Kakie

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Gino » pát 23. dub, 2010 10:40

Twl jendisi, to si ze me delas legraci... :roll:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod Jendis » pát 23. dub, 2010 10:46

Gino píše:Twl jendisi, to si ze me delas legraci... :roll:


ani ne,proč??? Ke cvičení Kakie jsem svůj názor vyjádřil....... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Moto » pát 23. dub, 2010 10:47

Je jasne, ze pokud je topik o Kakie cili o karate, tak ze se zacne mozna rozebirat i trochu neco jineho z oblasti karate viz. treba ty nestastne nizke/vysoke Shotokan postoje...Souhlasim, ze by se melo diskutovat o Kakie a chapu, ze treba Runar napsal, ze se napriklad v Shotokanu tato metoda nepouziva. To podle meho nazoru bylo ok...Problem vznikl az v miste o postojich v Shotokanu, do cehoz jsem i ja osobne zasahl, nic mene az teprve poznamky o boxu, cili o necem, co s karate vubec nesouvisi rozpoutalo Flame...
Premyslel jsem, jestli kdyz necvicim MT, box atd...jestli bych psal do diskuse o jejich technikach...Jeste jsem to zatim neudelal, jelikoz o tom vim jen v teoreticke rovine...Kazdopadne kdybych do takove diskuse napsal, zrejme by to nebylo ve stylu "zlate karate", jelikoz vim, co by to rozpoutalo...
Podivejte, myslim si, ze kazdy, kdo se necemu venuje srdcem, nehlede na styl, dela uslechtilou vec. Bojova umeni by v lidech mela krome bojoveho ducha posilovat i miru tolerance a respektu k ostatnim. Cvicim karate, ale nikdy jsem verejne nehanil ani jeden dalsi styl, abych vyzdvihl to sve bojove umeni. Myslet si mohu cokoli, ale nemam zapotrebi neco takoveho delat verejne ani z nejakeho principu nadrazenosti meho stylu. Choval bych se totiz tak, jako nasi politikove, kteri se vlastne handrkuji o stejne "chujoviny" jako zdejsi "mistri" nebo predstavitele toho sveho stylu.
Vecnou diskusi na urovni beru, ale to hnojareni, co tu vzniklo bych cekal prave spis od nekoho, kdo v zivote zadbe BU nebo BS nedelal....Zamysleme se sami nad sebou. A zejmena my, kdo ucime sve zaky tomu nasemu BU, bychom se meli obzvlast zamyslet...

Hezky den!
Naposledy upravil Moto dne pát 23. dub, 2010 11:00, celkově upraveno 1
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod Picard » pát 23. dub, 2010 10:56

RUNAR píše:4Picard:
Tady to jen tak nezkončí, furt někdo píše nějaký OT blbosti, stálo by za úvahu rozdělit topik.
Tak jen pro informaci - moderování těchto "diskuzí" jsem vzdal více jak před rokem a informoval o tom redakci s patřičným vysvětlením. Tzn já ti v tomhle nepomůžu.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 23. dub, 2010 11:07

Jaká žumpa??? Tome.....tady nešlo o žádné osobní napadání,nebo tak něco........

EDIT - Koukám,že jsi to upravil. OK.........K OT to sklouzne skoro vždy. Asi bych rozlišoval situace,kdy se lidi urážejí,napadají a situace,kdy třeba nejsou moc k tématu,ale snaží se reagovat slušně. Nicméně,to je pouze můj názor.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Picard » pát 23. dub, 2010 11:13

Tak žumpa to tu opravdu je, upravil jsem to jen z estetických důvodů ne faktických :-) Myslím tím celkově, jednotlivě se asi dají najít vlákna, kde se diskutuje nějak rozumně. Tak dvě asi :D Kdyžtak prosím do SZ ať tu nebráníme "diskuzi" :-D
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 23. dub, 2010 11:15

V pohodě,nehodlám to dál rozebírat. Ty koukáš nějak,já jinak....... :wink: 8) Jsme lidi,každej máme svůj názor :wink: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » pát 23. dub, 2010 11:50

Jendis píše:4 Runar - ehm......stojí Ti za to stavět se neustále do opozice???? Víš vůbec,co obnáší práce,kterou Defendu dělá????(Evidentně ne,jinak bys nepsal to,co jsi napsal).


No a potřebuju o někom a nebo něčem vůbec něco vědět abych to tady hodnotil a kritizoval?
Lidi tu píšou o Karate a neví o něm vůbec nic.

Už chápeš?

Lidi jsou tady dost neinformovaný, a nezdá se mi když tu někdo píše o Karate nesmysly a nemá tucha co to borce stojí dřiny, potu, bitek, překonávání sebe sama.
Nemaj tucha jak tvrdě Karatisti trénujou, proto budu takovým lidem psát co si myslim.
A když tu lemplové co takovým borcům nesahaj po kotníky píšou blbosti tak se ozvu.

Že nevím nic o práci co dělá defendu? Nevím, ale stejně jako on neví nic o mně a píše tu blbosti.

Tady názorně vidíš jakej mám pocit ze zdejších pisálků co píšou a vědí o věci kulový.



Tvůj post Jianovi:
Jian reagoval velmi slušně a věcně, má právo tady psát jako každej jinej.Proč na něj vytahuješ nějaký věci ze setkání se zbraněma? Jak to souvisí?Tohle cos mu napsal je totálně mimo.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 23. dub, 2010 11:58

RUNAR píše:


Tvůj post Jianovi:
Jian reagoval velmi slušně a věcně, má právo tady psát jako každej jinej.Proč na něj vytahuješ nějaký věci ze setkání se zbraněma? Jak to souvisí?Tohle cos mu napsal je totálně mimo.


Vidíš,to si nemyslím......já byl taky slušný a věcný. Myslím si,že Jian ani nemůže tušit,o čem Ucrop píše,protože je(co se týká BU) prakticky bez praktických zkušeností ( to ,prosím,nebrat jako shazování - toho jsem opravdu dalek - je to podobné,jako vysvětlovat někomu,kdo v životě nespároval,o čem je sparring(laicky řečeno). Z mého pohledu,samozřejmě.


RUNAR píše:
No a potřebuju o někom a nebo něčem vůbec něco vědět abych to tady hodnotil a kritizoval?


Proto jsem se Tě ptal jestli potřebuješ být za každou cenu v opozici. Evidentně jo,takže - díky za odpověď.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » pát 23. dub, 2010 12:21

Jendis píše:
RUNAR píše:No a potřebuju o někom a nebo něčem vůbec něco vědět abych to tady hodnotil a kritizoval?

Proto jsem se Tě ptal jestli potřebuješ být za každou cenu v opozici. Evidentně jo,takže - díky za odpověď.


Hm, takže když ukazuju jak lidí píšou blbiny a nemaj tucha a čem píšou tak jsem věčná opozice?
Nejsem opozice z principu, a nikdy takovej nebudu protože bejt proti všemu v opozici je naprostá hloupost, na tom se asi všichni bez problémů shodneme i na jaře v topiku kakie ne?
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » pát 23. dub, 2010 12:22

Kluci a líbí se vám aspoň ty videa, co sem semka dal? :cry: :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 23. dub, 2010 12:31

Esli se ty videa týkaj kakie tak seš tady dost OT.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jian » pát 23. dub, 2010 15:22

Jendis: pises nesmysly a navic to zacinas tvrde zatahovat do osobni roviny stejne jako predtim Ukrop s Pucmazem.

Pokud nesouhlasis s mym nazorem - totiz ze tuhle diskusi zacal Ukrop uplne zbytecne zaplevelovat off-topicem - tak si nech nejake reci o zkusenostech na koledu a radeji argumentuj proc se mnou nesouhlasis a proc sem podle tebe ta jeho veta o xboxu patrila.

Me je uplne jedno, zda je Ukrop (nebo nakrasne i ty) vetsi "zabijak". Uvedom si, ze tady ted diskutujeme a nejsme nekde v telocvicne na sparringu. Takze pokud si nedokazes svoje nazory, komentare a prispevky rozumne obhajit v ramci diskuse, tak radeji mlc. Nebo si snad ted mam myslet, ze jezdis na ty setkani prave kvuli tomu, abys tu pak v pripade potreby mohl vytahovat podobne poznamky jako zrovna ted? Ja bych tu k tomu sparringu nakonec mohl take napsat svoje... pro zmenu z hlediska bezpecnosti... a moc prijemne by to nebylo. Po tomhle svem prispevku nicmene radeji doufej, ze uz spolu sparrovat nikdy nebudeme.

Co mi vadi (proc jsem vubec zacal reagovat) je to, ze puvodne se mi tahle diskuse docela zamlouvala a byl jsem rad, ze se z ni dozvim neco noveho. Nez sem napsal Ukrop a cele se to nasledne zvrhlo - kvuli uplne zbytecne poznamce, ktera snad s karate nijak nesouvisi. A jeste vic mi vadi, jak se k tomu nasledne postavili jini tady a zacali hledat duvod vsude jinde, jenom ne prave u toho jeho prispevku.. to bylo vlastne jenom takove "zpestreni", ze.
Naposledy upravil Jian dne pát 23. dub, 2010 15:45, celkově upraveno 1
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jian » pát 23. dub, 2010 15:26

Zvlastni je, ze treba Moto ma na tuhle vec v zasade uplne ten stejny nazor... viz "Problem vznikl az v miste o postojich v Shotokanu, do cehoz jsem i ja osobne zasahl, nic mene az teprve poznamky o boxu, cili o necem, co s karate vubec nesouvisi rozpoutalo Flame... Premyslel jsem, jestli kdyz necvicim MT, box atd...jestli bych psal do diskuse o jejich technikach..." etc...

A do nej uz Jendisi nerypes proc?? Nemas na nej snad co vytahnout?
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » pát 23. dub, 2010 15:56

...zlate fullkontaktne sporty :wink:

Jian-este dlho sa budes lutovat a ponosovat sa :?:

Proti Karate, kde su bucha a maka a rozdavaju rany som nikdy nic nemal a ani mat nebudem...jedine co mi vadia su ludia kt. budu vymyslat rozne vyhovorky,teoremy atd..

Hellas- tvoje videa co si postol sa mi pacia :wink: ň

Runnar- to ze Okinawa Karate bol system pre obycajnych ludi som povedal Ja a nestastne som sa vyjadril..bol to system,kde obrana ktora sa riesila bola hlavne proti beznym najcastejsim poulicnym utokom..toto tvrdil aj Choki Motobu..urcite neriesili obranu proti dlhym kombinaciam zakoncenych highkickom,obranu proti omoplata a dajme tomu kneemountu a kopec veci z MMA,kedze sa s tymito utokmi nestretavali..su to vysokospecifikovane utoky novodobych "gladiatorov",bezni ludia nevedia ani presne udriet priame Cuki povacsinou..

Tento topic,bude o chvilku topicom mesiaca..zopar prispevkov k teme o kakies a zvysok su pitchoviny poriadneho rangu :roll:
Naposledy upravil marcelo dne pát 23. dub, 2010 17:24, celkově upraveno 2
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jian » pát 23. dub, 2010 16:03

marcelo: ja se nelituju, ale v pripade zajmu muzu litovat tebe... za ten prispevek z cca 8h. :wink:
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » pát 23. dub, 2010 16:06

Jian píše:marcelo: ja se nelituju, ale v pripade zajmu muzu litovat tebe... za ten prispevek z cca 8h. :wink:


..kludne mozes.. a neprestavaj :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 23. dub, 2010 16:49

Jian tady akorát podle mě trefně psal, kde vznikal problém, to nijak nesouvisí s nějakým sparringem na kterým byl.
Prostě napsal svůj názor a hned je umlčovanej naprosto MIMO argumentama.

Marcelo:
Taky jsem pár věcí četl ale beru je z velikáááááááááánskou rezervou.

Jak píšeš, většina lidí ani neumí dát dobrej direkt, natož kop, a v Karate trénuješ s parťákama co maj tyhle techniky fest našlapaný a to hlavně v kombinacích, tudíž ne proti běžnýmu útočníkovi.Karatisti se nejvíc porovnávali mezi sebou jak dřív tak dnes. :wink:
Co jsem cvičil s Karatistama tak útoky byly dost našlapaný, rychlý a razantní, načasovaný a bez předpohybů, takhle BFÚ (běžnej Franta útočník) neútočí.

Žádnej strikerskej styl včetně boxingu a muay thai nemá zavedenou obranu proti některým moderním MMA take downům, na tom se asi shodneme všichni.
Boxing navíc nemá vůbec obranu proti kopům, natož hodům a porazům to ale neznamená že se přestane cvičit, nebo že je nějak špatnej, je podle mě důležitý aby lidi udržovali a rozvíjeli ZÁKLADNÍ systémy ze kterých se potom dá mixovat.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 23. dub, 2010 16:55

4 Jian - potřetí a naposledy,NERÝPU a NESNAŽÍM SE TĚ URAZIT. A klidně s Tebou zase pospáruju (a můžeš mi i rozbít hlavu,nebylo by to poprvé a ani naposledy).

Ucropova věta o "zlatém x-boxu" dle mého patřila tomu,že zatímco tam se řeší výsledek(A ne už tolik metoda,jak se k tomu výsledku došlo),tak tady někteří řeší metodu a výsledek je pro ně až na druhém místě.

Už chápeš?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » pát 23. dub, 2010 18:26

marcelo: aspoň někomu :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků