Daito-ryu dojo v Praze

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod luen » čtv 18. bře, 2010 18:42

siegfried píše: Mam dojem, ze by po precteni napriklad luenovych (ktery si mimochodem Yamaueho pletl s tim cinskym kretenem, co je na youtube s nim to vtipny video, jak dostane pesti) prispevku mohl v nekom vzniknout dojem, ze studenti Yamaue Aiki Jutsu jsou uzavrena sektarska banda Yamaueovych nohsledu.


Je pravda, ze jsem zamenil jedno video za Yamaueho, ale na veci to nic nemeni ... porad se jedna o projekci KI, ktera je cirkus a nema ve svete bu obdoby :wink:

Tak presne jako sekta mi to prislo, kdyz jsem se pres znameho dostaval na zmineny seminar, kde mela byt demonstrovana KI. A proto, ze se v K.Varech vi (male mesto) jak se stavim k temto vecem, tak se nejdrive nekolkrat zmenila cena seminare a na konec bylo proste plno ...

Takove jednani povazuji za bezkulni, prizdisracsky atd ... to je vse. Doufam, ze je to ted naprosto srozumitelne napsane :!:

PS: Jak je to u nekoho jineho nevim, duvody jinych take nechapu, ale mluvim o me zkusenosti a o tom, co vidim a vim ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod siegfried » čtv 18. bře, 2010 18:53

luen: asi by bylo dobry uvest, co to melo bejt za seminar, kdo ho mel poradat. Abychom nehazeli vsechny do jednoho pytle... Konkretne tohle mi k lidem co znam ja teda nesedi...
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kumori » čtv 18. bře, 2010 18:55

luen píše:
siegfried píše: Mam dojem, ze by po precteni napriklad luenovych (ktery si mimochodem Yamaueho pletl s tim cinskym kretenem, co je na youtube s nim to vtipny video, jak dostane pesti) prispevku mohl v nekom vzniknout dojem, ze studenti Yamaue Aiki Jutsu jsou uzavrena sektarska banda Yamaueovych nohsledu.


Je pravda, ze jsem zamenil jedno video za Yamaueho, ale na veci to nic nemeni ... porad se jedna o projekci KI, ktera je cirkus a nema ve svete bu obdoby :wink:

Tak presne jako sekta mi to prislo, kdyz jsem se pres znameho dostaval na zmineny seminar, kde mela byt demonstrovana KI. A proto, ze se v K.Varech vi (male mesto) jak se stavim k temto vecem, tak se nejdrive nekolkrat zmenila cena seminare a na konec bylo proste plno ...

Takove jednani povazuji za bezkulni, prizdisracsky atd ... to je vse. Doufam, ze je to ted naprosto srozumitelne napsane :!:

PS: Jak je to u nekoho jineho nevim, duvody jinych take nechapu, ale mluvim o me zkusenosti a o tom, co vidim a vim ...


v PL je mnohem větší možnost se setkat se Yamaue san než zde v CZ a taky tam můžeš fotit a natáčet co ukazuje, to zde nelze...nevím proč
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » čtv 18. bře, 2010 18:58

siegfried píše:luen: asi by bylo dobry uvest, co to melo bejt za seminar, kdo ho mel poradat. Abychom nehazeli vsechny do jednoho pytle... Konkretne tohle mi k lidem co znam ja teda nesedi...


je naprosto běžné, že na víkendovém semináři je pátek nebo sobota podvečer věnován jen pro instruktory, kde se ukazuje něco víc než pro ostatní.navíc cena 5000 za seminář, je fakt síla, kdyby šlo o KM se střeleckým výcvikem, ani nepípnu, ale za JBU...to mi nesedí, ale pisatel má jistě validní info
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod siegfried » čtv 18. bře, 2010 19:17

kumori: ale za petidenni seminar... mozna v tom bylo i jidlo a ubytovani? I kdyby ne, nakych 120 nebo kolik Kc za hodinu by mi neprislo teda nejak prehnany, S. Gazdik si rika za dvouhodinovej trenink FISFO 300 Kc a taky to clovek da, protoze je to unikatni a kvalitni zalezitost. (mluvim obecne, nemam tuseni, na jakej seminar se to luen chystal)
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jian » čtv 18. bře, 2010 19:48

Me pet tisic za pet dni take nepripada jako prehnane vysoka cena.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jian » čtv 18. bře, 2010 19:54

Luen: uz jsem dohledal tu SZ. Zvlastni, ze od te doby jsme si jich vymenili jeste nekolik a na tuto me proste system nejak zapomnel upozornit. :roll: V te dobe jsem ti to cislo na sebe ovsem snad jeste ani nedaval, cili predchozi komentar beru zpet. Kazdopadne ted nekdy v dohledne dobe sem na jih cestu nahodou nemas?
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 18. bře, 2010 20:39

siegfried píše:luen: asi by bylo dobry uvest, co to melo bejt za seminar, kdo ho mel poradat. Abychom nehazeli vsechny do jednoho pytle... Konkretne tohle mi k lidem co znam ja teda nesedi...


Nevim, nejakej nemec, kterej je zakem Yamaueho ve Varech poradal seminar a reklama byla na demonstraci KI. Vzhledem k tomu, ze jsem se tam nedostal, tak jsem to vypustil z hlavy a popravde je uz temer 10 roku. Chovani sekt me nezajima ... Na vysledku to preci nic nemeni. Jestli se takhle chova top manager a nebo necha takhle chovat sve ovecky, tak v tom pristupu zadnej rozdil vlastne neni. Ale jak uz jsem napsal je mi to vlastne jedno. Pokud nekdo potrebuje byt oblbovan, tak ma rozhodne z ceho vybirat a necht se realizuje :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod siegfried » čtv 18. bře, 2010 20:40

ukropcany: ne ne, bohuzel, na me to nikdy nezkousel. Mam ale dojem, ze na jednom seminari to v jakysi "light verzi" pouzil na nakou holku "z publika", ale nejsem si tim uplne jistej. Kazdopadne si rikam, ze jestli skutecne nejak fungujou vselijaky ty reiki a ja nevim jaky jeste lecebny metody, tak proc by nemohlo fungovat u mimoradne nadanyho jedince tohle... popravde receno si umim predstavit daleko fantastictejsi fenomeny, nez relativne prizemni ovladani nekoho na dalku :) Ale kdo vi...
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod siegfried » čtv 18. bře, 2010 20:45

luen: no ja mam pocit, ze hlavne tohle co tady probirame je jen jakasi tresnicka na dortu, a ze v praxi treninku aiki jutsu jde o neco jinyho... ten system obsahuje spousta ruznych hezkych technik, ktery se proste trenujou a trenujou... nikdy jsem nemel pocit, ze by slo o nejakou lacinou honbu za senzaci, to ani nahodou... prave naopak. A pripadny "vyssi" aspekty se mozna objevujou pozvolna casem, nekomu... Jde o normalni seriozni treninky urcite nevsedniho stylu, v zadnym pripade to neni tak, ze tam prijdes a nakej magor ti tam zacne provadet jakousi lacinou sugesci, ani nic podobnyho. Takhle to vidim a takhle sem to zazil ja.

Na svuj nazor mas samozrejme pravo a ani se mu nijak zvlast nedivim, ale trochu me sere, ze velmi hlasite odsuzujes a kydas hnuj ("sekty me nezajimaj" apod.) na neco, o cem nic nevis (nemyslim ted yamaueho, ale obecne yamaue aiki jutsu a treninky v CR). A to na zaklade negativni zkusenosti s nejakyma blize nespecifikovanyma nemcema nekdy pred deseti lety...
Naposledy upravil siegfried dne čtv 18. bře, 2010 20:50, celkově upraveno 1
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod siegfried » čtv 18. bře, 2010 20:53

ukropcany: to jo, no... no ale stejne je to spis takova zajimavost, delat si iluze, ze se neco takovyho clovek muze snadno naucit a pak to pouzivat na ulici patri podle me spis do samurajskych akcnaku z 80. let :)
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod siegfried » čtv 18. bře, 2010 21:02

ukropcany: nevedel jsem, ze to ukazuje v telce... jestli je to pravda, pak to taky moc nechapu
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » čtv 18. bře, 2010 21:15

siegfried píše:Na svuj nazor mas samozrejme pravo a ani se mu nijak zvlast nedivim, ale trochu me sere, ze velmi hlasite odsuzujes a kydas hnuj ("sekty me nezajimaj" apod.) na neco, o cem nic nevis (nemyslim ted yamaueho, ale obecne yamaue aiki jutsu a treninky v CR). A to na zaklade negativni zkusenosti s nejakyma blize nespecifikovanyma nemcema nekdy pred deseti lety...


Tak jeste jednou:

1) nekydam hnuj, popisuji svou osobni zkusenost s clovekem, kterej se nakonec zachoval jako totalni zmrd a vudce sekty. To, ze si nepamatuju jmeno kazdyho kripla preci nemuze nijak zneverohodnit cele jeho jednani. A je mi jedno na jake urovni ten clovek byl. V te dobe vedl jednu pobocku diskutovaneho pana a je na nem koho necha ucit, ne? 3x navysil cenu v domeni, ze ji nebudu ochoten akceptovat a nakonec rekl, ze maji plno ... nevim jak se tomuhle jednani rika u vas, ale u nas je to od pasu dolu :wink:

2) jestli umi yamaue neco z jutsu nijak nezpochybnuji. Kazdy neco umi, ale neni treba lakata lidi na onu tresinku na dortu. Totiz vsichni to obhajujou, nikdo to neumi jemu samotnemu to funguje jen na jeho ovecky ... atd ... tohle proste smrdi jak zumpa a muze se to okecavat do aleluja. Ve finale ani nejde o to, ze zadnou KI projektovat neumel - to jsem samozrejme cekal, ale o to, jak se choval - rozumis???

3) je spousta veci, ktere jsou narocne, jsou vazne tezke a vyzaduji od cloveka obrovskou davku umu. Jenze kdo umi to demonstruje na komkoli, kdykoli, kdekoli a hlavne je tato dovednost prenosna. Jestlize tomu tak neni, tak to vlastne neexistuje pro nikoho jineho a je zbytecne se o takovem kramu bavit.

4) jak uz jsem nekolikrat napsal. Nikdy v historii zadneho bu nebyla nikym vnitrni sila takto prezentovana a pokud se na tuto vec zeptas kohokoli z vnitrnich stylu, tak si vsichni tukaji na celo. Neni tohle samo o sobe duvod k zamysleni se nad sebou a nad svou vlastni duverivosti, resp. naivitou???

Ne ja vim, neni ... protoze kdo z nas jesitnych chlapu si prizna, ze je vul a ze ho ze sebe necha delat, ze :?: :lol: :wink: Ty reci o tom jak ki muze nekomu na dalku v mistnosti ublizit a pod ... ty kraso, vlastne zbran hromadneho niceni, ne? Ma to povoleny od armady? Neni nahodou mimozemstan? O.K. nechme toho, nez se nastvu ja :wink:

PS: kdyby existoval clovek s takovouto schopnosti a verejne by to prezentoval, tak je davno v kleci nekde v oblasti 51 a delaj na nem vojensti vedci vyzkum :idea: :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » čtv 18. bře, 2010 21:28

Chápu obě strany...jedni si nechtějí přiznat,že existuje něco mezi nebem a zemí a ti druzí to budou donekonečna obhajovat,protože se jim zase pro změnu nechce tvrdě makat.
Ohledně Yamaue-jeho styl praktikuje M.Novák a to je pro mě dostatečná záruka toho,že to nebude žádná sračka a tím to pro mě hasne...prostě pro mě vyřešeno....
Před lety jsem dostal ránu do brady zespodu dlaní....po pár dnech mě začalo řezat v krku (do té doby jsem byl naprosto v poho),po několika dnech už se to nedalo snést,tak jsem šel k doktoru,výsledek:vymknutá krční páteř...léčil jsem se a vyléčil...po dalším měsíci jsem ztratil 70% sluchu,zcela jsem se vyléčil....po pár měsících jsem byl vystaven velkému hluku a co se stalo?Naprostá ztráta rovnováhy (museli mě vodit),extrémní záchvaty zvracení jako při mořský nemoci...a samozřejmě opětovná ztráta sluchu...vyléčil jsem se a dneska je to nějakých 13 let a jsem zcela bez potíží..A co že to bylo?Tzv. Pyramida...jeden problém odstartuje domino efekt a člověk se pak nestačí divit...kdyby se to všechno událo hned po tom úderu,tak ani neceknu,ale stalo se to po měsíci...tzn. že,ten úder ve mě odstartoval pochod,který pak mohl spustit jakýkoliv pohyb...Pamatujete jak v tom filmu chcípnul Kill Bill? :lol: :lol: Samozřejmě,že to byla filmová sračka,ale některé věci fungují velmi podobným způsobem...lidi ví pořád hovno jak funguje lidský tělo...
Prostě i skeptik by si měl uvědomit,že nesežral Šalamounovo exkrement a že nemá patent na rozum...je to problém říct NEVÍM?Můžu napsat,že si myslím,že je to ojeb,že tomu nevěřím,ale rovnou o někom říkat,že je to podvodník...nevim...člověk si tím zbytečně může zavřít dveře za kterýma pak může najít kurevsky zajímavý věci.
Byl jsem taky velice skeptický k ruské Systemě,ale s kolegou jsme o tom jenom neplkali,ale pozvali jsme si D.Sýkoru ať nám předvede co umí...např. se mě zeptal jestli chci vidět "světýlka",řekl jsem mu že klidně...následně mě ťukl kloubem ruky do jednoho místa na tváři a mě před očima explodovali světla.Ojeb?Ne,jenom prošel školením,kterým já ne.Uvědomil jsem si,že kdyby mi to udělal nějakej zmrd na dveřích,tak by mě pak v těch pár sekundách nemohoucnousti mohl např. velmi pěkně vykuchat.
Byl jsem u léčitele,který mi přesně řekl co jsem měl kdy za zdravotní potíže a i to co mě trápí teď.Žádný strefování,naprosto přesně...Byl to ojeb?Ani náhodou...
Funguje KI projekce?Nevím....a hlavně je mi to u prdele...boj je o bombách a ty nějakýma tajemnýma tlakama nezastavíš....takže i kdyby to dokonale a prokazatelně fungovalo...trénovat to nebudu,je mi to z hlediska boje i vlastní sebeobrany k hov...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod MED » čtv 18. bře, 2010 21:35

myslím, že tohle téma se tu už dostatačně probralo
http://www.bojovaumeni.cz/modules.php?n ... &start=120
samozřejmě bez výsledku.
MED
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00

Příspěvekod siegfried » čtv 18. bře, 2010 21:36

defendu: velmi peknej prispevek... souhlas
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Higen » čtv 18. bře, 2010 21:44

to kumori: nevis o cem mluvis, nevyznas se.

V dnesni dobe prave aiki jitsu jako "koryu" zaspalo dobu, vetsina technik vychazi z tradicnich hodnot a situaci, ktere jsou v dnesni dobe samozrejme uplne jine. Vazim si starych skol a jejich rozumnych predstavitelu a take s urcitym nadhledem technicke vyspelosti pana Yamaueho, ale pokud vytahne z rukavu sve zazracne ki, respekt nerespekt, je to podvodnik a sarlatan. Bud tim podvadi jine, sam sebe nebo obe strany najednou... ale podvod je to tak jako tak

setkal jsem se s par lidma, kteri "aikijitsu" uci, cvicil jsem s nimi a muzu tedy na zaklade techto zkusenosti subjektivne ohodnotit dojem, ktery na me jejich podani udelalo.

Nevim, co vici rici :-) ... Proste aktivni KI projekce NENI, NEEXISTUJE stejne jako svaty gral je i toto pouha alegorie, prekroucena alegorie popisujci vnimani protivnika a stavu mysli pred a behem boje. Doba Star Wars je zatim v nedohlednu, asi te timto odhalenim zklamu, ale bohuzel to tak je. Stari japonsti mistri se zkratka vyjadrovali v hadankach a alegoriich, ktere si clovek velmi snadno vylozil mylne a z toho pak vzinkali takoveto blafy.

No a vira v neomylnost mistra je mnohdy tak silna, ze mistrovy slova jsou silnejsi nez prirodni zakony. To tak proste byva ... :-)

Sam se s lidmi, kteri takove zivotni lzi prozivali setkavam, prichazeji mi do dojo casto. V ostrave je vetsina takovychto ducharskych dojo, mame tedy hodne prace, abychom narovnali to, co jini pokrivili...

vira a hloupost jsou hlavnim puvodcem vetsiny negativ kolem nas. Vzdycky to tak bylo a bude. Rozum a poznani naopak jsou zakladem vetsiny konstruktivniho ...
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod siegfried » čtv 18. bře, 2010 22:45

ukropcany: tak dokument nepocitam, to proc ne... myslel jsem naky pochybny porady, show apod.
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » čtv 18. bře, 2010 22:52

OK, budu vypravet jeden starej pribeh. Na zacatku 90-tych let jsem udelal seminar na chate jedne me zakyne. Byla mladoucka doznivala u ni puberta. Ac to bylo jinak slusne devce, ze slusne rodiny, tak ta puberta delala svoje. Rodice ji nezvladaly. Pres vsechno jeji chovani me brala jako autoritu a ac to rodicum vlastne vadilo (tak trochu zarleni, tak trochu nastvanost, ze bere vazne nekoho jineho a ne rodice), tak to brali celkem sportovne, ale nechapali jak se to stalo, ze je jejich poslusna dcera prestala brat vazne. S ni a s rodicema jsem si promluvil a dohodli jsme se na tom, ze pokud si bude plnit sve na gymnaziu, tak ji nezakazou cvicit ...

Ale ja si vsimnul jine veci... Jeden vecer jsme ze srandy a z hecu zacali probirat hypnozu, sugesci ... S chvalne jsem vytahnul zrovna ji a zacalo se odehravat neco neuveritelneho (ne zas az tak, ale tem co to videli prvne, to prislo jako zazrak). Se zavazanejma ocima (nekolik vrstev latky, ze mohla sotva dychat) cetla - prstem, cetla pozpatku stejne plynule jako normalne. Kdyz jsem ji sahnul na ruku s tim, ze na ni prikladam horkou zehlicku, tak ji naskocil puchyr jak ... atd ... atd ... Pak zacala rikat i lidem, ktere neznala, co zazili jako deti a zodpovidat vsem neduverivcum jejich dotazy. Proste klasika, kdo si myslel, ze je to domluvene divadlo, tak se zacal ptat na veci o kterych vedel, ze je vi jen on sam. Ani jednou se nespletla a ve finale se lidi ptat prestali, protoze dostali strach z toho, ze do nich nekdo vidi a cte v nich jak v otevrene knize.

Po techto "neuveritelnych" vecech doslo i na to, ze se vyresil jeji momentalni psychicky problem, strach z ohne atd ... atd ... Celkem zajimavej vecer, protoze se nazorne ukazalo, jak muze fungovat sugesce a hypnoza i u jedincu, kteri absolutne nezapadaji do skupiny sugestibilnich lidi. Totiz fakt, ze se nekdo chova vzpurne, ze je tzv. rozumove zalozena osobnost, ktera nvykazuje znamky stadovitosti atd ... jeste neznamena, ze na ni tyhle veci nefunguji!!!

Dlouho pak z tohoto zazitku skola zila a lidi na to do ted vzpominaji. Bylo to velke rozcarovani pro skeptiky. Nicmene nestalo se, abych to zacal spojovat s wing cheunem, s tim, co je tam ucim ... stacilo, abych to jen nevyvracel a byl bych v kategorii zazracnych lidi, kteri umeji ovladat ostatni i na dalku a ma neuveritelnou energii atd ... atd ...

1) je podle me sprosty, kdyz tohle nekdo udela a spoji takto kult sve osobnosti s oveckama ktere tomu pak snadno podlehnou

2) je sprosty, kdyz to nekdo vydava za soucast bu/bs

Mam takovych zazitku vicero. Dalsi moje zakyne ma maminku, ktera utekla od rodiny kvuli znamemu Anatoliji Kaspirovskemu. Mam tedy z prvni ruky jak Tolja pracoval s davem a jake metody k tomu pouzival. Konecne reklama neni o nicem jinem nez o manipulaci. Nase politicka garnitura nepredvadi nic jineho, ze?
Vazim si kazdeho ucitele, kterej tomuto pokuseni nepodlehnul, nerozviji kolem sebe auru zazracneho cloveka a naopak drzi lidi u zeme. Chapu, ze ne kazdej tohle ustoji a ne kazdej na to ma. Snad by se to dalo omluvit u tech, kteri "bouchat" neumi a nic jineho jim nezbejva. Ale pokud ten clovek umi a presto se k tomuto snizi, tak je to v mejch ocich jeste vetsi smradoch.

Ja nezpochybnuji, ze existuji veci, ktere zatim neumime vedecky vysvetlit, nicmene do kontextu bu tyto veci takto prezentovane, nepatri a hotovo 5. Jak uz tady bylo nekolika lidma receno v bitce na navozovani sugestibilni atmosky stejne neni cas a prave proto tyhle veci nepovazuji za seriozni, pokud jsou s bu spojovany. Je to jen o manipulaci s lidma a ja jsem na tohle alergickej.

Doufam, ze jsem to napsal dostatecne srozumitelne :wink: A ze holky na tyhle stranky nechodi ... :oops:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod siegfried » čtv 18. bře, 2010 23:08

luen: to, co popisujes, neni nic sokujiciho a nak extra zvlastniho, studena lzice vs. puchejr atd. to jsou bezny veci, pro jen trochu poucenyho laika, natoz pro psychologa/psychiatra to neni nic, co by melo bejt obaleny aurou mysticna a nadprirozena. Co me zarazi, je ta zminka o tom, ze ta holka "videla" to, co nemohla ani nahodou vedet, o tom nevim, co si mam myslet. Umis to nejak vysvetlit? A pokud ne, jaktoze tohle povazujes za normalni a Yamaueho ki za sracku? :wink:

Osobne je mi na bliti z pochybnych "kazatelu" ruznych krestanskych cirkvi/sekt americkyho strihu, ktery techhle veci zneuzivaj tim nejhorsim moznym zpusobem, rvou do mikrofonu, a lidi na chvilku vstavaj z vozejcku apod. a myslej si, ze je Jezis uzdravil... je mi jasny, ze naznacujes, ze Yamaue je z tohohle soudku, osobne si to ale nemyslim.
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků

cron