taekwon-do v reálu

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

TKD Real

Příspěvekod Dante- » pát 19. pro, 2008 10:33

At trenujete cokoliv, je to v realu jednoduchá rovnice:
Soupeře zlikviduje dobre trefeny tvrdy kop či úder. Pokud takový úder jsi schopný soupeři zasadít a uděláš to, vyhrál jsi a je jedno, jestli ses to naučil v TKD, karate, či z folmu s Van Dammem.
Tečka.....

Já osobně trénuju TKD ITF, ale měl jsem možnost byt na trenincích různých stylů, a vzásadě se všude trénuje skoro stejně... Pak je to jen o tom, jak poctivě kdo trénuje, jestli se nebojí..... Jak se se situací vypořádá
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod tifik » pon 31. kvě, 2010 8:38

Nemá smysl porovnávat styly, záleží spíš na způsobu tréninku. Připadá mi, že dnešní trend cvičit v podstatě bez kontaktu, je špatný. Student, cvičící třeba karate nebo TKD nemá představu, co jeho techniky dokáží, což je špatné i na stranu druhou, může ublížit vážněji než by chtěl (je pravda, že přerážení asi určitou představu dává). Toť můj postřeh, asi po roce cvičení TKD ITF a před tím tří roků karate :-)
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod fakt » pon 31. kvě, 2010 9:42

tifik píše:Nemá smysl porovnávat styly, záleží spíš na způsobu tréninku. Připadá mi, že dnešní trend cvičit v podstatě bez kontaktu, je špatný. Student, cvičící třeba karate nebo TKD nemá představu, co jeho techniky dokáží, což je špatné i na stranu druhou, může ublížit vážněji než by chtěl (je pravda, že přerážení asi určitou představu dává). Toť můj postřeh, asi po roce cvičení TKD ITF a před tím tří roků karate :-)

Zajdi na nějaký full tréning a porovnej současný postřeh s nově nabytým.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tifik » pon 31. kvě, 2010 11:22

fakt píše:
Zajdi na nějaký full tréning a porovnej současný postřeh s nově nabytým.

Na to jsem zvědav. Myslíš, že dojdu k většinovému názoru, že efektivní je jen full kontakt?
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » pon 31. kvě, 2010 11:48

Väčšinový názor kde? Tu? No to je možno dnes, ale určite to nie je všeobecný väčšinový názor... len mástri, ktorí si to myslia bez toho aby to hovorili sa poschovávali... hovoriť striebro, chápeš... :wink:

Ale ak máš zdravého rozumu aspoň toľko ako "momentálna miestna väčšina", tak áno, myslím že k nejakému podobnému názoru dôjdeš... 8) Aj keď je tu jeden veľmi šikovný TKĎák, ale tiež je seknutý kickom, takže... 8)
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tekara » pon 31. kvě, 2010 14:47

Dlouho jsem tady nepsal, ale k tomoto tématu mám několik poznámek:
1) Je zvláštní, a zřejmě to nebude náhoda, že neustálé mentorování o použitelnost stylu, technik apod. na ulici, neřeší vyznavači kyokushin karate, tai boxu, boxu apod. (pokud jim není 15).
2) Pokud budou tréninky zaměřeny nejen na balet, ale i na kontaktní sparing, potom věřím, že se nepotřebujete ujišťovat, jestli by to fungovalo i v reále. Fungovalo.
3) Několik let jsme se dělili o dojo s oddílem TKD, kteří cvičili před námi. Kluci byl dobří, fyzicky připravení, po tréninku řádně spocení, hlasivky vyřvané.
Ale žádná modřina, nikdo nikdy při odchodu nekulhal a ještě měli sílu se bavit o počasí a možná i o účinnosti technik.......
Toť vše.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod tifik » pon 31. kvě, 2010 17:26

:arrow: tekara

Dobře napsané. TKD mám fakt rád, naštěstí máme i spec. tréninky, které jsou vedené velmi pěkně s důrazem na kontakt, škoda, že to není standard.
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod fakt » pon 31. kvě, 2010 20:02

tifik píše::arrow: tekara

Dobře napsané. TKD mám fakt rád, naštěstí máme i spec. tréninky, které jsou vedené velmi pěkně s důrazem na kontakt, škoda, že to není standard.

On full není méněcenný styl. Taky se cvičí technika a v řádné intenzitě a ten kontakt není mystérium ani sadomaso uchylárna - je to běžná součást tréninku. Jediný v čem je full méněcenný je absence příběhů.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

[b]Názor z první ruky[/b]

Příspěvekod Fu-lang » čtv 05. kvě, 2011 13:34

Ať cvičíme jakýkoliv styl- venku je to úplně o nečem jiném. Venku jde o přizpůsobení, přesnost, rychlost a moment překvapení.Pokud má někdo zájem nahlédnout do reality jsem k dispozici.Už konec řečí,přijď zažít skutečnost.
Fu-lang
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod nick1234 » čtv 05. kvě, 2011 14:32

:arrow: fakt
Nieje to uplne pravda, my mame najviac pribehov z full, hlavne ked po case spominate na vsetky tie rebra, nosy, pistaly :twisted:
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod raduz » pát 06. kvě, 2011 7:13

ruky sa neboduju - lebo zasah nie je silny 8O :roll:

No neviem, ved rukami sa davaju take krasne pecky a to nehovorim o laktoch.
TKD necvicim, ale prave na videach sa zda, ze tie TKD kopy maju dost slabu razanciu - taky lightkontakt ( a osobne mi tam dost chybaju lowkicky :twisted: )
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na korejská bojová umění a sporty...