Vas nazor na judo

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Jendis » ned 06. čer, 2010 11:09

Všechno je nebezpečný,to si nevybereš.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod luen » ned 06. čer, 2010 11:59

graver píše:Není to nebezpečný? Sám mám s krční páteří problémy, dost jsem si užil po autonehodě, takže tyhle techniky pudově nezvládám a i na tréninku s tím mám problém.


Zkus dat trenal na clinch a uvidis... kazdej kdo aspon jednou zkusil vi, jakej je to zahul na krk. Oni ho zapasnici nemaji silnej jen tak. Mimochodem silnej krk zlepsi i strik, protoze ti nebude krk po rane do hlavy hned povolovat.

Nebezpecny to zase nijak extra neni. Mas toho cloveka v ruce a citis s nim - pokud chces a v ramci vypjate situace. Ovsem neco jineho je, pokud ma nekdo nejake vrozene vady a nebo po urazu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 07. čer, 2010 9:26

luen píše:Ovsem neco jineho je, pokud ma nekdo nejake vrozene vady a nebo po urazu.



Asi tak...jasnovidec není nikdo z nás. Jinak tyhle věci fungují až překvapivě parádně(mluvím o netrénovaných lidech).......i na ožralé,zfetované jedince. Na které toho teda moc nefunguje,tlouct do nich můžete,kopat do nich můžete,berete je třeba tonfou.....a nic.......alkohol a fet hodně otupuje.
Na tohle(teda,alespoň dle mé zkušenosti) ale reagují.....i když musíte třeba víc zabrat,zatlačit......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Xm4iKl5 » pon 07. čer, 2010 9:37

Zdravim vsechny !!
Kdyz uz je otom rec, neznate pls naky jednoduchy cviky na posileni krku? neco co se da cvicit doma v jednom? jak tady prave psal luen, ve sparringu pri prestrelce se mi to stava porad, dostanu treba i lehkou ranu a hlava de hnedbtim smerem, treba jenom lehkej hak, naprosto neskodnej mi tu hlavu vychili. Jinac v pohode, ve dvojaku takovy problemy vetsinou nemam, jen pri tech preestrelkach nebo kdyz sem vul a poradne se nekreju :)
omlouvam se snad to neni zas tolik mimo tema, , jinac diky za odpovedi...
Nikdy neni tak hrozne,aby nemohlo byt jeste hur. ......
Xm4iKl5
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27. čer, 2007 23:00

Příspěvekod fakt » pon 07. čer, 2010 9:49

Podle úrovně. Různé formy mostování jsou efektivní. Viděl jsem i posilovačku pro piloty F1, kde je na krk enormní tlak (rychost, váha, přetížení), tam měli nějakou gumu přichycenou k čemukoli a ukláněli hlavu do všech stran.
A ve sparingu se zapři. Hlava by ti neměla lítat.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

mostovani

Příspěvekod mysmys » pon 07. čer, 2010 10:08

Kdyz uz je otom rec, neznate pls naky jednoduchy cviky na posileni krku?


Ja muzu doporucit mostovani, jak jiz nekdo psal. Tri cviky se mi osvedcily:
1,
lehnout na zada a mostovat na prave a pak leve rameno, jako kdyby jsi utikal z drzeni - cele porad opakovat postupne mostovat az na hlavu
2,
kleknout na 4, temeno o zinenku a uklanet hlavou nahoru dolu, do stran, postupne pak davat vice vahy z rukou na hlavu, az das pak ruce uplne za zada
3, lehnout na kraj postele, aby hlava precuhovala a zvedat ji, uklanet - to se da cvicit na brise i na zadech

Jo a pri jakekoliv bolesti toho hned nechat a zajit zadsi k doktorovi. Jinak pro zacatek je dobrej cvik cislo 3. Vsechny cviky jsou jednoduche a nic k tomu krom sve vule nepotrebujes. Pokroky jsou rychle videt - budes muset koupit vetsi kosile :-)
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod cohen » pon 07. čer, 2010 10:08

Xm4iKl5 píše:Zdravim vsechny !!
Kdyz uz je otom rec, neznate pls naky jednoduchy cviky na posileni krku? neco co se da cvicit doma v jednom? jak tady prave psal luen, ve sparringu pri prestrelce se mi to stava porad, dostanu treba i lehkou ranu a hlava de hnedbtim smerem, treba jenom lehkej hak, naprosto neskodnej mi tu hlavu vychili. Jinac v pohode, ve dvojaku takovy problemy vetsinou nemam, jen pri tech preestrelkach nebo kdyz sem vul a poradne se nekreju :)
omlouvam se snad to neni zas tolik mimo tema, , jinac diky za odpovedi...


toto je asi najlepsie, co som videl na tytrubke...
http://www.youtube.com/watch?v=Q3qgK7-KBBU
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Xm4iKl5 » pon 07. čer, 2010 10:13

uroven? novacek :D
boxuju zhruba rok, rok a pul, ale krk sme ztm neposilovali, parkrat sem se otom kdysi bavil se znamima ale nejak to vysumelo...
mostovani ? co toje? mel sem na mysli spis neco jednoduchyho v domacich podminkach nejlepe :D
treba si jen lehnout a zvedat hlavu, neco takovyho, uz sem videl ze bzla celenka na ktery bylo zaveseny zavazi, ale me staci ztm ten zaklad. Mno zkusim to est probrat s trenerem urco ktomu taky bude mit co rict, diky za reakci,
Nikdy neni tak hrozne,aby nemohlo byt jeste hur. ......
Xm4iKl5
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Xm4iKl5 » pon 07. čer, 2010 10:32

fakt; este dodatek, ja pri sparingu ve dvojaku zapru, stim stim vyraznejsi problem my nemam, myslel sem spis situaci kdy jdes do kombinace, trebas predni zadni a pak hned predni hak, tak se mi stava ze nez tam ten hak dopadne tak mezitim jednu lehkou chytim, no a pak se mi prave ta hlava odkloni a hak uz je naprd :D
cohen: diky za odkaz doma zkouknu, bohuzel mi na pda nepremavaj videa z youtube tak az doma
mysmys: jj neco takovyho sem presne myslel, diky, este prosimte jen teb bod c 1? co to je to mostovani? nejak si tu jednicku neumim predstavit, ale tu trojku este neska dam, uvidme jak to pude :)
Nikdy neni tak hrozne,aby nemohlo byt jeste hur. ......
Xm4iKl5
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27. čer, 2007 23:00

Příspěvekod pm » pon 07. čer, 2010 10:45

mostovani muzu vrele doporucit (nejen zapasnicke, ale i klasicke "gymnasticke"), pro krk a zada je to to bomba (kolik mame v beznem zivote kazdodenniho hrbeni, ze, a kolik mame zaklonu). sam jedu mostovani 2x-3x tydne, a nemuzu si to vynachvalit

progresivni metoda pro zapasnicky most viz treba

http://www.youtube.com/watch?v=Rd8YrWU4OS4

doprovodny clanek viz http://kombatclinic.com/2009/11/conditi ... -strength/

kazdopadne zacit pomalu, postupne, opatrne, a nelepe pod dohledem kdo trochu lidskemu telu rozumi
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod mysmys » pon 07. čer, 2010 10:55

at 1,
http://www.youtube.com/watch?v=wRCgYVDD ... re=related
Vice pak do toho zapojis hlavu, ze se z ramena vytocis na hlavu

http://www.youtube.com/watch?v=Swv9r9nd ... re=related
-1.cast videa, pohupujes se a muyes prechazet leve rameno, hlava, prave rameno a opacne...

Dodatetek: koukam, ze PM dal lepsi video, tak zkus ty veci z nej
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 07. čer, 2010 11:11

Xm4iKl5 píše:fakt; este dodatek, ja pri sparingu ve dvojaku zapru, stim stim vyraznejsi problem my nemam, myslel sem spis situaci kdy jdes do kombinace, trebas predni zadni a pak hned predni hak, tak se mi stava ze nez tam ten hak dopadne tak mezitim jednu lehkou chytim, no a pak se mi prave ta hlava odkloni a hak uz je naprd :D)


Sice nejsem fakt, ale casto bejva problem v praci nohou - nestabilita, povolovani nohou a nasledne zbytku tela (krk) atd... Jakmile jsi rozlitanej a plaves v ringu "jak hadr", tak je brada venku a povolenej krk.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » pon 07. čer, 2010 11:46

Bradu na prsa a neměla by to rozhodit ani kombinace. Mysli na to i když boucháš na pytel.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Xm4iKl5 » stř 09. čer, 2010 17:13

diky vsem za reakce !!!!
Luen, ukropcany: jo to je pravda, ruce volny a telo v lehkym napeti aby se rychle pohybovalo, ty udery sou pak dobry, ale takle vydrzim tak prvni dve kola kdyz zrovna jako rozcvicka neni beh :D a clovek ma este dost enefgie, ale i presto kdyz ji tam chytim a to tlo je lehce napnuty tak stejne ten krk povoly, pripada mi to jako reflex,
mysmys: dobry diky, ale na tohle si ztm netroufam, zeptam se trenera esli m to ukaze, a pak mozna jo, pripada mi to jako nakej vyssi level pac sem to jen trosku zkusil a vubec to neslo, ale mozna to delam blbe,
pm: diky za odkaz, moc pekny,krok jedna uz trenuju, jinac nevis kolikrat to oppakovani? dokud to neboli?? nechci to nejak prepisknout, ikdyz ten krok jedna neni moc narocnej, bohuzel neumim eng takze nez ten clanek prelozim tak to chvili potrva ::D
fakt: jasan, jedu tak i na pytly, snazim se i pri sparingu, ale kdyz je sparing vyssi tak se pak hur pozoruje, tudiz je nejlepsi najit urcitwej kompromis mezi bradou na prsou a pohledem,
cohen: paradni videjko, tady ten to uz ma najety, to je videt, dikec
Naposledy upravil Xm4iKl5 dne stř 09. čer, 2010 20:00, celkově upraveno 1
Nikdy neni tak hrozne,aby nemohlo byt jeste hur. ......
Xm4iKl5
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Xm4iKl5 » stř 09. čer, 2010 18:10

este dodatek, "jo to je pravda, ruce volny a telo v lehkym napeti aby se rychle pohybovalo, ty udery sou pak dobry, ale takle vydrzim tak prvni dve kola kdyz zrovna jako rozcvicka neni beh a clovek ma este dost enefgie, ale i presto kdyz ji tam chytim a to tlo je lehce napnuty tak stejne ten krk povoly, pripada mi to jako reflex,"
uvadim ze tohle se deje kdyz sem rozjetej, tzn zrovna urpostred uderu nebo kombinace, kdyz drzim dojak tak to vetsinou absorbuju dobre, jako houba :D
Nikdy neni tak hrozne,aby nemohlo byt jeste hur. ......
Xm4iKl5
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27. čer, 2007 23:00

Příspěvekod fakt » čtv 10. čer, 2010 13:21

No dávám za pravdu. Fyzička je největší soupeř.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » čtv 10. čer, 2010 18:13

ukropcany píše:Nie je náhoda, že sa jej venuje najviač času... 8) Technika je len sranda, kondička je to, čo je problém... preto keď niekto príde z iného poriadneho športu (ideálne také ako kanoistika apod.), tak je po pár mesiacoch z neho štípač... marvin (už sem nechodí) 3 roky nebúchal a v pohode so mnou odspároval 10 kôl...


Tady úspěšně zavodí/dili 4 kluci. Dva přešli z fotbalu, jeden z házený a pouze čtvrtý začal až s tajboxem.
Fyzička je základ a v rámci TBU na to v karate a judu nikdy nekašlali. Proto je tam daleko víc bijců než v ostatních TBU.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod marcelo » pon 14. čer, 2010 19:48

..vazeni kolegovia..hadali sme sa tu nad nadradenostou Strikingu vs. Grapplingu a vice versa....som rad ,ze som nasiel toto video ktore ukazuje co sa stane ked sa v arene stretnu 3 superi kazdy proti kazdemu..cize podobne ako hromadna rvacka na futbale,krcme atd

..je to sice sport,ale omnoho realnejsie ako klasicke MMA ked to prirovname ku boju na ulici...enjoy :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=CYXDY5dP ... _embedded#!

http://www.youtube.com/watch?v=3bbesd82mBQ&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=OVZgtEVC ... re=related


..zaver..??

Udery- Kopy- Klincove zovretia s uderovkou- Strhy a Zem?? ...boj na zemi minimalne..a ak hej tak unikat z drzani a zovreti a z pod uderov cim skor na nohy..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod kamiwaza » pon 14. čer, 2010 20:59

4 Marcelo:
Je to velmi jednoduché. Vyhraje ten, který ovládá Urban Combatives :lol:
cca 1:40 1 vs 3, cca 3:40 1 vs 5, a na závěr 4:40 - poznáváte ho???

http://www.youtube.com/watch?v=MfyL0b-vOd4&NR=1

A co říkáte kluci na seminář UC o víkendu o Olmiku:?:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 14. čer, 2010 21:26

4Kamiwaza- tak Urban Combatives a Leeho som tu nechcel velmi tahat :wink:

Seminar fajn,super napady,drily..super parta ludi..atd

To video s Leem je super,dobry drive,Lee je maly pitbull a ma poulicnu taktiku zmaknutu..ked ide s tymi 3 chlapikmi v tych divnych prilbach,tak tam sa ukazuje ze akekolvek dlhodobe klincovanie je fatalne,nalepia sa na teba a stiahnu ta k zemi a dobiju..gut ukazka

Mne islo o inu vec a tou je to,co som tu tvrdil uz davnejsie ze Striking boj zacina a povacsinou ho aj ukoncuje...Wrestling a Grapling su medzifazou...to bolo ukazane velmi pekne na tychto videach,ale v podstate aj na UC seminari :D
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron