box nebo kickbox - kondicne i pro sebeobranu

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

box nebo kickbox - kondicne i pro sebeobranu

Příspěvekod hawk » čtv 30. črc, 2009 20:00

Ahoj profíci, věřím, že takových podobných dotazů tu byla přehršel, a věřte mi, že i ten internet jsem si už sám prošel. Nicméně, informace od lidi znalých problematiky je mnohem přesnější a užitečnější, než kdejaká webová prezentace.Mam po 30tce, chodim do rachoty "bilej límeček"´= sedavé zaměstnání = nějaká ta nadváha. Po přečtení většiny témat na tomto webu, mi přislo, ze výše zmíněné styly jsou zde pozitivně hodnoceny - tzn. aplikovatelnost v každodenním životě, utužení fyzické kondice a v neposledni řade také posileni sebedůvěry a psychické kondice. Nebráním se ani jiným nabídkám nebo názorům, nicméně, též souhlasím s tím, že většina tzv. tradičních bojových umění ( mám na mysli školy působící v České republice) jsou na hony vzdálenéné realitě.Sám jsem měl tu možnost je chvíli cvičit. "NO FLAME"

( pro upřesnění - mám na mysli metodiku třeninku v tuzemských oddílech a klubech bojových umění, nikoliv styly, jako takové. Všechno je v prvé řadě postaveno na samotných instruktorech, jak to které bojové umění umí předávat)

Chci dostat doporučeni na kluby, kde se mi dostane výše uvedeného, bez monstrozní reklamy a pohádek. Kde bude zohledněna moje momentálni fyzická kondice a schopnosti a tím pádem bude i nastaven odpovídající tréningový plán.

V prvé řadě mám zájem o skupinové tréninky pro veřejnost. Nejsem žádnej bijec nebo snad drsňák, takže nechci hned dostat za uši. :)

Takže, pěkně prosím o doporučeni, založená na Vaší zkušenosti nebo zkušenosti Vašich přátel, nikoliv na základe reklamy z internetu.

Abych nezapoměl, jedná se mi o kluby v Praze s tréninky večerních hodinách. Přes den si musím vydělávat na chleba :D

Mým cílem neni závodní kariéra (na to už je dost pozdě), ale mít možnost se naučit solidně se bránit, umět dát ránu a taky ji přijmout.


Díky moc všem.

Zdravím,

Hawk
hawk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 29. črc, 2009 23:00

 

Příspěvekod farmer » čtv 30. črc, 2009 20:47

Ahoj. Dobrá volba a v Praze určitě najdeš nějaký thai/kick/box, co tě bude bavit. Obdivuju a držím palce každému, co se sebou chce něco dělat. Bohužel necvičím v Praze, takže neporadím, ale někdo se tady najde. Co ti ale poradím do začátku - nečekej "zohlednění mé momentální fyzické kondice" :D :wink: zatnem zuby a jedéééém :twisted: Pokud vydržíš, bude to bomba, uvidíš :wink:
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pát 31. črc, 2009 18:26

Jednoznacne BOX... dobra volba je v BBC na Vinohradske. Vlastni zkusenost.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod defendu » pát 31. črc, 2009 18:47

Box nebo kick je bezesporu vynikající volba...snad jen pro upřesnění - získáš kondici,naučíš se dát ránu,neposereš se když ji sám dostaneš,určitě získáš větší sebevědomí (až začneš mít pocit,že už nejsi úplná trubka),pokud budeš jíst pořád stejně a nezačneš z důvodu toho "že fakt na tréninku makáš" s přežíráním,tak i shodíš na váze a zpevníš tělo,pokud budeš chtít někomu rozbít hubu taky fajn....jen tu sebeobranu tam moc nehledej - do rvačky super,ale proti noži,různýmu tahání,škrcení apod....no jsou to prostě sporty,na věci pro ulici musíš zajít ještě jinam :wink:

Přeju hodně úspěchů a zkus sem když tak později,až začneš opravdu někam chodit,napsat nějaký svý další osudy,postřehy atd.,mohlo by to inspirovat další lidi co na tyhle stránky zabloudí s tím,že by rádi "něco dělali"
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod marcelo » sob 01. srp, 2009 10:40

Defendu- pekne povedane,boxing je ako zaklad super,ale neskor doplnit o zapasovy a antizapasovy atribut v postoji,ak chces neskor ist sebaobrannym smerom :wink: Uniky z roznych typov kravat,objati za pas,hakovani a prdziavani paze a s druhou ta chce marovat do tvare,obrana proti uchopu za limec GI-bundy a kopu kolenom na slabiny alebo uderu hlavou atd.Rozne typy jednoduchych utokov kt. ti bezny masliak moze v krcme a kdetade urobit. goodluck
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: Hawk

Příspěvekod TFunken » sob 01. srp, 2009 12:35

Nazdar. Řekl bych, že jsme na tom podobně. 27 let, kravata, většinu času sedim na zadku. Někdy koncem loňskýho roku jsem začal boxovat a jediný, co bych tomu vytknul je, že jsem nezačal mnohem mnohem dřív :)

Jinak k tvýmu dotazu, jestli box nebo kick: asi od března chodím k chlapíkovi na kick box, ale stejně skoro nekopu. Pořád jedu ruce, sem tam nějakej ten low kick do pytle, ale spíš jenom tak okrajově. Nemůžu porovnat jak je to jinde (neb moje zkušenosti jsou prakticky nulové), ale řekl bych, že ze začátku je to spíš o těch rukách, takže to máš asi jedno co si vybereš. Důležitější než styl je, aby jsi měl dobrýho trenéra, kterej se ti bude věnovat a nebude tě používat jenom jako pytel pro ostatní :wink:
TFunken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06. lis, 2008 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » sob 03. dub, 2010 16:41

ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » sob 03. dub, 2010 18:55

ukropcany píše:Teraz už len počkať, kým Ťa vyhodia aj z tade... 8)



Neboj tam mě nevyhodí,tam srabi a buzny nejsou :wink: :!: :idea: :lol:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod bison » sob 03. dub, 2010 21:53

ANTIKRIST píše:Tak od května už jedem v Novém centru


Tak p Tiser uz otevira opravenou skolu? Skoda ze uz jsem z Prahy pryc, zasel bych se podivat. Ten chlap ma neco do sebe!

Jinak k dotazu - po Praze jsem chodil jednak na Zizkov k p. Tiserovi, podle me dobrej, ale nesedi uplne kazdymu, takovej sveraz. Urcite je vybornej Lukas Konecny v BBC, ale tam jsem se bohuzel nestihl zajit podivat. Potom jeste vim par lidech co delali thai-box na Krizikove. Kdyz jsem chodil k Martinu Cibulkovi tak jsme se s nima stridali a Martin prave o trenerovi rikal ze je hodne dobrej. Tenkrat tam trenoval Petra Vondracka (K1). Kontaktem nebo jmenem nemuzu slouzit, nepomatuju si ani jedno. Mozna bych tak nekde vydoloval akorat presnou adresu. Samo ze klubu je tady daleko vic, ale to ti poradi povolanejsi.

Ad box a sebeobrana - tezko muzu neco rict z vlastni zkusenosti, na ulici se neperu, ale na boxu 100% potkas typky, kteri se neboji do toho jit takrka kdykoli a kdekoli. A vetsinou nemaji velkej problem prozradit svoje know-how, kdyz mas zajem.

At se dari!
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod ANTIKRIST » sob 03. dub, 2010 22:08

bison píše:
ANTIKRIST píše:Tak od května už jedem v Novém centru


Tak p Tiser uz otevira opravenou skolu? Skoda ze uz jsem z Prahy pryc, zasel bych se podivat. Ten chlap ma neco do sebe!

Jinak k dotazu - po Praze jsem chodil jednak na Zizkov k p. Tiserovi, podle me dobrej, ale nesedi uplne kazdymu, takovej sveraz. Urcite je vybornej Lukas Konecny v BBC, ale tam jsem se bohuzel nestihl zajit podivat. Potom jeste vim par lidech co delali thai-box na Krizikove. Kdyz jsem chodil k Martinu Cibulkovi tak jsme se s nima stridali a Martin prave o trenerovi rikal ze je hodne dobrej. Tenkrat tam trenoval Petra Vondracka (K1). Kontaktem nebo jmenem nemuzu slouzit, nepomatuju si ani jedno. Mozna bych tak nekde vydoloval akorat presnou adresu. Samo ze klubu je tady daleko vic, ale to ti poradi povolanejsi.

Ad box a sebeobrana - tezko muzu neco rict z vlastni zkusenosti, na ulici se neperu, ale na boxu 100% potkas typky, kteri se neboji do toho jit takrka kdykoli a kdekoli. A vetsinou nemaji velkej problem prozradit svoje know-how, kdyz mas zajem.

At se dari!


Dík :wink: Bude tam toho víc tak snad si vybere každej.Jinak já bych mohl ještě vřele doporučit Trenéra Boxu Michala Soukupa,občas tam ještě zajdu a myslim si že patří mezi špičku :wink:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

 

Příspěvekod scout » ned 04. dub, 2010 7:40

kdyz projdete internet nebo se poptate lidi co vedi...po praze je docela dost kvalitnich treneru....bohudik !!! .. :wink: ...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod ANTIKRIST » ned 04. dub, 2010 16:32

ukropcany píše:
ANTIKRIST píše:Neboj tam mě nevyhodí,tam srabi a buzny nejsou :wink: :!: :idea: :lol:
Proti tomu ťažko niečo namietať... 8)


To víš...buduju armádu na všech frontách 8)

Ještě mam několik nitek v záloze ale to už by bylo hodně DUSNO!!!Až mi rupne v kouli tak to ale udělám :lol:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod luca » pon 10. kvě, 2010 11:13

Chtěla bych se optat na vhodnou školu boxu v Praze pro 11tiletou dceru - od 4,5 roku do 10ti let dělala taiji, pak s tím sekla, půl roku nic - nechávala si to projít hlavou a teď z ní vypadlo, že by chtěla dělat box... V tom taiji se učila hlavně sestavy, aplikace pouze okrajově, jinak stání v postojích, občas údery do lap.
Podle toho, co čtu, mi připadá vhodná škola pana Tišera. Nebo někdo doporučí ještě jinou?
Možná bych se k ní přidala - mám za sebou o něco tvrdší průpravu v taiji než ona, ale je mi 40, tak nevím... :?
luca
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 23. led, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wordsworth » pon 10. kvě, 2010 21:49

Zdar,neřeš věk a začni makat. Super věc na fýzu, figuru, sebevědomí. Já si dneska vyčítám, že jsem nezačla dřív. A je super, že dcerunce sport nezakazuješ. Já kvůli tomu měla doma dost husto.
Třeba z malé bude jednou reprezentantka:-)
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 10. kvě, 2010 22:05

luca píše:Chtěla bych se optat na vhodnou školu boxu v Praze pro 11tiletou dceru - od 4,5 roku do 10ti let dělala taiji, pak s tím sekla, půl roku nic - nechávala si to projít hlavou a teď z ní vypadlo, že by chtěla dělat box... V tom taiji se učila hlavně sestavy, aplikace pouze okrajově, jinak stání v postojích, občas údery do lap.
Podle toho, co čtu, mi připadá vhodná škola pana Tišera. Nebo někdo doporučí ještě jinou?
Možná bych se k ní přidala - mám za sebou o něco tvrdší průpravu v taiji než ona, ale je mi 40, tak nevím... :?


BBC uz tady padlo, takze jeste:

http://www.skboxing.cz/kontakty
http://www.profiboxpraha.cz/kontakt.html
http://kickboxing.blog.cz/0906/kontakty
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luca » úte 11. kvě, 2010 9:18

Díky.
Fascinuje mne, že tady potkávám i ty, které jsem potkávala v čínských BU - máte to tak taky proto, že bojovat s něčím jako je taiji apod. se nějak ne úplně daří? Já měla pocit, že to někam směřuje, jen v období, kdy jsem trénovala 5 hodin denně, ale to nějak nešlo pořád - práce, rodina apod. I když je mi jasné, že se musí makat, ať si člověk vybere jakékoli BU, box je nějak přímočařejší. A taky čím jsem starší, tím víc mi připadá jaksi harmoničtější dělat to, co je z kontinentu, na kterém jsem se narodila...
No nic, jen taková úvaha
luca
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 23. led, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marcelo » úte 11. kvě, 2010 9:38

luca píše:Díky.
Fascinuje mne, že tady potkávám i ty, které jsem potkávala v čínských BU - máte to tak taky proto, že bojovat s něčím jako je taiji apod. se nějak ne úplně daří? Já měla pocit, že to někam směřuje, jen v období, kdy jsem trénovala 5 hodin denně, ale to nějak nešlo pořád - práce, rodina apod. I když je mi jasné, že se musí makat, ať si člověk vybere jakékoli BU, box je nějak přímočařejší. A taky čím jsem starší, tím víc mi připadá jaksi harmoničtější dělat to, co je z kontinentu, na kterém jsem se narodila...
No nic, jen taková úvaha


Ahoj Luca,


odpoviem ti z mojho pohladu..pochodil som viacero klubov,cvicil s ludmi od TBU aj MMA,Boxingu,Thaibox a z mojho pohladu je to tak ze direkt,hak,zdvihak,capak, takedown, bokove hody,kopy su v drvivej vacsine BU a BS na jedno kopyto,su tam odchylky,variacie ale vo full konfrontacii vyjde len par vysokopercentnych ...


..no a co sa tyka toho ze vacsina TBU je vo vacsine neschopna pripravit praktikanta do fullkontaktnej konfrontacie nie je dana technikami ale uplnou absenciou metodiky rozvoja rozlicnych dovednosti...najvacsim problemom je nedostatok all-round sparingu vo viacerych kontaktnych intenzitach a vzialenostiach...


..preto vela ludi zacina frustrovanych odchadzat z TBU a idu sa konfrontovat medzi BS...malokedy odidu ludia z BS ku TBU a ak ano,je to dane velmi kvalitnym TBU stylom,ktory ma hlavu aj patu aj metodiku a takych je u nas aj vo svete ako safranu....pritom by stacilo aby si kopec kvazi senseiov-sifuov-guruov vytiahlo hlavu z riti a spadli z oblakov na zem,nakupili prilby,aparaty,lapy, thaimakiwary,panaky a zacali kopat,buchat,hadzat a konfrontovat sa medzi sebou....


..tusim tu niekde pisal Ukrop aj Luen ze Kungfu ludia od PM sa zlepsili, to znamena ze nenasli elixir mladosti,ani kamen mudrcov,ani sa im neotvorila nejaka analna cakra a nastalo fighting zlepsenie ale zacali buchat naplno a konfrontovat sa a o tom to je vsetko :wink:
Naposledy upravil marcelo dne úte 11. kvě, 2010 9:53, celkově upraveno 3
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » úte 11. kvě, 2010 9:40

luca píše:...Fascinuje mne, že tady potkávám i ty, které jsem potkávala v čínských BU - máte to tak taky proto, že bojovat s něčím jako je taiji apod. se nějak ne úplně daří?


mnooo, prijde na styl cinskeho bojoveho umeni - predevsim tu i onu konkretni skolu, kazdopadne tvoje povzdychnuti je priznacne...

luca píše:box je nějak přímočařejší...


vo tom zadna
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luca » úte 11. kvě, 2010 11:12

marcelo píše:
....pritom by stacilo aby si kopec kvazi senseiov-sifuov-guruov vytiahlo hlavu z riti a spadli z oblakov na zem,nakupili prilby,aparaty,lapy, thaimakiwary,panaky a zacali kopat,buchat,hadzat a konfrontovat sa medzi sebou....
:wink:


souhlas - zažila jsem ovšem už mnoho pokusů o to, co píšeš, ale obvykle u toho skoro nikdo nevydržel a pomalu se to rozpadlo... ono je holt snazší cvičit si sestavy a maximálně ještě tuishou a pořád si něco namlouvat...
O PM jsem slyšela také jen dobré, tak snad jim to vyjde...
luca
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 23. led, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod fakt » úte 11. kvě, 2010 11:16

luca píše:Díky.
Fascinuje mne, že tady potkávám i ty, které jsem potkávala v čínských BU - máte to tak taky proto, že bojovat s něčím jako je taiji apod. se nějak ne úplně daří? Já měla pocit, že to někam směřuje, jen v období, kdy jsem trénovala 5 hodin denně, ale to nějak nešlo pořád - práce, rodina apod. I když je mi jasné, že se musí makat, ať si člověk vybere jakékoli BU, box je nějak přímočařejší. A taky čím jsem starší, tím víc mi připadá jaksi harmoničtější dělat to, co je z kontinentu, na kterém jsem se narodila...
No nic, jen taková úvaha


Nějaký můj pocit se pojmenoval jako Luca a zhmotnil se formou příspěvku.
Náš kontinent není špatný a to co přišlo odjinud často způsobilo jen tmu.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků