Obrana rodiny

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Jendis » úte 04. kvě, 2010 9:50

Je to zhruba tak,co píšou kluci nade mnou. Nějakej speciální trénink,to fakt ne. Manželka ví,že lidi okolo sebe sleduju a že jí dám najevo,že se něco děje(i to kolikrát sama vycejtí - změna v mém chování). Mám trošku výhodu v tom,že má paní má skoro 190 cm a umí se o sebe postarat - verbálně velmi dobře,fyzicky v podstatě taky(tím netvrdím,že pokud bude útok zaměřen přímo na ní,že obstojí,to nemůže říct nikdo)- velmi se ale bavím,pokud do mne (nebo do ní) někdo "zavandruje"........co se týká "převzetí iniciativy",je úžasná :wink: :twisted: Už jsem ji viděl vzít maníka po palici flaškou od vína........ (a ví,že se na mne nemá věšet,když se něco děje.....sice na začátku má tendence se stavět mezi mne a případného agresora,ale v momentě,kdy cítí,že po dobrém a slovně to nepůjde,naopak se mění ve velmi dobrého spojence-kooperace jí jde náramně!!! ) - kdysi dávno si prošla pokusem o znásilnění,nepodařeným - ubránila se - od té doby (asi) nemá moc pud sebezáchovy....můžu do ní hučet,jak chci,aby se kdyžtak ztratila,že nejvíce mi pomůže,pokud zavolá cajty....ani prd,jen se ušklíbá,že mne v ničem nenechá samotného......na jednu stranu je to super,na druhou mám vždycky hrachy.......ale těch hnusnejch zážitků bylo jen pár(tři) ,tak zatím pohoda.
Cvičívala TaiChi(chce se k tomu znovu vrátit,jen neví kam....byla se tuhle podívat do klubu,kde cvičila a hned měla tendence učit instruktora,jak má bouchat - že prej to ten "vocas" neuměl......:lol: ).......+ s námi čas šermovala(šlo o život,vždycky se přepnula do bojového módu......ať prej to za něco stojí).

S klukama jsem doma cvičil takové věci jako ječení(pokud by šel někdo po nich) + taktiku (ve smyslu toho nechodit moc blízko k cizím lidem,nenastupovat k nikomu do auta,chodit středem chodníku atdatd) + nebát se oslovit cizí lidi,pokud by náhodou potřebovali pomoci,kdyby je někdo obtěžoval. To ne kvůli sobě,spíše kvůli nim.....začal jsem s tím,když tenkráte v Havl.Brodě ten pedofil odvedl kluka přes celé město,znásilnil ho a zabil(synek toho generála AČR).....+ kvůli šikaně. Ať se nebojí se ozvat.

Se starším klukem máme trochu nacvičeno,že kdyby něco,vezme roha a zavolá 158 (telefonovat umí,semotamo na něj vybafnu,ať mi řekne číslo + to,co má říct do toho telefonu). I když je trochu(trochu víc) "bojínek",tak tohle pochopil a ví,proč to má udělat tak,jak jsem to po něm chtěl.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod TongPo » úte 04. kvě, 2010 10:05

Jendis píše:...má paní má skoro 190 cm a umí se o sebe postarat - verbálně velmi dobře,fyzicky v podstatě taky...

Jo ahá, teď už je mi to s těma tvýma věčnýma zdravotníma problémama jasný - seš doma bitej, viď? :twisted: Když zapomeneš vynést koš, umeješ špatně nádobí, vypereš "barevný a světlý" dohromady... :lol: :P :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 04. kvě, 2010 10:26

Kdyby to tak bylo.....tak bych byl asi i rád :wink: :lol: 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Obrana rodiny

Příspěvekod Makoto » úte 04. kvě, 2010 10:32

BizonCZ píše:Zdravím,

chci se zeptat, zda má někdo z Vás zkušenosti s nějakým systémem, který by se krom standardních věcí zabýval i sebeobranými situacemi, kdy musíte čelit protivníkovi/kům ( neozbrojeným i ozbrojeným ) s přítelkyní a dítětem, s přítelkyní a kočárkem, se samotným dítětem ( nedej bože dětmi ). Dítě mám na mysli v rozmezí cca 0-8 let.

A pokud ano, zda by nebylo možné popsat či naznačit drilly nebo metody "reálného" nácviku z daného systému. Jelikož si nedovedu představit, že bych si vzal vlastního syna či jiné dítě na modelovku a tam by mi na něj někdo řval a ohrožoval čímkoliv.

Osobně jsem toho moc nenašel, krom jedné výukovky, mám pocit Sammyho Franca, kde provádí modelovku s panenkou v náručí proti útočníkovi s nožem.

Předem díky za jakékoli info.

Zdar, KFM to ma take. Ostatne tohle me prekvapilo, kdyz jsme byli na prvni seminari Car Fight a oni rozlisovali v sebeobrane, kdyz mas v aute rodinu a kdyz jsi sam.Nejdrive jsem myslel, ze to je jen v legraci, ale pak jsem se bavil s jednim Spanelem, ktery to vedl a potvrdil mi, ze to tam je.
Nejde vsak o nejaky specialni system/program, spise o varianty "s rodinou muzes udelat tohle" a "bez rodiny si muzes dovolit tohle"
Napriklad nas ucili, jak prenest boj za auto (pokud te nekdo napadne) a ne vedle auta, kde by se na to mohli koukat vydesene deti a mohly by videt, jak otec ukusuje ucho a snazi se vymlatit z toho parchanta dusi...a zuby ;-)
Jinde jsem to nevidel, ale to neznamena, ze to neexistuje.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » úte 04. kvě, 2010 16:07

Na druhou stranu si myslim, ze kazdej kdo se o praktickou sebeobranu vazneji zajima, tak si veci ohledne ochrany rodiny vysklada sam. Nepotrebuje vyhazovat dalsi penize z rodinneho rozpoctu za to, aby vam nekdo na "specialnim" seminari rekl, ze rodinu je nutne chranit a ze maji zdrhat, schovat se a privolat pomoc. Nechci tim nijak snizovat vaznost situace ve ktere se uz nekdo bohuzel ocitnul a nekoho to bohuzel jeste ceka, ale rodine staci, kdyz vi jen tolik, aby celou situaci jeste nezhorsili.
Deti se za nas bit nebudou a jde jen o to, aby vedeli co maji udelat proto, aby se z nich nestali pripadne rukojmi a nebo neco na ten zpusob.

Jestli muj syn uvidi, jak nekoho mlatim v tu chvili neni to nejpodstatnejsi, hlavne kdyz nevidi jak nekdo znasilnuje jeho mamcu a nevidi, ze se na to kouka jeho tata, kterej si strachy nadelal do kalhot a nic vic nedela :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 05. kvě, 2010 13:04

luen píše:
Jestli muj syn uvidi, jak nekoho mlatim v tu chvili neni to nejpodstatnejsi, hlavne kdyz nevidi jak nekdo znasilnuje jeho mamcu a nevidi, ze se na to kouka jeho tata, kterej si strachy nadelal do kalhot a nic vic nedela :wink:


No,Honzo.....možná to není to nejpodstatnější,ale věř mi,že vysvětlovat malýmu prckovi,proč jsi zrušil toho borca,není nic jednoduchého. A že se k tomu bude vracet :!:
Ke zbytku sice bez výhrad.......ale ani manželka neměla gut pocit.....vono je to fakt hnusný(co si budeme povídat) a to je dospělá a chápala,proč a jak.
14 dní se mne kluk skoro bál..... :? :( Vůbec netuším,co se mu honilo hlavinkou........a co kde vykládal,to fakt nevím.


4Standa - Ty wolle,že jsi včera odešel,mohl jsi se pobavit :lol: Na tej zastávce u Kaufu byli tři siláci a chtěli se prát :wink: Jsem juknul na hodinky a manželka měla za 10 minut dojet,tak jsem si řekl,že na ní počkám....že jsem se na to nevysral........miluju drsný teenagery :twisted: Nakonec jsem na ně nemusel sahat,ale byli drsnější,než papír od sekaný . Pobavil by ses taky....... :wink: 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » stř 05. kvě, 2010 14:05

Jendis píše:4Standa - Ty wolle,že jsi včera odešel,mohl jsi se pobavit :lol: Na tej zastávce u Kaufu byli tři siláci a chtěli se prát :wink: Jsem juknul na hodinky a manželka měla za 10 minut dojet,tak jsem si řekl,že na ní počkám....že jsem se na to nevysral........miluju drsný teenagery :twisted: Nakonec jsem na ně nemusel sahat,ale byli drsnější,než papír od sekaný . Pobavil by ses taky....... :wink: 8)


:oops: Tak to Tě musím příště doprovodit až domů. 8O
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » stř 05. kvě, 2010 15:00

Jendis píše:No,Honzo.....možná to není to nejpodstatnější,ale věř mi,že vysvětlovat malýmu prckovi,proč jsi zrušil toho borca,není nic jednoduchého. A že se k tomu bude vracet :!:
Ke zbytku sice bez výhrad.......ale ani manželka neměla gut pocit.....vono je to fakt hnusný(co si budeme povídat) a to je dospělá a chápala,proč a jak.
14 dní se mne kluk skoro bál..... :? :( Vůbec netuším,co se mu honilo hlavinkou........a co kde vykládal,to fakt nevím.


Tak za primarni povazuji ochranu rodiny ... hlavne Jendo musi byt pak jeste koho utesovat a komu vysvetlovat - rozumime :wink:
Naposledy upravil luen dne stř 05. kvě, 2010 15:01, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 05. kvě, 2010 15:00

To yo..... :wink: :lol: Manželka jen koukala,jak se omladina rozjela..... :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 05. kvě, 2010 15:01

luen píše:
Tak za primarni povazuji ochranu rodiny ... hlavne Jendo musi byt pak jeste koho utesovat a komu vysvetlovat - rozumime :wink:


no jasně ...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron