni.
ale nechcem žiadne bocianie postoje, mačacie chmaty, alebo akrobatické otočky alá starí čínsky megamajstri.



Covece nesmis cerpat informace z kungfu filmu :lol: Stari cinsky megamajstri temer urcite zadne "akrobaticke otocky" (at uz je to cokoliv) nedelali, proste akorat umeli bojovat :wink:

A jestli se chces naucit branit na tzv. ulici tak se to hold musis taky naucit, jine cesty neni.

A kdo keca o cestach, filosofiich atd. ten by te to stejne nejspis nenaucil, tak radsi di nekam, kde se rvou. :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod Shylock » ned 25. říj, 2009 6:55

tofrajerKokoMihule :lol: jo, jo
no s tymi majstrami to bola nadsázka, ale nebolo to tak odveci kedže v tych starych bu sa stále vyučujú všelijaké (často považované za nepraktické a v boji zdržujúce) otočky s kopom a potobne. ale možno niekto odtialto, kto sa ich učí, mi môj názor rád vyvráti. tiež je otázne či bude mať pravdu a ked tak v čom vlastne.

a neviem či si ma pozorne čítal, ale vzhladom na túto tvoju vetu "A kdo keca o cestach, filosofiich atd. ten by te to stejne nejspis nenaucil, tak radsi di nekam, kde se rvou." predpokladám že nie :wink: lebo ja som jasne písal "nechcem sa to učiť nejakych 40 rokov a vnímať to ako životnú cestu, filozofiu, alebo podobne. beriem to skôr z toho praktického hladiska." :wink:
a nižšie aj spomínam nejake sebaobranné systémy ako izraelský krav maga, alebo ruský systema.
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Shylock » ned 25. říj, 2009 7:09

a ešte taký dodatok by som napísal, že sa nebojím nejakych úderov, nebojim sa utŕžiť ranu. takže ak by bol ten tréning tvrdý, nevadilo by mi to, naopak bol by som rád. nie preto že by som bol masochista :wink: ale zistil by som aké to je aspoň v tej miernejšej forme, velmi soft.

a hlavne mi ide aj o zvládanie adrenalínu, ako som už vyššie písal. o to mi ide dosť. lebo u mna je to problém :( sa rozstrasiem a konec. síce nie vždy sa rozstrasiem, ale v kritickej situácii by ma to mohlo sklamať. a nikdy som sa riadne nepobil, čiže neviem ani ako by som sa bil s návalom takého adrenalínu.
možno ho budem trénovať ako samouk. trebárs sa postavím na cestu pred idúce autá a uhnem v poslednej chvíli :lol: :lol: alebo budem provokovať nejakych vyhadzovačov stojacich pri bare, budem im stúpať na nohy.
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Shylock » ned 25. říj, 2009 8:12

Krav Maga
možno nejak takto
http://www.youtube.com/watch?v=LQ6uWVqVOw4
http://www.youtube.com/watch?v=0xUjrZ3zXKU

sa reálne učí zvládať boj v ulici a stres ktorý s tým prichádza.
btw tá trénerka je ideálna trénerka :)

KM na slovensku
http://www.krav-maga.sk/index.php?id=78
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Torn » čtv 24. pro, 2009 10:11

Shylock píše:aj ja uvažujem nad tym. výdrž a kondiciu mam celkom v pohode, vlastne sa mi za posledne roky celkom zlepšila a stále pokračujem v cvičení. žial neovplyvam velkou výškou a ťažkou váhou. meriam 170cm a vážim cca 65kg. odjakživa som mrštný, obratný, som skôr ako tí malí akrobati-kaskadéri z hong kong filmov alá Jackie Chan :lol: :lol: a tak sa aj cítim, lahký ako srna, keby som bol mladší (mám 25r) dám sa na Le Parkour :lol: koordináciu pohybov, priestorovu orientaciu, to všetko mám od malička na dobrej úrovni.
ale nechcem žiadne bocianie postoje, mačacie chmaty, alebo akrobatické otočky alá starí čínsky megamajstri. nechcem ani žiadne športové bojove umenie. keby som si mal vybrať tak zrejme bojove umenie ktore ma nauči ubraniť sa na ulici voči rôznym pochybnym živlom, ktoré by ma chceli okradnúť, alebo si len tak z pasie udrieť, apod. street fight. a i ked mi je jasné že sa to treba učiť niekolko rokov, nechcem sa to učiť nejakych 40 rokov a vnímať to ako životnú cestu, filozofiu, alebo podobne. beriem to skôr z toho praktického hladiska.
viem, moje slová znejú podpichovačne a niekto kto sa učí nejake staré ázijské BU ma asi preklína. no prídu mi všetky také zdllllhavé a tažkopádne a v konečnom dôsledku možno neefektívne (možno okrem aikida ?). ved už Bruce Lee (nech už ho vníma kto chce ako chce) poukazoval na tie zastaralé zbytočné techniky (alá rôzne akrobatické otočky s kopom apod). ALE ! ALE ak sa mýlim, vyvrátte mi to a rád si prečítam iný názor a skúsenosti.
takže nemám prehlad o všetkych tých systema, krav maga a neviem čo ešte. čo by ste mi poradili z mojimi nevelkými parametrami. niečo ako sebaobrana pre ženu hahaha !
okrem toho nechcem natrafiť na podvodnikov ktorí len budú ťahať peniaze a nič nenaučia. viete o nejakych serioznych, konkrétne v bratislave ?
_________________
taká poznámka, prospelo by mi to aj preto aby som sa naučil zachovať chladnú hlavu i ked mi stúpne adrenalín.


..tak co už si něco začal??
Torn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. zář, 2009 23:00

Příspěvekod daito-ryu » stř 10. bře, 2010 22:34

vyzkousej Daito-ryu
daito-ryu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 06. bře, 2010 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron