Co dat na ruce?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Toman » pát 29. zář, 2006 19:49

A jak říká Rickson .... timing is everything.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Re: .

Příspěvekod Lada » pát 29. zář, 2006 21:46

luen píše:
Lada píše:
luen píše:Lži a podvod!!! Jestli nekdo tvrdi, ze se na ulici a jinde da bojovat bez fyzičky ... pak se nemůže divit, že bojuje v nemocnici o život
:wink: a místo BU dělá bůůů na zdrav, personal v nemocnici :D


No to by ses divil, typan bez fizičky tě přetáhne párkrát tyčkou, vezmě boxerem, když to nečekáš, šupne hlavu loket, koleno, vezme krýglem po hlavě párkrát kopne atd... možností je spousta a moc velkou fizičku, běhání a spoustu trénování k tomu zrovna nepotřebuje......

znám pár pouličních bitkařů, kteří zrovna fizičkou neoplývají...tak možná v kriglistice :D a jak jim ty fajty jdou....


Jasně, jsem jeden z těch o kterých se povídá, že jsem pouliční rváč a bla, bla, bla..., ale to jsi vymodeloval hotovou konkretni situaci... Taky jsem byl v období, kdy jsem se často pral... A fyzička rozhodla vždy, když to neskončilo "první ránou" a ruku na srdce, kdy složíš někoho první ranou??? Chudinku, kterej to nečeká??? A to, že někdo má fyzičku neznamená, že je vypatlanej magor, kterej nic krom fyzičky nemá... To je naivní a dětská představa... Každej kdo se pere ti to potvrdí...

Situace..., kdy dostaneš krumpáčem do hlavy je samo v háji, ale to už je pozdě na všechno... Takže tyhle argumenty jsou trochu přitažené za vlasy...


Hups kde jsi vzal co o vypatlaných magorech čimiž jsou když mají fyzičku 8O laskavě si nevymýšlej něco co já nikdy neřek ani nikdy nenaznačil, a nepodstrkuji mi to :!: dyť je to úplná blbost, to bych musel sám sebe musel označit za magora.......
No a když jsme u toho, tak kdo že mi potvrdí co jsem nidky neřek? každej kdo se pere? ti co trénují BU nepovažuji za ty co by se prali ať už jde o trénink...ti co se perou tak se perou na ulici atd... neberu v potaz ty co jsou k tomu donuceni, okolnostmi,prací, obranou sebe blízkých kamarádů, či jiné podobné nevyprovokované situaci.....
Za ty co se perou považuji ty kdo to mají rádi, je to jejich život atd... a to jsou u mě magoři! když se mlátí mezi sebou tak proč né ať se třeba zabijí bude o pár šmejdů méně, ale oni to mají prostě rádi, rádi napadají lidi, ubližují jim baví je to, vyvolávají zámerně konflikty atp ....ty bych rovnou střílel :x

®ádnou konkrétní hotovou situaci jsem nemodeloval 8O pokuď si vzpomínám jsem pouze poukázal na to co se dá využít a eventuelně jak může boj probíhat a slovy "možností je spousta" jsem doufal že to vyzní obecně......

Já ti pouze oponoval v tom že jsi tvrdil " Lži a podvod!!! Jestli nekdo tvrdi, ze se na ulici a jinde da bojovat bez fyzičky ... pak se nemůže divit, že bojuje v nemocnici o život " Já poukazuji!!! na to že to jde i bez fyzičky :!: a ti co znám i o těch co zas tak osobně....že by končili hodněkrát v nemocnicích tak na to zapoměň on "pouliční boj" je hodně o něčem jiném než ring, sparing...to jistě víš....Prostě i bez fyzičky to jde, že je to výhoda a možnost se připravit je snad jasné, čím více tím lépe...když půjde do tuhého tak alespoň uteču což útočníci po chvíli vzdají.....

Když to neskončíš první ranou? psal jsi že jsi se rval tak bys to měl pochopit......každá rána s tebou otřese, pokuď chceš přežít a na ulici by jsi měl chtít, tak je rozhodující drtivý útok....o tom že někoho sundáš jednou ranou jsem nic neřek, ale když už jsme u toho tak jsem to i viděl a ty "chudinky" co útočily a nebyli zrovna chcípáci. No zpěk k první ráně....ono záleží na situaci, moment překvapení rozhoduje a na ulici pravidla neexistují a doby férovky kde se ta fyzička, trénink a zkušenost nejvíce ukáže, jsou ta tam! no zpěk k jednomu úderu, když budu útočit (v obrané situaci samo) tak když mu dám jednu tak hned budou následovat další údery, kopy, jakoli dokuď nespadne na zem jak hruška (a i když tam spadne) aby mě už nemohl nijak ohrozit, hrát a cvičit si můžu na tréninku ale na ulici mi jde o život a když někdo zaútočí musí nést následky, nebudu čekat až vytáhne kudlu či jinou zbraň, přijdou kamarádi, po tom co vstane mě pak někde zezadu sundá atd....
Samo to tak být nemusí a bitka může vypadat jak "sparing" ale nemusí a ti zkušení pouliční rváči s tebou nebudou tancovat a běhat dokuď nepadnou, to radči počkají až ho praštíš bo jsou na ránu zvyklí a pak zaútočí jakoli, nic nedovoleného neexistuje....

Prej krompáč 8O, koukám ty jsis obecnou formulaci o využívání zbraní různého rázu a pomůcek k boji, úderů, vymodeloval do celkem konkrétní situace.....No celkem s klidným svědomím ti můžu říci že pravděpodobnost že by sebou někdo tahal po ulici krompáč na obranu či útok je celkem malá, takže můžeš být v klidu :D (vím bylo to obrazně řečeno, jen jsem neodolal)

Jsem tím chtěl hlavěn nastínit, to že spousta lidí chodí různě ozbrojena a k boji se dají použít i předměty kolem.....Když ti někdo šupne jednu boxerem už to nejspíš nerozchodíš, když někdo vytáhne teleskop a nebude úplný debil tak obrana nebude zrovna sranda, o noži nemluvě i v rukách debila může znamenat smrt....přes pepřák toho moc neuvidíš a další zbraně...dále když tě majzne krýglem, hodí, praští tě pořádným popelníkem, přetáhne čímkoli co je poruce a dál bude útočit......k TOMU ZAS TAKOVOU FYZIČKU NEPOTŘEBUJE A HLAVNĚ ÚTOČNÍK V®DY URČUJE MÍSTO A ČAS TJ. VÝHODY JSOU ZEJMÉNA NA JEHO STRANĚ a boj se dá vést dost úspešně, nechápu proč si myslíš že ten kdo nemá fyzičku není nebezpečný a defakto ti nic neudělá......a pochybuji že by po jednou zásahu tebe přetal v útoku a počkat až se trocha vzpamatuješ, případně tě nechal vstát ze země abys mu ukázal co umíš....
No hlavně myslet si že každý s tebou půjde ven (no možná půjde ale sundá tě třeba v chodbě i to se stává) ještě se ukloní a budete tam spolu hopsat a vyměňovat si údery a jelikož ty máš fyzičku, trénink snadno ho přehopsáš, udoláš v technice a vyhraješ jelikož on nebude moct :roll: stát se to může, ale v dnešní době je ta pravděpodobnost celkem malá....

Ale třeba žiji v jiné realitě která je přitažená za vlasy :roll: nebo ty :idea:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Re: .

Příspěvekod Lada » pát 29. zář, 2006 22:21

luen píše:
Panda píše:já myslím že Láďa chtěl jen pokázat na to že nemusíš mít fyzičku abys někoho zrušil a s tím se přece nedá nesouhlasit...že s ní to jde líp s tím se taky nedá nesouhlasit nevidím tu prostor k neshodám :wink:


Dejme tomu, ale přijde mi poctivé říci, že na boj člověk potřebuje: SÍLU, RYCHLOST, NACASOVANI, POSTREH, ODHAD A CIT PRO SITUACI atd... A ne tvrdit OPAK !!!

Vždy jsem pobaven tím, když někdo tvrdí, že neni potřeba mít sílu, rychlost, fyzičku a bla, bla, bla ... Je to LE®!! Naopak kvuli těmto dovednostem a schopnostem vlastně trenujeme a skrze tyto "prostředky" se z nás stávají dobří bojovníci....

Dělat z ulice Frašku je (slušně řečeno) hloupé... Může to být velký problém a čím víc výhod mam..., tím lépe, snáze atd... Asi je jasné o čem píšu?!!!


Já netvrdím žádný opak :!: pořád mi vkládáš do huby co jsem nikdy neřek!


Nějakou sílu a rychlost má každý, větší či menší.....zbraně a různé předměty mohou tuto sílu a rychlost dos zvýšit...

Postřeh musí mít zejména obránce v první fázi, ti co se mlátí si ten postřeh budují třeba každý týden

Odhad a cit pro situaci mají též, jelikož oni vybírají místo a čas kdy zaútočí a jelikož jsou na to zvyklí tak daleko lépe samo pro ně a vhodný moment k zaútočení kdy to nejméně čekáš....
Pokuď ten odhad a cit měl znamenat, formu a techniku útoku kdy a dky použít a udělat to a to tak to mají také jelikož už to natrénovali to a to se jim osvědčilo....

Reálný trénink mají také dobrý a zdokonalují se v něm každopu další bitkou, která je hodně od lišná od těch na tréninku....

Já se zas vždy zasměji když někdo tvrdí, že když jsem trénovaný, mám fyzičku, léta se učím BU a mrknutím oka sundám každýho kdo netrénuje BU, nemá fyzičku, posedává v hospodách a třeba každý týden se mlátí, po kapsách nějakou tu zbraň atd....

Myslíš si že lidi co dělaly BU a měli i nějaké tituli, vyhráli různá mistrovství pořádný trénink a fyzičku se vždy ubránili vůči nějakému šmejdovi, co jim s ohledem tréninku a fyzičky nesahali ani po paty? nejden skončil s kudlou v břiše a jinými smutnými konci

Víš on jediný kdo z ulice dělá frašku jsi ty :roll:
S těmi výhody je to jasné, cokoli může pomoct, ale tady je řeč o něčem jiném a to o tom že tvrdíš, že nelze bez fyzičky bojovat......a já ti v tom oponuji snažím se to nějak vysvětit a podat, že spousta pouličních rváčů to prostě umí.... proč si vymýšlíš něco co jsem neřek a pak mi to podsouváš to netuším :roll:

Tohle snad mluví za vše :?
"Lži a podvod!!! Jestli nekdo tvrdi, ze se na ulici a jinde da bojovat bez fyzičky ... pak se nemůže divit, že bojuje v nemocnici o život
a místo BU dělá bůůů na zdrav, personal v nemocnici
"
©koda jen že tam většinou nebojují o život ti bez té fyzičky :evil:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod player » pát 29. zář, 2006 22:23

Lado, ja si myslim, ze Luen mel namysli fyzicku ve vztahu prave k tem uderum a kopum.Abys sundal nekoho jednou ranou, "asi" budes muset umet ruku radne zpevnit, potazmo cele telo, odhanout vzdalenost, rychlost...to vse dela trenink.Takze bych to tak nehrotil;)

Jinak s tvym prispevkem souhlasim.

Jak moc je dulezite umet smerovat uder, respektive jeho duraz(silu) jsem si ozkousel ted na boxovacim automatu na pouti.Vsem kdo nezkusili vrele doporucuju;)


A k dotazu...
Ja osobne pouzivam na pytel prstove rukavice, myslim, ze se jim rika streetfightove, nebo tak.Prevence proti pripadnem odreni kuze na kloubech.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod defendu » pát 29. zář, 2006 22:26

4luen,4Lada
Přijde mi pánové,že píšete o tom samém jen jinými slovy,takže to nakonec může vypadat,že si nerozumíte :lol: :lol:
Určitě se shodnem na tom,že při skutečné pouliční akci je člověk jednou nohou ve špitále (v tom lepším případě ) a druhou v krimu,protože vlastně nikdy nevíme jak se situace vyvine.Viděl jsem situace,které vyloženě naháněly strach,ale nakonec se vlastně nic nestalo a na druhé straně trapné strkanice,které skončili v kalužích krve :cry:

4NIK
Co se týče mého charisma,jsem si jist,že by jsi z něj neměl dobrý pocit po těle :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lada » pát 29. zář, 2006 22:28

NIK píše:
Panda píše:já myslím že Láďa chtěl jen pokázat na to že nemusíš mít fyzičku abys někoho zrušil a s tím se přece nedá nesouhlasit...že s ní to jde líp s tím se taky nedá nesouhlasit nevidím tu prostor k neshodám :wink:


Každý kdo provozuje BU musí mít fyzičku.Alespoň každý kdo chce být dobrý.Dobrý v tom smyslu aby se dokázal ubránit.Pokud totiž chce být někdo dobrý tak musí aspoň hoďku dvě cvičit techniku atd-a k tomu potřebuješ fyzičku.I taichisti Yang kteří cvičí pomalu musejí mít vynikající fyzickou kondici i když se to nezdá :wink: 8)


Jenže mi tu hovoříme o nečem jiném :!: a to o tom že luen tvrdí že na ulici a jinde nejde bojovat bez fyzičky! a to jsme ještě nepřěšli na boj se střelnou zbraní :D
Snad jsem to dosti objasnil v předchozích příspěvcích

To že každý kdo chce dělat BU musí mít fyzičku je jasné, no i když někteří si to nemyslí z hlediska jaký terénink by se jim líbl, ale to je věc jiná.....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pát 29. zář, 2006 22:54

2defendu

jo to je možné, ale když nekdo napíše že bez fyzičky nelze na ulici a jinde bojovat.... a kdo tvrdí, že to tak není je defakto lhář....(neberu si to osobně, mě je to putna co si kdo o mě myslí, jen jsem to tak obrátil aby to zapadlo :) )

Já to bral samo z pohledu, čemu je na ulici nutno čelit a že tam jsou bitkaři křeří nic netrénují, ani fyzičku a sundaj kde koho, o používání zbraní nemluvě.....

Z hlediska obrany, je to jiné a naopak, ale kdyby to tak myslel stačilo to jen vysvětlit že to bylo zaměřeno na lidi co se chtějí na ulici ubránit.....místo napadavé odpovědi

JInak o těch situacích máš pravdu, ona náhoda je blbec, úder blbě "dobře" sedne a člověk může být mrtvej, či spadne po facce na kamen, obrubník blbě a také konec, či ochrne atd.. :?
Naproti tomu, kaluž rve pět kope dál a člověk to přežije....no průběh takové rvačky je celkem na zvracení....
Já zastávám názor je lepší když tě dva vedou, než čtyři nesou.....

2player: ze začátku o jedné ráně nepadla řeč a ani jsem to tak nemyslel. No abych byl přesný znám a nejednoho co tohle udělal, úhyb útoku nápřah a prásk...typan o pár desítek kilo těžší a hlavu větší ležel na zemi (a to nejsou lidé kteří cvičí trénují, spíš chlastají) a také když dá jednu proč né další, hlavičku, kolínko loket, kopačky když člověk leží na zemi...o jednom ůderu a konec jsem nic nepsal :wink: ...Víš já chtěl také poukázat, že trénink bitkaři získají v bitkách, z prva dostávají a pak se karta otáčí, a tenhle trénink je mnohdy daleko lepší na přežití na ulici než co se dělá v různých BU

PS: co je ten boxovací automat, tím myslíš to jak ti za pětku vyjede ten úderník ty do něj praštíš a na stunici ti ukáže, boxer, killer atd.. ? no nevím že by to bylo zrovna moc přesné, záleží hodně jak a pod jakým úhlem do toho praštíš..či jak už je vylágrovanej :D
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod player » pát 29. zář, 2006 23:07

Lada : jasne, to je on, ten automat:)
Ano, zalezi jak do toho prastis a o tom to snad je aj v realu, ne?;)
Cim dele pusobis v jeho draze, tim vic bodu:)
Driv sem si rikal, ze to je o nahode, ale svete div se neni, bez problemu sem dal za sebou 3x temer identicku hodnotu, stejnym uderem.
Takze presne to je, sesli ty presny;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Lada » pát 29. zář, 2006 23:10

ukropcany píše:4lada - Ty drsoň...


ee já blbec :oops: :D byl to první pytel co jsem měl a měli ho pověšenej ve sklepě, bylo tam napsáno dosypávat suchým pískem..sice o tom teď pochybuji ale tehdy mi to divné nepřišlo.....ja změknul po čase tak jsme do postupně dosypával, samo on se písek časem prosypal do spodních poloh, tak se sypal další aby se to trocha vyrovnalo i v horních :D no šlo to ponalu vždy se trocha poválel ono se to rozesypalo a pak zas sedlo......No písku tam padlo habaděj :twisted: za domem bylo totiž pískoviště :?
No kdo to měl čut že se to nedosypává

Ale zas na trénink je dobrý, je trocha užší z tenké kůže cca 120cm jen nahoře jaksi měkčí.....mě zas tak nevadí, a na pevnost a zocelení je ideální.....od všech úderů rukami, nohami...dá se to ale né zas tolik...ale zas boule na holeních atd.. jsou pěkné a člověk má pocit že něco dělal no skákání pak od pytle po jedné je normální :lol: :twisted:

Já už jsem zvyklí, ale chudáci co přišli nevěděli kopli poskočili na noze a zesypali se k zemi....

Ale jak se to hodí při obraně útoku, když narazí třeba holeň na holeň já neskučím jak protivník co není zvyklí :twisted:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pát 29. zář, 2006 23:15

player píše:Lada : jasne, to je on, ten automat:)
Ano, zalezi jak do toho prastis a o tom to snad je aj v realu, ne?;)
Cim dele pusobis v jeho draze, tim vic bodu:)
Driv sem si rikal, ze to je o nahode, ale svete div se neni, bez problemu sem dal za sebou 3x temer identicku hodnotu, stejnym uderem.
Takze presne to je, sesli ty presny;)


já na todle nějak nevěří, u nás to je v jedné hospodě já to nezkoušel, ale spousta známejch i co jsem viděl na vlastní oči, tak z toho při podivných úderech lezly hodně podivné hodnoty.

No já po tom to zkoušet netoužím, tak mi to vlastně může být celkem jedno......co kdybych se netrefil a rozbil to zatím :oops: :lol: :lol:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod player » pát 29. zář, 2006 23:35

Lada : jo to se u nas stalo, druhy den poute to plexisklo s budikama bylo omotane izolepou..holt to nekdo neurejdoval:))
Me potesilo, ze sem dal s prehledem zadnim direktem vic bodiku nez tipci, kteri to brali s rozebehem:))
Pro pobaveni to je rozhodne supr vec, koneckoncu kde vemes pytel, co ti zmeri ranu, ze?:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod defendu » pát 29. zář, 2006 23:48

4Lada
Chápu jak to myslíš.Hovoříš vlastně o psychice,jsou mezi námi lidi,kteří prakticky nikdy nic necvičili a přesto vyhrávají kde jakou rvačku,jsou schopný seřezat i několik chlapů najednou a v určitém okruhu místních jsou legendou,že?
Jsou to tzv. "rváči od přírody",udělal je z nich tvrdý život.
Poslouchej:
Teď je mu čtyřicet,vystřídal mraky zaměstnání,jeho fotr byl těžký alkoholik,matka a děda,kteří ho vychovávali nábož. fanatici (Jehova),na vojně byl za trest (nenastoupil branecký kurz) u strážního oddílu,zažil tam brutus šikanu,při hlídce zabil diverzanta,při jeho šikanování přerazil svýmu starýmu ruku o pelest postele,za trest-pořádková služba-cíl:likvidovat vojenské rvačky a nepřístojnosti vojáků na vycházkách,výcvik hodně špinavé sebeobrany,při jedné akci vážně pobodán hrdlem od láhve,do konce vojny desítky rvaček,po ní nějakou dobu bezdomovec,živil se jako pytlák,10 let vyhazovač a vymahač pro české "podnikatele",několik let profi šermíř (scénika),bodyguard u jednoho průmyslníka,převaděč,dva bouřlivé rozvody,desítky rvaček a pár únosů,3 přestřelky,mnoho výslechů a soudů,párkrát mučil lidi,po zastřelení jeho nejlepšího kámoše a po pronásledování mafií si nachází obyč. práci jako dělník.
Tohle je kámošův profil,řekl bych na jeden život docela dost a to neni ani zdaleka všechno,je mi jasné,že se tu najde někdo kdo bude tvrdit,že to je přibarvené nebo že je to lež-Neni.

Tak schválně pánové kdo by to na něj zkusil?Rovnou vám říkám,že bych vsadil na něj,protože vím že i kdyby prohrál,tak jednou až by jste to nečekali.... :wink:
Všimli jste si toho,že BU dost často dělaj lidi,právě proto,že maj strach a chtěj získat tréninkem odvahu?Jenže když se pak setkaj s někým jako je ten kámoš,tak je to stejný jako když hodíte ovci vlkovi,ty naučené techniky bez vnitřní tvrdosti prostě nedokážou použít tak aby to fungovalo.Drsňák prostě nic cvičit nemusí stačí mu odhodlání zničit soupeře,jakkoliv,čímkoliv.Hodný kluk bude i s černým pásem jen hodným klukem-obětí.Bylo by docela fajn si tohle uvědomit.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lada » sob 30. zář, 2006 0:23

a safra teď jsi mě vylekal, já hodný jsem :( :?

ale co naplat, myslím že nejsem ten případ.....to proč jsem se začal učit různé BU bylo to když jsem dostal nepěkně do držky, ale hlavné problém krom toho, že jsem byl celkem hodně mimo bylo to že jsem něvěděl a něměl zažité co mám dělat......když jsem dostal nečekaně hlavičku, moje první chyba měl jsem ji čekat no hold jsem byl debil, a další když jsem ji dostal tak jsem se trocha odklonila, ale hned šmejda chytnul a hodil na zeď jenže jsem nevěděl co dál a i když jsem už chvíli mlátil do pytle nevěděl jsem co dělat dál atd.... no to je jedno, Strach je přirozenou součástí, člověk ho potačí určitým sebevědomým které zas při trénnku Bu získá....samo není to spasitelné a sposta lidí s dobrými výsledky v Bu na ulici dopadla špatně, já trénuji aby tomu tak nebylo a myslím že snad tak nedopadnu, když příjde na tréninku na fait tak se řídím heslem dkyž dostanu jednu musím dát min dvě, když dvě tak min čtyři......s kamošem když se mlátíme tak to vždy dojde do fáze že se řežeme hlava nehlava krom nějakých kolen a loktů o tom jen v té fáz přemýšlím a instinktivně nastavuji, ale vím že nesmím bo nemáme chrániče na toto no a techniky nám už většinou unikají a že tam padají solidní údery, ale to není na škodu, hlavní je si uvědomit a trénovat tak aby člověk byl co nejvíce na ulici připravený...sice to bolí ale bez toho to nejde, cvičit tak aby se naučil poučívat instinktivně i špinavé triky, využívat zbraně o to se snažím třeba mi to jendou zachrání kejhák a žádné pásky, papírky a podobné chujoviny nepotřebuji........ten kdo cvičí pro postup, ve sportu a umění, má zafixováno používat to a to a to se nesmí má obrovskou nevýhodu....starch má každý, dobrá míra ho je k dobru, převelká ke škodě.....ale kdo ví jak to bude tehdy a tehdy a tích či oných okolností....t
Proti tvému známému či co je nejlepší už jen trocha olova, ale ušetřit doktorům práci........
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod diablik » sob 30. zář, 2006 1:01

defendu píše:4Lada
Chápu jak to myslíš.Hovoříš vlastně o psychice,jsou mezi námi lidi,kteří prakticky nikdy nic necvičili a přesto vyhrávají kde jakou rvačku,jsou schopný seřezat i několik chlapů najednou a v určitém okruhu místních jsou legendou,že?
Jsou to tzv. "rváči od přírody",udělal je z nich tvrdý život.
Poslouchej:
Teď je mu čtyřicet,vystřídal mraky zaměstnání,jeho fotr byl těžký alkoholik,matka a děda,kteří ho vychovávali nábož. fanatici (Jehova),na vojně byl za trest (nenastoupil branecký kurz) u strážního oddílu,zažil tam brutus šikanu,při hlídce zabil diverzanta,při jeho šikanování přerazil svýmu starýmu ruku o pelest postele,za trest-pořádková služba-cíl:likvidovat vojenské rvačky a nepřístojnosti vojáků na vycházkách,výcvik hodně špinavé sebeobrany,při jedné akci vážně pobodán hrdlem od láhve,do konce vojny desítky rvaček,po ní nějakou dobu bezdomovec,živil se jako pytlák,10 let vyhazovač a vymahač pro české "podnikatele",několik let profi šermíř (scénika),bodyguard u jednoho průmyslníka,převaděč,dva bouřlivé rozvody,desítky rvaček a pár únosů,3 přestřelky,mnoho výslechů a soudů,párkrát mučil lidi,po zastřelení jeho nejlepšího kámoše a po pronásledování mafií si nachází obyč. práci jako dělník.
Tohle je kámošův profil,řekl bych na jeden život docela dost a to neni ani zdaleka všechno,je mi jasné,že se tu najde někdo kdo bude tvrdit,že to je přibarvené nebo že je to lež-Neni.

Tak schválně pánové kdo by to na něj zkusil?Rovnou vám říkám,že bych vsadil na něj,protože vím že i kdyby prohrál,tak jednou až by jste to nečekali.... :wink:
Všimli jste si toho,že BU dost často dělaj lidi,právě proto,že maj strach a chtěj získat tréninkem odvahu?Jenže když se pak setkaj s někým jako je ten kámoš,tak je to stejný jako když hodíte ovci vlkovi,ty naučené techniky bez vnitřní tvrdosti prostě nedokážou použít tak aby to fungovalo.Drsňák prostě nic cvičit nemusí stačí mu odhodlání zničit soupeře,jakkoliv,čímkoliv.Hodný kluk bude i s černým pásem jen hodným klukem-obětí.Bylo by docela fajn si tohle uvědomit.
------aaano je to presne tak,suhlasim do bodky....su ludia ktori sa s "killer instinkt" rodia,spusta sa im mechanicky,necvicia nic,maju pupok,fyzicku na hovno,pri sparingu by dostali cez hubu,len by hucalo,ale ked dojde na poulicnu rvacku su ako stuka v rybniku a poslu k zemi 99percent trenovanych ludi...tiez mam zopar takych kamosov :twisted:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod bjohny » sob 30. zář, 2006 13:04

2Lada: kdyby jsi rozdelil sve prispevky, tak uz bys mohl byt davno mistr diskuter :wink:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

.

Příspěvekod luen » sob 30. zář, 2006 15:54

Lado bez dalsiho chytani za slovicka... klidne rad lidem, ze fyzicka neni treba... pak prijde jinej a poradi, ze sila, rychlost, nacasovani... neni treba atd... vlastne to, ze to vsichni poctive cvicej - je dukazem toho, ze to nepotrebujem :wink: Hodne uspechu v boji :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod spacer » stř 24. bře, 2010 18:33

Cavte,
chcel by som si zaobstarat sparingove rukavice bez prstov, a vyuzivat ich aj na box vrece. Cital som vsak, ze sparingove nie je dobre pouzivat na vrece a naopak.
Co je prosim vas na tom pravda.
Napr. tieto http://www.armpek.sk/?str=320&ct=2373
spacer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod spacer » pát 26. bře, 2010 11:11

Tak co, povie mi to niekto?
spacer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Dalt » pát 26. bře, 2010 12:52

mno kazdopadne ti povim to, ze s tema mma rukavicema te do zadnyho (poradnyho) box oddilu nepustej - chces li delat box, kup si rukavice urcene pro box...

jinak je pravda ze rukavice se delej na rukavice pro sparring a rukavice na pytel - rukavice na pytel (pytlovky) jsou lehci a mene vycpavane nez rukavice sparringove - samozrejme muzes do pytle mlatit ai v sparring rukavicich, ale rychleji si je znicis...

sparring rukavice: http://www.piransport.cz/boxerske-rukav ... -line.html

pytlovky: http://www.piransport.cz/pytlovky-cadet.html
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod spacer » pát 26. bře, 2010 14:50

Nechcem to na box,
to bola len skratka za boxovacie vrece (ak si to z toho pochopil).
Chodim na hung kuen, a potrebujem rukavice na sparing. No a myslel som si ze budu stacit jedny aj na to aj na to. Ale ako tak citam, asi si kupim normalne sparingove (nieco takehoto http://katsudo.sk/katalog/boxing/box_ru ... fight.html). A na vrece nejake lacne, alebo bandaze.
spacer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků