Tradiční Taiji videa

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: Yang

Příspěvekod Janoj » pát 16. dub, 2010 22:17

luen píše:
Janoj píše:Luene, mě rozhodně žádnou hračku svým vyjádřením nebereš, jak na to vtipkuje PC.
Možná by sis měl trochu něco přečíst o Fu Zhongwenovi, abys příště trochu věděl koho kritizuješ. Nepátral jsem sice, kolik je mu tady na videu let, ale zemřel v 91 letech a myslím, že mu to praktikování taiji vydrželo až do konce jeho života.
Možná bys mohl sem postnout nějakého starého mistra wing chun (pokud možno někoho kolem 80-ti let), abychom mohli posoudit trochu jak tam vypadá ten jeho pohyb a co má obuto na nohách :wink:


Janoj, me do tvejch hracek nic neni, ale at se nam to nezvrhne v nejake osobni utoky. Ja nekritizuji to, ze se nekdo neni v 80-ti schopnej hybat jako 20-ti letej jura. Ja kritizuje nase pitomce, kteri to vetche hybani vydavaji za onen olymp - rozumime.
Neni problem v tom, mit za vzor dedeca, kterej byl bijec - ale mit za vzor dedecka jen kvuli tomu, ze je mu 80 a jeste se snazi o pohyb ... to je zase vec jina :wink:

Videicek s wing cheunakama, kteri jsou starsi nez 80 tady par je. Ale trochu nerozumim vazbe mezi vekem a tim, ze je nekdo bouchac - to ma nejakou primou nebo neprimou umeru???

A o boty slo u mladase, kterej odskakoval na botach, ktere klouzou na jakemkoli povrchu - cist pozorne a soustredene. Kdyz se venujes meditacnim a koncentracnim technikam tak ti nemuze koncentrace delat problem v realnem zivote, ne?


Ani já nejsem přítelem osobních útoků - zkus tam nějaký najít v těch mých dosavadních příspěvcích :wink: Možná, že jsem byl trochu tvrdší než jindy, ale to ta islandská sopka mi zkazila náladu a zasáhla mi do života, přestože se nechystám nikam letět.
V podstatě mi přišlo trochu líto, že tady zpochybňuješ jednu z ikon stylu Jang, ale budu se s tím muset holt nějak vyrovnat :(
Vazba mezi věkem a bojovým uměním není pro mě žádná. Měřítkem je jen dosažené kung fu (energie a čas).
To jen tady na bu.cz se stalo už tak trochu zvykem zpochybňovat právě kungfu těch starých mistrů (speciálně v tomto vlákně - taiji mistrů). Chtěl jsem se jen na ten wing cheun podívat také jen nezaujatýma očima a také na nějaké starší mistry, abych si to mohl porovnat. Nic víc, nic míň.

Jo, za ty boty se omlouvám. Máš pravdu, přehlédl jsem tam tu dlažbu s diagramem taiji, která byla ne v mém příspěvku, ale ještě dále zpět. Nějak jsem se ale nevšiml, že by mu to zvlášť klouzalo. Jinak pro tu zde zavedenou teorii samovolného odskakování figurantů by to ale měla být spíše výhoda a mělo by to být naopak věrohodnější, protože u klouzavých bot se člověku těžko odráží a odskakuje :wink: :lol:
Jinak ještě bych tě trochu poopravil. Nevěnuji se meditačním a koncentračním technikám v tom jaká je všeobecná povědomost. Jedině, že bys měl na mysli koncentraci při praktikování taiji - tak to potom jo, protože tam je ta mysl prakticky nejdůležitější :wink: :D
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

 

Re: Yang

Příspěvekod luen » pát 16. dub, 2010 23:16

Janoj píše:Ani já nejsem přítelem osobních útoků - zkus tam nějaký najít v těch mých dosavadních příspěvcích :wink: Možná, že jsem byl trochu tvrdší než jindy, ale to ta islandská sopka mi zkazila náladu a zasáhla mi do života, přestože se nechystám nikam letět.
V podstatě mi přišlo trochu líto, že tady zpochybňuješ jednu z ikon stylu Jang, ale budu se s tím muset holt nějak vyrovnat :(
Vazba mezi věkem a bojovým uměním není pro mě žádná. Měřítkem je jen dosažené kung fu (energie a čas).
To jen tady na bu.cz se stalo už tak trochu zvykem zpochybňovat právě kungfu těch starých mistrů (speciálně v tomto vlákně - taiji mistrů). Chtěl jsem se jen na ten wing cheun podívat také jen nezaujatýma očima a také na nějaké starší mistry, abych si to mohl porovnat. Nic víc, nic míň.

Jo, za ty boty se omlouvám. Máš pravdu, přehlédl jsem tam tu dlažbu s diagramem taiji, která byla ne v mém příspěvku, ale ještě dále zpět. Nějak jsem se ale nevšiml, že by mu to zvlášť klouzalo. Jinak pro tu zde zavedenou teorii samovolného odskakování figurantů by to ale měla být spíše výhoda a mělo by to být naopak věrohodnější, protože u klouzavých bot se člověku těžko odráží a odskakuje :wink: :lol:
Jinak ještě bych tě trochu poopravil. Nevěnuji se meditačním a koncentračním technikám v tom jaká je všeobecná povědomost. Jedině, že bys měl na mysli koncentraci při praktikování taiji - tak to potom jo, protože tam je ta mysl prakticky nejdůležitější :wink: :D


Sopka, to chapu, jsou tady jini, kterym to zhatilo plany a jsou v lepsi nalade, ale to neni podstatne. Konecne neni duvod byt z toho happy.

Tak to jsem se bud spatne vyjadril a nebo jsi nepochopil oc mi jde. Ja nezpochybnuji zadne ikony. Co zpochybnuji je davani jejich umu na odiv v tak pokrocilem veku. Vetsinou je pohled na ne spise smutnej nez neco k obdivovani. Viz. treba jako ona Yip Manova videa, ktera byla natocena tesne pred smrti ... Ja se na to nekoukam s radosti, ale se zarmutkem. Proc sem nepostujete videa jejich zaku, kteri jsou plni sily, umu atd ... nebo je to tak, ze si nekdo jen vari polivcicku na jejich slavnem jmene? Copak tito frajeri nikoho nic nenaucili, ze se musi porad dokola poustet oni nad hrobem. Jak vypada clovek dustojne s parkinsonem? Ja v tom nevidim nic nez uchylnou perverzi!

Videa starejch mistru wing cheun daval sifu do vlakna wing chun videa. Jen pro priklad tady je jedno:

http://www.youtube.com/watch?v=JiBMTLGfC3E

Nicmene zadne teatralnosti na tom videu nejsou, nikdo od nej neodlitava, cvici jen formu.

U klouzavejch bot se nemuze odrazit tolik vzad, ale skace o to vejs :wink: Krasne je videt, jak mu to klouze, kdyz uz chce ten rizenej doskok zabrzdit.
Preci lidi z tech zapasu co jsem daval Pavel je vice nez jasne, ze k zadnemu skakacimu efektu pri tai ji nedochazi. Kdyz jde o to nehrat komedii, ale predvest co v nich je, tak neni nutne sahat k temto ubohostem :wink:

Vice takovejch videicek, vice mladasu, kteri chteji delat cest sve skole poctivou cestou a mene nucenych proher v tui shou z ucty ke starym panum. - rozumime? :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ArchEron » sob 17. dub, 2010 10:30

PC: yang a cvicim honkongsku liniu isto poznas :) ale neviem co si mal namysli tym ze gde by sa tak to trenovalo ?
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Janoj » ned 18. dub, 2010 21:56

Luene, dík za vysvětlení. Ti staří frajeři, jak je nazýváš, to určitě další naučili, ale právě řada z nich jsou ti jejich figuranti na těch videí (viz. třeba to Sunovo video, kde cvičí mistr Fu Zhongwen se svým synem). Tady ho máme v opačném garde

http://www.youtube.com/watch?v=PAxd-b41 ... v-1r-12-HM

Myslím si, že se tam dají najít místa podle tvého návodu, který už uvádíš na str. 5 tohoto vlákna - ten bod 1)

Díky za to video wing cheun, i když to není cvičení s partnerem. Docela mě, příznivce taiji, mile překvapilo, jak jsou v té formě ty pohyby měkké a kulaté.

Co se týká posuzování toho samovolného odskakování, tak už jsme tu v tomto vlákně diskusi spolu měli a navrhuji, abychom si nechali každý svůj názor :wink:

Jen ti, ale chci ještě dát námět na přemýšlení a omlouvám se,že mi to napadlo až při čtení tvého posledního příspěvku.
Podle mě, video, které sem dal PC je snahou ukázat boj pomocí taiji. Nechci teď polemizovat, zda s taiji skutečně bojují a nebo ne. V té diskusi pod tím videem na youtube si to ne všichni myslí.Můj názor není podstatný, protože s taiji neumím bojovat.
Na co chci ale upozornit je to, že si myslím, že porovnáváním videí taiji, kde je prezentováno tui šou (push hands), s videi, kde se snaží s taiji bojovat je podle mého názoru není úplně jednoznačné.
Tui šou je párové cvičení, které má sloužit výhradně pro trénink tzv. naslouchání síly oponenta. Soutěže v tuišou osobně pokládám z tohoto pohledu za stejně nepatřičné jako třeba soutěže ve cvičení jógy (bohužel obojí se děje). Tuišou je pouze jeden krok (stupeň, kategorie) na cestě k volnému boji. Už to, že k sobě oponenti přijdou, přilepí ruce na sebe, dělají pohyby jako při řezání dřeva ruční pilou pro dva a pak čekají většinou na to odstrčení, nemůže být, podle mě, úplně situace reálného bojování.
Z výuky svého učitele jsem si odnesl také to, že co je vhodné pro trénink už nemusí být efektivně použitelné pro boj. Naštěstí on patří mezi ty, kteří na to dokážou otevřeně při výuce upozorňovat .
Pak já osobně ještě rozeznávám videa, která ukazují různé aplikace taiji forem také ve dvojici.

Něco v duchu tady toho
http://www.youtube.com/watch?v=ah27Ssf0ZRU&NR=1

A na samotný závěr jsem vlastně díky tobě objevil video, které by se ti mohlo líbit , a to nejen pro to, že je to na obou stranách s mladými lidmi, kvůli kterým jsem ti chtěl upřímně vyhovět.

http://www.youtube.com/watch?v=F3y8tLH0M_M
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » ned 18. dub, 2010 22:43

Janoj píše:Luene, dík za vysvětlení. Ti staří frajeři, jak je nazýváš, to určitě další naučili, ale právě řada z nich jsou ti jejich figuranti na těch videí (viz. třeba to Sunovo video, kde cvičí mistr Fu Zhongwen se svým synem). Tady ho máme v opačném garde


Aha, no kdyz to pises ...



Neni to muj salek kavy, ale to video je z meho pohledu vnimani bu mnohem, mnohem lepsi nez par predeslejch videicek v tomto vlaknu.

Janoj píše:Myslím si, že se tam dají najít místa podle tvého návodu, který už uvádíš na str. 5 tohoto vlákna - ten bod 1)


To take a hlavne tam ty nachytavky nejsou tak nabizene, kdyz se to dela moc okate, pusobi to pak zbytecne lacine - jestli mi rozumis.

Janoj píše:Díky za to video wing cheun, i když to není cvičení s partnerem. Docela mě, příznivce taiji, mile překvapilo, jak jsou v té formě ty pohyby měkké a kulaté.


NZ, ano jak jsem uvedl, neni to cviceni ve dvojici. Ve wing cheun je cast vyuky venovana zapasu na nohach (chum kiu), coz je latka tai ji. Nadarmo se nerika, ze wing cheun je tai ji jihu. Nicmene forma se da zacvicit ruzne a zalezi na tom s jakym napadem formu cvicim. Ta sama forma se da cvicit vybusne a dynamicky, ale tezko v takovem veku. Prave proto jsem si drze napsal o videa mladasu, kteri tu dynamiku jeste maji. Protoze tam je to videt - rozumime.

Janoj píše:Co se týká posuzování toho samovolného odskakování, tak už jsme tu v tomto vlákně diskusi spolu měli a navrhuji, abychom si nechali každý svůj názor :wink:


OK, ja take nikomu sve nazory nenutim. Jen je sdeluji a pravda, casto se necham unest svojim entuziasmem. Ale neni cilem, nekoho mentalne znasilnovat. Totiz, ne kazdy kdo mysli, ze cvici bu, je pripraven na to, co ho v boji muze potkat. Je pak dobre, kdyz si takovej clovek muze dovolit ten luxus si myslet, ze s nasilim se nepotka jen proto, ze neji maso, denne se modli a denne cvici sva dechova cviceni.

Janoj píše:Jen ti, ale chci ještě dát námět na přemýšlení a omlouvám se,že mi to napadlo až při čtení tvého posledního příspěvku.
Podle mě, video, které sem dal PC je snahou ukázat boj pomocí taiji. Nechci teď polemizovat, zda s taiji skutečně bojují a nebo ne. V té diskusi pod tím videem na youtube si to ne všichni myslí.Můj názor není podstatný, protože s taiji neumím bojovat.


Kdo fighti to takhle asi nevidi (vlastne je mi divne, ze tyto veci casto resi lide, kteri o fightu jen obcas slychavaji). Nikdo nebojuje podle tai ji nebo wing cheunu... Bojujeme podle toho, co zvlada nase mysl a nase telo ... Nebojuji styly, ale lidi. V konecnem dusledku s tim styl nema mnoho spolecneho (jen v zacatcich je to vhodna berlicka). Jsou lide, kterym zustane jakysi rukopis stylu, ale jsou i lide na kterych nepoznas vubec nic - to je spise individualni zalezitost. Podle ceho bojuji ti, jenz nikdy nic necvicili - to by pak byli chudaci uplne neschopni boje ... a ono tomu tak neni, takze ...
Ja tedy rozhodne zadnym stylem nebojuji a asi by me trefilo, kdybych se o neco takove nekdy pokusil. Mimochodem jak by toto resilo X mistru cbu, kteri jich cvici hned nekolik (tech bu) ... no chaos a zmatek v makovicich.

Janoj píše:Na co chci ale upozornit je to, že si myslím, že porovnáváním videí taiji, kde je prezentováno tui šou (push hands), s videi, kde se snaží s taiji bojovat je podle mého názoru není úplně jednoznačné.


S tim naprosto souhlasim a myslim, ze o takove srovnani se tady nikdo ani nepokousel.

Janoj píše:Tui šou je párové cvičení, které má sloužit výhradně pro trénink tzv. naslouchání síly oponenta. Soutěže v tuišou osobně pokládám z tohoto pohledu za stejně nepatřičné jako třeba soutěže ve cvičení jógy (bohužel obojí se děje). Tuišou je pouze jeden krok (stupeň, kategorie) na cestě k volnému boji. Už to, že k sobě oponenti přijdou, přilepí ruce na sebe, dělají pohyby jako při řezání dřeva ruční pilou pro dva a pak čekají většinou na to odstrčení, nemůže být, podle mě, úplně situace reálného bojování.


S tim castecne take souhlasim (konecne nastroj, ktery wing cheun pouziva - chisau je to same jako tui sau/shou), jen jsem zatim od vas (ty, sun, yvan, miro...) nevidel jedine video, kde by byl i ten dalsi krok, resp. ostatni kroky. A kdyz "fight", tak takova sracka, ze (vime o jaky zapas myslim) ... ale neni se cemu divit, metodika cviceni, tak jak je zde casto prezentovana, nikdy k nicemu podobnemu nepovede.

Janoj píše:Z výuky svého učitele jsem si odnesl také to, že co je vhodné pro trénink už nemusí být efektivně použitelné pro boj. Naštěstí on patří mezi ty, kteří na to dokážou otevřeně při výuce upozorňovat .
Pak já osobně ještě rozeznávám videa, která ukazují různé aplikace taiji forem také ve dvojici.


Rozumim, kdyz posiluji, take nebudu tuto slozku vyuky aplikovat zpusobem, ze frajere pojd a ja te uposiluji k smrti. Nicmene napis jake cviceni u vas ve skole, potazmo u vas na tai ji je prave to cviceni, ktere je efektivne vyuzitelne v boji?
Jestli se tedy v tai ji, jak casto slychavam nesmi nebo nemusi posilovat, nesmi nebo nemusi bouchat do pytlu a jinych aparatu, nesmi a nebo nemusi sparovat ... tedy krome rozcvicky, formy, tushou, aplikaci a qi gongu (ani jedno s bojem jako takovym primarne nestimuje), co se jeste za tajnosti praktikuje, ze se na konec zak vasi skoly na ten boj zacne pripravovat?


Janoj píše:A na samotný závěr jsem vlastně díky tobě objevil video, které by se ti mohlo líbit , a to nejen pro to, že je to na obou stranách s mladými lidmi, kvůli kterým jsem ti chtěl upřímně vyhovět.

http://www.youtube.com/watch?v=F3y8tLH0M_M


Na videa se v klidu kouknu rano a pak dam edit :wink: Nicmene diky za pratelsky ton 8)

Tak jsem se juknul a mam dotaz. Krom toho, ze jsou oba relativne mladi. To je fight? Strategie je jaka? Zkusim hadat: "neupadnout"? Vim o co jde v aplikacich pohybu formy, vim o co jde v tui shou, vim o co jde v treninku gung fu, potazmo bu, ale o co jde temto panum - to vi snad jen cinskej buh srandy :twisted: Ani jednoho z panu si nedovedu predstavit treba na setkani bu.cz. Resp. dovedu, ale byla by to rychla poprava ... natoz v boji :wink:

Ted vazne, ja jsem se ve svem pristupu strasne uskromnil, v podstate mi dnes staci jen to, ze nekdo primarne neresi jen estetiku a je schopen dat aspon jedno pekne kombo ve standardnim rezimu (co se tyka dynamiky, schopnosti plynule navazovat, sily, rychlosti, presnosti) a mit aspon fyzu na 3 komba. Coz je z pohledu normalniho vykonu (pro zdraveho cloveka vlastne tragikomickej vykon) absolutni minimum a v zadnem pripade takovej clovek nemuze hovorit o sebeobrane :!:
Cili nazev toho videa povazuji za spise marketingovej tah, nez za realnej popis toho co se na nem deje a prijde mi trosku pridrzle to v tomto svetle prezentovat :oops:
Nicmene neber to jako kritiku tve osoby, spise jen par nazoru k zamysleni. Ja myslim, ze by tai ji nemel byt prvni a uz vubec ne jediny styl, ktery clovek cvici. Snadno pak spadno do balastu esteticnosti a reseni mihotani kridel motyla. Nekdo si libuje v knihomolstvi, teoriich a hlta pribehy starejch masteru. Coz nemusi byt nic vadneho, pokud je to jen doplnek jeho gung fu. Pokud je to hlavni napln jeho trenalu - vysledek na sebe nenecha dlouho cekat. Ja teto jako intelektualske rovine pripravy neverim, protoze nikdy neprinesla zadne hmatatelne vysledky. Jsou z toho jen same subjektivni dojmy, neurcitych pocity zabalene do moudrych poucek slavnej mudrecu - zaklinaci formule, ale pri lamani chleba vysledek, po kterem zustane pachut v kusne a stud :wink:
Gung fu muze byt dobre, muze byt spatne, ale nesmi byt k placi :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Janoj » úte 20. dub, 2010 22:22

Luene,
škoda, že ti to moje poslední video nepadlo do oka. Přitom jsem se tolik snažil ( i jsem si to nechal potvrdit od člověka z dálného východu, kterého si vážím), že ti tu nepředkládám žádný brak. Buď jsi tak náročný divák a nebo jsi si ho pustil jen jednou a mohlo tě leccos uniknout :wink: . No nevadí, nedá se nic v tuto chvíli dělat.

Jestli ještě můj soukromý postřeh a názor na přípravu na boj. Myslím si, že pokud dané bu je dobrým uměním a taiji je pokládáno odborníky za top mezi bu, tak se jeho příprava neliší od jiných bu. Není důvod si myslet, že se v něm někde schovává něco zázračného, co potom po letech cvičení statických postojů, jednotlivých forem, sestavy, tuišou atd. najednou učitel vytáhne jako z klobouku a řekne a teď to teprve bude ta správná příprava na bojování. Už od statických cvičení,které patří mezi základní dovednosti (jibengong) se trénuje na bojování. Jinak samozřejmě je v ČR několik sifu (tj. učitelů bu) na taiji (Číňané i ti ostatní) , kteří mají celé školy bu a tradiční linie a ty by ti mnohem lépe to ozřejmili než já. Jinak díky moc za dosavadní diskuzi. Jen škoda, že jsme u takového důležitého tématu zůstali jen my dva.
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod roza » stř 21. dub, 2010 5:47

Janoj - ".....kteří mají celé školy bu a tradiční linie a ty by ti mnohem lépe to ozřejmili než já..."

A na co celá ta léta tedy čekají?Nechme toho.Dobře víme,že neozřejmí vůbec nic.....

K "potvrzení od člověka z dálného východu, kterého si vážím"....bohužel,vážit si lze za cokoliv,což není vždy ta správná kvalifikace k potvrzování nebo zamítání.Vzhledem k tomu,že mám hrubou představu o kom mluvíš,můžu tě ubezpečit,že přes spoustu pozitivních stránek podobní lidé boji rozumí jako čmelák bicyklu - a podle toho komentují....

Neboj,nezůstali jste sami :wink:

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod roza » stř 21. dub, 2010 7:14

no,když už to Ukrop -servus- zmínil,také bych rád věděl,kdo jsou ti odborníci?
A napovím,že by to chtělo zalovit ve vodách mimo čínský cirkus na kolečkách.... :wink:

Přikládám taky výrok člověka,kterého já si vážím:"As for dealing with an enemy in a fight, against a master-hand, please do not even consider it, if the adversary is not stiff and sluggish, even the famous masters of this boxing have no chance to apply their skills. These abuses are so big that ‘Taijiquan’ might soon become just a mere form comparable to a chess manual. "
A aby nebylo pochyb:"As masters of the original ‘Taijiquan’, I should recommend the Yang brothers Shaohou and Chengfu. They are also old friends of mine.....",o kom že je to řeč :wink:

Aby to nevypadalo,že "najednou" někdo pochybuje.........100 let se ví,že je to blamáž......a samotná blamáž je to ještě déle...

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod fakt » stř 21. dub, 2010 7:37

roza píše:no,když už to Ukrop -servus- zmínil,také bych rád věděl,kdo jsou ti odborníci?
A napovím,že by to chtělo zalovit ve vodách mimo čínský cirkus na kolečkách.... :wink:

Přikládám taky výrok člověka,kterého já si vážím:"As for dealing with an enemy in a fight, against a master-hand, please do not even consider it, if the adversary is not stiff and sluggish, even the famous masters of this boxing have no chance to apply their skills. These abuses are so big that ‘Taijiquan’ might soon become just a mere form comparable to a chess manual. "
A aby nebylo pochyb:"As masters of the original ‘Taijiquan’, I should recommend the Yang brothers Shaohou and Chengfu. They are also old friends of mine.....",o kom že je to řeč :wink:

Aby to nevypadalo,že "najednou" někdo pochybuje.........100 let se ví,že je to blamáž......a samotná blamáž je to ještě déle...

Roza


Do hradů z Písku kopou jen ti největší gauneři.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Janoj » stř 21. dub, 2010 8:48

Chlapci, tím odborníkem, který o taiji říká, že je to top mezi bu je He Jinghan a já nemám ani jeden důvod mu nevěřit :D
Jinak se omlouvám všem, kterých jsem se touto větou dotkl a případně urazil jejich bu. Příště budu opatrnější.

To Roza: Ten člověk z dálného východu je samozřejmě Tu-Ky Lam a odpověděl mi jen, že ten videoklip je dobrý. Samozřejmě můžu jen odhadovat, co ho jeho učitel taiji Ma Hong učí za bojování? Linie je to ale určitě ta jedna z nejpovolanějších :wink:
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod roza » stř 21. dub, 2010 9:53

Janoj - já samozřejmě obě jména předpokládal :D

Důvod nevěřit nemáš,protože i kdyby byl,nebudeš ho hledat anžto tě to nezajímá....i když je to skvělej chlap,o boji ví kulový....

Stejně tak TuKy - co ho Ma Hong učil nevím, ale umím si spočítat,kolik dekád zmařil ,než dospěl k prozření že si s nim každej trouba z Yiquanu vytře žlutou prdelku......A sám podává svědectví ne o tom,že by mu už na stará kolena nestačila fýza,nebo že by se do něj pustil mladej atlet,ale o tom,že po letech cvičení je absolutně nepřipraven na drtivou většinu normálních podnětů a ztrácí rovnováhu i přehled během několika okamžiků.O nějaké síle,jejímu cítění nebo využití nebyla řeč už vůbec....

"Master Yao is so good in using shi-li techniques in push-hands. Four years ago, when I first did push-hands with him, he often spun me around like a top, which gave me such a fright that my mind was totally blacked out. In other occasions, after he had unbalanced me, he did not release power to throw me out, but changed shi-li techniques to move me to other directions – left, right, front and back. I was moved around, not able to stand properly, like a drunken man. No matter how hard I tried, I could not get out of his control. I just felt I was sucked in by his power, and did not know what he did to me. It took me three years to understand what he did, and understand why he said practicing shi-li more can improve our push-hands skill. "

Kdybys to byl líný počítat,pomohu:"....I started learning Taijiquan from 1972..." - až k zmíněnému citátu datovanému k 2004 je to 32, slovy 32,let.....

Takže,co že je to za bojování? :wink:

Takže? :wink:

PS:Jen tak zlobim,mám dnes rozvernou a jsem vrlý...... :lol:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Janoj » stř 21. dub, 2010 9:59

ukropcany píše:Aha, potom sorry, ja som myslel, že tých odborníkov je viac a sú aj z radov iných BU... Ale ak toto je "dôkaz", tak potom na to ťažko niečo povedať...


Dobře, tak se opravuji, ale jen částečně, protože jeho doménou je bagua a nikoliv taijiquan - a to je ten hlavní důvod, proč jsem ho zde uvedl :wink:
Nakonec ti nic nebrání v tom se zeptat na názor lidí, kterým důvěřuješ ty a pokládáš je za odborníky v bu.
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Janoj » stř 21. dub, 2010 10:48

roza píše:Janoj - já samozřejmě obě jména předpokládal :D

Důvod nevěřit nemáš,protože i kdyby byl,nebudeš ho hledat anžto tě to nezajímá....i když je to skvělej chlap,o boji ví kulový....

Stejně tak TuKy - co ho Ma Hong učil nevím, ale umím si spočítat,kolik dekád zmařil ,než dospěl k prozření že si s nim každej trouba z Yiquanu vytře žlutou prdelku......A sám podává svědectví ne o tom,že by mu už na stará kolena nestačila fýza,nebo že by se do něj pustil mladej atlet,ale o tom,že po letech cvičení je absolutně nepřipraven na drtivou většinu normálních podnětů a ztrácí rovnováhu i přehled během několika okamžiků.O nějaké síle,jejímu cítění nebo využití nebyla řeč už vůbec....

"Master Yao is so good in using shi-li techniques in push-hands. Four years ago, when I first did push-hands with him, he often spun me around like a top, which gave me such a fright that my mind was totally blacked out. In other occasions, after he had unbalanced me, he did not release power to throw me out, but changed shi-li techniques to move me to other directions – left, right, front and back. I was moved around, not able to stand properly, like a drunken man. No matter how hard I tried, I could not get out of his control. I just felt I was sucked in by his power, and did not know what he did to me. It took me three years to understand what he did, and understand why he said practicing shi-li more can improve our push-hands skill. "

Kdybys to byl líný počítat,pomohu:"....I started learning Taijiquan from 1972..." - až k zmíněnému citátu datovanému k 2004 je to 32, slovy 32,let.....

Takže,co že je to za bojování? :wink:

Takže? :wink:

PS:Jen tak zlobim,mám dnes rozvernou a jsem vrlý...... :lol:


Víš, mohl bych ti namítat a ptát se, jak toto o He Jinghanovi víš, když s ním necvičíš. Ani já jsem ho nikdy neviděl bojovat, ale když ho vidím, co na těch seminářích, na kterých jsem byl, předvádí při demonstracích aplikacích, tak se Ti opravdu přiznám, že bych se mu neodvážil postavit ani ve snu :wink:

U Tu-Ky Lama to nevím vůbec a skutečně vycházím jen z toho, jak tomu taiji v porovnání s jinými rozumí, ale po pravdě řečeno, když teď v důchodu stojí v Zhan Zhuang denně i dvě hodiny, tak snad se to na jeho central equilibrium a jing mohlo odrazit :wink:
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod roza » stř 21. dub, 2010 11:17

Janoj - víš že TuKy je náš společný zájem,jeho snahu něco změnit velmi oceňuju a jistě se na něm odrazila.....ale těch promarněných 30 let ho v mých očích diskvalifikuje z pozice "potvrzovače" čehokoliv.Tím spíš taiji.

Nic si z toho nedělej,pana He nikdy nikdo neviděl bojovat.Ano,můžem tu diskutovat o tom, jestli to můžu říct,když s nim netrávím celý život........ale myslím,že by to bylo jen chytání se stébla tonoucím.Taky se můžem dohadovat,že já ho potkal 2krát,kdežto ty 5krát......

Předesílám,že je to příjemný,sympatický chlapík se kterým rád strávím čas debatou o čemkoliv.Ale on neučí bojovat,sám tak netrénuje,tak jak by mohl......Podívej se na provedení jakékoliv aplikace,poslechni si jakékoliv vysvětlení,přečti si nějakou jeho úvahu.....mimo,kulový.....co se bojování týče.

Bez snižování - že by ses mu neodvážil postavit bohužel není relevantní údaj ohledně jeho bojových dovedností.....

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod ANTIKRIST » stř 21. dub, 2010 13:33

Pořád jen HOVNA :lol:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

.

Příspěvekod luen » stř 21. dub, 2010 14:06

ANTIKRIST píše:Pořád jen HOVNA :lol:


Vladiku jdi do haje, konecne je tady zajimava diskuze a k janojove radosti na to nejsme sami.

4Janoj: ja uz se te na to nejspise ptal, ale jak dlouho cvicis plz. Jen abych predesel, ze chci stourat (jasne ze chci). Jde mi o to, ze si netroufas odpovedet na trivialni dotaz ohledne metodiky, a cviceni, ktere vede k fightu ...

Proc "vetsina" diskutujicich z vnitrnich stylu, zakonci argumentaci tim, ze jeste necvici dostatecne dlouho a ze vlastne zacinaji. Po 10 a 20 letech jsou teprve na zacatku? Kluci a holky neni vam na tom neco divne??? Jestli vam nekdo namlouva, ze cviceni gung fu je o tom, byt vecny zacatecnik, tak vam radim - nenechte ze sebe delat idioty. Ani ikonama stylu, nejspise budou ikonama jen proto, ze jim prochazi tak dlouho delat z lidi idioty :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod mnich » stř 21. dub, 2010 14:59

mnich píše:Proste lokty dovnitr smrt ve vocich a jedem :) :) :)


:-)

zdravim, zastavte se zase nekdy napokec pane
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod luen » stř 21. dub, 2010 16:05

mnich píše:
mnich píše:Proste lokty dovnitr smrt ve vocich a jedem :) :) :)


:-)

zdravim, zastavte se zase nekdy napokec pane


Ahoj Ata, tak napis nebo zavolej kdy se ti to hodi a dame rec :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Janoj » stř 21. dub, 2010 16:18

luen píše:
ANTIKRIST píše:Pořád jen HOVNA :lol:


Vladiku jdi do haje, konecne je tady zajimava diskuze a k janojove radosti na to nejsme sami.

4Janoj: ja uz se te na to nejspise ptal, ale jak dlouho cvicis plz. Jen abych predesel, ze chci stourat (jasne ze chci). Jde mi o to, ze si netroufas odpovedet na trivialni dotaz ohledne metodiky, a cviceni, ktere vede k fightu ...

Proc "vetsina" diskutujicich z vnitrnich stylu, zakonci argumentaci tim, ze jeste necvici dostatecne dlouho a ze vlastne zacinaji. Po 10 a 20 letech jsou teprve na zacatku? Kluci a holky neni vam na tom neco divne??? Jestli vam nekdo namlouva, ze cviceni gung fu je o tom, byt vecny zacatecnik, tak vam radim - nenechte ze sebe delat idioty. Ani ikonama stylu, nejspise budou ikonama jen proto, ze jim prochazi tak dlouho delat z lidi idioty :wink:

To víš, že mě to potěšilo, že v tom nejsme sami, ale pořád to ještě není ta správná podpora od těch sifu :wink: Nebo ty bys to nechtěl?
S taiji jsem se seznámil v roce 2001 naučením se sestavy 24 forem stylu Jang. Z těch jednotlivých kategorii tréninku taiji si cvičím základy a formu. V tom, co cvičím se rozhodně nepokládám za začátečníka. Nejsem sice žádný mladík, jako třeba ty, ale umřít se ještě nechystám, tak se nikam neženu. Už v tom předcházejícím příspěvku, který trochu vzrušil Ukropa :wink: s tím top level, jsem ti psal, že už od začátku tréninku bu se trénuje podle mě na bojování. Je to můj názor a nemusí být správný a právě čekám třeba na tvojí reakci jako sifua o jehož umění bojování jsem nikdy nepochyboval (ale to už bych se v tomto vláknu opakoval) a i na tu reakci těch sifu dalších.
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ArchEron » stř 21. dub, 2010 17:26

Luene pokusim sa ty to ozrejmit ale us som to tu samyzda spominal.Preco zikaji ze prave cvicreni na fight pride po 10 20 letech? samozrejme je to blbost ale,neake ty roky makas zaklady ale je nakazdom individualne jako cvici a za aky cas to stravy.Jde oto ze v tjq sa zacina uplne od zakladu jako se uci 5 rocne dite a musis jit krok za krokem(samozrejme ze ty to pojde rychleisie ako 5 rocnemu decku)ale proste musis se vsechno naucit od zaciatku, spravne stat spravne pohyby a principy a neaku dobu trva kym ten princip stravis a as pak as budes mat zvladnuty jeden mozes sa ucit druhy.Preto ze sa ide presne podla vyuky ako od maleho decka tak aj kazdy co cvici podla toho ide a 5rocne nebo 9 nebucha hned pytle lapy a neposiluje atd,samozrejme jak bdues makat a budes to rychlejsie zvladat tak sa aj ktomu skvor dostanes.Proste tento cas je venovany vybudovat si zaklad a navyky na principi systemu atd.. jako ja sa tes stimy uplne nestotoznuji:) ale proste system je tak dany nemoze si tam kazdy priradit co si mysli ze by sa malo teras robit proste v systeme jeto tak.Ale nikto nepovedal ze sa nebucha pytel lapy atd..proste vse ma sve misto v systeme kedy sa to ucis. Jako mne to taky stve :) ale nic my nebrani abych nemakal cinky,posilovacky,lapy,pytel atd a pak casem as se stym zacne tak budu mat nadbehnuto .8)
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron