TAOM Brno - Jaromír Pokorný

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

TAOM Brno - Jaromír Pokorný

Příspěvekod Alisdair » stř 16. čer, 2010 0:55

Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušenosti? Stránky vypadají docela staře a neudržovaně, tak by mě zajímalo, zda se ještě cvičí. Díky :)
Alisdair
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod fakt » stř 16. čer, 2010 7:01

A nechceš sem hodit rovnou odkaz?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Odkak

Příspěvekod Alisdair » stř 16. čer, 2010 9:40

Pardon, už mi to v noci moc nemyslelo :)

http://taom.nikde.cz/
Alisdair
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 16. čer, 2010 14:58

Deskripce Jujutsu je obzvlaste vyzivna....jezisi, ten chlap byl urcite zkourenej, kdyz to psal....To bude asi dobra skola ;-)

Update #1: A Judo je psano v podobne duchu. To vypada na podobnou postavicku jako je p.Polak zde v Praze...jeho Toltecka cesta a NinTsunDo byla kuriozita numero uno :-)

Update #2: A jmena svych ucitelu by mel umet napsat spravne - Lorentz vs Lorenc...to je ostuda.

Update #3: A Galerie je....no, nezvykle fotky ;-) Jak rikam, tohle asi bude dobrej oddil ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod pm » stř 16. čer, 2010 15:20

k puvodnimu dotazu (a v duchu Makotova prispevku) ...nebylo by lepsi kdyby uz tahle skola nefungovala? :D no offense
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Riverman » stř 16. čer, 2010 17:16

Pokud vim, skola uz roky nefunguje a na miste telocvicny je uplne neco jineho.

S panem Pokornym jsem se potkaval, kdyz jsem ho pozval na nase treninky Taijiquan (jeste kdyz Qin Min Tang jezdil do Brna) na oplatku za umozneni cviceni Sanda v jeho zminovane telocvicne, kde bylo tatami.
Ale je to uz roky stara zalezitost.

Pan Pokorny byl velmi slusny starsi pan a v hlave to mel v poradku. Pres vami zminovanou kritiku prepisu jmen a nazvu stylu (spis chyba webmastera) si tento clovek urcite nezaslouzi hazeni spiny na jeho osobu. Naopak slusnost, ucta a vztah k bojovym umenim je to na co si pamatuji.

K jeho znalosti bojovych umeni se nevyjadruji, ale vedl normalne treninky juda a aikida, zadny carovani.
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » stř 16. čer, 2010 17:34

Riverman píše:Pokud vim, skola uz roky nefunguje a na miste telocvicny je uplne neco jineho.

S panem Pokornym jsem se potkaval, kdyz jsem ho pozval na nase treninky Taijiquan (jeste kdyz Qin Min Tang jezdil do Brna) na oplatku za umozneni cviceni Sanda v jeho zminovane telocvicne, kde bylo tatami.
Ale je to uz roky stara zalezitost.

Pan Pokorny byl velmi slusny starsi pan a v hlave to mel v poradku. Pres vami zminovanou kritiku prepisu jmen a nazvu stylu (spis chyba webmastera) si tento clovek urcite nezaslouzi hazeni spiny na jeho osobu. Naopak slusnost, ucta a vztah k bojovym umenim je to na co si pamatuji.

K jeho znalosti bojovych umeni se nevyjadruji, ale vedl normalne treninky juda a aikida, zadny carovani.

Toho pana osobne neznam, nehazel jsem na nej spinu. Ten pan je mi srdecne ukradeny.
Vyjadroval jsem se k informacim, ktere jsou na jeho webu, ergo jeho vizitka. Napisu-li na svou vizitku neco, co je gramaticky spatne, budu s uspechem predpokladat, ze si prijemce vizitky pomysli neco nepekneho o me inteligenci a vzdelani, ze? A ne o tvurci vizitky, respektive webu.

Pokud nekdo spatne napise jmeno sveho ucitele, je to ostuda.

Pokud pise o jujutsu to, co psal on, pak je tu jista naivita a romantika, ktera je pravdepodobne urcena jine cilove skupine, nez jsem ja (tedy - deti, nactileti) a proto jsem reagoval, jak jsem reagoval.

Pokud budu soudit z fotek, ktere ma na webu, pak to spise pripomina zajmovy klub zkousejici vse od ninjaaaa po kure na kari. Vyhledem k tomu, ze je to urceno pro jinou cilovou skupinu, pak beru zpet sve pripominky a mrzi me, ze jiz skoncil. Cim vice deti se zacne zaobirat bojovkami v jakekoliv forme v organizovanem klubu, tim mene deti bude na ulici vymyslet pi..viny.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Riverman » stř 16. čer, 2010 17:45

Makoto píše:
Riverman píše:Pokud vim, skola uz roky nefunguje a na miste telocvicny je uplne neco jineho.

S panem Pokornym jsem se potkaval, kdyz jsem ho pozval na nase treninky Taijiquan (jeste kdyz Qin Min Tang jezdil do Brna) na oplatku za umozneni cviceni Sanda v jeho zminovane telocvicne, kde bylo tatami.
Ale je to uz roky stara zalezitost.

Pan Pokorny byl velmi slusny starsi pan a v hlave to mel v poradku. Pres vami zminovanou kritiku prepisu jmen a nazvu stylu (spis chyba webmastera) si tento clovek urcite nezaslouzi hazeni spiny na jeho osobu. Naopak slusnost, ucta a vztah k bojovym umenim je to na co si pamatuji.

K jeho znalosti bojovych umeni se nevyjadruji, ale vedl normalne treninky juda a aikida, zadny carovani.

Toho pana osobne neznam, nehazel jsem na nej spinu. Ten pan je mi srdecne ukradeny.
Vyjadroval jsem se k informacim, ktere jsou na jeho webu, ergo jeho vizitka. Napisu-li na svou vizitku neco, co je gramaticky spatne, budu s uspechem predpokladat, ze si prijemce vizitky pomysli neco nepekneho o me inteligenci a vzdelani, ze? A ne o tvurci vizitky, respektive webu.

Pokud nekdo spatne napise jmeno sveho ucitele, je to ostuda.

Pokud pise o jujutsu to, co psal on, pak je tu jista naivita a romantika, ktera je pravdepodobne urcena jine cilove skupine, nez jsem ja (tedy - deti, nactileti) a proto jsem reagoval, jak jsem reagoval.

Pokud budu soudit z fotek, ktere ma na webu, pak to spise pripomina zajmovy klub zkousejici vse od ninjaaaa po kure na kari. Vyhledem k tomu, ze je to urceno pro jinou cilovou skupinu, pak beru zpet sve pripominky a mrzi me, ze jiz skoncil. Cim vice deti se zacne zaobirat bojovkami v jakekoliv forme v organizovanem klubu, tim mene deti bude na ulici vymyslet pi..viny.

Mas pravdu, urcite neucil tak jak si predstavujes, ale mozna kdyz byl mladej tak cvicil jak si predstavujes..to je jedno...nehajim ho pro jeho bojovy umeni a zpusob vyuky, jen rikam, ze to byl pan pred duchodem co cvicil cely zivot a tesil se jak odjede natrvalo na svou chalupu kamsi do Beskyd....a to je snad 6-7 le zpatky..ten web nema na netu co delat, mozna ho to ani nezajima
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » stř 16. čer, 2010 17:51

V pohode, cim vice o tom premyslim, tim vice je mi lito, ze uz neuci. Podle fotek to mohla byt pro deti zabava.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod kumori » stř 16. čer, 2010 18:19

[quote="Riverman"][quote="Makoto"][quote="Riverman"]Pokud vim, skola uz roky nefunguje a na miste telocvicny je uplne neco jineho.

S panem Pokornym jsem se potkaval, kdyz jsem ho pozval na nase treninky Taijiquan (jeste kdyz Qin Min Tang jezdil do Brna) na oplatku za umozneni cviceni Sanda v jeho zminovane telocvicne, kde bylo tatami.
Ale je to uz roky stara zalezitost.

Pan Pokorny byl velmi slusny starsi pan a v hlave to mel v poradku. Pres vami zminovanou kritiku prepisu jmen a nazvu stylu (spis chyba webmastera) si tento clovek urcite nezaslouzi hazeni spiny na jeho osobu. Naopak slusnost, ucta a vztah k bojovym umenim je to na co si pamatuji.

K jeho znalosti bojovych umeni se nevyjadruji, ale vedl normalne treninky juda a aikida, zadny carovani.[/quote]
Toho pana osobne neznam, nehazel jsem na nej spinu. Ten pan je mi srdecne ukradeny.
Vyjadroval jsem se k informacim, ktere jsou na jeho webu, ergo jeho vizitka. Napisu-li na svou vizitku neco, co je gramaticky spatne, budu s uspechem predpokladat, ze si prijemce vizitky pomysli neco nepekneho o me inteligenci a vzdelani, ze? A ne o tvurci vizitky, respektive webu.

Pokud nekdo spatne napise jmeno sveho ucitele, je to ostuda.

Pokud pise o jujutsu to, co psal on, pak je tu jista naivita a romantika, ktera je pravdepodobne urcena jine cilove skupine, nez jsem ja (tedy - deti, nactileti) a proto jsem reagoval, jak jsem reagoval.

Pokud budu soudit z fotek, ktere ma na webu, pak to spise pripomina zajmovy klub zkousejici vse od ninjaaaa po kure na kari. Vyhledem k tomu, ze je to urceno pro jinou cilovou skupinu, pak beru zpet sve pripominky a mrzi me, ze jiz skoncil. Cim vice deti se zacne zaobirat bojovkami v jakekoliv forme v organizovanem klubu, tim mene deti bude na ulici vymyslet pi..viny.[/quote]
Mas pravdu, urcite neucil tak jak si predstavujes, ale mozna kdyz byl mladej tak cvicil jak si predstavujes..to je jedno...nehajim ho pro jeho bojovy umeni a zpusob vyuky, jen rikam, ze to byl pan pred duchodem co cvicil cely zivot a tesil se jak odjede natrvalo na svou chalupu kamsi do Beskyd....a to je snad 6-7 le zpatky..ten web nema na netu co delat, mozna ho to ani nezajima[/quote]

myslím, že aktivně spolupracuje s shihan LP z Olomouce, tedy jezdí na semináře pořádané na Mírově.

Co se týká webu, tak to snad nestojí ani za řeč...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod Alisdair » pát 18. čer, 2010 8:11

Dík za informace. Mě právě ty stránky přišly takové všeználkovské, ale na druhou stranu vím, že pan Pokorný byl jeden z prvních lidí provozujících jiu jitsu v čr. Proto jsem se taky ptal. Dík moc :)
Alisdair
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod kumori » pát 18. čer, 2010 18:05

[quote="Alisdair"]Dík za informace. Mě právě ty stránky přišly takové všeználkovské, ale na druhou stranu vím, že pan Pokorný byl jeden z prvních lidí provozujících jiu jitsu v čr. Proto jsem se taky ptal. Dík moc :)[/quote]

omyl příteli, nebyl...jiujitsu se cvičilo v CZ už v době, kdy pan Pokorný ještě nebyl na světě.Než ovšem došlo k jeho "degradaci" na sportovní judo
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Alisdair » pát 18. čer, 2010 19:47

No já myslím, že bohužel v té době to moc ani nešlo. Pokud vím, režim jiujitsu jako takové moc neschvaloval. Ale s jistotou to říct nemůžu, protože jsem to nezažil. :)
Alisdair
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod kumori » sob 19. čer, 2010 19:48

[quote="Alisdair"]No já myslím, že bohužel v té době to moc ani nešlo. Pokud vím, režim jiujitsu jako takové moc neschvaloval. Ale s jistotou to říct nemůžu, protože jsem to nezažil. :)[/quote]

ke změně z jiu-jitsu na judo došlo v českých zemích v roce 1944
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » čtv 24. čer, 2010 12:50

Jardu znám moc roků a je to super chlap. Žije na své chalupě a tak trochu mimo náš svět.Co kdy učil má hlavu a patu a o těch stránkách mám dojem že ani neví že jsou.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod kumori » pát 25. čer, 2010 7:52

[quote="KAMINARI"]Jardu znám moc roků a je to super chlap. Žije na své chalupě a tak trochu mimo náš svět.Co kdy učil má hlavu a patu a o těch stránkách mám dojem že ani neví že jsou.[/quote]

já toho pána neznám, ze stránek, kde figuruje jeho jméno jsem vyčetl, že je sandan judo a sandan ju-jitsu (WJJKO), usuzuji tedy, že jeho sandan z judo se přetvořil v sandan ju-jitsu (WJJKO), což je v pořádku ( po zkušenostech v JJ zde v CZ ), co učí je samozřejmě jeho věc, každopádně se určitě nejedná o nic evolučního, co by zdejší JJ scénu výrazně obohatilo.

na webu www.jujitsu.cz, jsem našel, že nějaký pan Jaromír Pokorný IV.Dan JU-Jitsu (WJJKO) je hlavním trenérem Ju-Jitsu Lanškroun, jedná se asi o stejnou osobu.No, o organizaci WJJKO si myslím svoje :lol: , vše je ovšem o jedincích, možná, že pod slupkou WWJJKO se skrývá chutný obsah technik pana Pokorného, snad je tomu tak...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » pát 25. čer, 2010 7:54

http://www.jujitsu.cz/Listopadky/2010/a ... G_0259.jpg

je to ten pán klečící vedle Sifu Doležala?Na ten seminář bych jel jen kvůli Karlovi, jeho tréninkové seance jsou nezapomenutelné...kdo zažil pochopí...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pát 25. čer, 2010 10:27

kumori píše:http://www.jujitsu.cz/Listopadky/2010/akce/Mirov_1206/Img/IMG_0259.jpg

je to ten pán klečící vedle Sifu Doležala?Na ten seminář bych jel jen kvůli Karlovi, jeho tréninkové seance jsou nezapomenutelné...kdo zažil pochopí...


Ano to je on. Já zase nemusím pana Doležala. Né pro to co cvičí, ale kvůli jeho chování. Je to u každého jinak. U J. Pokorného necvičím a také si myslím že se od něho nemám po techniké stránce moc co naučit, ale jako člověk je super.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod kumori » pát 25. čer, 2010 11:26

[quote="KAMINARI"][quote="kumori"]http://www.jujitsu.cz/Listopadky/2010/akce/Mirov_1206/Img/IMG_0259.jpg

je to ten pán klečící vedle Sifu Doležala?Na ten seminář bych jel jen kvůli Karlovi, jeho tréninkové seance jsou nezapomenutelné...kdo zažil pochopí...[/quote]

Ano to je on. Já zase nemusím pana Doležala. Né pro to co cvičí, ale kvůli jeho chování. Je to u každého jinak. U J. Pokorného necvičím a také si myslím že se od něho nemám po techniké stránce moc co naučit, ale jako člověk je super.[/quote]

já si zase myslím, že Karel zachraňuje úroveň cvičení na seminářích WJJKO, kde se ( přiznejme si to ) spíše tančí než bojuje...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pát 25. čer, 2010 15:34

Já tančím rád. Nevím kolik toho máš odzávoděno, nebo odboucháno v reálu, ale to co na mírově učí shihan L. Petráš je VŠ pohybu. CHce to akorát trochu studovat pohyb a přizpůsobit ho svému JÁ. Bojoval jsem s lidma snad všech BU. Není horší nebo lepší. neodsuzuj WJJKO. Jestli jezdíš na Mírov, tak tam můžem o tom hodit řeč.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron