Rychlost uderu kopu...

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod will » sob 13. bře, 2010 21:19

luen píše:
will píše:Dovolil bych si nesouhlasit, není žádného napětí je pouze uvolnění, jakékoliv napětí způsobuje fixaci síly do svalů a proto blokuje pohyb úderu, který je tím rychlejší, čím jsou svalu uvolněnější. Uvolnění je neustále, a to dokonce i při rotaci pěsti na cíl.


Jasne takze vsichni jenz usiluji o fa jin nebo kime (japonsky) jsou blbci. Budeme je od ted posilat za tebou, abys je to naucil lepe, ty praktiku :lol:

Wille je uplne jedno jestli s tim souhlasis a nebo ne ... na tobe to na stesti nestoji, mimochodem je dobre, ze s tim nesouhlasis. Ted je tvuj nazor meritkem toho jestli je to pitomost a nebo neni. Pokud souhlasis znamena to, ze na tom nazoru neco neni v poradku :lol: :wink:

Prijd nam tedy ukazat to tve uvolneni ty carodeji :wink:

4TP: njn s nim diskutovat je vazne hazeni hrachu na stenu :!:


Špatně jsem se vyjádřil, šlo mi o to napětí při tom startu, s tím kime samozřejmě souhlasím, v průběhu úderu, a to ani na jeho začátku nesmíš cítit žádnou sílu nebo napětí. Takže nedorozumění vzniklo mojí vinou a už se tolik nečil :lol:
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod luen » sob 13. bře, 2010 21:28

will píše:Špatně jsem se vyjádřil, šlo mi o to napětí při tom startu, s tím kime samozřejmě souhlasím, v průběhu úderu, a to ani na jeho začátku nesmíš cítit žádnou sílu nebo napětí. Takže nedorozumění vzniklo mojí vinou a už se tolik nečil :lol:


A jak tu ruku rozhejbes, kdyz tam na zacatku nesmi byt zadne napeti ... ty jsi ale rozumbrada :lol: Takze vemes kabel strcis ho do zasuvky, druhej konec do ... a to te rozhybe, co? :lol: Wille evidentne nevis o cem mluvis, z5 do skoly a pak mudruj :wink:

PS: zajimave, ze na kime reagujes, ale na logiku nedas ... mimochodem porad se vyhybas odpovedim na zasadni otazky? Delas to schvalne a nebo je to tim, ze neumis vsechna pismenka?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Angus » sob 13. bře, 2010 21:40

Zdar, já jsem Willa pochopil spíše tak, že je nutno na začátku pohybu vyvinout nějakou energii, ale spíše se nevyjádřil přesně. V tomhle významu by to sedělo.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod luen » sob 13. bře, 2010 23:22

Angus píše:Zdar, já jsem Willa pochopil spíše tak, že je nutno na začátku pohybu vyvinout nějakou energii, ale spíše se nevyjádřil přesně. V tomhle významu by to sedělo.


No v tom pripade by nesouhlasil s tim, co sam tvrdi, protoze to same jsem napsal ja ... tak nevim :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » ned 14. bře, 2010 3:40

luen píše:
will píše:Špatně jsem se vyjádřil, šlo mi o to napětí při tom startu, s tím kime samozřejmě souhlasím, v průběhu úderu, a to ani na jeho začátku nesmíš cítit žádnou sílu nebo napětí. Takže nedorozumění vzniklo mojí vinou a už se tolik nečil :lol:


A jak tu ruku rozhejbes, kdyz tam na zacatku nesmi byt zadne napeti ... ty jsi ale rozumbrada :lol: Takze vemes kabel strcis ho do zasuvky, druhej konec do ... a to te rozhybe, co? :lol: Wille evidentne nevis o cem mluvis, z5 do skoly a pak mudruj :wink:

PS: zajimave, ze na kime reagujes, ale na logiku nedas ... mimochodem porad se vyhybas odpovedim na zasadni otazky? Delas to schvalne a nebo je to tim, ze neumis vsechna pismenka?


Podle toho co myslíš slovem rozhýbat, ty si použil slovo napětí, to je podle mě špatně, protože několikrát tady bylo řečeno, že zásadní je uvolněnost což je pravda, tak pořád nevím, kde vidíš to napětí. To jako, že když máš ruku v hikite jseš v napětí v průběhu úderu jseš uvolněný a na konci úderu je kime. Vysvětli to napětí na začátku pak si snad porozumíme, já tvrdím, že žádný napětí tam nemá být. Zásadní je provádět úder s co nejměnším pocitem síly a odporu. Samozřejmě, že nějak musíš uvést ruku do pohybu, to je logické, ale musí to být s co nejměnším pocitem síly a odporu nebo napětí. Ten pocit síly a odporu může být u každého jíný. Jsou na to cviky jak se toto naučit kontrolovat, takže závěr je zase stejný žádné napětí, síla a odpor tam nesmí být nebo minimální. U začátečníků se to cvičí, tak že tam tu ruku prostě lehce dají bez toho, aby se snažili o nějakou rychlost, ale ruka musí být jak pírko. Jinak údery pouze rukama provádí pouze začátečníci ve skutečnosti je ruka jenom prostředek pro přenesení energie, takže není vůbec důvod, aby byla v napětí a když je, tak úder jenom spomaluje. Jinak, když na něco nereaguju, tak to znamená, že nemám zájem na to odpovídat, ale není v tom nic osobního.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod luen » ned 14. bře, 2010 5:04

will píše:Podle toho co myslíš slovem rozhýbat, ty si použil slovo napětí, to je podle mě špatně, protože několikrát tady bylo řečeno, že zásadní je uvolněnost což je pravda, tak pořád nevím, kde vidíš to napětí. To jako, že když máš ruku v hikite jseš v napětí v průběhu úderu jseš uvolněný a na konci úderu je kime. Vysvětli to napětí na začátku pak si snad porozumíme, já tvrdím, že žádný napětí tam nemá být. Zásadní je provádět úder s co nejměnším pocitem síly a odporu. Samozřejmě, že nějak musíš uvést ruku do pohybu, to je logické, ale musí to být s co nejměnším pocitem síly a odporu nebo napětí. Ten pocit síly a odporu může být u každého jíný. Jsou na to cviky jak se toto naučit kontrolovat, takže závěr je zase stejný žádné napětí, síla a odpor tam nesmí být nebo minimální. U začátečníků se to cvičí, tak že tam tu ruku prostě lehce dají bez toho, aby se snažili o nějakou rychlost, ale ruka musí být jak pírko. Jinak údery pouze rukama provádí pouze začátečníci ve skutečnosti je ruka je nom prostředek pro přenesení energie, takže není vůbec důvod, aby byla v napětí a když je, tak úder jenom spomaluje. Jinak, když na něco nereaguju, tak to znamená, že nemám zájem na to odpovídat, ale není v tom nic osobního.


Jestli neumis cist, tak zbytecne psat neco 2x, ze? Ostatni to pobrali, jen ty ne ... cim to bude? Ale pro pomalejsi, zacatecniky a hady jeste jednou.
Na zacatku je samozrejme napeti, protoze napr. ta ruka musi bleskove vystartovat (ale pro volatka - neplest napeti se zatuhnutim).
Hned v nasledujicim okamziku je faze uvolneni a ve chvili dopadu (znovu podotykam, ze nejde o konec pohybu, protoze kontakt muze prijit driv nez je idealni konecna draha pohybu) zase faze napeti.
Rychlost je tedy castecne dana schopnosti co nejrychleji byt schopen stridat fazi napeti a uvolneni atd ... porad dokola.
Mimochodem wille, tohle je jen papirova (rozumej teoreticka priprava) v mnoha ohledech je pro rychlost resp. jeji vysledek, dulezitejsi nacasovani, ale darmo mluvit o velke nasobilce s nekym, kdo neumi do 10 pocitat.
Ja se zeptam naposled:

1) kolik je ti roku
2) u koho a jak dlouho cvicis
3) kdy prijdes ukazat prakticky, ty sracky, ktere tady pises

Pokud neodpovis na tyto 3 otazky, mam te v kategorii trollu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » ned 14. bře, 2010 11:32

for. Luen

To, aby ruka vystartovala nepotřebuje, aby v ní bylo napětí, které je nežádoucí, protože primárně úder není prováděn rukou (jejími svaly,atd.), ale jak jsem psal je prostředkem pro přenos energie. Nepotřebuješ mít v ruce sílu ani jakékoliv napětí. To je rodíl mezi tzv. vnějším pojetím, kdy při úderu používáš sílu svalů (jsou v napětí) a vnitřním pojetím, kdy nepoužíváš k úderu končetinu, ale energii. A co to tedy je to napětí nějaké vůdů, pořád si to nevysvětlil. Luene, prostě se smiř s tím, že mám jiný názor onic víc tady nejde. Nemusím se vším souhlasit, jako ty nemusíš souhlasit se mnou. Pokud jde o tu tvoji kategorii, tak mám tedy smůlu :cry:
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RBR » ned 14. bře, 2010 21:41

will píše:for. Luen

To, aby ruka vystartovala nepotřebuje, aby v ní bylo napětí, které je nežádoucí, protože primárně úder není prováděn rukou (jejími svaly,atd.), ale jak jsem psal je prostředkem pro přenos energie. Nepotřebuješ mít v ruce sílu ani jakékoliv napětí. To je rodíl mezi tzv. vnějším pojetím, kdy při úderu používáš sílu svalů (jsou v napětí) a vnitřním pojetím, kdy nepoužíváš k úderu končetinu, ale energii. A co to tedy je to napětí nějaké vůdů, pořád si to nevysvětlil. Luene, prostě se smiř s tím, že mám jiný názor onic víc tady nejde. Nemusím se vším souhlasit, jako ty nemusíš souhlasit se mnou. Pokud jde o tu tvoji kategorii, tak mám tedy smůlu :cry:


To Will: Jsi Nishiyamovec, že?
To Luen: pokud se nám podaří realizovat náš jarní sraz, tak ti to tam vysvětlím, případně ukáži. Oba máte pravdu, jen je potřeba se předem domluvit na zdroji impulzu, který ruku uvede do pohybu.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » pon 15. bře, 2010 19:55

RBR píše:To Will: Jsi Nishiyamovec, že?
To Luen: pokud se nám podaří realizovat náš jarní sraz, tak ti to tam vysvětlím, případně ukáži. Oba máte pravdu, jen je potřeba se předem domluvit na zdroji impulzu, který ruku uvede do pohybu.

RBR


Urco dam vedet, zatim nemam zadne info o tom, jak to probiha, resp. jestli uz se to nekam pohnulo. Mozna trochu vazne propagace akce a zajisteni nejakych prostoru pro seminar ...

V kazdem pripadku, pokud by se to pohnulo, tak ti dam obratem vedet :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Xm4iKl5 » stř 17. bře, 2010 14:52

proc to vsechno tak rozebirat...
RasOne: dej na overeny metody
za sebe muzu rict ze 3x3min stinovych uderu s jednokilovkama do vzduchu, pak minymalne 6x3min drilu se sparingpartnerem a ty udery jsou uplne o necem jinym nez na zacatku,
nedokazu si predstavit ze bych u kazdyho uderu resil kdy zatnout a kdy ruku uvolnit, proste vypnout hlavu a frcet aspon tich 6 kol ty sami udery, ta rychlost a sila se do tich uderu po tich 6ti kolech dostanou sami...
samozrejme ze cim castejsi opakovani tim tim rychlejs a dukladnejs se ty udery do rukou ulozi
Nikdy neni tak hrozne,aby nemohlo byt jeste hur. ......
Xm4iKl5
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27. čer, 2007 23:00

Příspěvekod ArchEron » stř 17. bře, 2010 19:36

no spis neaky novacek by sa oto nemnel starat a malby hlavne buchat ale us ty skusenejsi by zhruba maly mat vtom jasno ako a co aby im to lepsie cvakalo a aby sa stale posuvaly krok za krokom dalej. 8)
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Trian » čtv 18. bře, 2010 15:49

Rozvoj všetkých aspektov výbušnej sily:
http://fightnews.sk/forum/viewtopic.php ... highlight=
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod RBR » čtv 18. bře, 2010 20:42

Xm4iKl5 píše:nedokazu si predstavit ze bych u kazdyho uderu resil kdy zatnout a kdy ruku uvolnit, proste vypnout hlavu a frcet aspon tich 6 kol ty sami udery, ta rychlost a sila se do tich uderu po tich 6ti kolech dostanou sami...


Moc si to nepochopil, ale nijak mě to neudivuje, byla tady uvedena jen teorie nikoliv metodika, jak toho dosáhnout. Vypnout mozek a sypat údery je jen jeden z možných tréninkových postupů nikoli jedinný. U jiných naopak je nutné mozek intenzivně zapojit. Zkus popřemýšlet nad tím proč se ti to tam dostane po 6-ti kolech samo. A pak příjdeš postupně na to, jak to tam dostat hned v prvním kole. Možná ti to pomůže v dalším růstu, možná ne.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod marcelo » pát 19. bře, 2010 8:55

rychlost uderu?? - hrozne vela metod,, spravna technika, nacasovanie v kontre a predbehnutiu uderu supera...potom boxerske rychlostky na aparatoch v style 15-15 x 10 naplno, hadzanie medicinbalu do mechu,pisanie uderov pri tienovani so zavaziami,plyometricke posilnovanie,boxovanie s gumovymi napinakmi,lapovanie na rychlost,na mechu buchas viac kombinacie na rychlost a nie jednotlivo na bomby atd...neda sa povedat ze to je na len na silu a to len na rychlost..vsetko ti zlieva sa do jedneho celku,kazdy atribut ovplyvnuje dalsi atribut :wink: Rychlost je dana aj geneticky, ako starnes stracas na rychlosti :?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RBR » sob 20. bře, 2010 16:29

ukropcany píše:4rbr - mňa by taká metóda teda zaujímala, pretože moja skúsenosť potvrdzuje to čo napísal x.....5 (x.... promine :wink: ). Bez získania vážnej vytrvalosti je problém získať uvoľnenosť a rýchlosť a tvrdosť... ale tak poraď niečo.


Teď ti Ukrope nerozumím, na co je potřebná vytrvalost při tréninku rychlosti a uvolněnosti :?:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod player » sob 20. bře, 2010 20:44

No tohle je fakt LOL :lol:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod luen » sob 20. bře, 2010 21:11

Leta jsem se setkaval s nazorem, ze pro realnou sebeobranu neni treba fyzicka, protoze stret trva jen nekolik vterin. Vzdycky jsem se tomu smal, protoze na dotaz: "a co teda delas na treninku, ktery trva dele nez vterinovej stret?", jsem nedostal nikdy kloudnou odpoved. Resp. odpoved prisla ve chvili, kdyz si s nama dotycnej dal trenink. Behem rozcvicky totalne odesel a zbytek trenalu tam jen chcipal. Cili pokud nekdo nezvladne fyzicky trenink, tak si za nej zbytecne plati, nebot si z nej nic neodnese a jedina jeho starost je to, aby to prezil ... dekuji pekne :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » ned 21. bře, 2010 17:18

ukropcany píše:No asi sa nepýtaš zo srandy, tak teda odpoviem, aj keď som zmätený... no na to, aby si tú rýchlosť vôbec mohol trénovať. Ak niekto po desiatkach úderoch nevládze, dosť ťažko môže byť reč o tréningu rýchlosti. Nezabudnem nikdy na vol. 1 kde chlapci pri zhasínani sviečky po pár úderoch vytriasali ruky...


Aha už jsem doma. Nijak nesnižuji potřebu fyzičky pro BS a BU, nicméně podle mě při tréninku uvolněnosti úderu a z toho pramenící rychlosti to nehraje větší roli. Pomůžu si na příkladu x........, který potřebuje 6 kol na to, aby do úderu dostal rychlost a uvolněnost. Nechtěl jsem mu to sem přinést na talíři až pod nos, ale ten důvod je jednoduchý, až po 6 kolech se natolik unavý, se spustí proces optimalizace, protože fyzické rezervy docházejí. Tou optimalizací myslím to, že přestane používat ty svaly při úderu, které jsou ku škodě věci (spotřebovávají svou prací energii a kyslík a navíc samotný pohyb zpomalují) a začne používat jen ty, které je potřeba. Celý to má za následek to, že se uvolní a samotná technika je rychlejší.
Takže když si dá cca 5x50 kliků a pak začne jet údery, tak dosáhne ten samý výsledek. A nebo použije mozek, začne se v tom vrtat (studovat mechaniku pohybu), a zjistí, které svaly zapojuje zbytečně a při tréninku se vědomě zaměří na to, aby je nepoužíval a tak se dostane ke stejnému cíli, ušetřenou fýzu použije někde jinde. Proto jsem psal, že je potřeba mozek intenzivně zapojovat, protože je velmi těžké udržet koncetraci na jednu věc, po delší dobu.

That is all, zbytek si nechám pro sebe.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » ned 21. bře, 2010 20:29

ukropcany píše:Ja Ti neviem, vyčerpať sa klikmi pred tréningom rýchlosti neviem či je dobrý nápad... ja osobne tieto rozmýšľavé metódy nemám rád, pretože potom má človek tendenciu nájsť riešenie rozumom, avšak bez toľko potrebnej praxe. Ja dám ľuďom radšej do ruky činku a priebežne hučím "rýchlejšie", ako ich nechať nad tým dumať, čím úder nikdy nezískajú...


Každý preferuje co mu vyhovuje. Kliky byl jen příklad, lze za to dosadit jakoukoliv jinou činnost zmrtvující svaly na končetinách. Pravdou je, že někteří intektuálové budou mít tendenci rozumovat a nemakat, pak nastupuje tvoje metoda ze škaredým zlým chlapem za zády. :D

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Pec » ned 21. bře, 2010 23:01

RBR píše:
ukropcany píše:Ja Ti neviem, vyčerpať sa klikmi pred tréningom rýchlosti neviem či je dobrý nápad... ja osobne tieto rozmýšľavé metódy nemám rád, pretože potom má človek tendenciu nájsť riešenie rozumom, avšak bez toľko potrebnej praxe. Ja dám ľuďom radšej do ruky činku a priebežne hučím "rýchlejšie", ako ich nechať nad tým dumať, čím úder nikdy nezískajú...


Každý preferuje co mu vyhovuje. Kliky byl jen příklad, lze za to dosadit jakoukoliv jinou činnost zmrtvující svaly na končetinách. Pravdou je, že někteří intektuálové budou mít tendenci rozumovat a nemakat, pak nastupuje tvoje metoda ze škaredým zlým chlapem za zády. :D

RBR


U nás to jsou taky kliky... Jestli jsem dobře pochopil to, co nám říkali na józe, tak by tady mělo jít o to, aby se víc zapojily kratší svaly, ne dlouhé, kterými člověk často supluje to, co by měly/mohly dělat jiné svaly.
Je to tal optimalizace, o které jsi psal.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron