JKD

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pm » pon 29. bře, 2010 20:46

tady to zacina ziiiiiit :D :twisted:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod jeikob » pon 29. bře, 2010 23:15

co když je mazlinka chlap?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » úte 30. bře, 2010 5:48

jeikob píše:co když je mazlinka chlap?
Tak je to porucha osobnosti, kdyz o sobe pise v zenskem rode ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 30. bře, 2010 14:40

Jinak k tomu bruce lemu je zajímavý,že pořád lhodně lidem a hlavně těm mladším imponuje .Ale když se nad tím člověk zamyslí a obzvlášt v dnešní době ,není to nic divnýho. v globálním světě jakoby všichni žijem stejně a zároven je tu tlak a touha bejt individualita ,zviditelnit se.
No a ten bruce je idealní hrdina ,rebel,král dokázal to sám ,odvrhnul pravidla a takzvaně tradiční způsoby . tak že spousta lidí se v tom přístupu může vidět a nechce se jim té vize vzdát i když slyšej realný argumenty. a pak žijou svým způsobem taky takovou iluzi a proto ,třeba nechtěji jít do klubu,školy ,že tam by ta iluze splaskla ,tedy že v okresním oddíle je na tom vetšina líp než oni co se týká těch dovedností.
na druhou stranu dneska si lidi rádi hrajou ,někdo na upíry,jinej na vojáky wermachtu tak proč ne na bruce lee :D
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod mazlinka » úte 30. bře, 2010 16:12

Ahoj všichníí,

Jeikobe, ohledně Bruce máš asi pravdu, lidi chtějí mít vzory a touží po ledasčem, jen ne po svém reálném životě. Bruce je mi sympatický, ale rozhodně neovliňuje mé jednání :). Jinak, když je ženská trošku inteligetní a vtipná tak musí být chlap?? :) Typuju že řeknete JO :)
Ale v něčem máš pravdu, vždy jsem se víc kamarádila a rozuměla s klukama (takže jsem trochu chlap (alespoň něco mozkem, morfologicky néééééééé. :)

Luen: poruchu osobnosti rozhodně mám, když cvičím kung fu a bavím se tady s Váma :) :)

Defendu: Myslím, že z Tvé několikoré ochrany bych nemohla chodit, takže radši ne :)

M.
mazlinka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. bře, 2010 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » úte 30. bře, 2010 17:23

mazlinka píše:Ahoj všichníí,

Jeikobe, ohledně Bruce máš asi pravdu, lidi chtějí mít vzory a touží po ledasčem, jen ne po svém reálném životě. Bruce je mi sympatický, ale rozhodně neovliňuje mé jednání :). Jinak, když je ženská trošku inteligetní a vtipná tak musí být chlap?? :) Typuju že řeknete JO :)
Ale v něčem máš pravdu, vždy jsem se víc kamarádila a rozuměla s klukama (takže jsem trochu chlap (alespoň něco mozkem, morfologicky néééééééé. :)

Luen: poruchu osobnosti rozhodně mám, když cvičím kung fu a bavím se tady s Váma :) :)

Defendu: Myslím, že z Tvé několikoré ochrany bych nemohla chodit, takže radši ne :)

M.




Ty pi... Tak to je masakr :!: :lol:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod defendu » úte 30. bře, 2010 18:39

mazlinka píše:Defendu: Myslím, že z Tvé několikoré ochrany bych nemohla chodit, takže radši ne :)
M.


Hmmm,ta holka se mi začíná líbit :D
Nechceš sem hodit svoje foto nebo mě do SZ?To jen,abych věděl komu jsem tu několikerou ochranu vlastně nabídl? :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod hellas » úte 30. bře, 2010 20:06

defendu píše:
mazlinka píše:Defendu: Myslím, že z Tvé několikoré ochrany bych nemohla chodit, takže radši ne :)
M.


Hmmm,ta holka se mi začíná líbit :D
Nechceš sem hodit svoje foto nebo mě do SZ?To jen,abych věděl komu jsem tu několikerou ochranu vlastně nabídl? :lol:


Kdyžtak pomůže burka :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod TongPo » stř 31. bře, 2010 9:24

defendu píše:Ale chlapci,no fuj....
Po dlouhé době na toto fórum zavítala osoba tzv. něžného pohlaví a vy se na ni sesypete jakoby jste snad chtěli světu ukázat,že jste jen šovinistická prasátka....
Hanba,naprosto ohyzdné a nechutné....

http://www.kurtizany.net/wp/wp-content/ ... rocile.pdf

Mazlinko,jestli tě ti troglodyti budou ubližovat,rád tě ochráním...klidně i několikrát za sebou...

Správně! Ještě že i zde se najde nějaký opravdový gentleman bez postranních úmyslů, který se bez zaváhání zastane dámy... Vy ostatní - styďte se! :x :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » stř 31. bře, 2010 9:34

mazlinka píše:...Defendu: Myslím, že z Tvé několikoré ochrany bych nemohla chodit, takže radši ne :)

M.

Sakra, ty holky z kung fu komunity asi moc nevydrží... 8O :lol: No jo, no - to je asi samej drobnej asijskej kořen se stříkajícím charismem a když pak narazí na pořádnýho českýho chlapa tak... :roll: :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Toman » stř 31. bře, 2010 11:56

ukropcany píše:aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

8)


a slovenskýho ... to je jasný. :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » stř 31. bře, 2010 12:19

Dirty Sanchez, ha ha haaaaaaa :lol:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod cohen » stř 31. bře, 2010 12:52

Dirty Sanchez je sice vtipny, ale naj je aj tak Zurivy drak :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod ANTIKRIST » čtv 01. dub, 2010 15:11

defendu píše:
mazlinka píše:Defendu: Myslím, že z Tvé několikoré ochrany bych nemohla chodit, takže radši ne :)
M.


Hmmm,ta holka se mi začíná líbit :D
Nechceš sem hodit svoje foto nebo mě do SZ?To jen,abych věděl komu jsem tu několikerou ochranu vlastně nabídl? :lol:



Já jsem si řekl o fotku první tak se drž zpátky!!! :twisted: :!: :wink:

Pro tebe je tato:
http://www.youtube.com/watch?v=d3f4eZgscvg

:lol:

A co se týče mě tak pro mě jsou takovéto typy :wink: :lol: :!: :

http://www.youtube.com/watch?v=NjHwkEmeVa8&feature=fvw
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod luen » čtv 01. dub, 2010 20:22

ANTIKRIST píše:
Pro tebe je tato:
http://www.youtube.com/watch?v=d3f4eZgscvg

:lol:

A co se týče mě tak pro mě jsou takovéto typy :wink: :lol: :!: :

http://www.youtube.com/watch?v=NjHwkEmeVa8&feature=fvw


Vladiku,

U toho stenatka od velryby nejsem schopnej urcit, kde to ma prdel ...
U te druhe je jeste otazka, zda i ty budes jejich typ :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » sob 03. dub, 2010 6:34

luen píše:
ANTIKRIST píše:
Pro tebe je tato:
http://www.youtube.com/watch?v=d3f4eZgscvg

:lol:

A co se týče mě tak pro mě jsou takovéto typy :wink: :lol: :!: :

http://www.youtube.com/watch?v=NjHwkEmeVa8&feature=fvw


Vladiku,

U toho stenatka od velryby nejsem schopnej urcit, kde to ma prdel ...
U te druhe je jeste otazka, zda i ty budes jejich typ :wink:



Ale tak víš jak to je...musíš si věřit :!: :idea: :lol:

Jinak to Monstrum to je krása....a takovéhle nechutné Anomálie má systém vyživovat.... Jako by nestačilo že je tvoří..:?
V přírodě by to chcíplo nebo by to ostatní zabili,tam je alespoň nějaký smysl pro rovnováhu :idea: :wink:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod hanuman999 » pon 09. srp, 2010 20:58

Vúúúúúú,

otrasné čítanie, hrozné príspevky a potreba osočovať diskutujúcich dovedená do dokonalosti.
hanuman999
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Příspěvekod hanuman999 » pon 09. srp, 2010 21:16

Je srandovné, keď ľudia robia z Brucea poloboha, na druhej strane je to pochopiteľné, pretože ľudia radi veria v legendy. Legendy treba oddeliť od reality, ale tiež je správne si priznať, že nie je nič zlé na tom mať rád legendy. Bruce Lee sa stal skutočným mýtom populárnej kultúry v 20. storočí a treba povedať, že jedným z najpríťažlivejších mýtov. Takto sa rodia legendy, takto vznikajú báje. Nechajme sa nimi očarovať, keď to potrebujeme, ale je úplne jasné, že tomu netreba veriť a klaňať sa tomu. Potom sa z Brucea a JKD stáva akési náboženstvo. Aj ja som bol veriaci ako chalanisko :) A rád na to spomínam, ale v určitom období musí prísť vytriezvenie. Ale mám Brucea rád a vždy budem a nie je to len z nostalgie. Je pravda, že aj keď podľa mňa bohvieako hrať nevedel a jeho filmy až na Enter the Dragon (ktorý je skvelý) majú mizernú úroveň, ale je radosť sa na neho pozerať. Mal bohovskú charizmu, doteraz podľa mňa neprekonanú (takmer ho dohnal Jackie Chan, ale ten má iný prejav a celkom iné vyznenie) a jeho filmy boli skutočne prvé, kde úder vyzeral ako úder a kop ako kop. Videli ste nejaký kung fu film z pred Bruceovskej doby? Ja áno, a bola to čistá hrôza. Takisto sa stal pre Číňanov hrdinom a oni ho potrebovali. Koľkí ľudia kvôli nemu začali s tréningom. No možno až desiatky tisíc, počas tých rokov. Pre ľudí bol obrovskou inšpiráciou. (Mimochodom aj Bas Rutten začal trénovať pod dojmom z Bruceových filmov...) Takže trochu úcty a rešpektu. Dodnes očarúva ďalších a ďalších ľudí a má stále nové generácie fanúšikov. Kto sa môže z hercov či bojovníkov pochváliť niečím takým? A keď si myslia, že to bol najlepší bojovník všetkých dôb, tak sa stali obeťou svojej naivity a mystifikačnej kampane okolo jeho osoby. Ale to nič, veď oni z toho vyrastú, ale to neznamená, že ho treba zase zhadzovať. Okrem iného - napísal jednu z najkrajších básní aké som kedy čítal. Naozaj. :D
hanuman999
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Příspěvekod hanuman999 » pon 09. srp, 2010 21:52

zazneli tu správy typu, že nebol dobrý bojovník. Ale to sa nedozvieme. Ja ho v každom prípade rešpektujem ako človeka, ktorý prišiel s niečím novým, a myslím si, že na tú dobu revolučným. Aj dnes je kopec škôl tradičným bojových umení kde sa nespáruje a kde je kladený nehorázny dôraz na drilovanie postojov, foriem atď, ale nezápasí sa. Tiež bola prevratná myšlienka eklektického bojového umenia, ktorý je mixom viacerých štýlov, veď prečo by boxer niekoho nemohol poriadne kopnúť do kolena? Jasné, poviete si, ale v tých časoch sa to nenosilo. Málokto si uvedomuje, že hoci to nebolo až tak dávno, svet bu a bs sa od tých čias neuveriteľne zmenil. Je pravda, že Bruce nebol prvý, kto s tým prišiel, ale práve on to ovplyvnil a ľudia ho poznajú, aj široká verejnosť. On sám bol parádne vymakaný, predvádzal príťažlivé kúsky ako one ich punch, kliky na dvoch prstoch jednej ruky, a predstavil na západe bojové umenie na filmovom plátne. Ľudí to vtedy dostalo. Čudujete sa? Veď to bolo čosi nové.
Ako bojovníka ho nikdy nespoznáme, lebo tých niekoľko údajných zápasov sú prezentované všelijako a každý vo viacerých verziách. Viem o jedinej ako tak vierohodnej správe a to, že ešte v Hong Kongu ako žiak strednej školy vyhral oblastný školský turnaj v boxe. Možno nič úchvatné, ale dokladá to, že bojové umenia mal rád a naozaj mu boli blízke. Ostatne v tých časoch ani nijaké súťaže neexistovali. Ak sa nemýlim v tých rokoch len vznikal, a dokonca po čase aj nakrátko zanikol, aby sa potom opäť vzkriesil, americký kickbox, okolo tej doby bol známy aj ako full contact karate. To bol asi jediný priestor, kde by sa mohol uviesť, ale nespravil to, môžme špekulovať či bolo preto, lebo si nemohol dovoliť riskovať prehru v dobe svojej slávy alebo z iných dôvodov. To je už teraz úplne jedno. Z dôvernejších zdrojov: Joe Lewis povedal, že Bruce nebol bojovník ale herec. Chuck Norris povedal, že spolu nikdy nebojovali, len trénovali alebo nejaký ten sparring, ale že Bruce bol na slušnej úrovni. Takže asi toľko k téme.
hanuman999
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Příspěvekod luen » úte 10. srp, 2010 17:29

4hanuman: V celku stebou souhlasim, akorat jsem presvedcen o tom, ze Bu nebylo v totalnich srackach. To tvrdil B.L. a postavil na tom svou marketingovou strategii. Je to lez jako vez. Byt jak uz jsem uvedl, vzdy budou skoly BU, ktere jsou tragicke, protoze hloupost, lenivost a odrbovani neni napad 20. stoleti :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron