Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Jendis » pát 10. zář, 2004 11:33

2Pavela - Přečti si to ještě jednou :wink: Co se asi tak snažím říci?Totéž co Ty....pokud s ní někdo umí,tak mu na hovno nebude.
Stejně se Mirův názor nedá vyvrátit jinak,než praktickou ukázkou.....teoreticky nevyřešíš nic.To je to samé,jako když se tu někdo dohadoval,že on kopne yokogeri a druhý nemá nárok ho při tom účinně zasáhnout.......za sebe mohu říci,že se o žádné napadání nesnažím.

BenGuri-Kdybych to byl býval věděl,tak bysem sem nechodil.... :lol: :lol: :lol: .......
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod pavela » pát 10. zář, 2004 11:47

Jendis píše:2Pavela - Přečti si to ještě jednou :wink: Co se asi tak snažím říci?Totéž co Ty....pokud s ní někdo umí,tak mu na hovno nebude.
Stejně se Mirův názor nedá vyvrátit jinak,než praktickou ukázkou.....teoreticky nevyřešíš nic.To je to samé,jako když se tu někdo dohadoval,že on kopne yokogeri a druhý nemá nárok ho při tom účinně zasáhnout.......za sebe mohu říci,že se o žádné napadání nesnažím.

BenGuri-Kdybych to byl býval věděl,tak bysem sem nechodil.... :lol: :lol: :lol: .......
Správně, protože tady je to pustá teorie, ale lidi ve Wušu mají představivost a leccos dovedou teoreticky popsat. Samozřejmě tato diskuze nemá cenu, jedině praktická diskuze může v tomto udělat jasno. I když myslím, že v praktické diskuzi bychom se na mnohém shodli :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Onion » pát 10. zář, 2004 12:23

Uvedu to na pravou míru:

Lidé kteří si na Mirovi /předpokládám, že bude jeden/ jsou trénovaní /byť začátečníci/. U nás si vážíme každé zkušenosti, neboť to je to nejcenější. pokud mám možnost abych poslal trénovaného a nebo lehce trénovaného člověka aby si mohl vyzkoušet technku, je to k nezaplacení. :!: Je totiž velký rozdíl bouchat do vzduchu a nebo bouchnout do člověka. Technický nikoliv, ale psychický! (Předchozí věta platí o normálním, psychicky zdravém jedinci). Přibude mi tak do týmu člověk s další, novou zkušeností. Buď pozná jaké to je někomu přerazit např. klíční kost a nebo pozná jaké to je, když je pomalejší než soupeř. Obojí zjistí v poměrně bezpečných podmínkách kdy zdravotní péče bude nedaleko. 8)
Zisk bude každopádně na straně Sitra Achra :D protože jak jsem již napsal, jakákoliv zkušenost která je opřená o realitu a nebo blízká realitě je k nezaplacení :D :D

btw: děkuji za nabídku semináře, ale postačí ukázka s teleskopem :D
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Onion » pát 10. zář, 2004 12:38

Ben Guri napsal:
Onion, tohle se Ti musí líbit, já Ti vždycky říkal, že obušek je k ničemu, mlátíš chlapa do hlavy, obušek je už ohnutej a on pořád pokračuje v boji. Zahřívá se chi kungem, ignoruje pár prvních slabých úderů. Potom zaktivuje horní rumělkové pole, vtáhne genitálie do břicha, zaujme pohled draka a už se vezeš.
Ale abych si nedělal jen srandu. Náše svaté knihy přece říkají: TEN JE MOUDRÝ, KDO SE UČÍ OD KA®DÉHO.

MIRO pro Tebe: v Tvém vlastním zájmu, doufám, že víš co říkáš, když ten obušek fakt nezačaruješ hned, nějakou technikou, nebo nezachytíš ještě před otevřením, dostaneš moc bolestivých ran. Jinak, pokud bys byl opravdu v Praze, docela rád bych viděl ten kruhový krok_tanec a případně se ho naučil. A ještě něco, Když už jsi přesvědčen, že jako adept Bagua dokážeš čelit bojovníkovi s teleskopem, není zde náhodou logický problém? Mám za to, že teleskop je zbraň pro zvýšení energie obrany. Říkáš, že je to zbraň proti ožranom a feťákům a tak dál. No a to je přece to jádro! Copak jako znalec Bagua budeš někoho přepadávat, nebo myslíš, že Tebe bude přepadávat někdo teleskopem tak, že Ti dá regulérní šanci? Rozumíš, co chci říci? Portorikánec vytáhne nůž na komplice, nebo tajného agenta, který pracuje v přestrojení. Jestli jsi nikdy neviděl, jak jsou tyhle špeci a latinos zatraceně rychlí, tak nemá smysl pokračovat. Jestli si to umíš představit, je to jako útok divoké kočky, musí agent, aby měl vůbec šanci, takovou věc očekávat. Být na ní trénován. To není žádný zpomalený film, jaký vidíš v našich hospodách u cikánů nebo policajtů, kteří než si vzpomenou, kam dali pouta, drban jim švihne káru. A potom ty rány obuškem musí lámat kosti předloktí, klíční kost, lícní, nos, tibii a tak dál a musí to být ještě rychlejší, než ta kočka s umaštěnym hárem stačí bodnout, nebo říznout. K tomuhle to je, nikoliv k boji, mezi znalci, ulice je strašná i krásná škola a mnozí bojovníci s černými a červenými a jakými pásy, by se na ní měli co naučit. Třeba takhle Hamburg, Malmö, Amsterodam, tam teorie tají jako sníh ještě dříve, než napadnou.
8) 8) 8)

Stay cool[/quote]

Nemůžu než souhlasit se vším co jsi napsal. 8)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 10. zář, 2004 17:33

BenGuri píše:Jendis, já nevím proč, ale mně tyhle výzvy připadají zbytečné. Pamatuješ film knoflíková válka? Tam si Le Bracgue a ostatní měřili pinďoury. Někdo s nejvíc centimentrama asi vyhrál, ale zeptal se pak někdo, po letech těch holek, s kym to bylo nejlepší? A i tak tohle přirovnání kulhá, nekonečně košatý a zelený je strom praxe.
:lol: :lol: :lol:
Stay erect, prepare, cool, sharp, friendly and happy!



pravda pravdoucí........
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 10. zář, 2004 20:44

Hmm velmi zajímavá diskuze. Domnívám se, že jestli se to setkání opravdu uskuteční tak to bude fakt dost dobrá party :-) Doufám, že se tady o tom taky dozvíme a nebudete si vše tajit pro sebe :-)
Miro má jistě velké zkušenosti a to co napsal je pravda pravdoucí, ale myslím, že se asi nepotkal s člověkem který dobře kontroluje svojí zbraní právě tu střední vzdálenost.Obušek pak dodává onu potřebnou výhodu nad kontrolou této vzdálenosti. Samozřejmě když je někdo trubka tak mu obušek houby pomůže.Když totiž selže je to opravdu potom boj na krátkou = normální vzdálenost, ale kdo někdy viděl opravdového odborníka na tento styl boje tak si sakra rozmyslí snadné překonání té střední délky :-) Vypadá to na teoretizovaní podobné jako: " lowkick se dá snadno krýt, proti brazilskému jujitsu bych použil na zemi prstový útok na akubody :-), útočníka s nožem jde lehce odzbrojit a pak je to vlastně normální boj s neozbrojeným soupeřem,hák od boxera vykryji bongsaem, chisao mne naučí lepit se na údery a lze tím lehce skolit třeba i Thaiboxera atd...
Teorie může být i správná ale praxe je někdy zatraceně jiná. Mr. Pavela by o tomto mohl jistě sám poreferovat, že i když měl pravdu a teoretické argumenty na své straně v souboji mu to až tak moc nepomohlo
To fakt neznamená, že by Miro snad neměl teoreticky pravdu, ale obdivuji jeho pohodový názor na realitu. Já bych si teda boj proti někomu kdo má zbraň velmi velmi rozmyslel. Už se moc těším co z toho vzejde. Teorie je to dobrá tak teď jen ji aplikovat v praxi. Kdysi prý něktěří mistři teoritezovali, že by se dali krýt i kulky a nebo se amíci domnívali, že japončíci nosí ty svoje mečíky jen tak pro okrasu a v době střelných zbraní je to už přežitek :-) V bojové konfrontaci Vždy záleží na lidech a jejich aktuální psychice proto podceňovat někoho hned takhle zkraje jen díky dobré a logické teorii, mi připadá velmi odvážné. Podle tohoto principu se pak dá lehce krýt skoro vše od nunchak, tonfy až po highkicky.

PS V souvislosti s názorem, že obuškem se stihne dát maximálně jen jeden úder jsem si vzpoměl, že jsem kdysi měl logickou a správnou teorii, že revolver je ve střelbě a přebíjení zákonitě pomalejší než pistole. Pak jsem viděl na netu nějakého maníka který vystřílel a přebil šestiraňák dřív než běžný uživatel vytáhne svojí ČZetu. Trochu jsem pak musel svůj názor a teorii poupravit. Naštěstí mně to nebolelo :-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pát 10. zář, 2004 23:01

Morfik píše:Hmm velmi zajímavá diskuze. Domnívám se, že jestli se to setkání opravdu uskuteční tak to bude fakt dost dobrá party :-) Doufám, že se tady o tom taky dozvíme a nebudete si vše tajit pro sebe :-)
Miro má jistě velké zkušenosti a to co napsal je pravda pravdoucí, ale myslím, že se asi nepotkal s člověkem který dobře kontroluje svojí zbraní právě tu střední vzdálenost.Obušek pak dodává onu potřebnou výhodu nad kontrolou této vzdálenosti. Samozřejmě když je někdo trubka tak mu obušek houby pomůže.Když totiž selže je to opravdu potom boj na krátkou = normální vzdálenost, ale kdo někdy viděl opravdového odborníka na tento styl boje tak si sakra rozmyslí snadné překonání té střední délky :-) Vypadá to na teoretizovaní podobné jako: " lowkick se dá snadno krýt, proti brazilskému jujitsu bych použil na zemi prstový útok na akubody :-), útočníka s nožem jde lehce odzbrojit a pak je to vlastně normální boj s neozbrojeným soupeřem,hák od boxera vykryji bongsaem, chisao mne naučí lepit se na údery a lze tím lehce skolit třeba i Thaiboxera atd...
Teorie může být i správná ale praxe je někdy zatraceně jiná. Mr. Pavela by o tomto mohl jistě sám poreferovat, že i když měl pravdu a teoretické argumenty na své straně v souboji mu to až tak moc nepomohlo
To fakt neznamená, že by Miro snad neměl teoreticky pravdu, ale obdivuji jeho pohodový názor na realitu. Já bych si teda boj proti někomu kdo má zbraň velmi velmi rozmyslel. Už se moc těším co z toho vzejde. Teorie je to dobrá tak teď jen ji aplikovat v praxi. Kdysi prý něktěří mistři teoritezovali, že by se dali krýt i kulky a nebo se amíci domnívali, že japončíci nosí ty svoje mečíky jen tak pro okrasu a v době střelných zbraní je to už přežitek :-) V bojové konfrontaci Vždy záleží na lidech a jejich aktuální psychice proto podceňovat někoho hned takhle zkraje jen díky dobré a logické teorii, mi připadá velmi odvážné. Podle tohoto principu se pak dá lehce krýt skoro vše od nunchak, tonfy až po highkicky.

PS V souvislosti s názorem, že obuškem se stihne dát maximálně jen jeden úder jsem si vzpoměl, že jsem kdysi měl logickou a správnou teorii, že revolver je ve střelbě a přebíjení zákonitě pomalejší než pistole. Pak jsem viděl na netu nějakého maníka který vystřílel a přebil šestiraňák dřív než běžný uživatel vytáhne svojí ČZetu. Trochu jsem pak musel svůj názor a teorii poupravit. Naštěstí mně to nebolelo :-)



:wink: 8) 8) :lol: :lol: :lol: :idea:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pavela » sob 11. zář, 2004 3:34

MOrfík, to máš teda pravdu, ale teď po letech už jsem úúúplnej Brjuklí :lol: :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pucmaz » sob 11. zář, 2004 3:59

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 12:22, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod marvin » sob 11. zář, 2004 10:42

Jen kratky dotaz. Pises, ze tvi zaci poznaji jake to je zlomit nekomu klicni kost v praxi. Jestli to chces hnat takhle daleko, jsi doufam pripraveny i na to, ze Miro tvemu zakovi zlomi treba ruku nebo prsty. ...?


tiez ma to napadlo pretoze ked to beres ci uz len ako teoriu tak vstupit do uderu tak aby to bolo ucinne a spravit techniku tak aby bolo jasne a neodskriepitelne, ze si to zvladol a je to ucinne sa da len ked to clovek spravy naplno synchronne s rychlostou utocnika v plnej sebakontrole.
Co v pripade, ze po tebe niekto "svihne" napr. teleskopom je taka rychlost, ze mat kontrolu nad destruktivnostou protipohybu je v tom momente zavisla teoreticky na troch veciach.
-kvalite/sebakontrole toho kto techniku vykonava.
-ci utocnik techniku pozna a vie sa do nej vlozit/odovzdat
-na nahode

a prakticky na nahode ;)


toto je napr. jeden z dovodou preco chlapci, ktory cvicia cele roky aikido kde su napr. sebalepsie techniky na vstup a pod. nie su VOBEC uspesny pri praktickom prevedeni. Technika je vymyslena velmi dobre, len si ju nie je ako prakticky naplno odskusat a natrenovat a vysledok je kazdemu jasny ...


Keby si mal teoreticky k dispozicii ludi na ktorych to mozes naplno skusat tak za par mesiacov verim, ze chlapik napr. s teleskopom si ani neskrtne - ale bez tejto tvrdej pripravy na konkretnu zbran to proste nejde ...
Kdezto on moze naplno s teleskopom mlatit aspon do mechu a pod...

---
inak a aby zase niekto nepochopil zle moju poznamku ohladne aikida ako, ze mu neverim ;) kedze uz to tu na tomto fore poznam ;(

tak trosku off topic dodatok:
prave vcera som mal s kamaratom po treningu MT rozhovor a o tom aky je sikovny jeden chlapcisko z klubu kde teraz makame /ma za sebou kopec uspesnych tvrdych zapasov a stale sa zlepsuje /, ma vyborne nacasovanie, odhad vzdialenosti, rychlost, tvrdost a dokaze citat cloveka este kym sa pohne a stale napriek tomu musi makat lebo v MT je daleko od najlepsich.
A padla spravna poznamka ze, dat jemu "do ruk" napr. techniky z aikido tak by to bez NAJMENSICH problemov zuzitkoval ... a verim, ze by nebolo rozhodujuce co by utocnik drzal v ruke ... a viem o com hovorim pretoze aikidu som sa venoval 12 rokov a ludia co ho u nas UCIA obrazne vlastne aj doslovne ;) povedane chytaju dych ked vybehnu 2. poschodia a o schopnostiach ake ma napr. tento chalan si myslia, ze sa daju dosiahnut najskor po 50.rocnom treningu, kde sa budu chytat v kihone za ruky, padat si do technik a davat si sakra pozor aby neutrzili nejaku modrinu
--- :D :D
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod marvin » sob 11. zář, 2004 11:00

- onion "Mefistofeles Gufy" je tvoj ?
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod BenGuri » sob 11. zář, 2004 19:16

marvin píše:- onion "Mefistofeles Gufy" je tvoj ?


:o to je nejkrásnější drštička na nožičkách. Olíže ti xicht komplet celý, než řekneš katanawakizaširektoskopiedabra. Nebo tak nějak znělo to zaklínadlo, když jsem se ho pokoušel říct s jeho jazykem na nose, bradě a v uchu. Teda Mefistofelovým, ne Onionovým. 8O
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod marvin » sob 11. zář, 2004 22:16

BenGuri - ved zato sa pytam, lebo to poznam mam doma nieco podobne len to je asi 5x vacsie ;)
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » sob 11. zář, 2004 22:44

Jenom mala poznamka. Ja mam sice na Mira pomerne ucelenej nazor (kterej on urcite dokaze odhadnout :? ) a obzvlaste jeho reakce v diskuzich o ucinnosti vnitrnich stylu a v posledni dobe o "lamani vazu" me v nem jen utvrzuji, ale tady se ho musim zastat. Ma totiz pravdu. Ten teleskop podle myho neni vhodnej na udrzeni dostatecny vzdalenosti. Netvrdim, ze bych to byl schopnej v konfrontaci s Onionem dokazat a je dost mozny, ze by mi s nim namlatil, ale souhlasim s argumentama, ktery Miro drive predestrel. Pokud se clovek drzi na hranici ucinnyho dosahu, tak muze prorazit, aniz ho obrance stihne pouzit. Naprah neco zabere a kdyz se dostanu telo na telo, tak uz je teleskop k nicemu. Nevim sice jak bych mel uder utlumit (ja osobne bych se snazil jit proti ruce, ne teleskopu), ale zbytek se mi zda rozumnej.
Konfrontace mi prijde uplne zbytecna. Za a se tam jako spravny pitomci pobijete a za b me ani moc nezajima vysledek, ale hlavne to nema valnou vypovidaci schopnost, protoze at uz to Miro ustoji nebo ne, je to jenom vypoved o nem a ne principu. A to jestli ma pravdu nebo ne si stejne kazdej musime odpremyslet sam za sebe, to praxe dost dobre ukazat nemuze :oops: .
A.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod BenGuri » ned 12. zář, 2004 9:59

marvin píše:BenGuri - ved zato sa pytam, lebo to poznam mam doma nieco podobne len to je asi 5x vacsie ;)


Take mam doma podobnou holku, starou ale... však víš. Asi nás ale s tímhle tématem vyhodí z tohoto fóra.
Tak pozdrav to své tele, protože, jestli je 5x větší, tak pozdrav Bůh! :lol:
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod marvin » ned 12. zář, 2004 11:11

BenGuri - poslal som ti to do ss - nebudem sem do tychto sraciek tahat krasnych psov co nepotrebuju na to, aby dali dole svojeho protivnika teleskop, alebo nejake cinske voodoo a staci im ich srdce. :D :D.

ps: no a ked sa tu mame bavit o zbrani je fakt, ze este sa mi nestalo ked som bol vonku s mojim psikom, ze by niekto po mne vybehol :D a to som stale pripraveny branit ja jeho - no nie, ze by to potreboval :D napr. postavil pri vymene "nazorov" dal do pozoru 7 statnych agresivnych skinov a ani nemukli a to som sa s nim samozrejme nevyhrazal a dokonca vrtel chvostom ;) takze to je asi najlepsia zbran ked s jej pomocou docielis, aby sa na boj radsej kazdy vyprdol ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod marvin » ned 12. zář, 2004 14:11

Raz mala vo filme pani problemy s muzom


LOL ukropcany :D :D :D :D :D :D
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 12. zář, 2004 18:38

No jo,jenže "žiletku s nožičkama" ssebou nemůžete brát všude.... :( :( :(
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » pon 13. zář, 2004 8:10

Mefistofeles Guffy je můj 8)

Jendis: Chodí se mnou skoro všude. Na cvičení, do restaurace, jen do kina ho nechtějí pustit :(

Ostatní: Samozřejmě netvrdím, že teleskop, či jakákoliv zbraň je samospasitelná. Vždy bude záležet na jedinci který zbraň drží v pazouře. Jen říkám, že zbraň je to co umí znásobit tvou sílu a účinek. Jednoduchý příklad: Většina manželek které zabily svého chotě tak učinila nožem. Chlapi se většinou jen dívali jak se jim výrobek KDS Sedlčany boří do břicha, když to před chvílí ještě krájelo slaninu. Bez nožíku by taková průměrná manželka svého manžela nezabila. (neberu otravy, fény do vany a pod.) :D
Znám i případ, kdy žena zabila muže pánví. V těchto situacích proti sobě stojí dva stejně trénovaní (resp. netrénovaní) jedinci. Když se proti sobě postaví šermíř s kordem a druhý si kord nechá doma? Ano, může vyhrát i ten zapomětlivý, ale vsadili by jste si na to svoje úspory? :D
Pokud si tedy představíme lempla s teleskopem, můžeme ho porazit. Můžeme porazit i trénovaného člověka s teleskopem, nožem, halapartnou, pistolí, řetězem, lahví, ale bude to vyžadovat víc koktejlu který je umixován ze štěstí, techniky, rychlosti, psychiky etc.etc. (nerozebírejme prosím co je v tom koktejlu důležitější :) )
®e si někdo vyzkouší zlomení klíční kosti? Ano, v tom je právě ta síla zbraně. Se zbraní jakou je třeba odlehčený teleskop ASP který váží 200 gramů :!: v ruce nic necítíte, zbraň je velmi rychlá. V rychlosti je energie(kinetická :) ) a po zásahu se prostě kosti jen sypou. Když vás někdo vezme železnou tyčkou, není to o modřině, ale o zlomenině. Nikdo se nikam nemusí napřahovat, když má dobrou techniku je tam energie nadbytek.

Konfrontace je zbytečná? A co jsou různé druhy sparingů? Konfrontace. Děláme konfrontace se spoustou chráničů a tréninkových zbraní. Bolí to i tak, někdy dojde ke zranění. Modřiny, šití, vykloubeninky. V průběhu roků k pár nehodám došlo. Nic vážného. Pokud mi ale někdo bude tvrdit, že utlumit teleskop je samozřejmá, lehká a v podstatě primitivní věc (je to otázka několika fint) a je natolik nesoudný... jeho věc :) Já jako dobrý trenér a promotér v jedné osobě rád využiji takového dobrovolníka :D (Přitom říkám, ano Miro může být tak dobrý, ale to mi nevadí, alespoň moji lidé zase uvidí někoho kdo něco umí) . V téhle konfrontaci není z mé strany agrese a zloba, je zde pobavení. :) :)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pon 13. zář, 2004 8:14

Jak jsem si pročetl všechny příspěvky, tak mám dojem, že většina diskutujících zde se domnívá, že bez zbraně jsou vyřízení. Pokud se ustrašeně plíží podél domů od lampy k lampě s nožem nebo tyčí v ruce hnáni permanentním pocitem ohrožení tak jim to neberu. Ale není potřeba se vyjadřovat o "BOJOVÉM UMĚNÍ". Bojové umění podle mě v dnešním slova smyslu znamená dokázat vybojovat vítězství nad protivníkem holýma rukama, byť by byl ozbrojen vším možným. V dnešní době prostě nejde nosit jakoukoliv zbraň poku nejste a priori zločinec nebo trpíte paranoiou a podobnými hnutími mysli. zmlátit někoho obuškem, jak je výše vyzdvihováno dokáže každej moula. Ale účinně tomuto útoku zamezit a útočníka paralyzovat, na to je potřeba cvičení, váš čas a energie. Tohle vnímám pod pojmem bojové umění. Snad jediný další tady je miro a pokud jsem ještě někoho přehlédl, tak se omlouvám.
Jistě někdo namítne, že v historii byli lidé ozbrojeni téměř bez výjjimky, ale já v historii nežiju. Jsem členem civilizované moderní společnosti.

Přeji hezký den
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 18 návštevníků