Daito-ryu dojo v Praze

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod kumori » pát 19. bře, 2010 5:57

Higen píše:to kumori: nevis o cem mluvis, nevyznas se.

V dnesni dobe prave aiki jitsu jako "koryu" zaspalo dobu, vetsina technik vychazi z tradicnich hodnot a situaci, ktere jsou v dnesni dobe samozrejme uplne jine. Vazim si starych skol a jejich rozumnych predstavitelu a take s urcitym nadhledem technicke vyspelosti pana Yamaueho, ale pokud vytahne z rukavu sve zazracne ki, respekt nerespekt, je to podvodnik a sarlatan. Bud tim podvadi jine, sam sebe nebo obe strany najednou... ale podvod je to tak jako tak

setkal jsem se s par lidma, kteri "aikijitsu" uci, cvicil jsem s nimi a muzu tedy na zaklade techto zkusenosti subjektivne ohodnotit dojem, ktery na me jejich podani udelalo.

Nevim, co vici rici :-) ... Proste aktivni KI projekce NENI, NEEXISTUJE stejne jako svaty gral je i toto pouha alegorie, prekroucena alegorie popisujci vnimani protivnika a stavu mysli pred a behem boje. Doba Star Wars je zatim v nedohlednu, asi te timto odhalenim zklamu, ale bohuzel to tak je. Stari japonsti mistri se zkratka vyjadrovali v hadankach a alegoriich, ktere si clovek velmi snadno vylozil mylne a z toho pak vzinkali takoveto blafy.

No a vira v neomylnost mistra je mnohdy tak silna, ze mistrovy slova jsou silnejsi nez prirodni zakony. To tak proste byva ... :-)

Sam se s lidmi, kteri takove zivotni lzi prozivali setkavam, prichazeji mi do dojo casto. V ostrave je vetsina takovychto ducharskych dojo, mame tedy hodne prace, abychom narovnali to, co jini pokrivili...

vira a hloupost jsou hlavnim puvodcem vetsiny negativ kolem nas. Vzdycky to tak bylo a bude. Rozum a poznani naopak jsou zakladem vetsiny konstruktivniho ...


očekával jsem něco podobného - vůbec mne to nepřekvapuje, lidi od aikida přece ví vše týkající se JBU nejlíp, čerpají totiž z umění O Sensei...

P.S. aiki-jitsu neexistuje, JITSU totiž znamená strom, ale to Ty nevíš 8) udělej si pořádek v názvosloví, prosím Tě :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod luen » pát 19. bře, 2010 6:52

siegfried píše:luen: to, co popisujes, neni nic sokujiciho a nak extra zvlastniho, studena lzice vs. puchejr atd. to jsou bezny veci, pro jen trochu poucenyho laika, natoz pro psychologa/psychiatra to neni nic, co by melo bejt obaleny aurou mysticna a nadprirozena. Co me zarazi, je ta zminka o tom, ze ta holka "videla" to, co nemohla ani nahodou vedet, o tom nevim, co si mam myslet. Umis to nejak vysvetlit? A pokud ne, jaktoze tohle povazujes za normalni a Yamaueho ki za sracku? :wink:


Pro znale to sokujici nebylo, ale pro par lidi ano, coz ale z kontextu vyplyva ... Moje vysvetleni toho, ze cetla knihu se zavazanyma ocima a ze cetla v lidske mysli je ten, ze jeji duch (duse) se nejak uvolnila z tela a nahlizela primo ... prstem necetla, prst byl spise jen prostredek ...

siegfried píše:Osobne je mi na bliti z pochybnych "kazatelu" ruznych krestanskych cirkvi/sekt americkyho strihu, ktery techhle veci zneuzivaj tim nejhorsim moznym zpusobem, rvou do mikrofonu, a lidi na chvilku vstavaj z vozejcku apod. a myslej si, ze je Jezis uzdravil... je mi jasny, ze naznacujes, ze Yamaue je z tohohle soudku, osobne si to ale nemyslim.


S tema cirkvema to vidim obdobne a myslim, ze yamaue vyuziva, (pokud to cele neni sehrana komedie, obdobnych vlastnosti ducha (duse) ... Jak uz jsem napsal vydavat tohle za BU je nepatricne a ani to nema zadny prakticky vyznam pro BU.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » pát 19. bře, 2010 7:09

Byl jsem na několika seminářích se Sokem (3x – 4x) a můžu říct, že celkem slušný JJ, hlavně díky obohacení stylu o šorindži. Co se týče toho KI, tak jsem to neřešil, protože to nesouvisí přímo se stylem samotným, což mnohokrát Jimi Keido zdůrazňoval, ale s jeho osobností. Vím, že to Soke nezkoušel na cizí lidi, protože někdo od nás chtěl tento adrenalinový zážitek podstoupit, ale to musíš respektovat. Když půjdeš Vencovi na Hrad vysvětlit, co dělá blbě, vyzkoušet ho z ekonomie etc., tak se s tebou taky nikdo nebude bavit. Prostě to tak chodí.

Mě spíš zaráželo, že se tam nesmělo fotit a natáčet, ačkoliv v Polsku je to normální. Už to tady zaznělo a já to jen mohu potvrdit.

4 kumori přehrej si ten zvukovaj záznam a řekni co slyšíš http://en.wikipedia.org/wiki/Jujutsu
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » pát 19. bře, 2010 7:23

kamiwaza píše: Co se týče toho KI, tak jsem to neřešil, protože to nesouvisí přímo se stylem samotným, což mnohokrát Jimi Keido zdůrazňoval, ale s jeho osobností. Vím, že to Soke nezkoušel na cizí lidi, protože někdo od nás chtěl tento adrenalinový zážitek podstoupit, ale to musíš respektovat.


Ahoj, pokud to tedy neni spojovano s vyukou BU, proc je to takto prezentovani v mediich, casopisech na netu ... tomu tedy moc nerozumim, konecne i v tom dokumentu na CT je to patrne a je tam prenosu KI venovana velka cast :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » pát 19. bře, 2010 8:42

Higen píše:to kumori: nevis o cem mluvis, nevyznas se.

V dnesni dobe prave aiki jitsu jako "koryu" zaspalo dobu, vetsina technik vychazi z tradicnich hodnot a situaci, ktere jsou v dnesni dobe samozrejme uplne jine.



Na toto som prisiel sam empirickym pozorovanim,nezaujatym,kedze mne su vsetky klany jutsu a aikijutsu relativne sumak...

Ono o Higen o Aikido mam este horsiu mienku,beriem ho ako ciste pohybovu terapiu :twisted:

Kedysi tu Makoto velmi trefne napisal,kedze kupuje stare knizky o JuJutsu ako to s tym Jujutsu bolo.. to mi tiez zmenilo pohlad na vec..


Vsetky tie stare Jutsu styly idu na blizko a idu po rukach a riesia obranu proti uchopu za ruky,telo atd ..zo vsetkych videi a vyukoviek ktore som si so zaujmom pozrel to tak bolo vzdy...Atemi waza a obrana proti Atemi bola aj u majstrovskych stupnov z mojho pohladu uboha..

..ale Atemi,cize Striking je prvorada forma boja na ulici..je to stret a vzdialenost kde to zacina vzdy a vela krat sa to tam aj konci...

..vedia mi znalci vysvetli Kumori,ZM a iny preco tak preferujete "tanecky" v kruhoch,pacite paze,zapastia,ramena do nepricetna a menej sa venujete kopom,uderom atd... a ak ako sa venujete Atemi,ako ho rozvijate,kolko casu mu venujete atd

..z mojho pohladu je min. hodina v kuse ist na lapy,mechy,v drile, v sparingu Striking..nieco menej je bezpredmetne a vysledky su casovo velmi pomale...

Kumori- Daito ryu je krasny styl, paci sa mi pohybovo,elegentnostou,dostojnostou ale prepac s jeho pouzitim proti beznemu agresivnemu hajzlovi ,ktory nebije udery "mecovou rukou" alebo ciste Cuki atd,ale sled zbesilych uderov a hakov , uz tomu stylu neverim.. :? Ani stylom podobnym...v dnesnej dobe uz malokto tak utoci,jedine nejaky degen a na toho mi netreba cvicit nic a pokial je to poulicna zbijacka,tak si s takym stylom mozem ist piskat..

Proste mne tie Koryu JuJutsu styly ,ktore su inak nadhernou zbierkou starych metod a postupov stavanych na ine strety skor zbranove ako rucne,pripadaju ako prastare nadherne artefakty,mumifikovane v case...ale doba sa zmenila,zmenili sa ludia,zmenili sa moznosti obrany z pravneho hladiska,zmenil sa fyzicky stav ludi,zmenila sa povaha a typ utokov atd :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod siegfried » pát 19. bře, 2010 8:53

luen píše:Moje vysvetleni toho, ze cetla knihu se zavazanyma ocima a ze cetla v lidske mysli je ten, ze jeji duch (duse) se nejak uvolnila z tela a nahlizela primo


Nezlob se na me, ale od velkyho skeptika v techhle vecech bych cekal nejaky sofistikovanejsi vysvetleni, alespon cosi o morfogenetickem poli nebo tak neco, ale tohle na me pusobi uplne stejne "magicky", jako nejaka projekce ki... o tom, ze by bylo mozny v transu takovych "paranormalnich" jevu jsem neslysel, nevylucuju to (kor kdyz jsi to na vlastni oci videl), ale jsem vuci tomu skeptickej.
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pát 19. bře, 2010 9:13

siegfried píše:
luen píše:Moje vysvetleni toho, ze cetla knihu se zavazanyma ocima a ze cetla v lidske mysli je ten, ze jeji duch (duse) se nejak uvolnila z tela a nahlizela primo


Nezlob se na me, ale od velkyho skeptika v techhle vecech bych cekal nejaky sofistikovanejsi vysvetleni, alespon cosi o morfogenetickem poli nebo tak neco, ale tohle na me pusobi uplne stejne "magicky", jako nejaka projekce ki... o tom, ze by bylo mozny v transu takovych "paranormalnich" jevu jsem neslysel, nevylucuju to (kor kdyz jsi to na vlastni oci videl), ale jsem vuci tomu skeptickej.


Vubec se nezlobim, nemam proto zadne vedecke vysvetleni a proto nezbejva nez sahnout ke starym a jakoby osvedcenym pojmum, co se ve skutecnosti za nima skryva je uz vec druha a snad i predmetem vyzkumu vedcu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jian » pát 19. bře, 2010 10:09

Tak take pridam nejake vlastni zkusenosti...
Uz jako relativne znamy student VS (prici se mi psat "vedec") jsem se casto staval tercem verbalnich utoku ruznych priznivcu tzv. "paranormalnich" jevu a zvlaste fundamentalistickych krestanu. Obecne nam vzdy vycitali nas skepticismus a jak se ani nezajedeme nikam osobne podivat a hned vsechno odsuzujeme, pokladame za nesmysl etc.

Ja ale vzdy verejne deklaroval, ze jsem ochoten prijet prakticky kamkoliv a stravit s dotycnym noc treba na Housce, nebo v jihlavskem podzemi, pokud to zaridi. Proste patrim k lidem, kteri se radi nechaji presvedcit (je-li cim) a jsou pristupni argumentaci (kdyz je necim konkretnim podlozena) - neodmitam neco jenom tak z principu veci, kvuli tomu ze takova predstava proste nezapada do me predstavy o usporadani vesmiru. Osobne ani netvrdim,ze "napdrirozeno neexistuje", toliko to posuzuji z pohledu pravdepodobnosti.

Nemusim doufam ale dodavat, ze teto me velkoryse nabidky :) nikdy nikdo nevyuzil. Nejzajimavejsi bylo vzdy oduvodneni - pry bychom stejne nic nezazili a to prave kvuli tomu z jakeho duvodu bychom tam jeli (ze neco videt chceme)!

Jednou me par lidi pozadalo i o nazor na tzv. "pokladani" ke kteremu dochazi behem ruznych krestanskych seanci. Znam osobne nekolik lidi (vericich), kteri to podstoupili a vykladali mi o tom relativne zajimave veci. Chtel jsem to tedy jit sam vyzkouset, ale nebylo mi to pochopitelne umozneno. To co pise kamiwaza o nezkouseni na "cizich lidech" proste neberu, to je ucelovy blabol. Bud neco funguje skutecne z paranormalnich duvodu, nebo to na prvni pohled funguje stejne tak, ale ty duvody uz jsou uplne jine!

Predpokladam, ze jste nekdy nekdo uz slysel o nadaci Jamese Randiho. Mel jsem moznost nahlednout trochu "pod poklicku" a musim uznat, ze nektere vysledky jsou hodne zajimave, avsak nic to nemeni na faktu, ze onen jeden milion USD dosud nikdo neziskal! Takze se pokazde ptam - kde jsou vsichni ti zazracni mistri KI, duchovni schopni "pokladani", uzdravovani etc. etc.... nikdo z nich nepotrebuje penize? A nebo se opet uchylime k oblibenemu "argumentu", ze svoje schopnosti prece nemohou pouzit k osobnimu obohaceni a tedy by jim to pri testech jako naschval zrovna nefungovalo?

Poznal jsem nicmene uz i nekolik "opravdovych" (z meho uhlu pohledu) magu, kteri mi hodne rozsirili obzory. Zadny z nich ovsem nepraktikoval magii ve forme nejakych ritualu, zarikavani, vyvolavani duchu a podobnych veci. Nazval bych to spis hodne narocnym "psychickym cvicenim", nicmene vysledny vystup casto muze nezasvecenemu divakovi pripadat, jako kdyby slo o neco skutecne nadprirozeneho. Protoze lidska psychika (navic jeste v kombinaci s virou) je az neuveritelne mocna - dost mozna prave nas mozek je tim jedinym zdrojem veskere magie, nikoliv nejake "veci mezi nebem a zemi". Cetl jsem napr. o jistem druhu domorode magie, ktera velmi dobre funguje pokud jde o prokleti. Jaka je pointa? Dotycny clovek se vzdy musi dozvedet o tom, ze na nej prokleti bylo uvaleno. V opacnem pripade "kouzlo" nezabere a nic se mu nestane... A kdo ze zde pritomnych studentu mi rekne proc zabere kdyz se o nem dozvi? :P

Dnes jsem toho nazoru, ze "pokladani" krestane nemusi hrat zadne divadlo, zadne divadlo nemusi hrat ani ti co odchazeji ze shromazdeni jako zazracne uzdraveni (mimochodem neni vam divne, ze nikde snad nebyl zdokumentovan pripad, kdy by nekomu hned po modlitbe napr. zazracne dorostla ruka/noha/chybejici organ... to by racionalne uz asi fakt vysvetlit jen tak neslo.. ze by i "zazrak" mel jen omezene moznosti pusobeni) a zadne divadlo nemusi nutne hrat ani Soke a jeho studenti.

Ja osobne jsem ochoten vyzkouset prakticky cokoliv, ale nechodte na me s povidanim typu "na tobe to predvadet nemuzu, mohlo by ti to ublizit".. to jsou proste jen blaboly, ktere zakryvaji skutecnou podstatu veci, tak jako kdyz jsem projevil ochotu stravit jednu-dve noci na Housce (a tim dotycneho neprijemne zaskocil, jelikoz cekal uplne jinou reakci). On ten Soke dost mozna sam vi na jakem principu (a za jakych okolnosti) mu to funguje. A nekdo jiny zase muze byt presvedceny o tom, ze mu to bude fungovat na kohokoliv/kdykoliv a pak skoncit jako ten na tom videu.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pát 19. bře, 2010 10:39

kamiwaza píše:4 kumori přehrej si ten zvukovaj záznam a řekni co slyšíš http://en.wikipedia.org/wiki/Jujutsu

Stále stejně hloupý argument - bavíte se snad o správném psaní a nikoliv o výslovnosti. Nebo snad někdy píšeš že děláš "máršl art", kopeš "loukyk" a občas si dáš i "frýfajt"??!
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod luen » pát 19. bře, 2010 11:58

Gino píše:
kamiwaza píše:4 kumori přehrej si ten zvukovaj záznam a řekni co slyšíš http://en.wikipedia.org/wiki/Jujutsu

Stále stejně hloupý argument - bavíte se snad o správném psaní a nikoliv o výslovnosti. Nebo snad někdy píšeš že děláš "máršl art", kopeš "loukyk" a občas si dáš i "frýfajt"??!


Čau chlape, hele běžně přeci cvičím vink čun, lemtám koka kolu a jezdím v sitrénu :lol: :wink:

Ono se to tady na serveru řešilo zatím jenom 80x, takže buďme tolerantní :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Higen » pát 19. bře, 2010 12:43

:lol: japonsky jsem se ucil 6 semestru, ale proste zazita blbost je porad zazita blbost. Olouvam se, jestli jsem nekoho zamenou u za i urazil :-D

jinak s tim aikido si porad vedle, u nas ses nikdy neukazal, takze nevis, co cvicime a jak. Pozvani porad plati, mas to vic nez blizko. Dej vedet, kdy prijdes, vezmu si trenink ja (pristi tyden uci kolega) a s radosti ti ukazu prurez naseho pojeti aikido. Jsem presvedceny, ze by jsi nas pak nespojoval s jinym aikido v ostrave, ktere o nas neuvedomele podstaty budo tvrdiva, ze jsme spise karate
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod RUNAR » pát 19. bře, 2010 12:48

Šak som vašu píču taky neviděl a verím že ju máte.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Higen » pát 19. bře, 2010 12:58

jak jsem mnohokrat rekl, chapu, ze takoveto nazory existujii, proto mam u podpisu tucne napsano NISHIO BUDO, coz mnohe kluby po svete pouzivaji misto klasickeho oznaceni - Aikido, aby se odlisili od tanecniku a sarlatanu. Ja ovsem neutikam z boje, proto hrde rikam, ze cvicim aikido. Cvicim aikido, ktere nemluvi o cilech, ale rovnou se je snazi naplnovat, tedy cvicime s citenim atemi ve skutecnych utocich nebo s vazbou na ne...

Mas predsudky jako mnoho lidi napriklad i ja k systeme. Ovsem ....

Kdybych rekl, ze delam Nishio Budo namisto Aikido, rikal by jsi, ze jsem tanecnik? Pravdepodobne ne, protoze ses s timto terminem nesetkal. Jak rikam toto je tvuj predsudek, ktery ti ale nemama za zle, za zle ti budu mit to, kdyz se u nas nikdy neukazes :-) Rad totiz vyuziji kazde prilezotosti, abych se po treninku s nekym napil ;-)
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod luen » pát 19. bře, 2010 14:08

Tak tohle vypada jako fairova vyzva a jsem sam zvedav jak to dopadne :?: Uz bylo na case, aby se nekdo chlapsky ozval i z rad aikida - fandim tomu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pe25tr » pát 19. bře, 2010 14:40

off topic:

luen píše:... nemam proto zadne vedecke vysvetleni a proto nezbejva nez sahnout ke starym a jakoby osvedcenym pojmum, co se ve skutecnosti za nima skryva je uz vec druha a snad i predmetem vyzkumu vedcu.


Ja teda doufam, ze neni predmetem vyzkumu vedcu, zabyvat se takovymi "vecmi?".
Mame... ehm...
Jsou tu zkratka jina, "obycejna", zatim stale otevrena, uzitecna, ... temata, kterym se vedci venuji.
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod pe25tr » pát 19. bře, 2010 14:53

taky off topic, ale k probihajici debate:
Higen: Vim co cvicis a vim o co se snazis :wink: . Mas ale proti sobe strasneho protivnika:
http://www.youtube.com/watch?v=BaLmelkgyrw&feature=related.
Nebude to lehke... :? .
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod cohen » pát 19. bře, 2010 15:08

pe25tr píše:taky off topic, ale k probihajici debate:
Higen: Vim co cvicis a vim o co se snazis :wink: . Mas ale proti sobe strasneho protivnika:
http://www.youtube.com/watch?v=BaLmelkgyrw&feature=related.
Nebude to lehke... :? .


ake nepodarene tango... :D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod siegfried » pát 19. bře, 2010 15:16

V 1:06 mu to nejak nevyslo :)))
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pát 19. bře, 2010 15:35

pe25tr píše:off topic:

luen píše:... nemam proto zadne vedecke vysvetleni a proto nezbejva nez sahnout ke starym a jakoby osvedcenym pojmum, co se ve skutecnosti za nima skryva je uz vec druha a snad i predmetem vyzkumu vedcu.


Ja teda doufam, ze neni predmetem vyzkumu vedcu, zabyvat se takovymi "vecmi?".
Mame... ehm...
Jsou tu zkratka jina, "obycejna", zatim stale otevrena, uzitecna, ... temata, kterym se vedci venuji.


Ja to povazuji za zajimave tema, mimochodem o mozku a lidske psychicece toho zatim vazne moc nevime. Pokud srovnas ostatni obory mediciny, tak tam se delaji obrovske pokroky. Coz se o psychiatrii a psychologickem vyzkumu rici neda ... nebyt Z.F., tak mame porad jen nabozenske predstavy o tom jak fungujeme "uvnitr" a Freud uz je hodne stara zalezitost.

Jinak video je husty :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dalt » pát 19. bře, 2010 15:49

pe25tr píše:taky off topic, ale k probihajici debate:
Higen: Vim co cvicis a vim o co se snazis :wink: . Mas ale proti sobe strasneho protivnika:
http://www.youtube.com/watch?v=BaLmelkgyrw&feature=related.
Nebude to lehke... :? .



tststs...neco podobnyho jsem videl kdysi davno, kdyz mi bylo kolem desiti - rodice me vzali tenkrat do cirkusu a tam byli taky takovi dva pani, kteri takhle cvicili...jen meli na nosech pripevneny takovy cerveny bambule :D (moc se mi to libilo - priznavam ze dnes uz to nejak neni ono) :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron